Ogłoszenia

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    

24 marca 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach pasyjnych tego okresu, które pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci i młodzieży na godz. 17.30

·        dorosłych na godz. 18.30

2.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W poniedziałek (25.03.) przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki wyrażona jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Adopcja trwa przez 9 miesięcy, (kończy się w okresie Bożego Narodzenia), tj. przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Polega na odmówieniu codziennie krótkiej modlitwy i dziesiątki różańca w tej intencji. Dodatkowo można jeszcze podjąć dobrowolne postanowienie. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza, a które chcemy uroczyście złożyć podczas Mszy św. w poniedziałek 25 marca br. o godz. 18.00, a od godz. 17.30, przy wejściu do kościoła będzie można wypełnić stosowną deklarację.
5.        Pierwsza próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godz. 19.00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców kandydatów.
6.        Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
7.        W najbliższy czwartek (28.03.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
8.        Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej – odbędzie się w piątek (29.03.) po Drodze Krzyżowej ok. 19.00 w Domu Katolickim. Obecność obowiązkowa.
9.        Dzieci I Komunijne: Pierwsza ICH spowiedź św. w sobotę (30.03.) o godz. 10.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
10.   Nasz Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę żywności dla osób w potrzebie. Zbiórka odbędzie się 29 i 30 marca w sklepach „Biedronka” przy ul. Poznańskiej oraz w sklepie „Mila” na Osiedlu Zielone Wzgórza. Za co składamy „Bóg zapłać”.
11.   W przyszłą niedzielę (31.03.) po każdej Mszy św. będzie można nabyć świece wielkanocne w naszym sklepiku parafialnym.
12.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
13.   Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy do środy (08.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne ze względów organizacyjnych i z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
14.   Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Codziennie służymy posługą w konfesjonale. Nadmieniamy, że nabożeństwa pokutne i spowiedź św. przedświąteczna z udziałem kapłanów z Dekanatu będzie w  sobotę (13.04.). Plakat na drzwiach kościoła i w gablocie.
15.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
16.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy !
17.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
19. Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Rafała Persa, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Jana Radzińskiego (bliski znajomy ks. Proboszcza) oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek

 

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    

17  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
2.     Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
3.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
4.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.     We wtorek (19.03.) Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła św., patrona Mężczyzn, patrona Rzemieślników, Stolarzy, Cieśli – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa podczas Mszy św. o godz. 18.00.
6.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
7.     Od środy rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje w SP1. Odbywać się będą one w łączności z lekcjami. Zachęćmy dzieci i młodzież do czynnego udziału, tak by dobrze przeżyły czas Wielkiego Postu do Świąt Zmartwychwstania.
8.     Serdecznie z a p r a s z a m y do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

             – Droga Krzyżowapiątek – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

– dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żaleniedziela – godz. 17.15

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, aby dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. Serdecznie  z a p r a s z a m y.

Apel o dzieci i młodzież ! ! !

9.     W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
10.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
11.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
12.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 Gim i 8 SP odbędą się: gr. IV poniedziałek 18 marca o godz. 18.30; gr. V poniedziałek 18 marca o godz. 19.15; gr. VI wtorek 19 marca o godz. 17.00; grupa VII czwartek 21 marca godz. 17.00. To ostatnie spotkania w małych grupach. Prosimy o oddanie zaległych podań do Ks. Biskupa. Pierwsza próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów odbędzie się w poniedziałek 25
marca o godz. 19.00 w kościele.
13.   Przypominamy, że w celu wyraźnego zaznaczenia jedności sakramentów chrztu i bierzmowania świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni, o ile w dalszym ciągu są wierzącymi i praktykującymi katolikami mogącymi otrzymać sakramentalne rozgrzeszenie. Tam gdzie nie jest to możliwe świadkiem może być osoba, która już przyjęła wszystkie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, ukończyła 16 rok życia oraz jest
wierzącym i praktykującym katolikiem. Zadbajmy by wybór świadka był świadomy, by były to osoby, które będą przykładem wiary dla młodych.
14.   Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy jeszcze do środy (08.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
15.   Parafia sąsiednia organizuje wspólny wyjazd do Poznania na film „Największy Dar”- Fabularyzowany dokument klasycznej historii o walce dobra ze złem. Plakat w gablocie. Nastąpi to w środę (20.03.). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 18.40. Koszt z dojazdem 25zł. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii do wtorku włącznie..
16.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że w poniedziałek i wtorek były montowane pozostałe panele grzewcze pod ławkowe. Są już wszystkie. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
17.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
19.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

