Ogłoszenia

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     

W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

2.     

W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.

3.     

W najbliższy czwartek (22.09.) zapraszamy na modlitwę do której można dołączyć się w każdej chwili. Rozpoczniemy Mszą św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.00. Po jej zakończeniu wystawienie Najświętszego Sakramentu z prowadzonym uwielbieniem. Od 19:30 modlitwa w ciszy, natomiast o 20:15 modlitwa różańcowa. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21:00.  Począwszy od września w taki sposób będziemy chcieli przeżywać każdy czwarty czwartek miesiąca. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy.

4.     

Dzieci z klas od 3 do 5 zapraszamy do wspólnoty Oazy Dzieci Bożych. Następne spotkanie już w październiku. Dokładne daty spotkań zostały umieszczone na naszej stronie internetowej. Spotkania młodzieży oazowej w każdy piątek.

5.     

Zbiórka dla kandydatów i ministrantów odbędzie się w sobotę (24.09) o godz. 10.00. Dzieci, młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka.

6.     

Filmy z peregrynacji M. B. Jasnogórskiej w naszej Parafii na pendrive’ach oraz zdjęcia w formie kolażu jest możliwość ich nabycia jest w zakrystii i biurze. Zapraszamy.

7.     

PZC informuje, że w najbliższą niedzielę (25.09) otwarty będzie od godz. 9.00 do 14:00 sklepik parafialny. Zapraszamy do nabywania różańców, medalików oraz innych dewocjonaliów. 

8.     

Po dzisiejszych Mszach Św., a także za tydzień uczniowie SP 1 przeprowadzą zbiórkę używanych, zepsutych, zużytych telefonów komórkowych oraz baterii typu paluszki itp. Za zebrane telefony i baterie szkoła może otrzymać cenne nagrody. 

9.     

Przewodnik Katolicki do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

10.        

Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych: śp. Violettę Surdyk, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Aleksandra Kotlińskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i dusze czyśccowe: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       

Od dzisiaj (11–17.09.) trwają Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.

2.       

W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

3.       

W środę (14.09). Święto Podwyższenia Krzyża św. i po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.

4.       

W czwartek (15.09.) wspomnienie NMP Bolesnej.

5.       

W sobotę (17.09.) 83 rocznica napadu Związku Radzickiego na Polskę (1939r.) – Dzień Golgoty Wschodu.

6.       

Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2022/2023 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 15 września 2022 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie www.fundacjajanapawla.org.pl

7.       

Za składane dzisiaj dobrowolne ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii wyrażamy nasze wdzięczne „Bóg zapłać”. Grzecznie prosimy o wsparcie tych tak wielu ostatnio realizowanych prac dobrowolną ofiarą. Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.

Pragniemy nadmienić, że od dwóch tygodni jest zamontowany nowy witraż „św. Maksymiliana Marii Kolbego” w oknie tam gdzie jest wejście na chór, a w przygotowaniu jest ostatni witraż poświęcony św. Józefowi. Dobroczyńcy mile widziani.

8.       

Dnia 18 i 25 września uczniowie SP 1 przeprowadzą zbiórkę używanych zepsutych, zużytych telefonów komórkowych oraz baterii typu paluszki itp. Po każdej Mszy św. Za zebrane telefony i baterie szkoła może otrzymać cenne nagrody. 

9.       

W sobotę 17 września odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży z okazji wspomnienia Św. Stanisława Kostki. Wyjazd do Wrześni zaplanowany jest na godzinę 10.15. Koszt to 20 zł. Zapraszamy wszystkich młodych do uczestnictwa. Zapisy u ks. Waldka z zakrystii można pobrać formularz zgłoszenia.

10.  

Zapraszamy młodych z klas 6 SP i starszych do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty oazowej w każdy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, później spotkanie w Domu Katolickim.

11.  

Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 10.00 w Domu Katolickim. Terminy spotkań zostały umieszczone na stronie internetowej parafii. W każdej chwili można dołączyć do wspólnoty, która gromadzi się raz w miesiącu.

12.  

W niedziele realizujemy program dla dzieci „OWIECZKA”. Zawsze po Mszy św. dziecięcej (o godz.11.00) są rozdawane karteczki z zadaniem.

13.  

Filmy z peregrynacji M. B. Jasnogórskiej w naszej Parafii na pendrive’ach oraz zdjęcia w formie kolażu jest możliwość ich nabycia jest w zakrystii i biurze. Zapraszamy.

14.  

Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

15.  

W czwartek nasza parafia za sprawą ks. Radka Rakowskiego – syna parafii gościła (ok. 2 godz.) ks. kardynała  Antoine Kambanada z Ugandy. Zdjęcia na tablicy.

16.  

Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

17.  

Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych śp. Krystynę Grawenda, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Bogdana Błachowiaka, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i dusze czyśćcowe: Wieczny odpoczynek… .

 ks. Sławomir Jessa
 proboszcz parafii

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
04 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     

W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.

2.     

W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

3.     

W czwartek (08.09.) Święto Narodzenia NMP.

4.     

Odpust w Dąbrówce Kościelnej odbędzie się 10–11.09. Piesza Pielgrzymka wyruszy w niedzielę (11.09.) o godz. 6.30 spod naszej Fary. W związku z odpustem pragniemy pielgrzymować do Sanktuarium polecając nie tylko swoje intencje, ale wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych, cierpiących i o pokój w Ukrainie i w świecie całym). Zachęcamy do polecenia intencji, które na karteczkach można wrzucać do dużej skarbony. Bardzo prosimy o zapisy pielgrzymów w biurze parafialnym i zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału. Program Odpustu wywieszony jest w gablocie.

5.     

Pierwsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę 07 września br. o godz. 18.00. (Msza św. i katecheza dla Rodziców).

6.     

Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2022/2023 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 15 września 2022 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie www.fundacjajanapawla.org.pl

7.     

Fundacja zaprasza serdecznie na Koncert Papieski „Niech nasza droga będzie wspólna”, który odbędzie się w sobotę 10 września 2022 r. o godz. 19.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie. Na koncercie wystąpi zespół Pinokio Brothers wykonujący muzykę chrześcijańską w duchu szeroko pojętej muzyki rockowej i uwielbieniowej. W zespole grają i śpiewają m.in. pochodzący z naszej gminy Bartłomiej Gumny oraz Julia Stolpe, znana z ostatniej edycji The Voice of Poland. Podczas koncertu wolontariusze Fundacji będą kwestować na rzecz stypendiów dla młodzieży z gminy Murowana Goślina.

8.     

To kolejny rok działania młodzieżowej wspólnoty „Ruchu Światło – Życie” w naszej parafii. Zapraszamy młodych z klas 6 SP i starszych do uczestnictwa w spotkaniach. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy w piątek (09.09.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, później spotkanie w Domu Katolickim. Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 10.00. Terminy spotkań zostaną umieszczone na stronie internetowej parafii.

9.     

Zbiórka dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w najbliższą sobotę (10.09.) o godz. 10.00. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu. Informacje u ks. Waldka.

10.        

W sobotę 17 wrześnie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży z okazji wspomnienie Św. Stanisława Kostki. Wyjazd do Wrześni zaplanowany jest na godzinę 10.00. Koszt to 20 zł. Zapraszamy wszystkich młodych do uczestnictwa. Zapisy u ks. Waldka

11.        

Od dzisiejszej niedzieli ruszamy z akcją dla dzieci „OWIECZKA”. Po Mszy dziecięcej będą rozdawane karteczki z zadaniem.

12.        

W niedzielę (11.09.) przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii, a parafialne POTRZEBY są duże – za co z serca wdzięczne Bóg zapłać !

13.        

Przewodnik Katolicki. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

14.        

Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Barbarę Kaźmierczak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Krystynę Grawenda, której pogrzeb odbędzie się w środę, śp. Bogdana Błachowiaka, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 września 2022 r.

83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej – 01.09.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     

W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.

2.     

W czwartek (01 września) zapraszamy do udziału w obchodach 83. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. W naszej FARZE Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00, a po Mszy św. uroczystość pod pomnikiem na Rynku. Zapraszamy.

3.     

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów o dołożenie wszelkich starań, aby udział i uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, w liturgii i w życiu Kościoła – wszelkie ruchy i organizacje – od samego początku było pełne świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania.

W sposób szczególny zadbajmy o spowiedź św. w pierwsze piątki miesiąca.

4.     

Inauguracja Nowego roku szkolnego (2022/2023) odbędzie się dla klas II – VIII w piątek (03.09.) na Mszy św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. od godziny 17:00 z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy do spowiedzi św. Również na tę wieczorną Mszę św. zapraszamy WSZYSTKICH uczniów którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych.

5.     

W niedzielę (04.09.) podczas Mszy św. o godz. 11.00 Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz Ich samych.

6.     

W tym tygodniu:

–         I czwartek miesiąca – tego dnia szczególnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej i życia zakonnego.

–         I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00

–         Z posługą sakramentalną do chorych udamy się 03.09. (sobota) o godz. 8.30.

–         I sobota miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

7.     

Odpust w Dąbrówce Kościelnej odbędzie się 10–11.09. Piesza Pielgrzymka wyruszy w niedzielę (11.09.) o godz. 6.30 spod naszej Fary. W związku z odpustem pragniemy pielgrzymować do Sanktuarium polecając nie tylko swoje intencje, ale wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych, cierpiących i o pokój w Ukrainie i w świecie całym). Zachęcamy do polecenia intencji, które na karteczkach można wrzucać do dużej skarbony. Bardzo prosimy o zapisy pielgrzymów w biurze parafialnym i zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału. Program Odpustu wywieszony jest w gablocie.

8.     

Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2022/2023 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 15 września 2022 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie www.fundacjajanapawla.org.pl

9.     

Fundacja zaprasza serdecznie na Koncert Papieski „Niech nasza droga będzie wspólna”, który odbędzie się w sobotę 10 września 2022 r. o godz. 19.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie. Na koncercie wystąpi zespół Pinokio Brothers wykonujący muzykę chrześcijańską w duchu szeroko pojętej muzyki rockowej i uwielbieniowej. W zespole grają i śpiewają m.in. pochodzący z naszej gminy Bartłomiej Gumny oraz Julia Stolpe, znana z ostatniej edycji The Voice of Poland. Podczas koncertu wolontariusze Fundacji będą kwestować na rzecz stypendiów dla młodzieży z gminy Murowana Goślina.

10.        

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie zaprasza serdecznie na koncert pt. „Więc chodź, pożegnajmy lato na żółto i niebiesko”, który odbędzie się w sobotę 03.09.o godz. 15.00 w Raduszynie. Po koncercie zapraszamy na degustację dań kuchni ukraińskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy w ty obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w naszej gminie schronienie i nowy dom. Niech będzie to okazja by się lepiej poznać. Stosowny plakat w gablocie.

11.        

To kolejny rok działania młodzieżowej wspólnoty „Ruchu Światło – Życie” w naszej parafii. Zapraszamy młodych z klas 6 SP i starszych do uczestnictwa w spotkaniach. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy w piątek (09.09.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, później spotkanie w Domu Katolickim. Terminy spotkań Oazy Dzieci Bożych zostaną podane w najbliższym czasie.

12.        

W niedzielę 4 września w Gnieźnie odbędzie się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Wyjazd z nasze Parafii odbędzie się o godz. 13.45. Zapisy u animatorów wszystkich grup.

13.        

Zbiórki dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w najbliższą sobotę (10.09.) o godz. 10.00. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców do służenia przy ołtarzu. Informacje u Ks. Waldka.

14.        

Filmy z peregrynacji na pendrivach oraz zdjęcia w formie kolażu – możliwość ich nabycia jest w zakrystii i biurze. Zapraszamy.

15.        

Przewodnik Katolicki dzisiaj z modlitewnikiem na wrzesień – do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

16.        

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Ryszarda Wencel, którego pogrzeb odbył się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 proboszcz parafii

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 sierpnia 2022 r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.      

W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.

2.      

W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

3.      

W piątek (26.08.) przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji Uroczystości post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

4.      

W sobotę (27.08.) Dożynki Miejsko – Gminne w Głębocku. Msza św. o godz. 15.30 na boisku w Głębocku. Zapraszamy do udziału.

5.      

Odpust w Dąbrówce Kościelnej odbędzie się 10 i 11 września. Piesza Pielgrzymka wyruszy w niedzielę 11.09 o godz. 6.30 spod naszej Fary. W związku z odpustem pragniemy pielgrzymować do Sanktuarium polecając nie tylko swoje intencje, ale wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących). Zachęcamy do polecenia intencji, które na kartkach można wrzucać do dużej skarbony. Zapisy pielgrzymów                w biurze parafialnym i zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału.

6.      

Osoby które zamówiły film z peregrynacji zapraszamy po odbiór pendrive do zakrystii. Jest jeszcze kilka dodatkowych kopii można więc nabyć film bez wcześniejszego zamówienia.   

7.      

Przygotowane zostało zdjęcie w formie kolażu z peregrynacji. Można je zobaczyć na tablicy z tyłu kościoła i nabyć w zakrystii. Cena to 20 zł. W przypadku gdy zdjęć zabraknie zostaną wywołane kolejne.

8.      

Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu                  w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.      

Prasa Katolicka: Przewodnik Katolicki – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

10.        

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Ernę König, której pogrzeb odbył się czwartek,             śp. Zofię Moroz, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Czesława Derecz, którego pogrzeb odbył się w sobotę  oraz śp. Ryszarda Wencla, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek godz. 11.00 a także wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

11.        

Módlmy się o oddalenie epidemii, o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za urlopowiczów, o trzeźwość naszego Narodu oraz                  w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
14 sierpnia 2022r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       

Jutro w poniedziałek (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli powszechnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół.

2.       

P.Z.Caritas dzisiaj przed każdą Mszą św. rozprowadza bukiety zielne przed kościołem.

3.       

W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

4.       

Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.

5.       

Kochani! Informujemy, że uroczystości Odpustowe w Dąbrówce Kościelnej odbędą się 10/11.09.br. (sobota/niedziela).

6.       

Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na realizację kontynuowanych prac – remont Domu Katolickiego. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !

7.       

Nawiedzenie !

Wszystkie wydarzenia związane z Nawiedzeniem naszej parafii przez kopię obrazu M.B. Jasnogórskiej zostały uwiecznione na filmach, które można bezpłatnie obejrzeć na Facebooku. Jednak coraz więcej osób pyta nas czy jest możliwość nabycia takiego filmu. Podjęliśmy decyzję, że przygotujemy specjalny, wysokiej jakości okolicznościowy pendrive z filmem wraz z grawerem w ładnym opakowaniu, bo Matka Boża zasługuje na to co najlepsze i najpiękniejsze. Zamówienia można składać:
– po każdej Mszy św. w zakrystii wypełniając karteczkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Płatność przy odbiorze, cena 80zł. Zamówienia złożone do 7.08 będą do odbioru po Mszach św.  14. i 15.08.
– mailowo – prosimy o krótkiego maila z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu oraz zamawianą ilością na adres: krzysiek@kamerzysci.eu

8.       

Również będzie możliwość nabycia w przyszłą niedzielę (21.08.) zdjęcia kolaż, podobnie jak 45 lat temu, z tym że teraz w kolorze. 

9.       

Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

10.  

Spotkanie dla wyjeżdżających do Ziemi Świętej odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia: Msza św. wieczorna o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie organizacyjne. Zapraszamy.

11.  

Prasa katolicka tygodnik: Przewodnik Katolicki – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.

12.  

Dzisiaj przed kościołem istnieje możliwość nabycia pierogów w wykonaniu naszych braci z Ukrainy. Podobnie jak już to u nas było.

13.  

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marka Rybickiego, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Andrzeja Stachowiaka, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

 

Módlmy się o oddalenie epidemii, o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za urlopowiczów oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
07 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     

W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

2.     

W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

3.     

W niedzielę (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4.     

W przyszły poniedziałek (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli powszechnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia wspomnienie cudu nad Wisłą, czyli kolejna 102 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół.

5.     

P.Z.Caritas informuje, że w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08.br. przed każdą Mszą św. będą rozprowadzane bukiety zielne przed kościołem.

6.     

PZ Caritas organizuje wyjazd dla dzieci (w wieku 7 – 14 lat) do Deli Parku w Trzebawiu. Wyjazd 17.08. (środa) z obiadem, początek o godz. 9.30 powrót ok. 18.00. Zgody rodziców na wyjazd do pobrania w zakrystii i sklepiku. Prosimy również o zwrot wypisanych zgód do sklepiku. Zapraszamy.

7.     

Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.

8.     

Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca (14.08.) zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Kochani mamy dość duże potrzeby w związku z podjętymi działaniami remontowymi Domu Katolickiego. Za zrozumienie i ofiarność Bóg Zapłać! Ofiary można też składać online klikając tutaj: http://jakub-murowanagoslina.pl/ofiara/

9.     

Nawiedzenie !

Wszystkie wydarzenia związane z Nawiedzeniem naszej parafii przez kopię obrazu M.B. Jasnogórskiej zostały uwiecznione na filmach, które można bezpłatnie obejrzeć na Facebooku. Jednak coraz więcej osób pyta nas czy jest możliwość nabycia takiego filmu. Podjęliśmy decyzję, że przygotujemy specjalny, wysokiej jakości okolicznościowy pendrive z filmem wraz z grawerem w ładnym opakowaniu, bo Matka Boża zasługuje na to co najlepsze i najpiękniejsze. Zamówienia można składać:
– po każdej Mszy św. w zakrystii wypełniając karteczkę z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu. Płatność przy odbiorze, cena 80zł. Zamówienia złożone do 7.08 będą do odbioru po Mszach św.  14. i 15.08.
– mailowo – prosimy o krótkiego maila z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu oraz zamawianą ilością na adres: krzysiek@kamerzysci.eu

10.        

