Monstrancja

Monstrancja Świętej Rodziny z liliami dla Parafii Farnej, św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie.

Adoracja Najświętszego Sakramentu to uprzywilejowany sposób kontemplowania Oblicza Chrystusa z Maryją i w szkole Mary. W nazaretańskiej szkole każda rodzina uczy się, jak być kuźnią miłości, jedności i otwarcia na życie (św. Jan Paweł II).

Monstrancja Świętej Rodziny przedstawia Maryję i św. Józefa wokół Chrystusa Eucharystycznego. Wykuta w srebrze postać Matki Bożej inspirowana była Ikoną Maryi Nieustającej Pomocy, zaś św. Józefa wykonano w krysztale. Postacie Świętej Rodziny otaczają srebrne lilie, symbolizujące czystość, królewskość i chwałę oraz niewinność i miłość.

Monstrancja powstaje w gdańskiej pracowni „Drapikowski Studio”, zrzeszonej w Stowarzyszeniu „Comunità Regina della Pace”. Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy w tworzeniu na różnych kontynentach Centrów Modlitwy o Pokój – „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Równolegle organizuje „Gwiazdy na Płaszczu Matki Bożej”, czyli miejsca adoracji Najświętszego Sakramentu, w których zgromadzeni modlą się o pokój.

Aby dołożyć swą cegiełkę do zakupu nowej Monstrancji dla parafii pw. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie prosimy poniżej wpisać kwotę i kliknąć przycisk: Cegiełka na Monstrancję.Poniżej prezentujemy projekt powstającej Monstrancji:
Monstrancja Św. Rodziny