10  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Wielki Post przypomina nam każdego roku tajemnicę Chrystusa, który „przebywał w Duchu Świętym na pustyni” (Łk 4,1). Przez to szczególne doświadczenie Jezus dał świadectwo swego całkowitego zawierzenia woli Ojca. Kościół proponuje wiernym przeżycie tego okresu liturgicznego, abyśmy odnowili się wewnętrznie przez obcowanie ze Słowem Bożym i mogli wyrazić w swoim życiu miłość, którą Chrystus rozlewa w sercach wierzących w Niego.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.     Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (13.03.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.     W najbliższy czwartek (14.03.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa I – poniedziałek 11 marca godz. 17.00; grupa II – poniedziałek 11 marca godz. 18.00; grupa III – czwartek 14 marca godz. 17.00. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
7.     Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej – odbędzie się w piątek (15.03.) po Drodze Krzyżowej ok. 19.00 w Domu Katolickim. Obecność obowiązkowa.
8.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
9.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka do wtorku. Wyjazd z rynku o godz. 8.30 powrót ok. godz. 13.30.
10.           Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

             – Droga Krzyżowa – piątekdla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y i zachęcamy !

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

W tym roku naszymi Rekolekcjami Parafialnymi jest udział w Gorzkich Żalach z kazaniem i pochylanie się nad treścią męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

11.           ZDRAPKA 2019r.Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha – Odkryj nowe wyzwanie – to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu – jest jeszcze do nabycia w zakrystii.
12.           Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie wspieramy pracę Kościoła Diecezjalnego przez tzw. Daninę diecezjalną. Jest ona przeznaczona na cele Diecezjalne: Caritas, Seminarium, Katedra, Kuria, Muzeum, Archiwum i inwestycje parafii. Daninę składamy w specjalnie wydrukowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania w przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Koperty składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Nieśmiało nadmieniamy, że nasza Parafia ma jeszcze zadłużenia w świadczeniach wobec Archidiecezji. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii wdzięcznym Bóg zapłać !
13.           Za tydzień w niedzielę (17.03.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Prosimy o hojność serca i dłoni na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że w tym tygodniu nastąpi montaż dalszej części-pozostałych paneli grzewczych. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
14.           Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.  Zapraszamy !
15.           Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
16.           PZCaritas prowadzi zbiórkę książek, możemy je przynosić w godzinach otwarcia biura.
17.           Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.           Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Władysławę Zawadzką (naszą prawie 106 letnią seniorkę [105lat, 8 m-cy i 7 dni]), której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
19.           Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

03  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.
3.     W tym tygodniu: I czwartek miesiąca – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
4.     Od dzisiaj (od 3–9 marca)  rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Młodzi Trzeźwi i Wolni . Zachęcamy wszystkich do modlitwy i aktów pokuty w tej jakże ważnej intencji.
5.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca (a nie jak wcześniej było podane 09 marca) o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
6.     W tym tygodniu Środa Popielcowa, która wprowadza nas w czas Wielkiego Postu. Jest to czas Święty, czas rozważania Męki i Śmierci naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Jest to czas naszego nawrócenia – przemiany, czas który po raz kolejny w naszym życiu daje nam dobry Bóg, abyśmy na nowo odnaleźli drogę, która prowadzi nas do Niego. Tego dnia rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. w Środę Popielcową: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły !!! (od którego nie ma dyspensy).
7.     Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

              * w piątki – Droga Krzyżowa – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

– dla dorosłych – o godz. 18.30

* w niedziele – Gorzkie Żale – o godz. 17.15, a po nich Msza św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy WAS WSZYSTKICH  KOCHANI  PARAFIANIE do udziału w nabożeństwach, aby jak najlepiej i najowocniej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