Nasza pielgrzymka do Ziemi Świętej prosimy o uiszczenie należności do końca tygodnia – termin ostateczny. Spotkanie dla wyjeżdżających odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia: Msza św. wieczorna o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie organizacyjne.

11.        

Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

12.        

Prasa katolicka – Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.

13.        

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Mariolę Michałowską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Wacława Błoszyka, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

14.        

Módlmy się o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za przeżywających rekolekcje Oazowe, o trzeźwość naszego Narodu oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
31 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      

Przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego dzisiaj (31.07.) po każdej Mszy św. święcimy wszelkie pojazdy mechaniczne – kapłan będzie stał przy Domu Katolickim i święcił, a kierowców prosimy o przejeżdżanie z Rynku w ul. J. Kochanowskiego. Towarzyszy temu Akcja św. Krzysztof 2022 1gr. za 1 km – pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu do koszyka przy poświęcaniu i otrzymujemy okolicznościowy obrazek.

2.      

We wtorek 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI – NMP Anielskiej. Należy spełnić warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź św. (stan łaski uświęcającej) i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa wg. intencji Ojca św., wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

3.      

W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki w intencji zmarłych.

4.      

W środę Msza św. wieczorna i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

5.      

W sobotę (06.08.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

6.      

W tym tygodniu: I czwartek m-ca – dzień modlitw o powołania i za powołanych do służby Bożej, I piątek m-ca – dzień zawierzenia wszystkich naszych spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00, I sobota m-ca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

7.      

Od poniedziałku (01.08.) rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa. Pamiętajmy o tym, że: Przez abstynencję wielu do trzeźwości całego Narodu.

8.      

P Z Caritas informuje, że we wtorek (02.08.br.) będzie wydawana żywność od 16.00 do 17.00.

9.      

PZ Caritas organizuje wyjazd dla dzieci (w wieku 7 – 14 lat) do Deli Parku w Trzebawiu. Wyjazd 17.08. (środa) z obiadem, początek o godz. 9.30 powrót ok. 18.00. Zapisy i zgoda rodziców na wyjazd do pobrania w zakrystii, biurze, sklepiku. Zapraszamy

10.  

W związku z NAWIEDZENIEM M.B. Jasnogórskiej choć w tych skromnych słowach pragniemy PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM i za WSZYSTKO, którzy tak ochoczo pomagali i angażowali się w przygotowanie, przebieg UROCZYSTOŚCI NAWIEDZENIA i teraz w demontażu. Wdzięczne i staropolskie BÓG  ZAPŁAĆ !

11.  

Pragniemy, aby jednymi z owoców NAWIEDZENIA M.B. były: cotygodniowa środowa Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej i Pierwsze Soboty miesiąca nabożeństwo po Mszy św. porannej do Niepokalanego Serca Maryi. Wszystko z Wiarą, Nadzieją i Ufnością przez Maryję do Jezusa.    

12.  

Nawiedzenie ! Wszystkie wydarzenia związane z Nawiedzeniem naszej parafii przez kopię obrazu M.B. Jasnogórskiej zostały uwiecznione na filmach, które można bezpłatnie obejrzeć na facebooku. Jednak coraz więcej osób pyta nas czy jest możliwość nabycia takiego filmu. Podjęliśmy decyzję, że przygotujemy specjalny, wysokiej jakości okolicznościowy pendrive z filmem wraz z grawerem w ładnym opakowaniu, bo Matka Boża zasługuje na to co najlepsze i najpiękniejsze. Zamówienia można składać przez stronę internetową (mailowo), a także po każdej Mszy św. wypełniając karteczkę z imieniem i nazwiskiem i numerem telefonu, płatność przy odbiorze, najprawdopodobniej w niedzielę (14. i 15.08.). Cena 80 zł.

13.  

Nasza pielgrzymka do Ziemi Świętej prosimy o uiszczenie należności do końca tygodnia. Spotkanie dla wyjeżdżających wkrótce. Termin podamy.

14.  

Prasa Katolicka Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii.

15.  

Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

16.  

Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marka Witczaka, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek.

17.  

Módlmy się o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za wypoczywających oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę …

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 lipca 2022 r.
„633 urodziny Murowanej Gośliny” – Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj nasza Parafia i Miasto, Gmina przeżywa święto swego Patrona św. Jakuba Ap. i Jubileusz 96 lecia naszego Chóru „VOCANTES” na Mszy św. Odpustowej o godz. 12.30. Tej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Emilian Sigel – Pallotyn nasz rekolekcjonista. Do udziału we wspólnym świętowaniu serdecznie wszystkich zapraszamy, a po tym biesiada obiadowa z tortem Jubileuszowym w podwórzu plebanijnym pod namiotem.  
2.       NAWIEDZENIE  NMP w KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO (25 – 26 lipca). Mimo czasu wakacyjnego, gorąco zachęcamy, każdego z WAS, dorosłych, młodzież i dzieci do skorzystania z tej niezwykłej okazji do licznego udziału w Uroczystości Nawiedzenia. Oczekiwanie na przyjazd M. Bożej rozpoczynamy 17.10 na Rynku.

 

Szczegóły w specjalnie wydanym folderze z programem jest dostępny bardzo prosimy zabrać i zapoznać się z nim. Również na stornie internetowej parafii (pokazać i odczytać folder).

Bardzo prosimy o przygotowanie i dekoracje domów, mieszkań, ulic i serc swoich na wizytę NASZEJ MATKI i KRÓLOWEJ – MARYI.

3.       Spotkanie Młodzieży z Matką Bożą w poniedziałek (25.07.) o godz. 20.00 modlitwa prowadzona przez młodzież.
4.       We wtorek – drugi dzień Nawiedzenia we Farze i w Rakowni (26.07) przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za naszych dziadków, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski, a dla zmarłych szczęśliwość wieczną.
5.       W najbliższy czwartek (28.07.) z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Na stronie internetowej (www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne.
6.       Przeżywamy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego tradycyjnie dzisiaj (24.07.) po każdej Mszy św. święcimy wszelkie pojazdy mechaniczne – kapłan będzie stał przy Domu Katolickim i święcił, a kierowców prosimy o przejeżdżanie z rynku w ul. J. Kochanowskiego. Towarzyszy temu Akcja św. Krzysztof 2022 1gr. za 1 km – pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu do koszyka przy poświęcaniu i otrzymujemy okolicznościowy obrazek.
7.       W poniedziałek (25.07) przypada obok Święta św. Jakuba Apostoła – wspomnienie św. Krzysztofa – patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. I tutaj zmiana !!! Zmotoryzowanych serdecznie zapraszamy, aby po każdej Mszy św. przyszłą niedzielę (31.07.) poświęcić wszelkie pojazdy mechaniczne. W Rakowni poświęcenie dzisiaj w sobotę (23.07.) po Mszy św. o godz. 17.00. ZAPRASZAMY !!!
8.       Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
9.       Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
11.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz  parafii

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

 

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.       W najbliższą sobotę (23.07.) Jarmark Jakubowy – stosowne plakaty są wywieszone.
3.       Za tydzień w niedzielę (24.07.) Uroczystość Odpustowa ku czci ŚW. JAKUBA APOSTOŁA – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta oraz Jubileusz (96l.) Chóru VOCANTES świętować będziemy na Mszy św. o godz. 12.30. Już dzisiaj na to święto Parafii i Miasta oraz biesiadę w podwórzu plebani wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
4.       NAWIEDZENIE  NMP w KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO (25 – 26 lipca). To wielkie wydarzenie poprzedzone będzie rekolekcjami od czwartku (21.07.), które poprowadzi ks. Emilian Sigel Pallotyn z Warszawy. Mimo czasu wakacyjnego, gorąco zachęcamy, każdego z WAS, dorosłych, młodzież i dzieci do skorzystania z tej niezwykłej okazji do licznego udziału zarówno w rekolekcjach jak i w Uroczystości Nawiedzenia.

 

Szczegóły w specjalnie wydanym folderze z programem jest dostępny bardzo prosimy zabrać i zapoznać się z nim. Również na stornie internetowej parafii (pokazać folder).

Bardzo prosimy o przygotowanie i dekoracje domów, mieszkań, ulic i serc swoich na wizytę NASZEJ MATKI i KRÓLOWEJ – MARYI.

5.       W związku z powyższym serdecznie prosimy o wszelaką pomoc, stąd spotkanie dla chętnych w kościele w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej, łącznie z możliwością odbioru flag i proporczyków, które mogą być stawiane i zawieszane przy drodze.
6.       PZC informuje, że dzisiaj w niedzielę (17.07.) przed kościołem jest namiot Caritas, w którym po każdej Mszy św. będzie można nabyć różne dekoracje na Nawiedzenie M. Bożej.
7.       Wkrótce wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do pielgrzymowania na Jasną Górę zapraszamy z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 21 lipca (!) wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/ ). Stosowne plakaty w gablocie.
8.       W poniedziałek (25.07) przypada obok Święta św. Jakuba Apostoła – wspomnienie św. Krzysztofa – patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Zmotoryzowanych serdecznie zapraszamy, aby po każdej Mszy św. przyszłą niedzielę (24.07.) poświęcić wszelkie pojazdy mechaniczne. W Rakowni poświęcenie w sobotę (23.07.) po Mszy św. o godz. 17.00. ZAPRASZAMY !!!
9.       We wtorek (26.07) przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za naszych dziadków, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski, a dla zmarłych szczęśliwość wieczną.
10.   Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.   Pielgrzymka do Ziemi Świętej odbędzie się (12 – 20.09. 2022r.). Proszę wszystkich będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, aktualizację danych i odbiór aktualnego programu oraz uregulowanie należności.
12.   Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Mieczysława Gracz, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Romana Gronowskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
14.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i o pokój w Ukrainie, w Świecie i sercach naszych wspólnie w tych intencjach wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
10 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

 

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.        Uroczystość ku czci św. Jakuba Apostoła naszego Patrona z jubileuszem Chóru Vocantes (96 lat). Odpust w niedzielę 24 lipca na Mszy św. o godz. 12.30. Już dzisiaj na to święto Parafii i naszego Miasta wszystkich serdecznie zapraszamy.
3.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na realizację kontynuowanych prac. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
4.       Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

5.       Wkrótce wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do pielgrzymowania na Jasną Górę zapraszamy z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 21 lipca (!) wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/). Podstawowy koszt uczestnictwa wraz z wyżywieniem 200 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski (697 584 097). Spotkanie organizacyjne dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w piątek 15 lipca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Wojciecha w Wągrowcu.
6.       Widowiska Plenerowe „Orzeł i Krzyż – 2022”. Jeszcze jeden ostatni weekend (15-16 lipca). Stosowne plakaty w gablocie i ulotki na półce. ZAPRASZAMY.
7.       Pielgrzymka do Ziemi Świętej (12 – 20.09. 2022r.) odbędzie się. Proszę wszystkich będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, aktualizację danych i odbiór aktualnego programu, terminy nas naglą.
8.       Kochani wkrótce czeka nas wiele wydarzeń: sobota – (23.07.) Jarmark Jakubowy; Niedziela (24.07.) Odpust Jakubowy z Jubileuszem Chóru Vocantes (96 lat); a poniedziałek i wtorek (25–26.07.) Nawiedzenie naszej Parafii przez M.B. Jasnogórską w Jej cudownym wizerunku. W związku z tym prosimy o dalszą pomoc przy tych dekoracjach, które są w podwórzu plebanijnym i garażach. Chętnych zapraszamy we wtorek (12.07.) po Mszy św. wieczornej. Potrzebne są ręce tak męskie jak i damskie. Tego dnia zapraszamy również wszystkich sołtysów i liderów grup parafialnych.
9.       Nawiedzenie M. B. w Kopii Obrazu Jasnogórskiego (poprzednie było 07.06.1977r.) : 25 – 26 lipca. Czas jest krótki więc wszystkie ręce na pokład. Mimo czasu wakacyjnego, gorąco zachęcamy, każdego z WAS, dorosłych, młodzież i dzieci do skorzystania z tej niezwykłej okazji i licznego udziału zarówno w rekolekcjach (od 21.07.) jak i w Uroczystości Nawiedzenia. Wyłożyliśmy listę na czuwanie Nawiedzenia M.B. Jasnogórskiej (z 25 na 26 07.) szczególnie od Północy do 6.00 rano.
10.   Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Teresa Kaseja, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Annę Kauss i śp. Krystynę Polińską, których pogrzeby odbyły się we wtorek, śp. Mieczysława Gracz, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
12.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas zbiorów, żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas wakacji, urlopów i w sprawach naszych polskich wspólnie wołając: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
03 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

 

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.       W tym tygodniu I czwartek m-ca pamiętajmy o modlitwie za powołanych i o powołania do Służby Bożej.
3.       Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca (10.07.) zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Kochani mamy dość duże potrzeby w związku z podjętymi działaniami. Za zrozumienie i ofiarność Bóg Zapłać !
4.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
5.       Od piątku (25.06.) rozpoczęły się Widowiska Plenerowe „Orzeł i Krzyż – 2022”. Kolejne dwa weekendy to (9-10, 16-17 lipca). Stosowne plakaty w gablocie i ulotki na półce. ZAPRASZAMY.
6.       Po trzykrotnym odkładaniu Pielgrzymka do Ziemi Świętej (12 – 20.09. 2022r.) odbędzie się. Proszę wszystkich będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, aktualizację danych i odbiór aktualnego programu, terminy nas naglą.
7.       Za miesiąc wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Do pielgrzymowania na Jasną Górę zapraszamy z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 21 lipca (!) wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/). Podstawowy koszt uczestnictwa wraz z wyżywieniem 200 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski (697 584 097). Spotkanie organizacyjne dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w piątek 15 lipca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Wojciecha w Wągrowcu.
8.       Kochani wkrótce czeka nas wiele wydarzeń: sobota – (23.07.) Jarmark Jakubowy; Niedziela (24.07.) Odpust Jakubowy z Jubileuszem Chóru Vocantes (96 lat); a poniedziałek i wtorek (25–26.07.) Nawiedzenie naszej Parafii przez M.B. Jasnogórską w Jej cudownym wizerunku. W związku z tym prosimy o dalszą pomoc przy tych dekoracjach, które są w podwórzu plebanijnym i garażach. Chętnych zapraszamy we wtorek (05.07.) po Mszy św. wieczornej. Potrzebne są ręce tak męskie jak i damskie. Zapraszamy.
9.       W czwartek (07.07.) o godz. 20.00 zapraszamy mieszkańców i wszystkich związanych z kaplicą w Rakowni na spotkanie związane z Nawiedzeniem M.B. Jasnogórskiej w Jej cudownym wizerunku.
10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zostały dwa modlitewniki z PK z ubiegłego tygodnia są w zakrystii.
11.   Na naszej stronie internetowej jest umieszczony gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Bolesławę Pawlak, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Ryszarda Durskiego, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Łucję Mula, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Teresę Kaseja, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Annę Kauss, śp. Krystynę Polińską których pogrzeby odbędą się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek
13.   Na czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po Bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 czerwca 2022 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj w niedzielę (26.06.) na Mszy św. o godz. 12.30 naszej młodzieży zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Szafarzem będzie ks. bp Yevgeniy Zinkovskiy z Kazachstanu, kiedyś formowany w naszym Gnieźnieńskim Seminarium (PWSD), m. innymi uczeń naszego ks. profesora Andrzeja.
2.       W tym tygodniu:

 

–  w poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

–  w środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

–  I piątek miesiąca (01.07.) – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00.

3.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele do czwartku (30.06.) po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
4.       Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
5.       Kochani wkrótce wiele wydarzeń: 23.07. Jarmark Jakubowy, 24.07.; Odpust Jakubowy z jubileuszem Chóru Vocantes (96 lat); a 25 – 26.07. Nawiedzenie naszej Parafii przez M. B. Jasnogórską w Jej cudownym wizerunku. W związku z tym informujemy i prosimy: otrzymaliśmy trochę dekoracji z Bolechowa. Mamy to złożone na podwórzu plebanijnym i w garażach. Należało by się za to zabrać, więc proszę chętnych we wtorek (28.06.) po Mszy św. wieczornej w celu zapoznania się z tymi zasobami. Potrzebne są ręce tak męskie jak i damskie. Zapraszamy.
6.       Od piątku (24.06.) rozpoczęły się Widowiska Plenerowe „Orzeł i Krzyż – 2022”. Łącznie cztery weekendy (24, 25 czerwca; 1, 2, 8, 9, 15, 16 lipca). Stosowne plakaty w gablocie. ZAPRASZAMY.
7.       Wreszcie po trzykrotnym odkładaniu odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej (12 – 20.09. 2022r.). Proszę wszystkich w tym tygodniu, a będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, i aktualny program itd.
8.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
9.       Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zofię Kuczma, której pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych.  Wieczny odpoczynek
11.   Informujemy, że (13.06.) zmarł nasz parafialny Żółw lądowy „Kubuś” liczący blisko, a może nawet ponad 80 lat. Brakuje go nam i jesteśmy smutni.
12.   Na ten czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po Bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 czerwca 2022 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Ministrantów, lektorów, Oazę Dzieci Bożych oraz Oazę Młodzieżową wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnego świętowania kończącego się roku formacyjnego. Spotkanie w niedzielę 19 czerwca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 16.00 a następnie kontynuowane będzie w Boduszewie przy świetlicy.
2.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesje eucharystyczne wokół kościoła wraz z litanią do Najświętszego Serca P.J. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dokonamy także poświęcenia wianków z ziół i kwiatów. Z a p r a s z a m y.