8.     ZDRAPKA 2019r.Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha – Odkryj nowe wyzwanie – to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują. Bóg zapłać !
9.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca. Ponad 90 młodych modlić się będzie nami w przyszłym tygodniu na Mszy Św o godz. 11:00. Zapraszamy.
10.   Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka. Za tydzień szczegóły wyjazdu.
11.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
12.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
13.   Zapraszamy na koncert, gdzie usłyszmy unikatowe wykonanie „Reqiem” Gabriela Fauré. Odbędzie się on w Środę Popielcową 6 marca o godz. 20:00 w Bazylice Św. Józefa u Karmelitów Bosych w Poznaniu. Szczegóły na plakacie.
14.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.)
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Franciszka Kaczmarka, śp. Michała Polcyna, śp. Irenę Baszczyńską, których pogrzeby odbyły się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
16.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
17.   Wprowadziliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiamy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii.

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA    

24  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Dzisiaj w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej będzie możliwość osobistej adoracji, czyli od 13.30 do 17.45, a następnie Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten SWÓJ – MÓJ czas dla Jezusa i z Jezusem.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
4.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa IV – poniedziałek 25 lutego godz. 17.00.; grupa V – poniedziałek 25 lutego godz. 18.00; grupa VI – czwartek 28 lutego godz. 17.00, grupa VII – czwartek 28 lutego godz. 18.00. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
5.     W najbliższy czwartek (28.02.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.     Sakrament Bierzmowania zostanie w tym roku udzielony młodym naszej Parafii w środę Oktawy Wielkanocnej tj. 24 kwietnia o godz. 17:00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko – Biskup Pomocniczy Diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Prosimy też o zgłaszanie się tych starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej.
7.     – I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

I sobota miesiąca – z posługą sakramentalną do chorych udamy się: ks. Waldek w sobotę (02.03.) o godz. 8.45, a ks. Proboszcz w sobotę (09.03.) też o godz. 8.45.

8.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
9.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka.
10.   PZCaritas zaprasza wszystkie chętne dzieci na kolejne wesołe gotowanie w krainie małego Kucharza, które odbędzie się w sobotę 02 marca od 16.00 – 18.00. w Domu Katolickim.
11.   PZCaritas prowadzi zbiórkę książek, możemy je przynosić w godzinach otwarcia biura.
12.   Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca (a nie jak wcześniej było podane 09 marca) o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
13.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
14.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krzysztofa Czempińskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Franciszka Kaczmarka, którego pogrzeb odbędzie się w środę, śp. Michała Polcyna, którego pogrzeb odbędzie się ???….,oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
16.   Od tygodnia wprowadziliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiać będziemy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii. Karteczki zostały rozłożone w ławkach, aż nauczymy się na pamięć. (Wyjaśnić).
17.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

17  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
3.     W wtorek (19.02.) Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność w godz. od 16.00 do 18.00 w podwórzu plebani.
4.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 Gim. i 8 SP.  Grupa I – środę 20 lutego godz. 18.30.; grupa II – czwartek 21 lutego godz. 17:00; grupa III – czwartek 21 lutego godz. 18:00 . Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
5.     W nadchodzący weekend w naszej Parafii odbędzie się kolejna w tym roku Oazowa Szkoła Animatora (OSA). To czas gdy młodzi oazowicze z diecezji przygotowują się do posługi animatora w swoich parafiach i na rekolekcjach. Zapraszamy wszystkich a w szczególności młodzież do wspólnej modlitwy  w naszym kościele w sobotę 23 lutego na godzinę 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim a później czas na adorację Najświętszego Sakramentu.
6.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
7.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Już dziś prosimy rezerwować czas. Szczegóły pielgrzymowania i zapisy w przyszłym tygodniu.
8.     W najbliższą niedzielę (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 13.20 (po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej) do 17.45, a następnie Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten SWÓJ – MÓJ czas dla Jezusa i z Jezusem.
9.     Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 20 lutego br. (środa) w przychodni przy ul. Dworcowej. Więcej na plakacie w gablocie.
10.           Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugoriewraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
11.           Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem. Od dzisiaj też przy wejściu do kościoła pojawił się statyw (regał) na prasę katolicką, którą można zabrać i polecamy oddać się lekturze.
12.           Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Eugeniusza Pilarczyka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.           Od dzisiaj pragniemy wprowadzić stały zwyczaj modlitwy do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiać będziemy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii. Karteczki zostały rozłożone w ławkach, aż nauczymy się na pamięć. (Wyjaśnić).
14.        Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa

 Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA

10  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.    Jutro 11 lutego 2019r. Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
2.    poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.    W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
4.    Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (13.02.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.    W najbliższy czwartek (14.02.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.    Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 20 lutego br. (środa) w przychodni przy ul. Dworcowej. Więcej na plakacie w gablocie.
7.    Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
8.    Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że od poniedziałku nastąpi montaż dalszej części paneli grzewczych, po czym nastąpi ich uruchomienie. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
9.    Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
10.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Czesława Chudzickiego, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
11.                       Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

03  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Kolęda – odwiedziny duszpasterskie dobiegły końca. Za życzliwe przyjęcie i gościnę wyrażamy nasze wdzięczne staropolskie „Bóg zapłać!”.
2.     Informujemy, że naszą Parafię dotknęła zmiana personalna. Z dniem 01 lutego br. dekretem ks. Prymasa został mianowany rezydentem w naszej Parafii ks. Radosław Tuszyński, który dotychczas posługiwał w parafii św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu. Witamy Go bardzo serdecznie, życząc obfitości łask Bożych, a przede wszystkim powrotu do zdrowia, czego zewnętrznym objawem jest utracony głos. Ks. Radku Szczęść Boże !
3.     W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
4.     W tym tygodniu – I czwartek miesiąca (07.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
5.     Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (09.02.) o godz. 8.45.
6.     W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa V w poniedziałek 4 lutego godz. 18.30.; grupa VI czwartek 7 lutego godz. 17.00 i grupa VII również czwartek godzina 18.00. Kandydatów prosimy o uzupełnienie dokumentacji, tzn. aktów chrztu św. w przypadku gdy byli ochrzczeni poza naszą parafią. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
7.     11 lutego 2019r. (w przyszły poniedziałek) Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
8.     Za tydzień w niedzielę (10.02.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – nowe ławki i panele grzewcze i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
9.     Bardzo dziękujemy wszystkim panom i paniom, którzy w czwartek pomogli przy demontażu dekoracji świątecznej. Bóg zapłać !
10.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Szczepana Nowaka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

27  stycznia  2019r.

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

27  stycznia  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiegopowszechnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przychodząc na Eucharystię prosimy o przyniesienie ze sobą świec – gromnic, które zostaną poświęcone. Dzieci Pierwszokomunijne – poświęcenie świec chrzcielnych odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii św. dzieci odbędzie się w niedzielę 5 maja 2019r. (3 N. Wielkanocna).
2.       Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – to Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególny dzień wdzięczności za obecność, posługę, codzienne modlitwy, ofiarę i służbę Bogu, Kościołowi, a w tym i naszej Wspólnocie Parafialnej Kochanych Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Utrzymanie i funkcjonowanie klasztoru Sióstr klauzurowych to sprawa ofiar składanych przez wiernych, dlatego ofiary zbierane 02 lutego są przeznaczone na potrzeby klasztoru Sióstr Karmelitanek. Za co Bóg zapłać !
3.       P Z Caritas zaprasza wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy „Jak zostać małym Kucharzem”, która odbędzie się dnia 02 lutego 2019r. (Sobota) w godzinach 16.00 do 18.00 w Domu Katolickim. ZAPRASZAMY.
4.       Odwiedziny duszpasterskie dobiegają końca – kolęda jeszcze w poniedziałek (od godz. 15.00) i wtorek (od godz. 16.00) – są to odcinki, które wypadły przez chorobę Proboszcza.

A w środę (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później.