 

Prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w liturgii podczas Oktawy Bożego Ciała. Również dziewczynki sypiące kwiaty serdecznie zapraszamy.

3.       W czwartek (23.06.) po Mszy św. i procesji spotkanie Wspólnoty TILMA w Domu Katolickim. Zapraszamy.
4.       W najbliższy piątek (24.06.) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i procesję wokół kościoła poświęconą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia oprócz Litanii odmówimy Akt wynagrodzenia. Za publiczne jego odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego. W tę Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5.       Kandydatów do bierzmowania i ich świadków, rodziny zapraszamy na spowiedź św., która odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00. Po spowiedzi odbędzie się 3 próba liturgiczna.
6.       W przyszłą niedzielę (26.06.) na Mszy św. o godz. 12.30 naszej młodzieży zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania. Szafarzem będzie ks. bp Eugeniusz Zinkowski z Kazachstanu, kiedyś formowany w naszym Gnieźnieńskim Seminarium, m. innymi uczeń naszego ks. profesora Andrzeja.
7.       Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, że od dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja do naszego Seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
8.       W parafii Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa (u sąsiadów) w piątek 24.06. otwarta zostanie kaplica Wieczystej Adoracji – pod kościołem w kaplicy św. Wojciecha.
9.       Od piątku (24.06.) rozpoczną się Widowiska Plenerowe „Orzeł i Krzyż – 2022”. Łącznie cztery weekendy (24, 25 czerwca; 1, 2, 8, 9, 15, 16 lipca). Stosowne plakaty w gablocie. ZAPRASZAMY.
10.   Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. dzieciątko Mateuszka Jęchorek, którego pochówek odbył się w poniedziałek, śp. Wiesławę Lewandowską, której pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i ofiary ludobójczej wojny: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IX  NIEDZIELA  ZWYKŁA
Uroczystość Najświętszej Trójcy

12 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.
2.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
4.       W środę (15.06.) Msza św. wieczorna z następującej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
5.       W najbliższy czwartek (16.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. tego dnia o godz. 8.00  i o 10.00 – Msza św. koncelebrowana, a następnie procesja do czterech ołtarzy na terenie naszego Rynku (Plac Powstańców Wlkp.). W tym dniu nie ma innych Mszy św. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie, ale w tym również dzieci I Komunijne. Prosimy dziewczynki pragnące sypać kwiaty. Zapraszamy również chłopców, czyli zapraszamy wszystkie nasze parafialne Aniołki, w tym MŁODZIEŻ. Kwiaty do sypania prosimy Parafian, aby przynosili do kościoła. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na terenie całej Parafii. Zapraszamy sztandary, feretrony, służbę liturgiczną ołtarza, czyli ministrantów i lektorów.

 

Wszystkich zaś Parafian serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w Uroczystości Bożego Ciała, niech to będzie nasze wspólne Święto, czyli publiczne wyznanie wiary w żywego i obecnego pośród nas Jezusa Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi. Nadmieniamy, że służba dzieci sypiących kwiaty, czy nasz udział, to służba Jezusowi. ZAPRASZAMY.  Kochani na procesję będą do dyspozycji śpiewniki, które otrzymamy, a na koniec je złożymy, czyli oddamy, by nam służyły w następnych latach.

6.       Próba dla dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek (13.06.) o godz. 17.00 przy kościele !!!
7.       OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w codziennej liturgii podczas Oktawy z procesją teoforyczną wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. W najbliższą niedzielę (19.06.) procesja po Mszy św. o godz. 11.00.
8.       P.Z.Caritas informuje, że są do nabycia emblematy eucharystyczne, flagi, proporczyki na uroczystość Bożego Ciała, na Nawiedzenie MB Jasnogórskiej i inne dewocjonalia – w środy w piątki w godzinach biura.
9.       Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę przed Uroczystością Bożego Ciała w środę (15.06.) po Mszy Św. wieczornej.
10.   Ministrantów, lektorów, Oazę Dzieci Bożych oraz Oazę Młodzieżową wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnego świętowania kończącego się roku formacyjnego. Spotkanie w niedzielę 19 czerwca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 16.00 a następnie kontynuowane będzie w Boduszewie. Szczegóły świętowania przekażemy drogą SMSową.
11.   Kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych zapraszamy na pierwszą próbę liturgiczną w poniedziałek 13 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45.
12.   Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że od dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja do naszego Seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. Jednocześnie zapraszamy na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 17-19 czerwca. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
13.   Wreszcie po trzykrotnym odkładaniu odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej (12 – 20.09. 2022r.). Proszę wszystkich będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, i aktualny program itd.
14.   Dziękujemy za wszelkie dowody duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i systemem Dotpay. Wdzięczne Bóg zapłać !
15.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, albowiem aktualnie realizujemy remont w Domu Parafialnym. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy dzieciątko Mateuszka (1,5 miesięczne), którego pochówek odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
05 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich.
2.       Dzisiaj w niedzielę (05.06.)

 

– na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy przeżywać Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa ks. Prałata Mieczysława Nowaka – Syna Parafii. (Plurimos Annos) Serdecznie zapraszamy.

– o godz. 19.00 w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego odbędzie się ostatni Koncert w wykonaniu Orkiestry Mandolinowej CAMPANELLA z Cekcyny. Serdecznie zapraszamy.

3.       Dzisiaj kończymy weekendowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania, które prowadziła Fundacja „Młodzi na Progu”. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji, w tym pyszne ciasta upieczone przez kochane mamy, oraz młodym z naszej parafialnej oazy.
4.       Jutro w poniedziałek 06.06. drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.: 7.00 i 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Od jutra w liturgii wkraczamy w Okres X Tygodnia Zwykłego.
5.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
6.       W tym tygodniu:

 

–  w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.

– w środę po wieczornej Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

7.       W czwartek (09.06.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia Odpust u naszych sąsiadów na Zielonych Wzgórzach.
8.       Do Chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę (11.06.) o godz. 8.45.
9.       Ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórkę. Odbędzie się ona w sobotę 11 czerwca o godz. 11.00 w Domu Katolickim.
10.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ta Uroczystość kończy okres Wielkanocny i okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
11.   Już dzisiaj informujemy i przypominamy, że w najbliższym czasie, 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Szczegóły za tydzień.
12.   Ministrantów, lektorów, Oazę Dzieci Bożych oraz Oazę Młodzieżową wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnego świętowania kończącego się roku formacyjnego. Spotkanie w niedzielę 19 czerwca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 16.00 a następnie kontynuowane będzie w Boduszewie. Szczegóły świętowania przekażemy drogą SMSową.
13.   Dziękujemy za wszelkie dowody duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i w systemie Dotpay. Wdzięczne Bóg zapłać !
14.   Wreszcie po trzykrotnym odkładaniu odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej (12 – 20.09. 2022r.). Proszę wszystkich będących na liście do wyjazdu o kontakt, potwierdzenie wyjazdu, i aktualny program itd.
15.   Zbliżają się wakacje. Jak co roku dzieci i młodych zapraszamy na rekolekcje oazowe, które odbywają się różnych ciekawych miejscach. Szczegóły na plakacie w gablocie i u członków oazy. Zapraszamy.
16.   Za tydzień w niedzielę (12.06.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Za zrozumienie podejmowanych prac i za ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
17.   Prasa Katolicka do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych, dobrodziejów i ofiary ludobójczej wojny w Ukrainie Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 maja 2022 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej (Mszy św.) zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
2.        We poniedziałek (30.05.) przypada 35r. święceń ks. Proboszcza, i 13 r. święceń ks. Waldka. Dziękujemy za dobroć i prosimy o pamięć w modlitwie.
3.        We wtorek (31.05.) o godz. 19.00 w auli SP 1 kolejny koncert w Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego. Tym razem Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Stosowny plakat w gablocie. Zapraszamy !
4.        We wtorek Święto Nawiedzenia NMP.
5.        Nabożeństwa majowe we Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
6.        Składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę, ale też i słodki poczęstunek mieszkańcom Głębocka. Kolejny wyjazd na majówkę odbędzie się we wtorek 31 maja o godz. 18.30. Tym razem będziemy modlić się wspólnie z mieszkańcami Mściszewa i Złotoryjska. Zapraszamy.
7.        Od piątku (27.05.) do soboty (04.06.) włącznie trwa Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocy i spowiedzi św. wielkanocnej.
8.        W tym tygodniu:

 

– w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.

– w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

9.        W tym tygodniu – I czwartek m-ca (02.06.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca (03.06.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Tego dnia okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 i I sobota (04.06.) m-ca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Do Chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę (11.06.) o godz. 8.45.
10.   Kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę 29 maja po Mszy Św. o godz. 18.00. Na spotkaniu omówimy zbliżające się rekolekcje weekendowe dla kandydatów, które odbędą się w dniach od 3 do 5 czerwca w naszej Parafii. W rekolekcjach wezmą też udział młodzi z Parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie. Uczestników i prowadzących otoczmy modlitwą.
11.   Dziękujemy za wszelkie dowody duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i Dotpay. Wdzięczne Bóg zapłać !
12.   Zbliżają się wakacje. Jak co roku dzieci i młodych zapraszamy na rekolekcje oazowe, które odbywają się różnych ciekawych miejscach. Szczegóły na plakacie w gablocie i u członków oazy. Zapraszamy.
13.   Dzielimy radość z kolejnego, nowego witraża z wizerunkiem św. S. Faustyny Kowalskiej, Orędowniczki Bożego Miłosierdzia. Darczyńcami są mieszkańcy wsi Boduszewo. Wdzięczność wyrażamy staropolskim Bóg zapłać !
14.   Dzisiaj w niedzielę (29.05.) panie z Ukrainy przed kościołem rozprowadzają pierogi (podobno pyszne) chcąc w ten sposób zasilić swój budżet. Ponadto polecamy ich chętne ręce do pracy i pomocy w różnych pracach. Kontakt w tym temacie z proboszczem.
15.   Za tydzień w niedzielę (05.06.) na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy przeżywać Jubileusz 50 lecia Kapłaństwa ks. Prałata Mieczysława Nowaka – Syna Parafii. (Plurimos Annos) Serdecznie zapraszamy.
16.   Przewodnik Katolicki dzisiaj z modlitewnikiem na czerwiec i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych również ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek…: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
22 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Nabożeństwa majowe we Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
2.       W tym tygodniu:

 

–  w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za zmarłych z różańcem.

– od poniedziałku do środy (23–25.05.) przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.

–  w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

 w czwartek (26.05.) przeżywać będziemy Dzień Matki. Z tej okazji wszystkie nam drogie Mamuśki polecamy opiece naszej wspólnej Matki – Maryi. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo majowe w intencji naszych KOCHANYCH  MAM tak żyjących jak i zmarłych.

– w czwartek (26.05.) po wieczornej Mszy św. wspólnota Tilma zaprasza na wspólne uwielbienie i różaniec przed Najświętszym Saramentem.

–  Od piątku (27.05.) do soboty (04.06.) włącznie trwać będzie Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

–  w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3.       Składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę, ale też i słodki poczęstunek mieszkańcom Kamińska i Pławna. Kolejny wyjazd na majówkę odbędzie się we wtorek 24 maja o godz. 18.30. Tym razem będziemy modlić się wspólnie z mieszkańcami Głębocka. Zapraszamy.
4.       W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Borowskegoi SAC z zespołem Fundacji Tota Tua. Będą oni głosić Słowo Boże, które zachęci nas do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wiąże się to z tworzeniem kaplicy Wieczystej Adoracji otwartej 24godziny przez 7 dni w tygodniu. Kaplica przygotowywana jest przy parafii Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie. Intencją kaplicy będzie modlitwa o nowe powołania kapłańskie i świętość dla kapłanów.
5.       Kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę 29 maja po Mszy Św. o godz. 18.00. Na spotkaniu omówimy zbliżające się rekolekcje weekendowe dla kandydatów, które odbędą się w dniach od 3 do 5 czerwca w naszej Parafii.
6.       W nadchodzącym tygodniu odbędą się egzaminy ósmoklasistów. Chcemy otoczyć ich naszą modlitwą. Msza św. o Dary Ducha Św. na czas egzaminów odbędzie się we wtorek o godz. 7.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
7.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i systemem Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać
8.       Za tydzień w niedzielę (29.05.) panie z Ukrainy przed kościołem będą rozprowadzać pierogi (podobno pyszne) chcąc w ten sposób zasilić swój budżet. Ponadto polecamy ich chętne ręce do pracy i pomocy w różnych pracach. Kontakt w tym temacie z proboszczem.
9.       Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Janinę Jankowską, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Radka Tuszyńskiego oraz wszystkich naszych drogich zmarłych, również ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15 maja 2022 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj (w niedzielę) inauguracja XIV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego 15.05 – 05.06. Rozpoczęcie 15 maja Mszą św. o godz. 12.30. Stosowne plakaty są wywieszone. Rezerwujmy sobie czas na te kulturalne wydarzenia – spotkania. DO  UDZIAŁU W NICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
2.       Jutro imieniny ks. prof. Andrzeja, a we wtorek ks. Proboszcza – z najlepszymi życzeniami spieszy cała Parafia. Sto lat !.
3.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30, a soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać ! Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl
7.       Kochani odwiedzający cmentarz zwracamy się z gorącą prośbą, dbajmy wspólnie o to miejsce, które jest miejscem świętym (patrząc oczyma wiary). Zainstalowane zostały konewki i grabie przy źródłach wody. Prosimy skąd wzięliśmy tam odnosimy, a już w ogóle nie rozumiemy tego że giną. O kulturę w zachowaniu i obyciu na cmentarzu prosimy. Sprawa śmieci to temat bardzo trudny (drogi, na biurku leży świeży rachunek 5.940zł.). Apelujemy więcej modlitwy za naszych zmarłych, a mniej znoszenia i obstawiania nagrobków.
8.       Składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę, ale też i słodki poczęstunek mieszkańcom Trojanowa. Kolejny wyjazd na majówkę odbędzie się we wtorek 17 maja o godz. 18.30. Tym razem będziemy modlić się wspólnie z mieszkańcami Kamińska i Pławna. Zapraszamy.
9.       Organizujemy wyjazd młodych na Pola Lednickie. Odbędzie się on 4 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy u Pani Beaty Kopiczko i ks. Waldka.
10.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i szkół ponadpodstawowych z animatorami odbędą się w najbliższym czasie. Daty i godziny spotkań zostały wywieszone w gablocie i opublikowane na stronie internetowej.
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny (dwa numery) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. ks. Radka, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Wandę Szuber, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Irenę Chruścicką, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Janinę Jankowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych, również ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek

 

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza
59 tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego
08 maja 2022r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.       Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 59 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (08.05. – 14.05), którego motywem przewodnim są słowa:  „Posłani w pokoju Chrystusa”. Pamiętajmy w tym tygodniu w naszej modlitwie o tych, których Pan powołał i powołuje do szczególnej służby w Kościele.
2.       Pogrzeb śp. ks. Radka odbędzie się w poniedziałek (09.05.) w naszej parafii. Różaniec o godz. 10.30, a o godz. 11.00 Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski, a potem ceremonia na cmentarzu od kaplicy.
3.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych odbędzie się dziś (08.05.) po Mszy Św. o godz.18.00.
4.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędą się w ciągu najbliższych 2 tygodni. Daty i godziny spotkań zostały wywieszone w gablocie i opublikowane na stronie internetowej.
5.       W ten poniedziałek wyjątkowo nie będzie o 17.30 wymienianek za zmarłych.
6.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
7.       Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (11.05.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
8.       W czwartek (12.05.) po wieczornej Mszy św. w Domu Katolickim  odbędzie się spotkanie Wspólnoty Tilma. Wszystkich, którzy chcieliby się dołączyć do modlitwy uwielbienia  zapraszamy.
9.       W piątek (13.05.) z okazji minionego święta św. Floriana podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji żywych i zmarłych Druhów i Druhen naszych Ochotniczych Straży Pożarnych. ZAPRASZAMY !
10.   Nabożeństwa majowe we Farze codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. We wtorek (10.05.) o godz. 19.00 ks. Waldek wraz z mieszkańcami wsi Trojanowo poprowadzi Majówkę. Wyjazd rowerami o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy !
11.   Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje oazowe skierowane dla dzieci z klas 3-5 szkoły podstawowej. Będziemy się bawić, śpiewać, śmiać i co najważniejsze – modlić. Prosto i pięknie, bo taka jest modlitwa dziecka. Spotkanie odbędzie się w Gnieźnie 14 maja. Wyjazd o godz. 9.00 powrót ok godz. 18.00. Koszt to 40 zł. Prosimy z zakrystii zabrać formularz zgłoszeniowy. Zapisy do poniedziałku 9 maja. Szczegółowe informacje u Basi Sprawka nr tel. 725 122 297.
12.   XIV Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 15.05 – 05.06. Rozpoczęcie 15 maja Mszą św. o godz. 12.30. Stosowne plakaty są wywieszone. Rezerwujmy sobie czas na to kulturalne wydarzenie. DO  UDZIAŁU ZAPARASZMY !
13.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i w systemie Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
14.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, albowiem lada dzień podejmiemy ciąg dalszy remontu w Domu Parafialnym. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
15.   Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krzysztofa Oczkowskiego, którego pogrzeb odbył się w środę w Biedrusku, śp. ks. Radka Tuszyńskiego oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III Niedziela Wielkanocna – 01 maja 2022r.
Niedziela i  XIV Tydzień Biblijny

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj dzieci klas III-ich naszej Parafii w łącznej liczbie 82 – o godz. 11.00 (I grupa) i o godz. 12.30 (II grupa) przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Chrystusa do swego serca (I Komunia św.). W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach, wypraszając im wierność Jezusowi Chrystusowi do końca życia.
2.       Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Białe Dni: poniedziałek, środa i czwartek podczas tych dni gromadzić się będziemy codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. a w najbliższą niedzielę (08.05.) o godz. 11.00. W poniedziałek wspólna fotka i wręczenie pamiątek I-Komunijnych.
3.       Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela Biblijna „POKÓJ TEMU DOMOWI” (Łk 10,5) – rozpoczynająca obchody XIV Tygodnia Biblijnego w Polsce (01.05. – 07.05.2022r.) – „Jezus stanął pośród nich i rzekł: POKÓJ  WAM” (Łk 24,36).
4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.30. W niedziele i 3 maja po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
7.       We wtorek (03.05) – Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica (231) uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. Msze św. tego dnia wg porządku niedzielnego.