28.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Huciska, Huta Pusta, Czernice, Okoniec

2. Raduszyn – Blok nr 1/C–D

29.01.2019r. Wtorek 16.00 !!! 1. Starczanowo – Leśniczówka, Mściszewo – ulice: Mieczykowa i Radzimska

2. Złotoryjsko

30.01.2019r. Środa 15.00
5.        Bardzo serdecznie  prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – w czwartek 31 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
6.        Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
7.        Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
8.       Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krystynę Karwacką, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
9.       Dzieci po błogosławieństwie zapraszamy do ołtarza po karteczki „ZIARNA”.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20 stycznia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
2.        Od piątku trwa (18 – 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
3.        Dzisiaj (w niedzielę – 20.01.) o godz. 19.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Parafialnego Zespołu CARITASMile widziani nowi kandydaci i kandydatki. Serdecznie zapraszamy.
4.        W poniedziałek (21.01.) Dzień Babci, we wtorek (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, i dlatego dzisiaj (w niedzielę – 20.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulamy ICH naszą serdeczną modlitwą.
5.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej (www.jakub-murowanagoslina.pl). W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny. Te odcinki, które przez chorobę Proboszcza wypadły z planu odwiedzimy we wtorek 29 stycznia. (w Raduszynie i w Mściszewie).
6.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod figurą M. B. Fatimskiej i można z niej korzystać.
7.        W najbliższy czwartek (24.01.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
8.        Za tydzień przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
9.        W najbliższą sobotę (26.01.) Bieg po nowy wózek dla Rafała – naszego parafianina z Trojanowa. Więcej na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
10.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zofię Kluczyńską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Błażeja Woźniaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek…
13.   „Ziarno” dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

 

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiaj Kościół Święty wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to wydarzenie w sposób szczególny będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu św., zwłaszcza do uświadomienia, że my zostaliśmy przez chrzest włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły, który potrwa do 05 marca, a 06 marca Środa Popielcowa.

2.        We czwartek (17.01.) Kościół Katolicki obchodzi Dzień Judaizmu.
3.        Od piątku (18 – 25 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
4.        Dzisiaj (w niedzielę – 13.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla wspólnoty Żywego Różańca. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki. Serdecznie zapraszamy.
5.        Za tydzień (w niedzielę – 20.01.) o godz. 19.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Parafialnego Zespołu CARITASSerdecznie zapraszamy. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki.
6.        W przyszły poniedziałek (21.01.) Dzień Babci, a w przyszły wtorek (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, a w najbliższą niedzielę (20.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulimy ICH naszą serdeczną modlitwą.
7.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
8.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest na tablicy w wejściu kościoła i na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
9.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
10.   Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie od 01 do 12 lipca 2019r. Szczegółowy program, zapisy z przedpłatą w zakrystii i biurze. Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Kalendarz Parafialny – można go otrzymać w zakrystii lub na bocznym ołtarzu – M. Bożej.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Andrzejewskiego, Stanisława Polaka, Edwarda Malec, Krzysztofa Kaźmierowskiego, Janinę Lewandowską, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu, śp. Zofię Kluczyńską, której pogrzeb odbędzie się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…
14.   „Ziarno” dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