 

Msza św. Patriotyczna w intencji Ojczyzny 3 maja o godz. 9.30 w naszej czcigodnej Farze.

8.       W tym tygodniu – I czwartek m-ca (05.05.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca (06.05.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Tego dnia okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
9.       Chcemy w tym roku powrócić do rowerowych wyjazdów na modlitwę Litanii Loretańskiej przy krzyżach i figurach w naszych wioskach. Pierwszy wyjazd we wtorek (10.05.) do Trojanowa. Szczegółowe informacje za tydzień.
10.   Zapraszamy na jednodniowe rekolekcje oazowe skierowane dla dzieci z klas 3-5 szkoły podstawowej. Będziemy się bawić, śpiewać, śmiać i co najważniejsze – modlić. Prosto i pięknie, bo taka jest modlitwa dziecka. Spotkanie odbędzie się w Gnieźnie 14 maja. Wyjazd o godz. 9.00 powrót ok godz. 18.00. Koszt to 40 zł. Prosimy z zakrystii zabrać formularz zgłoszeniowy. Szczegółowe informacje u Basi Sprawki nr tel. 725122297.
11.   Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych odbędzie się w przyszła niedzielę (08.05.)  po Mszy Św. o godz.18.00.
12.   Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (08.05 – 14.05), którego motywem przewodnim są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
13.   Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Światowy Dzień Chorego (11.02.) będziemy przeżyć w sobotę (07.05) na Mszy św. o godz. 10.00 w int. Chorych i z Chorymi. Rezerwujmy sobie czas na udział i pomoc w dotarciu chorym i starszym na tę wspólną modlitwę z chorymi i za nich.
14.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
15.   Za tydzień w niedzielę (08.05.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Za zrozumienie podejmowanych prac i za ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
16.   Prasa: Gość Niedzielny (8zł.) i Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (9,50zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Kazimierza Steć, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. ks. Radka Tuszyńskiego (sprawa co do pogrzebu się wydłuża), śp. Krzysztofa Oczkowskiego oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, w oktawie Wielkanocy
24 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa Święto Miłosierdzia Bożego.

 

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla Świata”. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Prosimy dzisiaj po Mszy św. przyjąć słodką niespodziankę od naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

2.       Kończąc dzisiaj (w niedzielę) nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy Parafian i Gości na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00.
3.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.       W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.       Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela Biblijna „POKÓJ TEMU DOMOWI” (Łk 10,5) – rozpoczynająca obchody XIV Tygodnia Biblijnego w Polsce (01.05. – 07.05.2022r.) – „Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam (Łk 24,36).
6.       Za tydzień (01.05.) uroczystość I Komunii św. dzieci klas III o godz. 11.00 grupa I, a o godz. 12.30 grupa II. Spotkanie – próba dla Rodziców i Dzieci w czwartek (28.04.) o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej. Zaś spowiedź św. w sobotę (30.04.) o godz. 10.00 – grupa I i Rodzice, o godz. 11.00 – grupa II i Rodzice.
7.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.30. W niedziele i 3 maja po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
8.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
9.       CMENTARZ, Kochani ! Prosimy o ucywilizowanie się sprawa dotyczy wody umieszczonych przy niej konewek i grabi, sprawa śmieci, wszelkich butelek utykanych gdziekolwiek itd. Bardzo prosimy o uszanowanie tego miejsca. Wyjaśnić i rozwinąć temat.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Eugeniusza Woźniaka, śp. Janinę Karwacką, których pogrzeby odbyły się we wtorek, śp. Sebastiana Korta, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. Karolinę Leszczyńską – Popiak, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. ks. Radka Tuszyńskiego (termin jeszcze nie znany) oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
i Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
17 i 18 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Drodzy i Kochani Parafianie, Sympatycy oraz Goście naszej Parafii: Pierwszym darem Zmartwychwstałego jest pokój, którego świat dać nie może. Dlatego prawda o zmartwychwstaniu Jezusa jest potrzebna współczesnemu światu jak nigdy dotąd. Głośmy ją z wielką mocą i bez lęku, żyjmy nią na co dzień, doświadczając Jego obecności. Dzielmy się nią z innymi pełni radości i wiary. Chrystus Zmartwychwstał ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Życzymy: Błogosławionych spotkań ze Zmartwychwstałym !
2.   Msze św.: I Święto: o godz. 7.00 !, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 

               II Święto: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

W kaplicy w Rakowni Msze święte w I i II Święto będą o godz. 9.30

3.   Drugi dzień świąt poświęcony jest Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu.
4.   Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy.
5.   Nowenna do Bożego Miłosierdzia z modlitwą Koronki – codziennie w naszym kościele o godz. 15.00. Nowenna trwać będzie do 24 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
6.   Młodych zapraszamy na Odpust ku czci Św. Wojciecha w Gnieźnie. W planie piesza  pielgrzymka z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Wyjazd w sobotę 23 kwietnia w godzinach porannych. Szczegóły u ks. Waldka.
7.   Za tydzień 24 kwietnia Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – będzie to 78 Święto CARITAS.
8.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i przez system Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
9.   Prasa Katolicka do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Życzymy dobrej lektury.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Eugeniusz Woźniak, śp. Janina Karwacka, których  pogrzeby odbędą się we wtorek, śp. Sebastian Korta, którego pogrzeb odbędzie się w środę, śp. ks. Radka oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów i ofiary tej ludobójczej wojny na Ukrainie: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

 

Grób Pański we Farze u św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie:

Wykonała jak każdego roku p. Beata Springer z mężem i bratem – za co wdzięczne Bóg Zapłać !

Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

Kartony na rzecz Ukrainy ….

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
10 kwietnia 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Msze św. wg porządku niedzielnego. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień, dlatego przeżyjmy ten Święty Czas godnie i owocnie jako ludzie wiary, po chrześcijańsku.
2.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura. Dzisiaj przy kościele rozprowadzane są palmy.
3.   Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji  i Parafia Farna św. Jakuba zapraszają dzisiaj w Niedzielę Palmową (10.04.) o godz. 19.00 na KONCERT  PIEŚNI  PASYJNEJ  w wykonaniu Chóru Żeńskiego „Canzona” pod Dyrekcją Pani Prof. i Rektor Elżbiety Wtorkowskiej. Poprzedzone to będzie Mszą św. w intencji z podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspomagali w chorobie Panią Profesor, Rektor  Elżbietę. Stosowny plakat w gablocie.
4.   Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (13.04.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w małych grupach ze szkół podstawowych odbędą się w tym tygodniu. Szczegółowy plan spotkań został wywieszony w gablocie i umieszczony w internecie http://jakub-murowanagoslina.pl/.
6.   Młodych zapraszamy na Odpust ku czci Św. Wojciecha w Gnieźnie. W planie pielgrzymka z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Wyjazd w sobotę 23 kwietnia w godzinach porannych. Szczegóły u ks. Waldka.
7.   Zbiórki dla lektorów i ministrantów. W Wielką Środę po Mszy św. wieczornej. W Wielki Piątek i Sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
8.   Wielki Tydzień: Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jest to streszczenie przeżyć całej historii naszego Zbawienia. Program tych dni:

 

WIELKI CZWARTEK (14.04.) – U nas w kościele o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. To dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. (Pamiętajmy w tym dniu o Kapłanach, o modlitwę za nas też prosimy). Jeśli to dobrze rozumiemy, to na pewno w tym dniu przystąpimy do Komunii św. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.

WIELKI PIĄTEK (15.04.) godz. 15.00 Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia – odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa w Rakowni o godz. 16.30. Nowenna trwać będzie codziennie do 24 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. A o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, na którą składa się: Liturgia Słowa Bożego, adoracja Krzyża, Komunia św. Zasłuchajmy się w opis Męki Pana Jezusa wg św. Jana, a wtedy weźmy do ręki Krzyż, aby z szacunkiem i czcią ucałować rany umęczonego Chrystusa. OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY.

WIELKA SOBOTA (16.04.) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 na którą składa się poświęcenie ognia, Liturgia Słowa i Eucharystia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Nade wszystko bądźmy w Wielką Sobotę – zasłuchajmy się w historię stworzenia świata, grzechu człowieka, odkupienia nas przez mękę Pana Jezusa i przywrócenia nam łaski – życia Bożego przez chrzest. W tę świętą noc usłyszymy radosne orędzie o zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób Jezusa Zmartwychwstałego, który do nas przyjdzie.

9.   W Wielką Sobotę odbędzie się tradycyjne poświęcenie potraw wg planu zamieszczonego w gablocie, tablicy i stronie internetowej.
10.   Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt wg porządku niedzielnego. W I święto będą Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

 

W kaplicy w Rakowni będą Msze św. w I i II Święto.

11.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, albowiem aktualnie realizujemy remont w Domu Parafialnym. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
12.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Bóg zapłać !
13.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać !
14.   Serdecznie zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na 98. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. (ks. prof. Andrzej i ja proboszcz – w tym roku jesteśmy za nią odpowiedzialni). Plakat i informacje w gablocie, na tablicy i na stronie internetowej parafii.
15.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć. W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
16.   Wychodząc z kościoła „poczęstujmy” się fragmentem biblijnym, który znajdziemy na bocznym ołtarzu M. Bożej.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Piotra Pikulika, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Ryszarda Lewandowskiego, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
18.   Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    
03 kwietnia 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną nawiązująca do zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
2.   Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
3.   Sakrament Pokuty (spowiedź św.) w dni powszednie 15 minut przed Mszami św. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! ! !
4.   W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.   Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek zaś na drogę krzyżową:

 

·        dzieci na godz. 17.15

·        młodzież i dorosłych na godz. 18.30

6.   W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
7.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (09.04.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
8.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (08.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej do środy włącznie. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
9.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w małych grupach ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych odbędą się w nadchodzących dwóch tygodniach. Szczegółowy plan spotkań został wywieszony w gablocie i umieszczony w internecie.
10.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
11.   Za tydzień Niedziela Palmowa, która wprowadzi nas w czas i klimat Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas wszystkich Mszy św. dokonamy poświęcenia palm, a na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 po poświęceniu palm odbędzie się procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie palm.
12.   Dzieci i Młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną – finał na Mszy św. o godz. 11.00.
13.   Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji  i Parafia Farna św. Jakuba zapraszają w Niedzielę Palmową (10.04.) o godz. 19.00 na KONCERT  PIEŚNI  PASYJNEJ  w wykonaniu Chóru Żeńskiego „Canzona” pod Dyrekcją Pani Prof. i Rektor Elżbiety Wtorkowskiej. Poprzedzone to będzie Mszą św. w intencji z podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspomagali w chorobie Panią Profesor, Rektor  Elżbietę. Stosowny plakat dostępny tutaj..
14.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Bóg zapłać !
15.   W Remizie Straży Pożarnej można składać dary dla uchodźców z Ukrainy. Możliwość tak jest  codziennie od 17.00 do 21.00. Prosimy o rzeczy do jedzenia trwałe, środki kosmetyczne itp.
16.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać !
17.   Serdecznie zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na 98. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. (ks. prof. Andrzej i ja proboszcz – w tym roku jesteśmy za nią odpowiedzialni). Plakat i informacje w gablocie, na tablicy i na stronie internetowej.
18.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć. W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
19.   Zachęcamy by Wielkim Poście znaleźć czas na większy kontakt ze Słowem Bożym. Pomocą w tym mogą być fragmenty Pisma Świętego, które przygotowała młodzież z naszej parafialnej Oazy. Wychodząc z kościoła „poczęstujmy” się fragmentem biblijnym, który znajdziemy na bocznym ołtarzu.
20.   Prasa Katolicka do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
21.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Tadeusza Olszewskiego, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Piotra Pikulika, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i ofiary toczącej się wojny. Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE     
27 marca 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.        W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
4.        Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek zaś na drogę krzyżową:

 

·        dzieci na godz. 17.15

·        młodzież i dorosłych na godz. 18.30

5.        Katechezy dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się dziś po Mszy św. wieczornej natomiast dla klas 8 SP 29 i 30 marca. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie.
6.        W najbliższą środę odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół w Bolechowie i Murowanej Goślinie. Plan został przesłany przez dziennik elektroniczny. Zadbajmy o czynny udział młodzieży w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.
7.        P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura. (Środy i Piątki)
8.        Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (08.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
9.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
10.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (09.04.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
11.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Specjalnie przygotowane koperty są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
12.   Ochotnicza Straż Pożarna przyjmuje dary dla uchodźców z Ukrainy. Możliwość ich składania jest codziennie w naszej Remizie od 17.00 do 21.00. Prosimy o rzeczy do jedzenia trwałe, środki kosmetyczne itp.
13.   Serdecznie zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na 98. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę. (ks. prof. Andrzej i ja proboszcz – w tym roku jesteśmy za nią odpowiedzialni). Plakat i informacje w gablocie, na tablicy i na stronie internetowej parafii.
14.   Zachęcamy by Wielkim Poście znaleźć czas na większy kontakt ze Słowem Bożym. Pomocą w tym mogą być fragmenty Pisma Świętego, które przygotowała młodzież z naszej parafialnej Oazy. Wychodząc z kościoła „poczęstujmy” się fragmentem biblijnym, który znajdziemy na bocznym ołtarzu.
15.   Prasa Katolicka do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
16.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jacka Kwiecień, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i ofiary toczącej się wojny Wieczny odpoczynek
18.   Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
20 marca 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.        Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach pasyjnych tego okresu, które pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

 

· dzieci na godz. 17.15

· młodzieży i dorosłych na godz. 18.30

2.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.        W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.        Od 19.03. do 25.03.2022r. przeżywamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. „Życie jest Darem”. Zgodnie z apelem Papieża i ks. Arcybiskupa Gądeckiego w piątek (25.03.) w Dzień Świętości Życia o godz. 17.00 pragniemy włączyć się modlitewnie w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, potem o 17.15 D. Krzyżowa dla dzieci, a po wieczornej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.
5.        W najbliższy czwartek i piątek odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów SP nr 1. Szczegółowy plan zostanie przesłany przez dziennik elektroniczny. Zadbajmy o czynny udział dzieci i młodzieży w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.
6.        W czwartek (24.03.) o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu Świętym, a po niej uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem wspólnoty Tilma. Wszystkich chętnych zapraszamy.
7.        Katechezy dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się w niedzielę 27 marca natomiast dla klas 8 SP 29 i 30 marca. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie.
8.        Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w sobotę (26.03.) Grupa I o 10.00, Grupa II o 11.00.
9.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
10.   PZCaritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
11.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (09.04.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
12.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (08.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
13.   Daninę Diecezjalną składamy przez cały Wielki Post do skarbony przy ołtarzu M. Bożej w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do zabrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
14.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (08.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową”. Jednak transport powrotny we własnym zakresie. Zapraszamy !
15.   Zachęcamy by Wielkim Poście znaleźć czas na większy kontakt ze Słowem Bożym. Pomocą w tym mogą być fragmenty Pisma Świętego, które przygotowała młodzież z naszej parafialnej Oazy. Wychodząc z kościoła „poczęstujmy” się fragmentem biblijnym, który znajdziemy na bocznym ołtarzu.
16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
18.   Ochotnicza Straż Pożarna przyjmuje dary dla uchodźców z Ukrainy. Możliwość ich składania jest codziennie w naszej Remizie od 17.00 do 21.00. Prosimy o rzeczy do jedzenia trwałe, środki kosmetyczne itp.
19.   Pamiętajmy, że za tydzień z soboty na niedzielę (26/27 marca) przechodzimy na czas letni, czyli śpimy krócej. (przesuwamy zegarki z godz. 2.00 na 3.00).
20.
Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Danutę Sommerfeld, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Wojciecha Karasiewicza i śp. Andrzeja Malczewskiego, których pogrzeby odbyły się w środę, śp. Teresę Majchrzak, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów oraz zmarłych z powodu obecnej epidemii: Wieczny odpoczynek
21.   Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
13 marca  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
2.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
3.     Dzisiaj przeżywamy 9 rocz. wyboru Jorge Mario Bergoglio na papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu św.
4.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
6.     Spotkania dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych odbędą się dziś i w najbliższym tygodniu. Szczegółowy plan spotkań został wywieszony w gablocie i umieszczony w internecie.
7.     Zachęcamy by Wielkim Poście znaleźć czas na większy kontakt ze Słowem Bożym. Pomocą w tym mogą być fragmenty Pisma Świętego, które przygotowała młodzież z naszej parafialnej Oazy. Wychodząc z kościoła „poczęstujmy” się fragmentem biblijnym, który znajdziemy na bocznym ołtarzu.
8.     Serdecznie zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się w środę 16.03. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Panie Gniezna i bł. Jolenty w Gnieźnie. Plan tego dnia wywieszony jest w gablocie i na tablicy. Szczegóły u ks. Proboszcza, z którym można pojechać razem.
9.     Serdecznie  z a p r a s z a m y do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

 

– Droga Krzyżowa
piątek – dla dzieci o godz. 17.15

– dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30

– Gorzkie Żaleniedziela – godz. 17.15

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, aby dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
Serdecznie  z a p r a s z a m y !!!

10.   W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
11.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (09.04.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
12.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
13.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Składamy ją w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
14.   Parafia św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie organizuje pielgrzymkę do Gruzji. Więcej na plakacie.
15.   Dzisiaj w niedzielę (13.03.) o godz. 18.00 w Auli SP nr 1 ul. Mściszewska 10, odbędzie się Koncert Charytatywny – MUROWANA  GOŚLINA  DLA  UKRAINY. Organizują Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz nasz Parafialny Zespół Caritas. Wystąpią artyści scen poznańskich. Stosowny plakat na tablicy i w gablocie. ZAPARASZAMY !!!
16.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
17.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, albowiem aktualnie realizujemy remont w Domu Parafialnym. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
18.   Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Dariusza Siwiaka, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Danutę Sommerfeld, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, ofiary wojny oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
06  marca  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Wielki Post przypomina nam każdego roku tajemnicę Chrystusa, który „przebywał w Duchu Świętym na pustyni” (Łk 4,1). Przez to szczególne doświadczenie Jezus dał świadectwo swego całkowitego zawierzenia woli Ojca. Kościół proponuje wiernym przeżycie tego okresu liturgicznego, abyśmy odnowili się wewnętrznie przez obcowanie ze Słowem Bożym i mogli wyrazić w swoim życiu miłość, którą Chrystus rozlewa w sercach wierzących w Niego.
2.     Zgodnie z zapowiedzią tak w Środę Popielcową jak  dzisiaj zbiórka CARITAS do puszek na rzecz Ukrainy. Za co Bóg zapłać!
3.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
4.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
5.     Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (09.03.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim do którego wejście od podwórza. Zapraszamy.
6.     W czwartek (10.03.) po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty TILMA w Domu Katolickim. Wszystkich chętnych zapraszamy.
7.     Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędą się w salce katechetycznej w następujących terminach: Gr. I – 15.03. g. 17.30; Gr. II – 15.03. g. 18.30; Gr. III – 7.03. g. 17.15; Gr. IV – 7.03. g. 18.30; Gr. V – 16.03. g. 17.15; Gr. VI – 16.03. g. 18.30; Gr. VII – 14.03. g. 18.30. Prosimy o zabranie na spotkanie wypełnionych katechez i Pismo Święte.
8.     Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się w salce katechetycznej w najbliższą niedzielę 13.03 w następujących terminach. Gr. I i II  g. 17.00; Gr. III po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o zabranie na spotkanie wypełnionych katechez i Pismo Święte.
9.     Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

 

 – Droga Krzyżowa – piątek
dla dzieci o godz. 17.15
dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30

 – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

10.           Sakrament Pokuty (spowiedź św.) tylko w dni powszednie na 15 minut przed Mszami św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! ! !
11.           Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie wspieramy pracę Kościoła Diecezjalnego przez tzw. Daninę diecezjalną. Jest ona przeznaczona na cele Diecezjalne: Caritas, Seminarium, Katedra, Kuria, Muzeum, Archiwum i Parafia. Daninę składamy w specjalnie wydrukowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania w przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Koperty składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Nieśmiało nadmieniamy, że nasza Parafia ma jeszcze zadłużenia w świadczeniach wobec Archidiecezji jak i w różnych inwestycyjnych tematach. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii wdzięcznym Bóg zapłać !
12.           Za tydzień w niedzielę (13.03.) o godz. 18.00 w Auli SP nr 1 ul. Mściszewska 10, odbędzie się KONCERT  CHARYTATYWNY – Murowana Goślina dla Ukrainy. Organizują Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz nasz Parafialny Zespół Caritas. Wystąpią artyści scen poznańskich. Stosowny plakat znajduje się tutaj. ZAPARASZAMY.
13.           Zdrapka Wielkopostna – 2022 – p.t. „W Chrystusie odkryć wszystko na nowo”  to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony na misje – Etiopia – S. Marta John. Za co Bóg Zapłać !

 

Kochani do końca marca trwa zbiórka na rzecz naszej S. Marty John (Elżbiety Nowak) dla Etopii. Ofiary mile widziane i na opłacenie wysyłki, ale i na zakup dewiz (dolarów) dla Sióstr. Wszystkim, którzy dotychczas ofiarowali różne dary, a przygotowane mamy 4 duże 30kg paczki, wdzięczne BÓG ZAPŁAĆ !  

14.           Za tydzień (13.03.) ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Cały czas realizujemy remont w Domu Katolickim. W miarę możliwości prosimy o hojność serca. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
15.           Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

16.           Przewodnik Katolicki (7zł.) Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.           Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
18.           Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
27  lutego  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Od dzisiaj (27 lutego – 05 marca) – rozpoczyna się 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani, Trzeźwi, Wolni”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i aktów pokuty w tej jakże ważnej intencji.
2.     W tym tygodniu Środa Popielcowa, która wprowadza nas w czas Wielkiego Postu. Jest to czas Święty, czas rozważania Męki i Śmierci naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Jest to czas naszego nawrócenia – przemiany, czas który po raz kolejny w naszym życiu daje nam dobry Bóg, abyśmy na nowo odnaleźli drogę, która prowadzi nas do Niego. Tego dnia rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

Msze św. w Środę Popielcową: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły !!! (od którego nie ma dyspensy).

3.     Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

 

* w piątki – Droga Krzyżowa
– dla dzieci o godz. 17.15
– dla młodzieży i dorosłych – o godz. 18.30

* w niedziele – Gorzkie Żale
– o godz. 17.15, a po nich Msza św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy WAS WSZYSTKICH  KOCHANI  PARAFIANIE do udziału w nabożeństwach, aby jak najlepiej i najowocniej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

4.     Sakrament Pokuty (spowiedź św.) tylko w dni powszednie na 15 minut przed Mszami św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! !
5.     W tym tygodniu – I czwartek m-ca (03.03.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca (04.03.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Tego dnia spowiedź od godz. 17.00. I sobota m-ca (05.03.) dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Do Chorych z posługą sakramentalną udamy o godz. 8.45.
6.     Zapraszamy na całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z soboty na niedzielę 05/06.03. Modlić się będziemy w intencji o pokój na Ukrainie, na Świecie, w Europie, w naszym kraju i w naszych sercach. Lista dla chętnych na ołtarzu M. Bożej, można się zapisać
7.     Zdrapka Wielkopostna – 2022 – p.t. „W Chrystusie odkryć wszystko na nowo”  to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony na misje – Etiopia – S. Marta John. Za co Bóg Zapłać !
8.     Spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej ok. 19.00.
9.     Dzieci I Komunijne – zaległe poświęcenie świec odbędzie w I Niedzielę W. Postu na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy.
10.   W najbliższym czasie odbędą się spotkania dla bierzmowanych: Grupy szkół ponadpodstawowych: dziś w niedzielę (27.02) godz. 17.00 grupa I i II oraz po Mszy Św. o godz.18.00 grupa III. Grupy klas 8 SP we wtorek (1.03) godz. 17.15 grupa V i VI po Mszy św. wieczornej ok godz.18.35 grupa VII i nieobecni wcześniej.
11.   Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę 5 marca o godz. 10.00 w Domu Katolickim.
12.   Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut dla Boga” (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
13.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

14.   Apel Przewodniczącego KEP w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę – tekst oddzielny.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zofię Kaus, której pogrzeb odbył się we wtorek, poległych w tej barbarzyńskiej wojnie na Ukarainie oraz wszystkich naszych drogich zmarłych.
16.   Na zakończenie każdej Mszy św. prosząc o pokój na Ukrainie, w Świecie i w naszych sercach śpiewamy Suplikacje: Święty Boże …

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
20  lutego  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.    W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.    W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.    W środę (23.02.2022r.) o godz. 19.00 rozpocznie się w parafii NAJCh w Murowanej Goślinie kurs przedmałżeński. Zapisy przez narzeczeni.archidiecezja.pl.
4.    W czwartek (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 07.30 (po Mszy św. rannej) aż do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy ! Kochani – znajdźmy ten MÓJ – SWÓJ  czas dla Jezusa i z Jezusem. Zapraszamy!

 

 
5.    Na zakończenie całodziennej adoracji  Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 odbędzie się UWIELBIENIE  prowadzone prze Wspólnotę TILMA. Zapraszamy
6.    W najbliższym czasie odbędą się spotkania dla bierzmowanych: Grupy szkół ponadpodstawowych: niedziela (20.02) godz. 17.15 grupa I i II oraz po Mszy Św. o godz.18.00 grupa III. Grupy klas 8 SP we wtorek (22.02) godz. 17.15 grupa I i II i po Mszy św. wieczornej ok godz.18.35 grupa III i IV.
7.    Sakrament Pokuty (spowiedź św.) tylko w dni powszednie na 15 minut przed Mszami św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! !
8.    P Z Caritas  informuje, że do końca lutego można składać skierowania na żywność.
9.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (27 Lutego – 05 marca) – „Posłani, Trzeźwi, Wolni”. Stosowny plakat w gablocie.
10.                         Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.                         Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Elżbietę Ratajczak, które pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA
13  lutego  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.        Sakrament Pokuty (spowiedź św.) tylko w dni powszdnie na 15 minut przed Mszami św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! !
4.      W n. W najbliższym czasie odbędą się spotkania dla bierzmowanych: Grupy szkół ponadpodstawowych: niedziela 20 lutego godz. 17.15 grupa I i II oraz po Mszy Św. o godz.18.00 grupa III. Grupy klas 8 SP we wtorek 22 lutego godz. 17.15 grupa I i II i po Mszy św. wieczornej ok godz.18.35 grupa III i IV.
5.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, albowiem aktualnie realizujemy remont w Domu Parafialnym. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
6.        P Z Caritas  informuje, że do końca lutego można składać skierowania na żywność.
7.        Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć http://jakub-murowanagoslina.pl/ofiara/

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

8.        W środę (23.02.2022r.) o godz. 19.00 rozpocznie się w parafii NAJCh w Murowanej Goślinie kurs przedmałżeński. Zapisy przez narzeczeni.archidiecezja.pl.
9.        Przewodnik Katolicki (7zł.)i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jacka Wietrzyńskiego, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Irenę Frąckowiak, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
11.   Woda święcona w buteleczkach jak i w beczułce przy figurze M. Bożej Fatimskiej – można korzystać.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA
06  lutego  2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.    W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.    W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.    Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (09.02.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim do którego wejście od podwórza. Zapraszamy.
4.    W piątek 11 lutego 2022r. w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych (jeśli warunki na to pozwolą) przenosimy na sobotę 07 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
5.    Za tydzień (13.02.) ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Realizujemy obecnie remont w Domu Katolickim. W miarę możliwości prosimy o hojność serca. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
6.    Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

7.    Przewodnik Katolicki (7 zł.) i Gość Niedzielny (8 zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
8.    Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Józefę Krupa, której pogrzeb odbył się sobotę, śp. Jacka Wietrzyńskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych
9.    Kolędowa woda święcona w buteleczkach, modlitwa błogosławieństwa i kalendarz parafialny na bocznym ołtarzu – M. Bożej – można się poczęstować, czyli zabrać.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
30 stycznia 2022r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.     Dzisiaj w niedzielę (30.01.) obchodzimy 69 Światowy Dzień Trędowatych – „by nieść ludziom nadzieję”
2.     Również dzisiaj gościmy tercet TARUTA z Tarnopola (Ukraina) z kolędami. Pragną ONI wesprzeć Dom Dziecka tam w Tarnopolu stąd będą zbierali ofiary przed kościołem za co z góry Bóg Zapłać !
3.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
4.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
5.     W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego powszechnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przychodząc na Eucharystię prosimy o przyniesienie ze sobą świec – gromnic, które zostaną poświęcone. Co do Dzieci I Komunijnych to wszystko jest w zawieszeniu (i spotkania, poświęcenia różańców, książeczek i świec) do odwołania.
6.     Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – to Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególny dzień wdzięczności za obecność, posługę, codzienne modlitwy, ofiarę i służbę Bogu, Kościołowi, a w tym i naszej Wspólnocie Parafialnej Kochanych Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Utrzymanie i funkcjonowanie klasztoru Sióstr klauzurowych to sprawa ofiar składanych przez wiernych, dlatego ofiary zbierane 02 lutego są przeznaczone na potrzeby klasztoru Sióstr Karmelitanek. Za co Bóg zapłać !
7.     W tym tygodniu – I czwartek m-ca (03.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca (04.02.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. Tego dnia spowiedź od godz. 17.00. I sobota m-ca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
8.     Kochani co do posługi wobec chorych w naszych domach to z uwagi na przedłużającą się pandemię i obostrzenia to prosimy jeśli jest taka wola o zgłaszanie chorych, a my udamy się sobotę 05.02.2022r. od godz. 8.45.
9.     Bardzo serdecznie prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – w poniedziałek 31 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
10.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

11.   W gablocie zostały wywieszone listy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 szkół ponadpodstawowych z podziałem na grupy. Spotkania rozpoczną się po feriach.
12.   Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.   Kochani w piątek wysłaliśmy Pocztą Polską 3 paczki do naszej S. Marty John (Elżbiety Nowak). Ofiary mile widziane raz na opłacenie wysyłki, ale i na zakup dewiz (dolarów) dla Sióstr. Z góry wdzięczne BÓG ZAPŁAĆ !  
14.   List ks. Prymasa – tekst oddzielny.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zofię Kulczycką, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Kazimierza Szuberskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

 

Kolędowa woda święcona w buteleczkach, modlitwa błogosławieństwa, kalendarz parafialny na bocznym ołtarzu – można się poczęstować, zabrać.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA
23  stycznia  2022r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   W piątek (21.01.) Dzień Babci, w sobotę (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych, i dlatego (w niedzielę – 23.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulimy ICH naszą serdeczną modlitwą.
2.   W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

 

We środę (26.01.) przeżywać będziemy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

3.   W najbliższy czwartek (27.01.) wspólnota Tilma zaprasza o 18.00 na Mszę Świętą Wotywną o Duchu Świętym, a po niej na wspólne spotkanie i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
4.   Kochani ! Dziękujemy za spotkania kolędowe, które zakończą się w środę (26.01.), za Waszą obecność na Mszach św. o godz. 18.00, wspólną modlitwę również za ten „ewangeliczny wdowi grosz” – ofiarę. Bóg zapłać !
5.   W gablocie zostały wywieszone listy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 szkół ponadpodstawowych z podziałem na grupy. Spotkania rozpoczną się po feriach.
6.   Młodych z klas 7 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 26 do 29 stycznia w Luboniu. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka.
7.   P Z Caritas  informuje, że do końca lutego można składać skierowania na żywność.
8.   Za tydzień w sobotę i niedzielę gościć będziemy tercet TARUTA z Tarnopola (Ukraina) z kolędami.
9.   Bardzo serdecznie prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – w poniedziałek 31 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
10.    Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

11.    Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Bronisława Aksamit, którego pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Zofię Kulczycką, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

   ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA
16 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
2.        W poniedziałek (17.01.) Kościół Katolicki będzie obchodził XXV Dzień Judaizmu.
3.        Od wtorku rozpocznie się (18 – 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
4.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

 

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

5.        W piątek (21.01.) Dzień Babci, w sobotę (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych, i dlatego (w niedzielę – 23.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulimy ICH naszą serdeczną modlitwą.

 

W piątek przypada 44 r. śmierci ks. proboszcza Romana Dyllicka

6.        W gablocie zostały wywieszone listy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 szkół ponadpodstawowych z podziałem na grupy. Spotkania rozpoczną się po feriach.
7.        Młodych z klas 7 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 26 do 29 stycznia w Luboniu. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka
8.        Kochani ! Dziękujemy za te spotkania kolędowe w minionym tygodniu, za Waszą obecność na Mszach św. o godz. 18.00, wspólną modlitwę również za ten „ewangeliczny wdowi grosz” – ofiarę. Na następne spotkania serdecznie zapraszamy – według planu, który jest w gablocie i na stronie internetowej.
9.        Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

10.   P Z Caritas  informuje, że do końca lutego można składać skierowania na żywność.
11.   Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stanisława Grochocińskiego, pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Rudolf Otto, pogrzeb odbył się w środę, śp. Czesława Włodarczaka, pogrzeb odbył się w piątek i wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

 

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
09 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiaj Kościół Święty wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to wydarzenie w sposób szczególny będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu św., zwłaszcza do uświadomienia, że my zostaliśmy przez chrzest włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.

 

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły, który potrwa do 1 marca, a 02 marca Środa Popielcowa.

2.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
3.        Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (12.01.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
4.        W czwartek (13.01.) po wieczornej Mszy św. wspólnota Tilma zaprasza na spotkanie w domu Katolickim. Na spotkaniu uwielbienie i czas na rozmowę.
5.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod figurą M.B.Fatimskiej i można z niej korzystać.
6.        W gablocie zostały wywieszone listy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 szkół ponadpodstawowych z podziałem na grupy. Spotkania rozpoczną się po feriach.
7.        Młodych z klas 7 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 26 do 29 stycznia w Luboniu. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka
8.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podejmowane jakże różne prace. Za co składamy wdzięczne Bóg zapłać !
9.        Kolęda. Tekst oddzielny !!!
10.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

11.   Przewodnik Katolicki (7zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Grażynę Jarzyńską, Irenę Grawenda, których pogrzeby odbyły się w środę, śp. Alinę Ceroń pogrzeb odbył się w piątek, śp. Marię Żurowską pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Stanisława Grochocińskiego pogrzeb odbędzie się we wtorek, śp. Rudolfa Otto pogrzeb odbędzie się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ  RODZICIELKI
1.
stycznia 2022 r. – Sobota

II  NIEDZIELA  po NARODZENIU PAŃSKIM
2.
stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1.        01 stycznia Nowego Roku 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach i nade wszystko w naszych sercach.
2.        W Nowy Rok (01.01.2022r.) Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
3.        01 Stycznia 2022r. (Sobota) – NOWY ROK – Całej Rodzinie Parafialnej, Szanownym Gościom i Miłośnikom naszej Świętojakubowej Parafii Farnej u progu nowego roku, w którym towarzyszyć nam będą słowa: „Posłani w Pokoju Chrystusa” życzymy: wielu łask i odwagi otwarcia się na Dary Ducha Świętego i przyjęcia Ich z wdzięcznym sercem. Niech zrodzona w ten sposób miłość, najpierw do samego siebie, rodzi miłość do innych oraz uświadomienie sobie, że w sakramencie chrztu, bierzmowania i Eucharystii Duch Święty wprowadza nas w głębię życia wiary, w relację z każdą Osobą Trójcy Świętej. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2022 roku ! DOSIEGO  ROKU !
4.        W czwartek (06.01.) Kościół będzie przeżywał Uroczystość Objawienia Pańskiego, powszechnie określaną jako Święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań inicjałami: C+M+B+2022 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy za co wyrażamy wdzięczne Bóg zapłać !
5.        Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku w Uroczystość Trzech Króli (06.01.) na godzinę 15.00. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do niedzieli 2 stycznia.

 

W tym dniu zapraszamy także całą Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00 w Domu Katolickim. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu spotkania.

6.        Również w Trzech Króli (06.01) o godz. 19.00 w naszej czcigodnej Farze wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu …” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP. Serdecznie zapraszamy.
7.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda będzie w formie zaproszenia na Msze św. wieczorne (po kilka ulic razem) według planu, który zostanie podany wkrótce i wywieszony będzie w gablocie i na stronie internetowej. Rozpocznie po Trzech Królach.
8.
Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

9.        Za tydzień w niedzielę (09.01.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Za zrozumienie podejmowanych prac i za ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
10.   Kalendarz Parafialny – jest jeszcze na ołtarzu i w zakrystii – prosimy o przyjęcie go.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krystynę Śrama, której pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO
Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika – Niedziela
25 grudnia 2021 r.       26 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim WAM Drodzy i Kochani Parafianie, Goście przeżywający te święta w naszej wspólnocie parafialnej, a także sympatykom Świętojakubowej Fary Goślińskiej składamy my Wasi Duszpasterze najserdeczniejsze życzenia:

 

<< EUCHARYSTIA  DAJE  ŻYCIE – POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA >>

         W Betlejem trudnych czasów, gdy doświadczamy pandemii koronawirusa oraz wielu niepokojów w naszej Ojczyźnie, w świątyniach naszych serc rodzi się Bóg.

         Przygotujmy drogę Panu, który pragnie nas zbawić. Wyjdźmy Mu na spotkanie. Niech obecność Bożego Dzieciątka rozproszy mroki codzienności stając się źródłem miłości, wzajemnego szacunku, bliskości i szczęścia.

Święta Boża Rodzicielka Maryja niech wraz ze św. Józefem czuwa nad nami, nad naszymi rodzinami, Parafią i naszą umiłowaną Ojczyzną.

         Życząc sobie nawzajem zdrowia duszy i ciała oraz ciągłego pogłębiania i ożywiania wiary w przyjście Syna Bożego do nas, wołamy: „Dzielmy się wiarą, jak chlebem, dajmy świadectwo nadziei. Bóg ofiarował nam siebie i my mamy się NIM z ludźmi dzielić”.

         Pełnych Pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Błogosławionego, lepszego Nowego 2022 Roku.

2.     Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterce i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
3.     Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność: za wszelką życzliwość, dobroć, ofiarność, za pomoc w pracach przy kościele: oprawianie choinek, sprzątanie, dekoracje – Żłóbek, cały wystrój. Dziękujemy. Wszystkim za wszystko nasze wdzięczne i staropolskie „Bóg zapłać”.
4.     W I , II  Święto Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! !  W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00, a w kaplicy w Rakowni  Msza św. o godz. 9.30 i w drugi dzień Świąt o godz. 9.30.
5.     W poniedziałek (27.12.) przypada 103 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę i za Powstańców Wlkp. o godz. 18.00, a potem uroczystość pod pomnikiem.
6.     Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku w Uroczystość Trzech Króli (06.01.) na godzinę 15.00. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do niedzieli 2 stycznia.

 

W tym dniu zapraszamy także całą Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00 w Domu Katolickim. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu spotkania.

7.     Kalendarz parafialny na 2022r. – można zabrać z ołtarza M. Bożej przy zakrystii.
8.     Prasa katolicka świąteczna: Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Gość Niedzielny (po 10 zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
9.     W sylwestra (31.12.) Msza św. wieczorna na zakończenie roku o godz. 17.00 !!!
10.   W najbliższy piątek (31.12.2021r.) nie ma postu – ks. Prymas udziela dyspensy.
11.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Pawła Piechowiaka, śp. Aleksandrę Strzałkowską, których pogrzeby odbyły się w środę i wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021 r.
Piątek – 24 grudnia 2021r. – Wigilia Narodzenia Pańskiego

Komunikaty duszpasterskie

1.       To już IV ostatnia niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
2.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę (19.12.). Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.
3.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i dorosłym którzy uczestniczyli i jeszcze uczestniczą w tegorocznych roratach. Bóg zapłać !
4.       DZIECI i MŁODZIEŻ zapraszamy na roraty godz. 18.00 do środy włącznie, a ostatnie roraty w czwartek o godz. 7.00.
5.       Sakrament Pokuty (spowiedź św.) codziennie od 17.00 do 18.00. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji do czwartku włącznie. ZAPRASZAMY ! ! !
6.       P Z Caritas: w sklepiku parafialnym można nabywać: świece wigilijne i opłatki również dla zwierząt kolorowe oraz różne ozdoby świąteczne. Jest też do nabycia najnowsza płyta z nagraniem ku czci św. Józefa w wykonaniu SS. Karmelitanek z Gniezna. Zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św., a w ciągu tygodnia w środę i piątek w godzinach urzędowania biura.
7.       Zbiórka dla lektorów i ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 10:00. Zapraszamy.
8.       Dziękujemy dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 za podjęcie zbiórki słodyczy na rzecz naszej S. Marty John z Etiopii. Natomiast dzieci i młodzież z naszej parafialnej oazy zaangażowali się w zbiórkę produktów dla dzieci z domów Samotnej Matki prowadzonych przez Fundację „Małe Stópki”.
9.       W piątek WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO. Rano Msza św. o godz. 7.00.

 

A po pierwszej gwiazdce zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o to, aby miała ona charakter chrześcijański. Na to składa się: odczytanie fragmentu Pisma św. o Bożym Narodzeniu (Łk 2,1-11), wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiew kolęd, wolne miejsce przy stole no i naturalnie przyjęcie darów od św. Mikołaja.

10.   Po wieczerzy wigilijnej serdecznie zapraszamy na Pasterkę. Będziemy je sprawować kaplicy w Rakowni o godz. 22.00, we Farze u św. Jakuba o godz. 22.00 i o Północy (24.00). W I i II  Święto (25.12.; 26.12.) Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! !  W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00. W kaplicy w Rakowni w pierwsze i drugie Święto Msze św. o godz. 9.30.
11.   Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterkach w Noc Bożego Narodzenia i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
12.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

13.    Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Elżbietę Kaczor i śp. Bronisława Frąckowiaka, których pogrzeby odbyły się we wtorek, śp. Liudmilę Kibenko, której pogrzeb odbył się środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE
12 grudnia 2021 r. – 13 grudnia 2021 – 40 rocznica Stanu Wojennego
Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Jest to już trzecia niedziela Adwentu – w liturgii to Niedziela Radości – GAUDETE.  Dzisiaj też rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Pamiętajmy i módlmy się za nasze Rodziny oraz za przygotowujących się do małżeństwa.
2.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w tę niedzielę 12 grudnia o godz. 17.30. Po nim na Mszy św. wieczornej młodzi zostaną pobłogosławieni i oficjalnie włączeni do grona kandydatów.
3.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę 19 grudnia rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.
4.       W niedzielę (12.12.) przypada święto M. B. z Guadalupe, którą jest patronką wspólnoty TILMA. W tym dniu kończą się również 33 dniowe rekolekcje prowadzące do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie można dokonać aktu zawierzenia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoje zawierzenia z poprzednich lat.
5.       Ksiądz Prymas zachęca do włączenia się w inicjatywę Instytutu Pomięci Narodowej, dotyczącej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.”

 

Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.

6.       Imieniny ks. Waldka naszego wikariusza były w sobotę (11.12.) i urodziny (61 l.) ks. profesora Andrzeja w niedzielę (12.12.) i dlatego dzisiaj spieszymy z najlepszymi i serdecznymi życzeniami: wszelkiej obfitości łask i błogosławieństw Bożych na każdy dzień tej jakże gorliwej posługi kapłańskiej w naszej parafii. Sto Lat !
7.       W piątek (17.12.) przypadają 85 urodziny papieża Franciszka – pamiętajmy o Jubilacie w naszych modlitwach.
8.       Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00, a w soboty o godz. 7.00. DZIECI i MŁODZIEŻ od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.  ZAPRASZAMY !
9.       Nie możemy dobrze przeżyć Świąt Narodzenia Pańskiego bez nawrócenia, bez uporządkowania swego życia, bez oczyszczenia swego serca i sumienia. Do spowiedzi zapraszamy codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną, a 15 min. przed Mszą św. poranną. Bardzo prosimy o korzystanie z tych okazji. ZAPRASZAMY ! ! !

 

W soboty okresu Adwentu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

10.   P Z Caritas: w sklepiku parafialnym można nabywać: świece wigilijne i opłatki również dla zwierząt kolorowe oraz różne ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św., a w ciągu tygodnia w środę i piątek w godzinach urzędowania biura.
11.   Za tydzień IV Niedziela Adwentu (19.12.), a w piątek (24.12.) Wigilia Bożego Narodzenia. Więcej za tydzień.
12.   Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na Pasterki. Będziemy je sprawować kaplicy w Rakowni o godz. 22.00, a we Farze o godz. 22.00 i o Północy (24.00).
13.   Dzisiaj (12.12.) przed kościołem zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Za każde wsparcie składamy wdzięczne „Bóg zapłać”, licząc na kolejne, albowiem skutki koronawirusa dają nam się również we znaki.
14.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jerzego Cieślewicza, którego pogrzeb odbył się piątek, śp. Elżbietę Kaczor, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II NIEDZIELA ADWENTU
05 grudnia 2021r. – 06.12.2021r.– Św. Mikołaja
U
roczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Środa 08.12.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku” – zapraszamy na wieczorne czuwanie do Fary u św. Jakuba – sobota (04.12.) od 19.00 do 24.00, gdzie będziemy modlić się odmawiając różaniec w intencji Kapłanów, o Powołania do służby Bożej i za naszą Ojczyznę ! ZAPRASZAMY ! – Dołącz do nas o dowolnej porze.
2.       Wkroczyliśmy w drugi tydzień Adwentu, chciejmy ten szczególny, święty czas owocnie przeżyć i wykorzystać dla naszego duchowego rozwoju. Czy byliśmy choć na jednych roratach. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00, a w soboty tylko o godz. 7.00. DZIECI i MŁODZIEŻ zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00.  Z A P R A S Z A M Y ! (Jest źle nie ma Dorosłych, dzieci i młodzieży. Błagamy i prosimy obudźmy i przejrzyjmy ! Wyjaśnić !!!
3.       Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (08.12.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
4.       Dzisiaj przeżywamy XXII Ogólnopolski dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się o pokój na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, Ukrainie, w Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.
5.       W środę (08.12.) odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci I Komunijnych na Mszy św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie dla rodziców tych dzieci.
6.       We wtorek (08.12.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w południe obchodzona jest Godzina Łaski dla całego świata – zapraszamy do naszej czcigodnej Fary na modlitwę w samo południe o 12.00.
7.       Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP to także patronalne święto Ruchu Światło – Życie (Oaza), który działa w naszej Parafii. W naszych modlitwach pamiętajmy o formujących się w tym Ruchu, zarówno młodzieży jak i dzieciach.
8.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w niedzielę 12 grudnia o godz. 17.30. Po nim na Mszy św. wieczornej młodzi zostaną pobłogosławieni i oficjalnie włączeni do grona kandydatów.
9.       W niedzielę (12.12.) przypada święto M. B. z Guadalupe, którą jest patronką wspólnoty TILMA. W tym dniu kończą się również 33 dniowe rekolekcje prowadzące do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie można dokonać aktu zawierzenia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoje zawierzenia z poprzednich lat.
10.   PZCaritas informuje i zaprasza – do sklepiku parafialnego w którym można nabyć: świece wigilijne, opłatki oraz różne ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św. a w tygodniu w godzinach urzędowania biura (środa i piątek).
11.   Z posługą sakramentalną do chorych udamy w sobotę (11.12.) o godz. 8.45. Dodatkowych chorych prosimy o zgłaszanie.
12.    W soboty okresu Adwentu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
13.    Nie możemy dobrze przeżyć Świąt Narodzenia Pańskiego bez nawrócenia, bez uporządkowania swego życia, bez oczyszczenia swego serca i sumienia. Do spowiedzi zapraszamy codziennie od 17.45 do 18.00 w kościele. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! ! !

 

Nadmieniamy, że w parafii sąsiedniej (NAJCh.) spowiedź św. codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 w zakrystii.

14.   Za tydzień w niedzielę (12.12.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Nadmieniamy, że mamy do uregulowania zaległości.  Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
15.   Kochani ! Pragniemy wysłać do S. Marty paczkę za pośrednictwem Poczty Polskiej bo już można. Prośba ze strony Sióstr w Etiopii o słodkości, świece i inne (wszystko co możliwe). Tam jest wojna.
16.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.

 

W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.

17.   Imieniny ks. Waldka naszego wikariusza przypadają w sobotę (11.12.), w niedzielę (12.12.) nasz ks. profesor Andrzej Bohdanowicz będzie miał urodziny (61 lat). A za tydzień w niedzielę (12.12.) będziemy modlić się za NICH i złożymy IM życzenia.
18.   Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – zachęcamy do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Bohdana Szreiber, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

I NIEDZIELA ADWENTU
28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH: do udziału w codziennych Roratach. Dzieciom towarzyszyć będzie konkurs Adwentowy. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00, a w soboty tylko o godz. 7.00. Dzieci i Młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Ufamy, że Wszyscy skorzystamy z tego świętego czasu adwentowego, aby poprzez uczestnictwo w roratach należycie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. ZAPRASZAMY!
2.    Kochani podpowiedź na Adwent, aby zamiast odmawiania sobie jedzenia słodyczy, albo wespół z jakimś postanowieniem każdego dnia pobyć ze Słowem Bożym kilka minut, przeczytać i odnieść je do siebie. A efekty mogą być zdumiewające: Pokój serca, harmonia wewnętrzna, nowa, lepsza jakość życia wewnętrznego. Słowo Boże: przemienia, kształtuje, nadaje życiu smak, kieruje na nowe lepsze cele, dodaje sensu, podnosi na duchu, umacnia, okazuje się, że nie my zgłębiamy je lecz ONO nas.
3.    Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu tj. 28 listopada pragniemy rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania uczniów klas 8 Szkół Podstawowych. Kandydatów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na krótkie spotkanie.
4.    W tym tygodniu:

 

– I czwartek m-ca pamiętajmy w modlitwie o powołaniach i powołanych.

– I piątek m-ca – okazja do spowiedzi św. comiesięcznej w najbliższy I piątek (03.12.) o godz.  17.00, a tak to codziennie od 17.45 do 18.00.

– I sobota m-ca – Po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP . Z posługą sakramentalną do chorych udamy w sobotę (11.12.) o godz. 8.45. Dodatkowych chorych prosimy o zgłoszenie.

5.    „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku” – zapraszamy na wieczorne czuwanie do Fary u św. Jakuba – sobota (04.12.) od 19.00 do 24.00, gdzie będziemy odmawiać – modlić się na  różańcu w intencji KAPŁANÓW o Powołania i za naszą Ojczyznę ! ZAPRASZAMY ! – Dołącz do nas o dowolnej porze.
6.    W soboty okresu Adwentu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
7.    Wymienianki roczne za zmarłych składamy w kopertach w zakrystii i w biurze parafialnym do II niedzieli Adwentu (05.12.) – końcowy termin.
8.    We wszystkie niedziele Adwentu po każdej Mszy św. w sklepiku parafialnym można nabywać: opłatki i świece wigilijne, ozdoby świąteczne, wieńce adwentowe, kartki i inne precjoza. Zapraszamy. Po domach nikt z naszego poręczenia opłatków nie będzie roznosił – rozprowadzał.
9.    Na naszej stronie internetowej mamy umieszczony gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka prostych kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

10.   Informujemy, że Księga Intencji na przyszły rok (2022) już jest – można zamawiać i rezerwować Msze św. Gregoriańskie, Śluby, Jubileusze i inne.
11.   Dzisiaj odbywa się Kiermasz Świąteczny na Rynku godz. 9.00 – 14.00 dla Olgi Miśkiewicz chorej na SMA.
12.   Prasa Katolicka: (Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.   Kalendarz parafialny na Nowy Rok 2022r. jest już – można zabierać z bocznego ołtarza.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Rafała Mikołajczaka, którego pogrzeb odbył się w środę,  Eleonorę Karłowską, której pogrzeb odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
21 listopada 2021 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W życiu Kościoła kończy się rok kościelny i liturgiczny. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent.
2.       Dzisiaj gościmy O. Superiora Andrzeja Korda Oblata z Poznania, który głosi Słowo Boże, a po każdej Mszy św. przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarz Misyjny Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na rok Pański 2022.
3.       Jutro w poniedziałek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki i śpiewu kościelnego, dlatego tego dnia (22.11.) podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji chórów łącznie z ICH obecnością. Po Mszy św. spotkanie świąteczno – integracyjne w gościńcu „Kasztel u Gostla”.
4.       Z tej też okazji serdeczne podziękowania za uświetnianie liturgii grą i śpiewem składamy p. Organiście – Błażejowi, naszym chórom: VOCANTES pod kierunkiem prof. Leszka Bajona, CANZONA pod kierunkiem prof. Elżbiety Wtorkowskiej Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, Orkiestrze OSP oraz Naszemu Zespołowi Parafialnemu i Innym życząc jednocześnie obfitości łask w służbie spraw Bożych oraz opieki św. Cecylii.
5.       W czwartek 25.11.2021r. zapraszamy na 18.00 na Mszę Święta wotywną o Duchu Świętym a po niej na uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy oddawać siebie i wszystkie nasze sprawy Bogu, który jest wszechmogący i pełen miłości.
6.       Dziś (21.11.) na Mszy św. o godz. 18.00  młodzi z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych zostaną oficjalnie przedstawieni całej wspólnocie Parafialnej i z Bożym Błogosławieństwem rozpoczną przygotowania do bierzmowania.

 

W I Niedzielę Adwentu tj. 28 listopada pragniemy rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania uczniów klas 8 Szkół Podstawowych. Kandydatów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na krótkie spotkanie.

7.       W związku z nowym Rokiem Kościelnym  pragniemy podjąć we wszystkie soboty okresu Adwentu Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie to w soboty na pół godziny przed wieczorną Eucharystią, czyli od godz. 17.30, a w tym czasie kapłan będzie posługiwał w konfesjonale. Niech to Adorowanie Pana Jezusa Chrystusa nas zatrzyma i wyciszy, a nade wszystko pogłębi naszą wiarę. ZAPRASZAMY. Jezus czeka na każdego z nas.
8.       W ADWENCIE  tradycyjnie uczestniczyć będziemy we Mszy św. RORATE. Jest to Msza św. ku czci NMP, którą celebruje się (odprawia) o świcie – wcześnie rano w dni powszednie przez cały Adwent. Dlatego RORATY dla Wszystkich będą codziennie rano o godz. 7.00  (od poniedziałku do soboty).

 

Dzieci i Młodzież zapraszamy na RORATY (od poniedziałku do piątku) o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00 ufając, że skorzystamy z tego świętego czasu adwentowego, aby poprzez uczestnictwo w roratach godnie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

9.       WYMIENIANKI ROCZNE za zmarłych prosimy składać w kopertach w zakrystii lub w biurze parafialnym do końca listopada.
10.   Kochani! Pamiętajmy, że możemy uzyskać codziennie odpust zupełny jedynie za zmarłych. Składa się na to pobożne nawiedzenie cmentarza (lub kościoła) i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) ofiarowanej za zmarłych. W obecnej sytuacji związanej z epidemią ten odpust możemy zyskać przez cały listopad. Nowe warunki wydane zostały przez Penitencjarię Apostolską.
11.   PZCaritas informuje, że w sklepiku do nabycia są: książeczki, książki, medaliki, łańcuszki i inne dewocjonalia. Są również opłatki, w tym te dla zwierząt (kolorowe) oraz świece wigilijne, stroiki i kartki świąteczne. ZAPRASZAMY !!
12.   Na naszej stronie internetowej mamy umieszczony gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka prostych kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

13.   Informujemy, że Księga Intencji na przyszły rok (2022)  jest już otwarta i można zamawiać i rezerwować Msze św. (różne daty). W pierwszej kolejności prosimy tych, którzy są zainteresowani zamówieniem Mszy św. Gregoriańskiej w int. zmarłej osoby prosimy o jak najszybsze przybycie do biura i zarezerwowanie. Msza św. Gregoriańska to 30 Mszy św. odprawianych w ciągłości dzień po dniu za daną zmarłą osobę. Również Śluby, Jubileusze prosimy zgłaszać wcześniej.
14.   Dzielimy radość, że zostały wykonane i zamontowane (przez zakład pp. Pędzińskich) nowe, dębowe drzwi boczne do kościoła, w zakrystii zaś zostały zamontowane cokoliki (przez p. Witolda Tomaszewskiego) z marmuru (przygotowane przez p. Tadeusza Olszewskiego). Pragniemy nadmienić, że witraż S. Faustyny, którego fundatorami jest wieś Boduszewo powinien być już zamontowany dawno, ale choroba wykonawcy opóźniła to zatem będzie na wiosnę. Realizujemy remont w Domu Parafialnym. Za te wszystkie dzieła prace składamy wdzięczne Bóg zapłać ! To wszystko jest nasze Parafialne !
15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny (aktualny i poprzednie) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Cecylię Piwowarską, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Eugeniusza Szynczewskiego, śp. Anielę Wójcik których pogrzeby odbyły się w piątek, śp. Rafała Mikołajczaka, którego pogrzeb odbędzie się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych – Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 listopada 2021 r.
XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
<< Solidarni z Libanem >>

V Światowy Dzień Ubogich

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiejsza niedziela z inicjatywy papieża Franciszka jest przeżywana jako V Światowy Dzień Ubogich, z myślą przewodnią: „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14,7) . Ojciec św. zachęca nas, by zobaczyć wokół siebie ludzi bardziej potrzebujących od nas i na miarę swoich możliwości przyjść im z konkretną pomocą duchową czy materialną. W ten sposób dzień ten zostawi namacalne owoce w życiu obdarowanych i darujących.
2.        W przyszły poniedziałek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki i śpiewu kościelnego, dlatego tego dnia (22.11.) podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się w intencji chórów łącznie z ICH obecnością.
3.        Za tydzień w niedzielę (21.11.) – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego, liturgicznego.
4.       WYMIENIANKI ROCZNE za zmarłych prosimy składać w kopertach do skarbony przy ołtarzu M. Bożej, w zakrystii lub do biurze parafialnym do końca listopada.
5.       Kochani! Pamiętajmy, że możemy uzyskać codziennie odpust zupełny jedynie za zmarłych. Składa się na to pobożne nawiedzenie cmentarza (lub kościoła) i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) ofiarowanej za zmarłych. W obecnej sytuacji związanej z epidemią ten odpust możemy zyskać przez cały listopad. Nowe warunki wydane zostały przez Penitencjarię Apostolską.
6.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 1 ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę 21 listopada o godz. 17.30 w kościele. Po spotkaniu kandydaci uczestniczyć będą we Mszy św. podczas której zostaną oficjalnie przedstawieni całej wspólnocie Parafialnej.
7.       W I Niedzielę Adwentu tj. 28 listopada pragniemy rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania uczniów klas 8 Szkół Podstawowych. Kandydatów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej na krótkie spotkanie.
8.       Okazja do Spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Mszą św. w kościele, ponieważ przystępujemy do remontu w Domu Katolickim. W niedzielę podczas Mszy św. nie spowiadamy.
9.       W środę 17.11.2021r. na godz. 19.00 organizujemy wyjazd do Multikino 51 na film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku wieczór.
10.   Za tydzień gościć będziemy O. Superiora Andrzeja Korda Oblata z Poznania, który będzie głosił Słowo Boże, a po każdej Mszy św. przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze Misyjne Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na rok Pański 2022.
11.   Na naszej stronie internetowej mamy umieszczony gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka prostych kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

12.   Za składane dzisiaj ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii, a nadmieniamy, że parafialne POTRZEBY są duże – składamy wdzięczne Bóg zapłać ! Obecnie są wykonywane nowe drzwi boczne do kościoła.
13.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
14.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Edward Młynarek, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Jerzy Rosiak, śp. Maria Ratajczak (107 l.), których pogrzeby odbyły się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych – Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
07 listopada 2021 r.
103.
rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 11 listopada

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiaj w naszej parafii gościmy męską grupę Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie są z Zielonej Góry z upoważnienia ks. Biskupa Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin.: panowie Andrzej, Przemysław i Krzysztof, którzy dają nam świadectwo.
2.       Wymienianki jednorazowe do wtorku włącznie o godz. 17.30. Zapraszamy !
3.      
Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (10.11.) zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
4.       W czwartek 11 listopada 2021r. – 103 rocznica odzyskania Niepodległości. Msze św. o 7.00 i 18.00, a o godz. 10.00 Msza św. za Ojczyznę i po Mszy św. uroczystość pod pomnikiem na Rynku. ZAPRASZAMY !!!
5.       Również w czwartek wspomnienie św. Marcina (11.11.). Mówimy SMACZNEGO przy Rogalach Świętomarcińskich.
6.       Wypominki roczne prosimy składać w kopertach do skarbony przy ołtarzu M. Bożej, do biura parafialnego lub w zakrystii do końca listopada. Przy wyjściu, na bocznych ołtarzach, w zakrystii i w biurze są karteczki – druki do wypominek za naszych bliskich i drogich zmarłych.
7.       Kochani! Pamiętajmy, że można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza (lub kościoła) i odmówienie modlitwy (choćby myślnie). Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. W obecnej sytuacji związanej z epidemią przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny dla naszych wiernych zmarłych. Nowe warunki wydane zostały przez Penitencjarię Apostolską.
8.       Wspólnota Tilma zaprasza do podjęcia 33 dniowych rekolekcji prowadzących do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi! Rekolekcje rozpoczną się 09.11. Przez kolejne 33 dni indywidualnie w domu będziemy czytać krótkie rozważania zawarte w książce „33 dni do chwały poranka”. Ostatniego dnia tj. 12.12 w święto Matki Bożej z Guadalupe oddamy swoje życie Jezusowi przez ręce Maryi. Od tej pory będziemy cieszyć się szczególną opieką Maryi, która poprowadzi nas do Jezusa i otworzy na pełnię miłości i łask, które przygotował dla nas Bóg. Więcej informacji na ulotkach pod chórem i na stronie wspólnoty Tilma na facebooku https://www.facebook.com/tilmajakub
9.       Informujemy, że Msze święte na przyszły rok (2021)  można zamawiać od (10.11.) W pierwszej kolejności prosimy tych, którzy są zainteresowani zamówieniem Mszy św. Gregoriańskiej w int. zmarłej osoby prosimy o jak najszybsze przybycie do biura i zarezerwowanie. Msza św. Gregoriańska to 30 Mszy św. odprawianych w ciągłości dzień po dniu za daną zmarłą osobę. Również Śluby, Jubileusze prosimy zgłaszać wcześniej.
10.   Za tydzień w niedzielę (14.11.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii.  Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
11.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

12.   !!! Dzisiaj w niedzielę 07.11. od 11.00 do 14.00 w naszej Remizie OSP w M. Goślinie odbędzie się dzień otwarty. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych pracą strażaka ochotnika oraz rodziny z dziećmi. Będzie wiele atrakcji. Przypominamy o naszej zbiórce (zrzutka) na kamerę termowizyjną, która jest niezbędna dla Naszego wspólnego bezpieczeństwa. Pamiętajmy każdy grosz się liczy.!!!
13.   17.11.2021r. na godz. 19.00 organizujemy wyjazd do Multikino 51 na film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Zapisy przyjmujemy. (bilet 13zł.)
14.   Okazja do Spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Mszą św. w kościele, ponieważ przystępujemy do remontu w Domu Katolickim.
15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Eugenię Grądzką, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Edwarda Młynarek, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Marię Ratajczak l. 107, której pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i poległych w obronie naszej umiłowanej Ojczyzny: Wieczny odpoczynek … .

  ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021r.
Uroczystość Wszystkich Świętych – 01 listopada 2021r.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 02 listopada 2021r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj wszystkie Dzieci zapraszamy na Bal Świętych. Rozpoczynamy Mszą Św. z Uroczystości Wszystkich Świętych (31.10.) o godz.18.00. Niech na tej wieczornej Mszy Św. nie zabraknie dzieci przebranych za swoich świętych i błogosławionych patronów. Po zakończonej modlitwie przejdziemy na Bal, który odbędzie się na Sali OSP przy ul. Rogozińskiej. Chętnych do pomocy przy organizacji zapraszamy do kontaktu z ks. Waldkiem lub młodymi z naszej parafialnej Oazy.
2.       Kochani jutro w poniedziałek (01.11.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 9.30, a Msza św. na naszym goślińskim cmentarzu o godz. 14.00 w intencji o Naszą ŚWIĘTOŚĆ. Jednak wcześniej o godz. 13.30 będzie procesja żałobna w intencji naszych drogich zmarłych. Podczas przejścia procesji będzie poświęcenie cmentarza, nagrobków i nas samych. Do tej wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane do puszek przy wejściach na cmentarz przeznaczone są na rzecz naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wg. pragmatyki całej naszej archidiecezji. Pamiętajmy o tej zasadzie – idei „MNIEJ ŚMIECI WIĘCEJ PAMIĘCI”.
3.       We wtorek 02 listopada obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu jak co dzień, czyli: o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. dziesiątek różańca św. za zmarłych.
4.       W Dzień Zaduszny (we wtorek 02.11.) zapraszamy na godz. 19.30 do wspólnej wieczornej procesji na cmentarzu – modlitwy różańcowej za zmarłych.
5.       W Dzień Zaduszny możemy zyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary, zachowując inne warunki: spowiedź św. (stan łaski uświęcającej), Komunię św. i modlitwa wg. intencji Ojca św.
6.       Różaniec łącznie z wymieniankami jednorazowymi – listopadową modlitwą za zmarłych od 03 do 09 listopada włącznie o godz. 17.30, czyli przed wieczorną Mszą św. Przy wyjściu z kościoła, na bocznym ołtarzu M. Bożej, w zakrystii i w biurze są kartki – druki do wymienianek. Składamy je w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki roczne składamy do końca listopada.
7.       W tym tygodniu:

 

– I czwartek m-ca pamiętajmy w modlitwie o powołaniach i powołanych.

– I piątek m-ca – Okazja do spowiedzi św. comiesięcznej w najbliższy I piątek (05.11.) o godz. 17.00 w Domu Katolickim, a tak to codziennie od 17.30 do 18.00.

– I sobota m-ca – z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (06.11.) o godz. 8.45.

8.       PZCaritas informuje – przypomina, że w sklepiku do nabycia są: książeczki dla dzieci I Komunijnych, książki, medaliki, łańcuszki i inne dewocjonalia. ZAPRASZAMY.
9.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 1 ponadpodstawowych odbędzie się w niedzielę 7 listopada po Mszy Św. o godz.18.00. Na spotkanie prosimy przynieść formularz zgłoszeniowy.
10.   Informujemy, że Msze święte na przyszły rok (2022) można będzie zamawiać od (10.11.)  W pierwszej kolejności prosimy tych, którzy są zainteresowani zamówieniem Mszy św. Gregoriańskiej w int. zmarłej osoby prosimy o jak najszybsze przybycie do biura i zarezerwowanie. Msza św. Gregoriańska to 30 Mszy św. odprawianych w ciągłości dzień po dniu za daną zmarłą osobę. Również śluby, różne Jubileusze prosimy zgłaszać wcześniej.
11.   Wspólnota Tilma zaprasza do podjęcia 33 dniowych rekolekcji prowadzących do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi! Rekolekcje rozpoczną się 09.11. Przez kolejne 33 dni indywidualnie w domu będziemy czytać krótkie rozważania zawarte w książce „33 dni do chwały poranka”. Ostatniego dnia tj. 12.12 w święto Matki Bożej z Guadalupe oddamy swoje życie Jezusowi przez ręce Maryi. Od tej pory będziemy cieszyć się szczególną opieką Maryi, która poprowadzi nas do Jezusa i otworzy na pełnię miłości i łask, które przygotował dla nas Bóg. Więcej informacji na ulotkach pod chórem.
12.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

13.   Pielgrzymka do Ziemi Świętej jej nowy termin wyznaczony jest na (12–20.09.2022r.). Lista uczestników bez zmian. Szczegóły u ks. Proboszcza.
14.   Przewodnik Katolicki z książeczką i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek … .

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
24 października 2021 r.
NIEDZIELA  MISYJNA i  TYDZIEŃ MISYJNY

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiejsza niedziela obchodzona jest na całym świecie jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny – pod hasłem „Spotkaliśmy więc głosimy”. Jest to czas szczególnej naszej troski o misje i okazja do modlitwy za misje i za misjonarzy.
2.       Młodych z klas 1 szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono dzisiaj w niedzielę (24.10.) po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy również tych, którzy we wcześniejszych latach nie przyjęli sakramentu bierzmowania i chcą się do niego przygotować.
3. To już ostatnie dni modlitwy różańcowej. Jeszcze do niedzieli (31.10.) zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej o 18.30. W sobotę i w niedzielę przed Mszą św. (17.30).

 

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorek i piątek o godz. 17.00 ! ! !

4. W najbliższy czwartek tj. 28.10.2021 zapraszamy (wspólnota Tilma) o 18.00 na Mszę Świętą Wotywną o Duchu Świętym a po  różańcu na wspólne spotkanie i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
5. Wspólnota Tilma zaprasza do podjęcia 33 dniowych rekolekcji prowadzących do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi! Rekolekcje rozpoczną się 09.11. Przez kolejne 33 dni indywidualnie w domu będziemy czytać krótkie rozważania zawarte w książce „33 dni do chwały poranka”. Ostatniego dnia tj. 12.12 w święto Matki Bożej z Guadalupe oddamy swoje życie Jezusowi przez ręce Maryi. Od tej pory będziemy cieszyć się szczególną opieką Maryi, która poprowadzi nas do Jezusa i otworzy na pełnię miłości i łask, które przygotował dla nas Bóg. Więcej informacji na ulotkach pod chórem.
6. Materiały dla członków Stowarzyszenia Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie” są do odbioru w zakrystii.
7. Różaniec łącznie z wymieniankami jednorazowymi – listopadową modlitwą za zmarłych od 02 do 08 listopada włącznie o godz. 17.30, czyli przed wieczorną Mszą św. Przy wyjściu z kościoła, na bocznych ołtarzach, w zakrystii i w biurze są kartki – druki do wymienianek. Wymienianki prosimy składać w kopertach do drewnianej skarbony przy bocznym ołtarzu (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki roczne składamy do końca listopada.
8. Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Świętych. Rozpoczniemy go Mszą Św. z Uroczystości Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października o godz.18:00. Niech na tej wieczornej Mszy Św. nie zabraknie dzieci przebranych za swoich świętych i błogosławionych patronów. Po zakończonej modlitwie przejdziemy na Bal, który odbędzie się na Sali OSP
przy ul. Rogozińskiej. Prosimy o zapisy w zakrystii, biurze parafialnym i szkole u katechetów. Chętnych do pomocy w organizacji zapraszamy do kontaktu z ks. Waldkiem lub młodymi z naszej parafialnej oazy.
9. P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. znicze, różańce, książeczki, książki i inne dewocjonalia.
  10. W poniedziałek 01 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 9.30, a Msza św. na naszym goślińskim cmentarzu o godz. 14.00 w intencji o naszą świętość. Jednak wcześniej o godz. 13.30 będzie procesja żałobna w intencji naszych drogich zmarłych. Podczas przejścia procesji będzie poświęcenie cmentarza, nagrobków i nas samych. Do tej wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane do puszek przy wejściach na cmentarz przeznaczone są na rzecz naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wg. pragmatyki całej naszej archidiecezji.
  11. We wtorek 02 listopada obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu jak co dzień, czyli: o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. dziesiątek różańca św. za zmarłych.
12. W Dzień Zaduszny (we wtorek 02.11.) zapraszamy na godz. 19.30 do wspólnej wieczornej procesji na cmentarzu – modlitwy różańcowej za zmarłych.
13. W Dzień Zaduszny możemy zyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary, zachowując inne warunki: spowiedź św. (stan łaski uświęcającej), Komunię św. i modlitwa wg. intencji Ojca św.
14. Kochani! Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Apelujemy, wręcz błagamy do wszystkich: śmieci na cmentarzu prosimy wynosić w miejsca do tego wyznaczone – do kontenerów. Takie rzucanie, składanie – wciskanie pod drzewami lub inne kąty jest przejawem braku zwyczajnej kultury. Ogólnie zastosujmy się do idei „MNIEJ ŚMIECI WIĘCEJ PAMIĘCI”.
15. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

16. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (z soboty na niedzielę z 30/31 października) zmiana czasu – przejście na czas zimowy (z godz. 03 na 02), czyli śpimy dłużej.
17. Pielgrzymka do Ziemi Świętej jej nowy termin wyznaczony jest na (12–20.09.2022r.). Lista uczestników bez zmian. Szczegóły u ks. Proboszcza.
18. Dzielimy radość z naszych nowych inwestycji donice z roślinami przy figurze M. Bożej oraz nagłośnienie wokół kościoła (5 nowych głośników + wzmacniacz).
19. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny (po 6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
20. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Borysława Wiśniewskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

NIEDZIELA ZWYKŁA
17 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w  niedzielę (17.10.) nasza Parafia przeżywa Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od po Mszy św. 12.30 do 17.30, a następnie Różaniec i Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten swój czas dla Jezusa.
2.       Dzisiaj w naszej parafii gościmy męską grupę czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie są z Zielonej Góry z upoważnienia ks. Biskupa Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego Nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin.
3.       Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele o godzi. 17.30.  Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00.

 

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

4.       W piątek (22.10.) – wspomnienie św. Jana Pawła II, módlmy się za JEGO przyczyną za nasze rodziny i za całą naszą Ojczyznę.
5.      Na bocznych ołtarzach i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej lub w biurze parafialnym.
6.      Wszystkie dzieci zapraszamy na Bal Świętych. Rozpoczniemy go Mszą Św. z Uroczystości Wszystkich Świętych w niedzielę 31 października o godz.18.00. Niech na tej wieczornej Mszy św. nie zabraknie dzieci przebranych za swoich świętych i błogosławionych patronów. Po
zakończonej modlitwie przejdziemy na Bal, który odbędzie się w Sali OSP przy ul. Rogozińskiej. Chętnych do pomocy w organizacji zapraszamy do kontaktu z ks. Waldkiem lub młodymi z naszej parafialnej Oazy.
7.      W najbliższą sobotę (23.10) Ministranci i Oaza Dzieci Bożych wyjeżdżają na pielgrzymkę do Gniezna do grobu Św. Wojciecha. Zbiórka przy kościele o 9.25. Ostatnie zgłoszenia przyjmujemy do wtorku 19.10.
8.      Młodych z klas 1 szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono w niedzielę (24.10.) po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy również tych, którzy we wcześniejszych latach nie przyjęli sakramentu bierzmowania i chcą się do niego przygotować.
9.      Za składane dzisiaj ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii, a nadmieniamy, że parafialne POTRZEBY są duże – składamy wdzięczne Bóg zapłać ! Obecnie są wykonywane nowe drzwi boczne do kościoła.
10.         Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …
   

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10 października 2021 r.
XXI NIEDZIELA  PAPIESKA

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj w niedzielę (10.10.) przeżywamy XXI Niedzielę Papieską – Totus Tuus. Tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele i na ulicach miasta do puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2.     Dzisiaj w niedzielę (10.10.) na Mszy św. o godz. 12.30 zostanie udzielony sakrament Bierzmowania, a gościć będziemy szafarza tego sakramentu ks. bp Antoniego Długosza z Częstochowy.
3.     Również w niedzielę (10.10.) o godz. 18.00 w auli SP1 przy ul. Mściszewskiej koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia chóru „CANZONA” z Murowanej Gośliny. Zapraszamy.
4.     Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele o godzi. 17.30.  Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00.

 

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

5.     Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (13.10.) [zawsze II środa m-ca] po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.     W czwartek (14.10.) Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy i módlmy się za całe środowisko Rodziców, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców i Pedagogów.
7.     W czwartek (14.10.) po wieczornej Mszy św. w salce Domu Katolickiego odbędzie się spotkanie wspólnoty TILMA. Na spotkaniu uwielbienie, a potem czas na dzielenie, rozmowę. Wszystkich którzy chcieliby dołączyć zapraszamy.
8.     W piątek (15.10.) we wspomnienie św. Teresy od Jezusa – wielkiej świętej zakonu Karmelitańskiego przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich którzy przeżyli ten dramat zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00 za przyczyną św. Teresy od Jezusa w intencji dzieci Utraconych i ich bliskich. Tego dnia różaniec w tej właśnie intencji.
9.     W sobotę (16.10.) we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej minie 43 lat od wyboru na Stolicę Apostolską papieża św. Jana Pawła II. Za JEGO przyczyną módlmy się w intencji naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny.
10.   W niedzielę (17.10.) nasza Parafia będzie przeżywać Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od po Mszy św. 12.30 do 17.30, a następnie Różaniec i Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten swój czas dla Jezusa.
11.   Fundacja Edukacyjna im. św. Jana Pawła II w Murowanej Goślinie obchodzi w tym roku 20 urodziny. Fundacja powstała jako „żywy pomnik Jana Pawła II” i dzięki zaangażowaniu jej twórców oraz wielu ludzi dobrej woli (darczyńców, wolontariuszy) mogła przez ostatnie 20 lat wesprzeć pomocą finansową blisko 100 studentów z gminy Murowana Goślina. W związku z tym okrągłym Porcelanowym jubileuszem (20 lat) zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną do naszej Fary w sobotę (16.10.) o godz. 16.00, podczas której będziemy dziękować za owoce działania Fundacji prosić o błogosławieństwo na kolejne lata jej funkcjonowanie. Po Mszy św. uroczyste obchody w Auli SP 1. Zapraszamy.
12.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. znicze, różańce, książeczki i inne dewocjonalia.
13.   Na bocznych ołtarzach i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy zakrystii lub w biurze parafialnym.
14.   Młodych z klas 1 szkół ponadpodstawowych oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Odbędzie się ono w niedzielę (24.10.) po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy również tych, którzy we wcześniejszych latach nie przyjęli sakramentu bierzmowania i chcą się do niego przygotować.
15.   Za tydzień w niedzielę (17.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii.  Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
16.   W następną niedzielę przybywa do naszej parafii męska grupa czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry z upoważnienia k. Biskupa Lityńskiego. Dzielą się świadectwem swojego Nawrócenia, wiary i żywej obecności Maryi w życiu ich rodzin.
17.   Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jana Adamczaka i śp. Rozalię Zielińską, których pogrzeby odbyły się w poniedziałek, śp. Wacława Dukarskiego, śp. Mirosława Siwaka, których pogrzeby odbyły się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
03 października 2021 r.
Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji: „Małżeństw i Rodzin”, w sobotę (02.10.) od 19.00 do 24.00. ZAPRASZAMY !
2.      W niedzielę (03.10.) podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom I Komunijnym. Przypominamy, że do tego dnia należy oddać deklarację zgłaszającą dziecko do przyjęcia I Komunii św.
3.      Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele o godzi. 17.30.  Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00.

 

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

4.      W poniedziałek (04.10.) przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (w tym dzieci) ze zwierzętami i ptakami, których patronem jest św. Franciszek na spotkanie i błogosławieństwo tych zwierząt – poniedziałek 04.10. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.
5.      We wtorek (05.10.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej orędowniczki Miłosierdzia Bożego (której relikwie posiadamy), zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w intencji Polski i Polaków, o powołania i za powołanych oraz o ustanie epidemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy we Farze.
6.      W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.12.30 Ks. Bp Antoni Długosz udzieli młodym naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania. Próby liturgiczne przed uroczystością odbędą się dziś po Mszy św. o godz. 18.00 (na początek spotkanie z rodzicami) oraz w sobotę 9 października o godz. 11.00. Po sobotniej próbie ok. 11.30 zapraszamy: kandydatów, świadków oraz rodziców do spowiedzi św. przed tą ważną uroczystością.
7.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
8.      P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabywać m.in. różańce, książeczki dla dzieci I komunijnych i wszelkie inne dewocjonalia.
9.      Za tydzień (10.10.) XXI Niedziela Papieska – „Totus Tuus”, tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele do puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
10.         Wraz z ministrantami i dziećmi z Oazy 23 października chcemy wyjechać do Gniezna, żeby zwiedzić Katedrę i pomodlić się u grobu Św. Wojciecha oraz  poskakać na Jump Arenie. Już dziś zapraszamy dzieci od klasy 4 do 6 na wyjazd. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym, gdzie należy pobrać zgody na wyjazd. Koszt wyjazdu to 40 zł.
11.         W niedzielę (17.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
12.         Już dzisiaj Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i nasza Parafia św. Jakuba Ap. zapraszają na koncert z okazji 40 – lecia Chóru „Canzona” – 10.10.2021 o godz. 18.00 w auli SP 1 w Murowanej Goślinie.
13.         W sobotę (16.10.) o godz. 11.00 w Domu Katolickim odbędzie się pomiar alb dla dzieci I Komunijnych. Koszt alby 170 zł.
14.         Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

15.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marcina Kamińskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Jana Adamczaka i śp. Rozalię Zielińską, których pogrzeby odbędą się w poniedziałek, śp. Wacława Dukarskiego, którego pogrzeb odbędzie się w sobotę oraz  wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek …

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
3.      Od piątku – październik – rozpoczyna się Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej. Przypominamy, że różaniec, który opiera się na Ewangelii i odnosi się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia człowieka, trzeba uważać za modlitwę, która prowadzi nas do Chrystusa. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej, w soboty i niedziele o godzi. 17.30.  Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00, z racji pierwszego piątku miesiąca pierwsze spotkanie 5 października.

 

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

4.      W niedzielę (03.10.) podczas Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom I Komunijnym. Przypominamy, że do tego dnia należy oddać deklarację zgłaszającą dziecko do przyjęcia I Komunii św.
5.      W tym tygodniu:

 

– I piątek m-ca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Na godzinę 16:30 zapraszamy dzieci     na wspólną katechezę o spowiedzi i prowadzony rachunek sumienia.

– I sobota m-ca z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (02.10.) od godz. 8.30.

6.      Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godzinie 10.00. Szczegółowe terminy zostały umieszczone na stronie internetowej. W każdej chwili można dołączyć do wspólnoty.

 

Wraz z ministrantami i dziećmi z Oazy 23 października chcemy wyjechać do Gniezna, żeby zwiedzić Katedrę i pomodlić się u grobu Św. Wojciecha oraz  poskakać na Jump Arenie. Już dziś zapraszamy dzieci od klasy 4 do 6 na wyjazd. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii i biurze parafialnym.

7.      Spotkania przed sakramentem bierzmowania, które w naszej Parafii odbędzie się 10 października na Mszy św. o godz. 12.30, odbędą się dziś i najbliższą niedzielę (3.10.) po Mszy św. o godz. 18.00. Na październikowe spotkanie zapraszamy także rodziców.
8.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji: „Małżeństw i Rodzin” już w sobotę (02.10.) od 19.00 do 24.00. ZAPRASZAMY !
9.      Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Jakże piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących.

 

Zbiórka dla ministrantów i kandydatów odbędzie się w sobotę 2 października o godz.10.00.

10.         Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2021/2022 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 3 października 2021 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie http://www.fundacjajanapawla.org.pl/
11.         W poniedziałek (04.10.) przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (w tym dzieci) ze zwierzętami i ptakami, których patronem jest św. Franciszek na spotkanie i błogosławieństwo tych zwierząt – w poniedziałek 04.10. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej. Jednocześnie informujemy, że to błogosławieństwo zwierząt odbywa się z inicjatywy naszego parafialnego REFA (Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu).
12.         Przy kościele od strony południowej (czyli od płyty rynku) mamy wystawę plenerową związaną z rokiem Composteliańskim – św. Jakubem do 02.10. Wystawa składa się z 28 zdjęć oraz krótkich tekstów przybliżających historię Drogi oraz jej symbolikę i aspekty duchowe, kulturowe.
13.         P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabywać m.in. różańce, książeczki dla dzieci I komunijnych i inne dewocjonalia.
14.         Od ponad 3 lat staramy się na bieżąco uzupełniać stronę internetową naszego cmentarza, która jest pod adresem: (murowanagoslina.grobonet.com). Pomimo wielkich starań może okazać się, że są jakieś błędy związane z datami, nazwiskami, itp. Dlatego bardzo prosimy o odwiedzenie tej strony, znalezienie zmarłych ze swoich rodzin i sprawdzenie czy wszystkie dane są prawidłowe. W przypadku jakiś błędów, proszę wcisnąć przycisk “zgłoś błąd”, który znajduje się na stronie przy każdym zmarłym. (Konewki i grabki – komentarz)
15.         Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link DOT-PAY, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

 

Istnieje również możliwość płatności kartą w biurze parafialnym.

16.         Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na październik i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
17.         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Józefę Świderską, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Czesławę Wachowiak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Barbarę Bereszyńską, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
P
roboszcz parafii