NIEDZIELA – Uroczystość Objawienia Pańskiego

06 stycznia 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiaj 06 stycznia Kościół przeżywa Uroczystość Objawienia Pańskiego, powszechnie określaną jako Święto Trzech Króli.Msze św. według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań inicjałami: C + M + B + 2018 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy za co wyrażamy wdzięczne Bóg zapłać !
2.        Dzisiaj w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia zapraszamy o godzinie 15.00 na wspólny rodzinny śpiew kolęd przy żłóbku. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego.
3.        Całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Katolickim dzisiaj 06.01. w Uroczystość Trzech Króli po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00.
4.        Również dzisiaj (06.01.) we Farze o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. dr Mateusza Sibilskiego.
5.        Spotkanie koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (09.01.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.        W najbliższy czwartek (10.01.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
7.        Za tydzień (w niedzielę – 13.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Grup Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki.
8.        W imieniu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Własnym zapraszamy na Koncert kolęd” w wykonaniu żeńskich chórów „CANZONA” pod dyrekcją p. prof. Elżbiety Wtorkowskiej i Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej: w sobotę (12.01.) o godz. 17.00 w naszej Farze u św. Jakuba. ZAPRASZAMY. Plakat w gablocie.
9.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
10.   Młodzież z klas VII SP i starszą zapraszamy do udziału w Oazie Ewangelizacyjnej, które odbędą się w terminie 20-24 stycznia 2019r. w Gębicach koło Czarnkowa. Będzie to okazja do umocnienia się w wierze i poznania czym jest Ruch Światło-Życie. Szczegóły na profilu fecebookowym Oazy Młodzieżowej: WWW.facebook.com/oazamlodzigniezno. Więcej u ks. Waldka.
11.   Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
12.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
13.   Za tydzień w niedzielę (13.01.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – nowe ławki i panele grzewcze i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
14.   Przewodnik Katolicki (od dzisiaj 6 zł.) i Gość Niedzielny (5zł.)do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
15.   Kalendarz Parafialny – można go otrzymać w zakrystii lub na bocznym ołtarzu – M. Bożej.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Andrzejewskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Przemysława Jarmarka, śp. Edwarda Malec – teść naszego p. Kościelnego Józefa, których pogrzeby odbędą się we wtorek i śp. Stanisława Polaka – ojca naszego ks. Arcybiskupa, Metropolity Wojciecha – Prymasa Polski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Gniewkowie, śp. Krzysztofa Kaźmierowskiego, l.42 – kuzyna naszego proboszcza, którego pogrzeb w piątek w Luboniu oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa

    30 grudnia 2018 r. – Niedziela

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ  RODZICIELKI

   01 stycznia 2019 r. – Wtorek

 

Komunikaty duszpasterskie

1.    Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2.    Jutro (w poniedziałek) ostatni dzień roku ,,św. Sylwestra – (31.12.) po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku 2018r. Do udziału w tej wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy.
3.    W Nowy Rok (01.01.2019r.) Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
4.    01 Stycznia 2019r. (Wtorek) – NOWY ROK – Całej Rodzinie Parafialnej, Szanownym Gościom i Miłośnikom naszej Świętojakubowej Parafii Farnej u progu nowego roku, który przeżywamy pod tytułem: „W mocy Bożego Ducha” życzymy: wielu łask i odwagi otwarcia się na Dary Ducha Świętego i przyjęcia Ich z wdzięcznym sercem. Niech zrodzona w ten sposób miłość, najpierw do samego siebie, rodzi miłość do innych oraz uświadomienie sobie, że w sakramencie chrztu i bierzmowania Duch Święty wprowadza nas w głębię życia wiary, w relację z każdą Osobą Trójcy Świętej. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2019 roku ! DOSIEGO  ROKU !
5.    01 stycznia Nowego Roku 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach i nade wszystko w naszych sercach.
6.    Dzisiaj (01.01.) serdecznie zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY „Przeboje światowe” – o godz. 17.00 w Auli przy ul. Mściszewskiej.
7.    W przyszłą niedzielę (06.01.) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań.
8.    Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia na godzinę 15.00. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
9.    Całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Katolickim 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00.
10.   Już dzisiaj zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. Mateusza Sibilskiego – 6 stycznia 2019r. o godz. 19.00 w naszej Farze (plakat w gablocie).
11.   Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. W tym roku tylko część wiejska parafii. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
12.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
13.   Kalendarz Parafialny – jest jeszcze na ołtarzu i w zakrystii – prosimy o przyjęcie go.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Irenę Zmarzłą, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika – Poniedziałek

25 grudnia 2018 r.          26 grudnia 2018 r.

 

Komunikaty duszpasterskie

1.     Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim WAM Drodzy i Kochani Parafianie, Goście przeżywający te święta w naszej wspólnocie parafialnej, a także sympatykom Świętojakubowej Fary Goślińskiej składamy my Wasi Duszpasterze najserdeczniejsze życzenia:

 

                    „Podnieś rękę, Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą.”

                    Radosnego przeżycia Chrystusowej Miłości

                    w tajemnicy Bożego Narodzenia.

                    WIARY co oczy serca otwiera a w codziennych wydarzeniach obecność      Boga dostrzec   pomaga.

                    NADZIEI rozjaśniającej mroki.

                    POKOJU Betlejemskiej nocy i błogosławieństwa Bożej Dzieciny, które ma moc ożywić nasze życie.

                   Kochani !

                   Dziękując za wszelkie dobro, życzymy prawdziwych, pełnych pokoju       Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże !

 

2.     Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterce i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
3.     Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność: za wszelką życzliwość, dobroć, ofiarność, przekazane konkretne towary, za serce czy to na rzecz wsparcia tych, którzy naszej pomocy potrzebują, za paczki – z serduszek dla dzieci, za pomoc w pracach przy kościele (sprzątanie, dekoracje – Żłóbek, cały wystrój), za ciasta do kawiarenki Jakubowej jako działania naszego parafialnego Caritas – Wszystkim za wszystkowyrażamy nasze wdzięczne i staropolskie „Bóg zapłać”.
4.     W I , II  Święto Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! !  W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00a w kaplicy w Rakowni  Msza św. w drugi dzień Świąt o godz. 9.30.
5.     W czwartek (27.12.) przypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP i 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Murowanej Goślinie oraz własnym zapraszamy do udziału w obchodach w tym na Widowisko o Powstaniu na naszym rynku. Stosowne plakaty w gablocie.
6.     W najbliższy czwartek (27.12.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
7.     Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY – „Przeboje światowe” – 01 stycznia 2019r. o godz. 17.00 w Auli Gimnazjum.
8.     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom które uczestniczyły w tegorocznych roratach. Na rozwiązanie konkursu roratniego wraz ze śpiewem kolęd przy żłobku zapraszamy 6 stycznia na godz. 15.00. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
9.     Kochani! Odwiedziny duszpasterskie – kolędę (utrzymujemy w formie podzielonej, czyli co drugi rok) w tym roku odwiedzimy parafian w części wiejskiej (10 Wiosek i 4 Osady). Odwiedziny rozpoczniemy 2 stycznia, program podamy wkrótce. Za zrozumienie dziękujemy.
10.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
11.   Kalendarz parafialny na 2019r. – pod choinkę od św. Mikołaja, „Gwiazdora”, w którym podajemy m.in. internetowy adres do nas,  naszej Parafii i Cmentarza – można zabrać z ołtarza M. Bożej przy zakrystii.
12.   Przewodnik Katolicki (10zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.   najbliższy piątek nie ma postu z uwagi na Oktawę Narodzenia Pańskiego.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018 r.

Poniedziałek – 24 grudnia 2018r. – Wigilia Narodzenia Pańskiego

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       To już IV ostatnia niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
2.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tegorocznych roratach. Na rozwiązanie konkursu roratniego wraz ze śpiewem kolęd przy żłobku zapraszamy 6 stycznia na godz. 15.00. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
3.       P Z Caritas: w sklepiku parafialnym można jeszcze nabywać: świece wigilijne i opłatki oraz różne ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św.
4.       Jutro (poniedziałek) WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO.Rano Msza św. o godz. 7.00.

A po pierwszej gwiazdce zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej.Zadbajmy o to, aby miała ona charakter chrześcijański, a składa się na to: odczytanie fragmentu Pisma św. o Bożym Narodzeniu (Łk 2,1-11), wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiew kolęd, wolne miejsce przy stole no i naturalnie przyjęcie darów od św. Mikołaja.

5.       Po wieczerzy wigilijnej serdecznie zapraszamy na Pasterkę.Będziemy je sprawować kaplicy w Rakowni o godz. 22.00, we Farze u św. Jakuba o godz. 22.00 i o Północy (24.00).

W I i II  Święto Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! ! W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00.W kaplicy w Rakowni w drugie Święto Msza św. o godz. 9.30.

6.       Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterkach w Noc Bożego Narodzenia i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
7.       W najbliższy czwartek (27.12.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
8.       Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
9.       Kalendarz parafialny na 2019r. – pod choinkę od św. Mikołaja, „Gwiazdora”, w którym podajemy m.in. internetowy adres do nas,  naszej Parafii i Cmentarza – można zabrać z ołtarza M. Bożej przy zakrystii.
10.    Świąteczna prasa: Przewodnik Katolicki – 10zł. i Gość Niedzielny – 8zł. do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.   Dzieci po błogosławieństwie zapraszamy do ołtarza po karteczki „ZIARNA”.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii