Ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019 r.

NIEDZIELA  MISYJNA i  TYDZIEŃ MISYJNY

 Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiejsza niedziela obchodzona jest na całym świecie jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny – pod hasłem „Ochrzczeni i Posłani”. Jest to czas szczególnej naszej troski o misje i okazja do modlitwy za misje i za misjonarzy.
2.       Kochani dzisiaj odbywa się doroczne liczenie wiernych uczęszczających do kościoła.
3.       Dzisiaj w niedzielę 20 października o godzinie 19.00 w kościele pw. Św. Jakuba w Murowanej Goślinie odbędzie się koncert organizowany przez działającą w naszej gminie Fundację św. Jana Pawła II.

W koncercie z okazji kolejnej – 41. – rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową udział wezmą udział: Chór Mieszany Vocantes oraz zespół Muzyczny TDUM.

Serdecznie zapraszamy na koncert i zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce prowadzonej podczas tego wydarzenia przez Fundację na rzecz sfinansowania stypendiów naukowych dla goślińskich studentów. Dzisiaj (w niedzielę) wyjątkowo z uwagi na koncert różaniec o godz. 17.30.)

4.       Przeżywamy Październik – Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w różańcu codziennie o godz.18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św.

5.       We wtorek (22.10.) – wspomnienie św. Jana Pawła II, módlmy się za JEGO przyczyną za nasze rodziny i za naszą Ojczyznę.
6.       Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (24.10.) w kościele po Mszy św. i różańcu (ok. 19.00) z Uwielbieniem i modlitwą Wstawienniczą. Zapraszamy.
7.       W niedzielę (27.10.) na Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania zostaną przedstawieni całej Parafii i otrzymają uroczyste błogosławieństwo. Zapraszamy także wszystkich rodziców kandydatów. Spotkanie kandydatów przed Mszą św. o godz. 17.40 w kościele.
8.      Na bocznych ołtarzach i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy zakrystii lub w biurze parafialnym.
9.      Kochani! Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Apelujemy – prosząc wszystkich: śmieci na cmentarzu prosimy wynosić w miejsca do tego wyznaczone – do kontenerów. To rzucanie, składanie – wciskanie pod drzewami lub inne kąty jest przejawem braku zwyczajnej kultury.

Jednocześnie informujemy, że plan naszego cmentarza wraz z dokładną lokalizacją grobów wszystkich zmarłych jest dostępny w Internecie pod adresem: www.murowanagoslina.grobonet.com . Zachęcamy do odwiedzenia tej strony i gdyby się okazało, że jakieś dane są nieaktualne: nazwisko, zdjęcie lub jego brak, to prosimy o maila z taką informacją na adresy: krzysiek@kamerzysci.eu lub slawal1960@gmail.com

10.         W niedzielę (10.11.) LSO naszej parafii kolejny raz wyjeżdża na mecz Lecha Poznań w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Chętnych, nie tylko z grona liturgicznej służby ołtarza, zapraszamy do wspólnego kibicowania. Zapisy i deklaracje w zakrystii. Koszt 10 zł.

 

11.         Caritas AG zaprasza i zachęca seniorów do odwiedzenia targów produktów i usług dla seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 5-27 października br. na których prezentowana będzie szeroka oferta pomocy seniorom. Szczegóły na plakatach i stornie internetowej.
12.         Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Komisja Liturgiczna organizuje szkolenie dla operatorów kamer video i fotografów. Zgłoszenia do 08.11.2019r. Szczegóły u ks. Proboszcza.
13.         Zapraszamy na film „NIEPLANOWANE” – wspólny wyjazd do Poznania do Multikina 51 – 14.11.2019r. na godz. 19.00. Koszt z przejazdem 25 zł. Zapisy w zakrystii i biurze.
14.         W sobotę (26.10.) o godz. 11.00 w Domu Katolickim będzie pobierana miara na alby dla dzieci I Komunijnych. Koszt 150zł. Przedpłata 100zł.
15.         Za tydzień gościć będziemy O. Leszka Walendzik Oblata z Poznania, który będzie głosił Słowo Boże, a po każdej Mszy św. przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze Misyjne Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na rok Pański 2020.
16.         Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (z soboty na niedzielę z 26/27 października) zmiana czasu – przejście na czas zimowy (z godz. 03 na 02), czyli śpimy dłużej.
17.         Za składane dzisiaj ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii, a nadmieniamy, że parafialne POTRZEBY są duże – składamy wdzięczne Bóg zapłać !
18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Sabinę Sell-Marcinkiewicz, śp. Jadwigę Nawrocką, których pogrzeby odbyły się w poniedziałek, śp. Tadeusza Szynik, Krzysztofa Szczepańskiego, których pogrzeby odbyły się w czwartek, śp. Krystynę Łukowską, której pogrzeb odbył się w sobotę i śp. Eugeniusza Kuś, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019 r.

XIX NIEDZIELA  PAPIESKA

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w niedzielę (13.10.) przeżywamy XIX Niedziela Papieska – „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. Tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele i na ulicach miasta do specjalnie przygotowanych puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2.       Jutro (14.10.) Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy i módlmy się za całe środowisko Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców, Pedagogów i RODZICÓW.
3.       W wtorek (15.10.) we wspomnienie św. Teresy od Jezusa – wielkiej świętej zakonu Karmelitańskiego przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich którzy przeżyli ten dramat zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00 za przyczyną św. Teresy od Jezusa w intencji dzieci Utraconych i ich bliskich. Tego dnia różaniec w tej właśnie intencji.
4.       We środę (16.10.) we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej minie 41 lat od wyboru na Stolicę Apostolską papieża św. Jana Pawła II. Za JEGO przyczyną módlmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.
5.       W niedzielę 20 października o godzinie 19:00 w kościele pw. Św. Jakuba w Murowanej Goślinie odbędzie się koncert organizowany przez działającą w naszej gminie Fundację św. Jana Pawła II.

W koncercie z okazji kolejnej – 41. – rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową udział wezmą udział: Chór Mieszany Vocantes oraz zespół Muzyczny TDUM z parafii Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy na koncert i zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce prowadzonej podczas tego wydarzenia przez Fundację na rzecz sfinansowania stypendiów naukowych dla goślińskich studentów.

6.       Zapraszamy w czwartek (17.10.), albowiem nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 7.30 (po mszy św. rannej) do 17.30, a następnie Różaniec i Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten swój czas dla Jezusa.
7.       Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

8.       Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: grupa III we wtorek (15.10.), grupa IV w czwartek (17.10.). Spotkania po Mszy św. i różańcu w Domu Katolickim.

W niedzielę (27.10.) na Mszy św. o godz. 18.00 wszyscy kandydaci do bierzmowania zostaną uroczyście przedstawieni całej Parafii i otrzymają uroczyste błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów.

9.       W niedzielę (10.11.) LSO naszej parafii kolejny raz wyjeżdża na mecz Lecha Poznań w ramach akcji „Kibicuj z klasą”. Chętnych, nie tylko z grona liturgicznej służby ołtarza, zapraszamy do wspólnego kibicowania. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.
10.   W niedzielę (20.10.) przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny „Ochrzczeni i Posłani”. Dlatego bardzo prosimy wszystkie dzieci, aby na tę niedzielę na Mszę św. o 11.00 przebrały się w stroje misyjnie, czyli za murzynka, indianina, japończyka, eskimosa czy innych.
11.   Z posługą sakramentalną do chorych ks. Waldek w sobotę (19.10.) o godz. 8.30.
12.   W piątek (18.10.) w Święto św. Łukasza na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 pragniemy modlić się w intencji całej Służby Zdrowia, pamiętając również o ks. Łukaszu – byłym naszym wikariuszu – jako solenizancie.
13.   Na bocznych ołtarzach i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy zakrystii lub w biurze parafialnym.
14.   Za tydzień w niedzielę (20.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii.  Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
15.   Caritas AG zaprasza i zachęca seniorów do odwiedzenia targów produktów i usług dla seniorów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 5-27 października br. na których prezentowana będzie szeroka oferta pomocy seniorom. Szczegóły na plakatach i stornie internetowej.
16.   Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Komisja Liturgiczna organizuje szkolenie dla operatorów kamer video i fotografów. Zgłoszenia do 08.11.2019r. Szczegóły u ks. Proboszcza.
17.   Zapraszamy na film „NIEPLANOWANE” – wspólny wyjazd do Poznania do Multikina 51 – 14.11.2019r. na godz. 19.00. Koszt z przejazdem 25 zł. Zapisy w zakrystii i biurze.
18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Sabinę Sell–Marcinkiewicz i śp. Jadwigę Nawrocką których pogrzeby odbędą się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

06 października 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach już dzisiaj w sobotę 05 października od 19.00 do 24.00. ZAPRASZAMY !
2.      Wyjazd na Jasną Górę dzisiaj w niedzielę (06.10.) o godz. 13.00 sprzed kościoła.
3.      Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

4.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
5.      Informujemy, że pierwsze spotkania formacyjne dla grup kandydatów do bierzmowania odbędą się: grupa III we wtorek (8.10.) i grupa IV w czwartek (10.10.). W tym samym czasie odbędą się również spotkania z animatorami. Grupa grupa I we wtorek (8.10.) i grupa II w czwartek (10.10.). Wszystkie spotkania w Domu Katolickim po różańcu ok. godz. 19.00.
6.      Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (09.10.)  [zawsze II środa m-ca] po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.      Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (10.10.) po Mszy św. i Różańcu w Domu Katolickim. Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
8.      Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz uda się w sobotę (12.10.) od godz. 8.30, a ks. Waldek w sobotę (19.10.) o godz. 8.30.
9.      P Z Caritas:

– informuje, że wydawanie odzieży odbywa się: w środy i piątki od 9.00 do 10.30 oraz od 16.00 do 17.30, czyli w godz. otwarcia biura.

– że w sklepiku parafialnym, można nabywać różne dewocjonalia.

10.         Za tydzień (13.10.) XIX Niedziela Papieska – „WSTAŃCIE, CHODŹMY”, tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele i na ulicach miasta do specjalnie przygotowanych puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
11.         W niedzielę (20.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
12.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Lewandowskiego, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. Zdzisława Zaranka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …

 

 ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.      Od wtorku rozpoczyna się Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej. Przypominamy, że różaniec, który opiera się na Ewangelii i odnosi się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia człowieka, trzeba uważać za modlitwę, która prowadzi nas do Chrystusa. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej. Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

2.      We wtorek (01.10.) podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom I Komunijnym. Przypominamy, że w tym dniu należy oddać deklarację zgłaszającą dziecko do przyjęcia I Komunii św.
3.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.      Informujemy, że pierwsze spotkania formacyjne dla grup kandydatów do bierzmowania odbędą się: gr. Iwe wtorek (01.10) po różańcu tj. ok godz. 19:00; grupa IIw czwartek (03.10.) o godz. 19.00. Spotkania w Domu Katolickim. W następnym tygodniu tj. (8.10.) – gr III i (10.10.) – gr. IV.
5.      I czwartek m-ca pamiętajmy w modlitwie o powołaniach   i powołanych.

I piątek m-ca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (12.10.) od godz. 8.30.

6.      W piątek (04.10.) przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (w tym dzieci) ze zwierzętami i ptakami, których patronem jest św. Franciszek na spotkanie i błogosławieństwo tych zwierząt – w piątek 04.10. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej. Jednocześnie informujemy, że to błogosławieństwo zwierząt odbywa się z inicjatywy naszego parafialnego REFA (Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu).
7.      W I sobotę m-ca (05.10.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej orędowniczki Miłosierdzia Bożego (której relikwie posiadamy), zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w intencji Polski i Polaków i o powołania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy figurze M. Bożej, ponieważ w kościele ślub.
8.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach już w sobotę 05 października od 19.00 do 24.00. ZAPRASZAMY !
9.      W ramach przygotowań do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej gnieźnieńskiej Archidiecezji organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, by zaprosić Matkę Bożą do nas. Termin tej pielgrzymki to 6-7 października br. Wyjazd w niedzielę (06.10.) o godz.13.00 z przed kościoła.
10.         P Z Caritas informuje:

·        że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. różańce dla dzieci I komunijnych

·        Przypominamy o skierowaniach z Ośrodka Pomocy Społecznej na żywność. Termin i składania upływa jutro w poniedziałek.

11.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Elżbietę Dutkiewicz, której pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
  proboszcz parafii

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.       W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.       Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (26.09.) w kościele po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) adoracja N. Sakramentu z modlitwą Uwielbienia. Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
4.       Zapraszamy na międzynarodową modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” 2019. To już w sobotę 28 września, godzina 15.00 – przy figurze Matki Bożej.

W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy również Ciebie, byś stanął na skrzyżowaniu przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem
i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówił wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego.                                                                                                                 Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

5.       P Z Caritas informuje:

·        że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. różańce dla dzieci I komunijnych

·        Przypominamy o skierowaniach z Ośrodka Pomocy Społecznej na żywność. Skierowania można przynosić do 30.09.br.

6.       Kochani ! W ramach przygotowań do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej gnieźnieńskiej Archidiecezji organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, by zaprosić Matkę Bożą do nas. Termin tej pielgrzymki to 6-7 października br. Zapisy i szczegóły u Proboszcza. Rozważmy temat i zapisu w czas.
7.       Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Jak piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących. Prosimy by ministranci i lektorzy na nowo ustalili swoje dyżury w tygodniu.

Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 27 września na godz. 18:45 do Domu Katolickiego.

8.       Odbyły się pierwsze spotkania z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Niestety wielu nie przybyło. Informujemy, że pierwsze spotkania formacyjne dla grup odbędą się: gr. I we wtorek 1 października po różańcu tj. ok godz. 19:00; grupa II w czwartek 3 października o godz. 19.00. Spotkania odbywać się będą w Domu Katolickim.
9.       W ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II rusza Szkoła Słowa Bożego 2019/2020. Cykl spotkań będzie miał miejsce w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie. Pierwsze spotkanie w środę 25.09.2019r. o godz. 18.45. Więcej na plakacie w gablocie i ulotkach.
10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.   Karteczki Ziarna dla dzieci są rozdawane po błogosławieństwie przy ołtarzu.
12.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Barbarę Zalewską, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Zdzisława Puziaka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek… .

 

ks. Sławomir Jessa
  proboszcz parafii

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Od dzisiaj (15 – 21.09.) rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
2.        We wtorek (17.09.) 80 rocz. napadu Związku Radzickiego na Polskę (1939r.)
3.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
4.        W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.        Rozpoczęliśmy drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klas 8 SP. Na pierwsze spotkanie grup zapraszamy z rodzicami. Grupa III spotka się w środę 18 września o godz. 18.45; grupa IV w czwartek 19 września o godz. 18.30. Zapraszamy również do udziału we Mszy Św. Podział grup został wywieszony w gablocie.
6.        Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Jak piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących. Prosimy by ministranci i lektorzy na nowo ustalili swoje dyżury w tygodniu.

Rodziców ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 27 września na godz. 18:45 do Domu Katolickiego.

7.        Młodych z klas 7 SP i starszych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych   z okazji święta św. Stanisława Kostki we Wrześni. W programie ciekawe konferencja, wspólna modlitwa oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy. Wyjazd w sobotę 21 września z naszego rynku o godz. 10.00 powrót ok. godz. 21.30. Dzień wcześniej możliwość wyjazdu w ramach wolontariatu przygotowującego spotkanie. Zapisy na katechezie i u ks. Waldka. Zapraszamy.
8.        W ramach Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II rusza Szkoła Słowa Bożego 2019/2020. Cykl spotkań będzie miał miejsce w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie. Pierwsze spotkanie w środę 25.09.2019r. o godz. 18.45. Więcej na plakacie w gablocie i ulotkach.
9.        Kochani ! W ramach przygotowań do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej gnieźnieńskiej Archidiecezji organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, by zaprosić Matkę Bożą do nas. Termin tej pielgrzymki to 6-7 października br. Zapisy i szczegóły u Proboszcza. Rozważmy temat i zapisu w czas.
10.   P Z Caritas informuje:

rusza program FEAD (Żywnościowy), osoby zainteresowane tego typu pomocą są proszone o dostarczenie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej do 30.09.br.

– w najbliższą sobotę (21.09.) na Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za 15 lat istnienia i funkcjonowania naszego Parafialnego Zespołu CARITAS. Zapraszamy.

11.   Dzisiaj w niedzielę Centrum Medyczne Synexus zaprasza na bezpłatne pomiary ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej na stoisku przy kościele.
12.   Pielgrzymów do Dąbrówki prosimy o zwrot śpiewników do zakrystii.
13.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
14.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Włodzimierza Kądziela, którego pogrzeb odbył się w Piątek, śp. Wiesława Ochockiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek… .

 

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

08 września 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
3.        Pierwsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę 11 września br. o godz. 18.00. (Msza św. i katecheza dla Rodziców).
4.        Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (11.09.) o godz. 18.45. w Domu Katolickim. Info w gablocie. Zapraszamy.
5.        Rozpoczynamy drugi rok przygotowania do sakramentu bierzmowania dla klas 8 SP. Na pierwsze spotkanie grup zapraszamy z rodzicami. Grupa I spotka się w środę 11 września o godz. 18.45; grupa II w czwartek 12 września o godz. 18.30. Zapraszamy również do udziału we Mszy Św. Podział grup został wywieszony w gablocie.
6.        Z uwagi na to, że dwuletni cykl przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej archidiecezji został przesunięty na klasę 8 SP i 1 kl. Ponadpodstawową to informujemy, że klasy 7 nie biorą udziału w tymże przygotowaniu.
7.        Studium Muzyki Kościelnej A.G. rozpoczyna kolejny rok swojej działalności 14 września br. o godz. 9.00 (sobota) w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Szkoła ta kształci przyszłych organistów.9 Więcej informacji w biurze.
8.        P Z Caritas informuje:

rusza program FEAD (Żywnościowy), osoby zainteresowane tego typu pomocą są proszone o dostarczenie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej do 30.09.br.

9.        Uwaga! Absolwenci szkół średnich! Fundacja Edukacyjna im. św. Jana Pawła II w Murowanej Goślinie informuje, że do 10 września 2019r. przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
10.   Młodych z klas 7 SP i starszych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych   z okazji święta św. Stanisława Kostki we Wrześni. W programie ciekawe konferencja, wspólna modlitwa oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy. Wyjazd w sobotę 21 września z naszego rynku o godz. 10.00 powrót ok. godz. 21.30. Dzień wcześniej możliwość wyjazdu w ramach wolontariatu przygotowującego spotkanie. Zapisy na katechezie i u ks. Waldka. Zapraszamy.
11.   nadchodzący weekend w naszej Parafii odbędzie się kolejna Oazowa Szkoła Animatora. To czas gdy młodzi oazowicze z diecezji przygotowują się do posługi animatora w swoich parafiach i na rekolekcjach. Zapraszamy wszystkich, a w szczególności młodzież do wspólnej modlitwy w naszym kościele w sobotę 14.09. na godz. 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a później czas na Adorację Najświętszego Sakramentu.
12.   W sobotę 14.09. Święto Podwyższenia Krzyża św. Wkrótce minie 10 lat istnienia kaplicy w Rakowni. Msza św. dziękczynna odbędzie się  w sobotę 14.09. o godz. 17.00 w Rakowni. Po Mszy św. agapa (biesiada) świąteczna, integracyjna przy kaplicy: grill, placek ziarnko kawy i listek herbaty i inne.
13.   Za tydzień Centrum Medyczne Synexus zaprasza na bezpłatne pomiary ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej na stoisku przy kościele. Informacja w gablocie.
14.   Dzielimy radość z zakupu nowych czterech kompletów obrusów na nasze ołtarze. Po jednym wzorze przedstawiamy je na bocznym ołtarzu.
15.   Kochani ! W ramach przygotowań do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej gnieźnieńskiej Archidiecezji organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, by zaprosić Matę Bożą do nas. Termin tej pielgrzymki to 6-7 października br. Zapisy i szczegóły u Proboszcza. Rozważmy temat i zapisy w czas.
16.   Dzisiaj w niedzielę (08.09.) przed kościołem są zbierane dobrowolne ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii, a parafialne POTRZEBY są duże – za co z serca wdzięczne Bóg zapłać !
17.   Dzisiaj jest to Dzień Patronalny ks. Radka, dlatego spieszymy ku NIEMU z najlepszymi życzeniami imieninowymi życząc: zdrowia, pokoju, radości oraz wszelkiej obfitości Bożych łask i błogosławieństw w codziennej posłudze w naszej Świętojakubowej – Goślińskiej Parafii Farnej. Szczęść Boże !
18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
19.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Andrzeja Jurga, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Barbarę Bartkowską, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

ks.  Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01 września 2019 r.

80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Komunikaty duszpasterskie

 

1.      Inauguracja Nowego roku szkolnego (2019/2020) odbędzie się dla klas I – VIII w niedzielę (02.09.) na Mszy św. o godz. 11.00.
2.      W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.
3.      W poniedziałek (02.09.) podczas Mszy św. o godz. 18.00 Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz Ich samych. Również na tę wieczorną Mszę św. zapraszamy WSZYSTKICH uczniów ponad gimnazjalnych.
4.      W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
5.      Rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów o dołożenie wszelkich starań, aby udział i uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, w liturgii i w życiu Kościoła – wszelkie ruchy i organizacje – od samego początku było pełne świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania.
6.      W tym tygodniu:

–         I czwartek miesiąca – tego dnia szczególnie modlimy się o nowe powołania do służby Bożej i życia zakonnego.

–         I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00

–         Z posługą sakramentalną do chorych udamy się 14 września (sobota) o godz. 8.30.

–         I sobota miesiąca (07.09.) – po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 min. rozważania tajemnic radosnych różańca św. w intencji i intencjach naszych.

7.      Informujemy, że Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich odbędzie się w pierwszą niedzielę maja, czyli 03 maja 2020r. Pierwsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę 11 września br. o godz. 18.00. (Msza św. i katecheza dla Rodziców).
8.      Odpust w Dąbrówce Kościelnej już za tydzień. Piesza Pielgrzymka wyrusza w niedzielę (08.09.) o godz. 7.00 spod naszej Fary. W związku z pielgrzymką pragniemy kroczyć do Sanktuarium polecając intencje wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących). Zachęcamy do polecenia intencji, które na karteczkach wrzucać można do dużej skarbony (skrzynki). Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w intencje. Zapraszamy do udziału. Do domów powrócimy autokarem.
9.      P Z Caritas informuje:

rusza program FEAD (Żywnościowy), osoby zainteresowane tego typu pomocą są proszone o dostarczenie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej do 30.09.br.

Przypominamy, że organizowany jest wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem – Wiesz, że Cię Kocham”. Wyjazd 07.09.br. o godz. 10.00. Zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Są jeszcze wolne miejsca.

10.         Uwaga! Absolwenci szkół średnich! Fundacja Edukacyjna im. św. Jana Pawła II w Murowanej Goślinie informuje, że do 10 września 2019r. przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium. Składamy je w naszym biurze parafialnym. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
11.         Cieszymy się, że w naszej Parafii po roku umocniła się wspólnota oazowa. Jednocześnie zapraszamy kolejnych nowych młodych z klas 7 SP i starszych do uczestnictwa w spotkaniach. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy w piątek (06.09.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, później spotkanie w Domu Katolickim. Szczegółowe informacje u ks. Waldka.
12.         Młodych z klas 7 SP i starszych zapraszamy do udziału w Diecezjalnym Święcie Młodych   z okazji święta św. Stanisława Kostki we Wrześni. W programie ciekawe konferencja, wspólna modlitwa oraz koncert zespołu Siewcy Lednicy. Wyjazd w sobotę 21 września z naszego rynku o godz. 10.00 powrót ok. godz. 21.30. Dzień wcześniej możliwość wyjazdu w ramach wolontariatu przygotowującego spotkanie. Zapisy na katechezie i u ks. Waldka. Zapraszamy.
13.         Wkrótce minie 10 lat istnienia kaplicy w Rakowni. Msza św. dziękczynna planowana jest w dniu 14.09. (sobota). W związku z powyższym ks. Proboszcz zaprasza zainteresowanych i chętnych na spotkanie organizacyjne 02.09. (poniedziałek) o godz. 19.00 w Kaplicy w Rakowni.
14.         Studium Muzyki Kościelnej A.G. rozpoczyna kolejny rok swojej działalności 14 września br. o godz. 9.00 (sobota) w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Szkoła ta kształci przyszłych organistów.9 Więcej informacji w biurze.
15.         W niedzielę (08.09.) przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii, a parafialne POTRZEBY są duże – za co z góry Bóg zapłać !
16.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.         Bożemu miłosierdziu polecajmy oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

 

 ks. Sławomir Jessa
  proboszcz parafii

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.        W poniedziałek 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
2.        W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.
3.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
4.        Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (29.08.) w kościele po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) adoracja N. Sakramentu z modlitwą Uwielbienia. Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
5.        W sobotę (31 sierpnia) Dożynki Gminne tym razem w Nieszawie – Msza św. Dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 15.30. Stosowne plakaty w gablotach.
6.        W niedzielę (01 września) zapraszamy do udziału w obchodach 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. W naszej FARZE Msza św. za Ojczyznę o godz. 09.30, a o godz. 10.30 uroczystość pod pomnikiem na Rynku. Zapraszamy.
7.        Inauguracja Nowego roku szkolnego (2019/2020) odbędzie się dla klas I – VI w niedzielę (01.09.) na Mszy św. o godz. 11.00. Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz Ich samych w poniedziałek (02.09.) na Mszy o godz. 18.00.
8.        Przypominamy, że organizowany jest wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem – Wiesz, że Cię Kocham”. Wyjazd 07.09.br. Zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Stosowny plakat w gablocie.
9.        Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej – ks. Andrzej zaprasza do udziału w uroczystościach Odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowieckiej – M.B. Pocieszenia  i Złotym Jubileuszu (50 lat koronacji Obrazu M. Bożej koronami papieskimi, a aktu tego dokonał sługa Boży kard. Stefan Wyszyński Prymas Polski). Uroczystości te odbędą się w dniach 07 i 08 września. Program szczegółowy w gablocie.
10.   Kochani! Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Murowanej Gośliny od św. Jakuba do Matki Bożej Dąbrowieckiej na Odpust – 08.09.br. (niedziela). Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. W związku z pielgrzymką pragniemy kroczyć do Sanktuarium polecając intencje wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących). Zachęcamy do składania intencji, które na karteczkach można wrzucać do dużej skarbony przy zakrystii. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w intencje i do udziału w pielgrzymce. Zapraszamy.
11.   Wkrótce minie 10 lat istnienia kaplicy w Rakowni. Msza św. dziękczynna planowana jest w dniu 14.09. (sobota). W związku z powyższym ks. Proboszcz zaprasza zainteresowanych i chętnych na spotkanie organizacyjne 02.09. (poniedziałek) o godz. 19.00 w Kaplicy w Rakowni.
12.   UWAGA ! Fundacja Edukacyjna św. Jana Pawła II, działająca na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w biurze parafialnym parafii Farnej – św. Jakuba Ap. do 10 września. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
13.   Przewodnik Katolicki z książeczką na wrzesień i Gość Niedzielny – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

ks.  Sławomir Jessa
 proboszcz parafii

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
3.        Parafialny Zespół Charytatywny Caritas:

przypominamy, że organizowany jest wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem – Wiesz, że Cię Kocham”. Wyjazd 07.09.br. Zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Stosowny plakat w gablocie.

–  serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do fantastycznej zabawy, która odbędzie się w sobotę 24 sierpnia w godz. 11.00 do 13.30 w ogrodzie przy plebanii. W programie gry, zabawy, bańki mydlane i wiele niespodzianek. Stosowny plakat w gablocie.

4.        Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.
5.        Kochani! Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Murowanej Gośliny (od św. Jakuba) do Dąbrówki Kościelnej na Odpust – 08.09.br. (niedziela). Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo serdecznie do udziału zapraszamy.
6.        UWAGA ! Fundacja Edukacyjna św. Jana Pawła II, działająca na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w biurze parafialnym parafii Farnej – św. Jakuba Ap. do 10 września. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
7.        Dzielimy radość z tego, że braliśmy udział w akcji „CIF Witaj Piękna Polsko” na odświeżenie elewacji naszego Domu Katolickiego i zwyciężyliśmy. Za pomoc w oddawaniu głosów bardzo wszystkim dziękujemy, a teraz czeka nas papierkowa procedura.
8.        Prasa katolicka tygodnik: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
9.        Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefanię Świdniak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Mariana Kamińskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Hieronima Jakubowskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Módlmy się za rolników, za urlopowiczów oraz o trzeźwość naszego Narodu: Pod Twoją obronę…                                  

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.       W środę (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
3.       W czwartek (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli powszechnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia wspomnienie cudu nad Wisłą, czyli kolejna 99 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Msze św. wg. porządku niedzielnego, czyli: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W kaplicy w Rakowni Msza św. o godz. 9.30. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół.
4.       W sobotę (17.08.) wspomnienie św. Jacka.
5.       P.Z.Caritas:

–  informuje, że w Uroczystość 15.08.br. przed każdą Mszą św. będą rozprowadzane bukiety zielne.

przypominamy, że organizowany jest wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem Wiesz, że Cię Kocham”. Wyjazd 07.09.br. Zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Stosowny plakat w gablocie.

6.       Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.
7.       Za składane dzisiaj dobrowolne ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii wyrażamy nasze wdzięczne „Bóg zapłać”. Grzecznie prosimy o wsparcie tych tak wielu ostatnio realizowanych inicjatyw (prac) dobrowolną ofiarą. Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
8.       UWAGA ! Fundacja Edukacyjna św. Jana Pawła II, działająca na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w biurze parafialnym parafii Farnej – św. Jakuba Ap. do 10 września. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
9.       PROSIMY ! Bierzemy udział w akcji „CIF Witaj Piękna Polsko” na odświeżenie elewacji naszego Domu Katolickiego. Prosimy o oddawanie głosów z każdego urządzenia: komputer, telefon (20 dziennie). Czynność powtarzamy do 14 sierpnia. Jak to zrobić szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej Parafii.
10.   Prasa katolicka – tygodniki: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Aleksandrę Sura, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .
12.   Módlmy się o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz  parafii

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04 sierpnia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki w intencji zmarłych.
2.       We wtorek (06.08.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
3.       W środę Msza św. wieczorna i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
4.       Od czwartku (01.08.) rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa. Pamiętajmy o tym, że: Przez abstynencję wielu do trzeźwości całego Narodu.
5.       Parafialny Zespół Charytatywny Caritas przypomina, że organizowany jest wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem Wiesz, że Cię Kocham””. Wyjazd 07.09.br., zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Plakat w gablocie.
6.       Tydzień temu przeżyliśmy odpust parafialny, kawiarenkę „U Jakuba” oraz II Piknik Jakubowy z loterią na rzecz misyjnego dzieła S. Marty John w Etiopii. Za modlitwę, udział, zaangażowanie, pomoc i uświetnienie tych uroczystości wyrażamy wdzięczne i staropolskie „Bóg zapłać!”.
7.       Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca (11.08.) zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Grzecznie prosimy o wsparcie tych wszystkich ostatnio realizowanych inicjatyw (prac) dobrowolną ofiarą (ciągle ławki i panele grzewcze). Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
8.       Fundacja Edukacyjna św. Jana Pawła II, działająca na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w biurze parafialnym parafii Farnej – św. Jakuba Ap. do 10 września. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
9.       Bierzemy udział w akcji „CIF Witaj Piękna Polsko” na odświeżenie elewacji naszego Domu Katolickiego. Prosimy o oddawanie głosów z każdego urządzenia: komputer, telefon (20 dziennie). Czynność powtarzamy do 14 sierpnia. Jak to zrobić szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej Parafii.
10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stanisława Chojnackiego, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, znajomych i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek … .
13.   Módlmy się o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za wypoczywających oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019 r.

XVII Jarmark św. Jakuba – „630 urodziny Murowanej Gośliny” – sobota (27.07.)

 Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła – Niedziela (28.07.)

 Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj nasza Parafia i Miasto, Gmina przeżywa święto swego Patrona św. Jakuba Ap. na Mszy św. Odpustowej o godz. 12.30. Tej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Karol ŁYBEK, nasz „BYŁY” wikariusz. Do udziału we wspólnym świętowaniu serdecznie wszystkich zapraszamy.

Po odpuście WSZYSTKICH zapraszamy na AGAPĘ (posiłek) w podwórzu plebanii.

2.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
3.       W środę Msza św. wieczorna i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
4.       W tym tygodniu:

– I czwartek miesiąca – dzień modlitw o i za powołanych do Służby Bożej.

– I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Zapraszamy.

– I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.

5.       We piątek 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI – NMP Anielskiej. Należy spełnić warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź św. (stan łaski uświęcającej) i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa wg. intencji Ojca św., wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
6.       Parafialny Caritas informuje i zaprasza:

Dzisiaj (w sobotę) 28 lipca w godz. od 11.00 do 20.00 w domu Parafialnym czynna jest „Kawiarenka u JAKUBA”. Zapraszamy na ziarnko kawy i listek herbaty oraz pyszne świeżutkie domowe ciasto.

– wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem – Wiesz, że Cię Kocham”. Wyjazd 07.09.br., zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Plakat w gablocie.

7.       Musica Sacra Musica Profana – XVII letni Festiwal muzyczny w Długiej Goślinie w sobotę 03 sierpnia br. o godz. 20.15. Plakat w gablocie.
8.       Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej (a w tym nasi gośliniacy) są w pątniczym trudzie na Jasną Górę od 28.07. – 06.08. Bądźmy z pątnikami w duchowej jedności w naszych modlitwach.
9.       Fundacja Edukacyjna św. Jana Pawła II, działająca na terenie miasta i gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w biurze parafialnym parafii Farnej – św. Jakuba Ap. do 10 września. Więcej informacji na ulotkach (przy wyjściu) oraz na stronie internetowej Fundacji.
10.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.   W czwartek przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego tradycyjnie dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy wszelkie pojazdy mechaniczne – kapłan będzie stał przy Domu Katolickim i święcił, a kierowców prosimy o przejeżdżanie z rynku w ul. J. Kochanowskiego. Towarzyszy temu Akcja św. Krzysztof 2019 1gr za 1 km – pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu. Do koszyka przy poświęcaniu.
14.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

W ramach programu CIF:

 

Kochani zagłosujcie na nasz Dom Katolicki Caritas w Internecie na stronie:

witajPięknaPolska.

Należy wybrać zdjęcie naszego domu parafialnego i kliknąć: głosuj.

Jeśli to możliwe to codziennie 20x dziennie do połowy sierpnia.

Jest szansa na renowację tegoż Domu.

Dziękujemy wszystkim !

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.       W czwartek 25 lipca przypada obok Święta św. Jakuba Apostoła – wspomnienie św. Krzysztofa patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Zmotoryzowanych serdecznie zapraszamy ze swymi pojazdami, aby po każdej Mszy św. przyszłej niedzieli (28.07.) poświęcić wszelkie pojazdy mechaniczne. ZAPRASZAMY !!!
3.       W piątek 26 lipca przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za naszych dziadków, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski, a dla zmarłych szczęśliwość wieczną.
4.       W imieniu pana Burmistrza, pani Dyrektor Ośrodka Kultury i własnym serdecznie zapraszamy na XVII Jarmark św. Jakuba „630 Urodziny Murowanej Gośliny” – sobota 27 lipca na Placu Powstańców Wlkp. – naszym Rynku. Zwracamy uwagę na możliwości parkowania dla samochodów – szczegóły na plakacie. ZAPRASZAMY.
5.       W sobotę 27 lipca od 15.00 do 18.30 odbędzie się II Piknik Rodzinny u Jakuba (z grillem) w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi.  W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi bądź zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić też książki. Fanty prosimy składać jeszcze do środy 24 lipca. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Komitet organizacyjny – chętnych zapraszamy do współpracy – spotkanie we wtorek (23.07.) o godz. 18.30 na plebanii. Zapraszamy !
6.       Parafialny Zespół Charytatywny Caritas zaprasza na:

– 27 lipca (sobota jarmarkowa) w godz. od 11.00 do 20.00 czynna będzie Kawiarenka „u Jakuba”. Zapraszamy na ziarnko kawy i listek herbaty oraz pyszne świeżutkie domowe ciasto. Plakat w gablocie.

– wyjazd autokarem na „XVI Lednicę Seniora – Jestem młody duchem”. Wyjazd 07.09.br., zapisy i wpłaty (15zł.) w sklepiku parafialnym w godzinach otwarcia biura. Plakat w gablocie.

7.       Za tydzień w niedzielę (28.07.) Uroczystość Odpustową ku czci ŚW. JAKUBA APOSTOŁA – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta świętować będziemy na Mszy św. o godz. 12.30. Naszej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Karol ŁYBEK – nasz były wikariusz, obecnie proboszcz w Raczynie i Zacharzynie. Już dzisiaj na to święto Parafii wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Po Odpuście wszystkich zapraszamy na AGAPĘ (posiłek) w podwórzu plebanii.

8.       Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą Pomarańczową od 28.07. do 06.08. Hasło pielgrzymki „Oto ja” i będziemy rozważać co to są owoce Ducha Świętego. Zapisy trwają do 22.07. i odbywają się tylko za pośrednictwem strony internetowej www.ppag.pl/zapisy. Szczegóły na plakacie w gablocie. W zakrystii lub biurze parafialnym można odbierać koperty w których składa się intencje dla pielgrzymów.
9.       Centrum Edukacyjno-Formacyjne działające przy naszym gnieźnieńskim seminarium zaprasza na sierpniowe „Rekolekcje biblijne z prorokiem Eliaszem” i inne. Stosowny plakat w gablocie.
10.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy: śp. Marię Jarzyńską, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, dzieciątko Franciszek martwo urodzone, którego pochówek odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…
 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.        Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą Pomarańczową od 28.07. do 06.08. Hasło pielgrzymki „Oto ja” i będziemy rozważać co to są owoce Ducha Świętego. Zapisy trwają do 22.07. i odbywają się tylko za pośrednictwem strony internetowej www.ppag.pl/zapisy. Szczegóły na plakacie w gablocie. W zakrystii lub biurze parafialnym można odbierać koperty w których składa się intencje dla pielgrzymów.
3.        Uroczystość ku czci św. Jakuba Apostoła naszego Patrona. Odpust w niedzielę 28 lipca na Mszy św. o godz. 12.30. Już dzisiaj na to święto Parafii i naszego Miasta wszystkich serdecznie zapraszamy.
4.        W sobotę 27 lipca od 15.00 do 18.30 odbędzie się II Piknik u Jakuba w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi.  W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie (przynoszenia) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi bądź zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić też książki. Fanty prosimy składać do środy 24 lipca. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Zapraszamy chętnych do współpracy – kolejne spotkanie organizacyjne w poniedziałek (15.07.) o godz. 18.30 na plebanii.
5.        Wczoraj zakończył się pierwszy turnus rekolekcji oazowych w których brała udział młodzież z naszej parafii. Od wtorku kolejna grupa młodych, tym razem młodsza, wyjeżdża na swoje rekolekcje. W ich imieniu i własnym prosimy o pamięć modlitewną by owocnie i bezpiecznie przeżyli ten czas spotkania z Panem Bogiem i bliźnimi.
6.        Centrum Edukacyjno-Formacyjne działające przy naszym gnieźnieńskim seminarium zaprasza na sierpniowe „Rekolekcje biblijne z prorokiem Eliaszem” i inne. Stosowny plakat w gablocie.
7.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na spłatę za prace związane z nowymi ławkami i panelami grzewczymi. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
8.        Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
9.       Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
10.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Jana Musiał i Zbigniewa Mendlewskiego, których pogrzeby odbyły się w czwartek, śp. Irenę Krauze, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Janusza Skitek, którego pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Marię Jarzyńską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
11.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas wakacji, urlopów i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07 lipca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o gpodz. 17:30. W środę Msza św. wieczorna o godz. 18:00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.
2.       Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z grupą Pomarańczową od 28.07 do 06.08. Hasło pielgrzymki „Oto ja” i będziemy rozważać co to są owoce Ducha Świętego. Zapisy trwają do 22 lipca i odbywają się tylko za pośrednictwem strony internetowej www.ppag.pl/zapisy. Szczegóły na plakacie w gablocie. W zakrystii lub biurze parafialnym można odbierać koperty, w których składa się intencje dla pielgrzymów
3.       W sobotę 27 lipca odbędzie się II piknik u Jakuba w podwórzu plebani połączony z loterią na rzecz s. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi. Prosmy o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy, czy też talonów, bonów, na usługi, czy zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić książki. Każda inicjatywa, którą się podzielicie jest mile widziana. Zapraszamy chętnych do współpracy – kolejne spotkanie organizacyjne w poniedziałek 15 lipca o godz. 18:30 na plebanii.
4.       Największe widowisko historyczne w Polsce „Orzeł i Krzyż – ZWYCIĘSKIE POWSTANIE” – już rozpoczęły się – kolejne 12 i 13 lipca br. o godz. 21:30. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.ParkDzieje.pl  Zapraszamy.
5.       Zapraszamy do szczególnej modlitwy różańcowej, w którą włączy się nasza parafia. Akcja Z MARYJĄ W SERCU I RÓŻAŃCEM W RĘKU. To całonocna modlitwa różańcowa w intencji naszego miasta i gminy. Modlitwa rozpocznie się w sobotę 13 lipca o godz. 19 i będzie trwała do niedzieli do godz. 7 rano. W odmawianie różańca można włączyć się w każdej chwili. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.wtrosceokosciol.pl
6.       Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca (14.07) zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii.
7.       Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
8.       Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
9.       Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…
10.   Na czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po Bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy dar Boże Błogosławieństwo

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W tym tygodniu:

–  w poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

–  w środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

–  I czwartek miesiąca – modlitwa za powołanych i o powołania do Służby Bożej

– I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Msza św. z Komunią św.   wynagradzającą i nabożeństwem do NSPJ o godz. 18.00

– I sobota miesiąca (06.07.) – po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 min. rozważania tajemnic radosnych różańca św. w intencji i intencjach naszych.

2.       Największe widowisko historyczne w Polsce „Orzeł i Krzyż – ZWYCIĘSKIE POWSTANIE” – już trwa – dzisiaj w sobotę 29.06. Kolejne 05 i 06; 12 i 13 lipca br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.ParkDzieje.pl  ZAPRASZAMY.
3.       W sobotę 27 lipca odbędzie się II Piknik u Jakuba w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi. Prosimy o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi, czy zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić książki. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Zapraszamy chętnych do współpracy – kolejne spotkanie organizacyjne w poniedziałek (15.07.) o godz. 18.30 na plebanii.
4.       Zapraszamy z grupą Pomarańczową na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 28.07. do 06.08. Hasło pielgrzymki „Oto ja” i będziemy rozważać co to są owoce Ducha Świętego. Zapisy trwają do 22.07. i odbywają się tylko za pośrednictwem strony internetowej www.ppag.pl/zapisy.
5.       Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
6.       Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
7.       Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
8.       Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych śp. Mariana Rychlica, którego pogrzeb odbył się we wtorek  Wieczny odpoczynek
9.       Na ten czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 r.

DZIEŃ  OJCA

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Dzień Ojca zatem pamiętajmy o Naszych Tatuśkach i dla Nich dzisiaj gromkie „Plurimos Annos”, czyli „Sto lat” i pamięć w modlitwie.
2.       Jutro w poniedziałek (24.06.) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesje eucharystyczne wokół kościoła wraz z litanią do Najświętszego Serca P.J. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dokonamy także poświęcenia wianków z ziół i kwiatów. Z a p r a s z a m y.

Prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w liturgii podczas Oktawy Bożego Ciała. Dziewczynki sypiące kwiaty serdecznie zapraszamy.

4.       W najbliższy piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i procesję wokół kościoła poświęconą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia oprócz Litanii odmówimy Akt wynagrodzenia. Za publiczne jego odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego. W tę Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5.       W sobotę (29.06.) Uroczystość św. Piotra i Pawła.
6.       Spotkanie Klubu Mam w najbliższą środę (26.06.) w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.50). Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
7.       Największe widowisko historyczne w Polsce „Orzeł i Krzyż – ZWYCIĘSKIE POWSTANIE” – już rozpoczęły się – kolejne 28 i 29 czerwca br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: www.ParkDzieje.pl  Zapraszamy.
8.       PZCaritas informuje, że w poniedziałek (24.06.) od godz. 16.00 do 17.00 będzie wydawana żywność.
9.       W sobotę 27 lipca odbędzie się II Piknik u Jakuba w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi, czy zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić książki. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych – spotkanie organizacyjne w czwartek (27.06.) o godz. 19.00 na plebani.
10.   Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
14.   Ziarno – dzieci odbierają po błogosławieństwie przy ołtarzu.
15.   Czas wakacji i urlopów, który rozpoczęliśmy niech będzie dla nas okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pamiętajmy o NIEDZIELI – Dniu Pańskim, która jest dniem wolnym od pracy, dniem świętowania i dniem chrześcijańskiej radości. Na czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po Bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa…

ks. Sławomir Jessa
  Proboszcz parafii

XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.
2.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.       W środę o godz. 17.45 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna z następującej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
4.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
5.       W najbliższy czwartek (20.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. tego dnia o godz. 8.00  i o 10.00 – Msza św. koncelebrowana, a następnie procesja do czterech ołtarzy na terenie naszego Rynku (Plac Powstańców Wlkp.). W tym dniu nie ma innych Mszy św. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie, ale w tym również dzieci I Komunijne dziewczynki pragnące sypać kwiaty. Zapraszamy również chłopców, czyli zapraszamy jak najliczniej wszystkie nasze parafialne Aniołki, w tym MŁODZIEŻ. Kwiaty do sypania prosimy Parafian, aby przynosili do kościoła. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na terenie całej Parafii. Zapraszamy sztandary, feretrony, służbę liturgiczną ołtarza, czyli ministrantów i lektorów.

Wszystkich zaś Parafian serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w Uroczystości Bożego Ciała, niech to będzie nasze wspólne Święto, czyli publiczne wyznanie wiary w żywego i obecnego pośród nas Jezusa Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi. Nadmieniamy, że służba dzieci sypiących kwiaty, czy nasz udział, to służba Jezusowi. ZAPRASZAMY.  Kochani na procesję będą do dyspozycji śpiewniki, które otrzymamy, a na koniec je złożymy, czyli oddamy, by nam służyły w następnych latach.

6.       Próba dla dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek (17.06.) i we wtorek (18.06.) o godz. 17.00 przy kościele !!!
7.       OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w codziennej liturgii podczas Oktawy z procesją teoforyczną wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. W najbliższą niedzielę (23.06.) procesja po Mszy św. o godz. 11.00.
8.       P.Z.Caritas informuje, że dzisiaj (16.06.) w godz. od 9.00 do 13.30 będzie czynny sklepik parafialny. Są do nabycia emblematy eucharystyczne, flagi, proporczyki na uroczystość Bożego Ciała i inne dewocjonalia.
9.       Przypominamy, że trwa XII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Kan. Edmunda Szymańskiego. Najbliższe koncerty: w sobotę (15.06.) we Farze o godz. 19.00 Koncert Muzyki Cerkiewnej oraz we wtorek (18.06.) w Auli  o 19.00 na zakończenie Festiwalu Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej w Pradze. ZAPRASZAMY ! Szczegóły na plakatach. Kochani korzystajmy z tych pięknych kulturalnych spotkań. Jest to uczta dla ucha i ducha. Pamiętajmy: Muzyka i śpiew łagodzi obyczaje. Z A P R A S Z A M Y !
10.   Lektorów i ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na zakończenie roku formacyjnego, które odbędzie się we wtorek 18 czerwca po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:00 w Boduszewie. Prosimy o osobiste lub telefoniczne potwierdzenie obecności u Ks. Waldka.
11.   Zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów przed Uroczystością Bożego Ciała i Oktawą odbędzie się w środę 19 czerwca po Mszy Św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
12.   Cieszymy się że 13 młodych z naszej Parafialnej Wspólnot Ruchu Światło – Życie wyjedzie na wakacyjne rekolekcje oazowe. Jest jeszcze ostatnia możliwość zapisu na drugi turnus Oazy Nowej Drogi od 16 lipca dla uczniów z klas 7 i 8 SP. Szczegóły u ks. Waldka.
13.   Już wkrótce największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż – Zwycięskie Powstanie”. Spektakle w piątki i soboty o godz. 21.30 w czerwcu i lipcu 2018r. Pierwszy spektakl w piątek 21.06.Więcej informacji na stronie internetowej: www.ParkDzieje.pl
14.   W sobotę 27 lipca odbędzie się II Piknik u Jakuba w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi, czy zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić książki. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Zapraszamy do współpracy i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (17.06.) o godz. 19.00 na plebanię.
15.   W Przychodni lekarza rodzinnego odbędą się odpłatne różne badania USG – poniedziałek (17.06.) od godz. 14.00. Więcej Informacji na plakacie w gablocie i w przychodni.
16.   Pielgrzymka do Chorwacji – zaistniała losowa sytuacja i jest jeszcze miejsce wolne. Zapraszamy.
17.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
19.   Po błogosławieństwie przy ołtarzu rozdajemy karteczki „ZIARNA” dla dzieci.
20.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Irenę Mroczkowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Sylwestra Franeckiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów Wieczny odpoczynek

 

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09 czerwca 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Ta dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny i okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
2.       Jutro w poniedziałek 10 czerwca drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.: 7.00 i 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Od jutra w liturgii wkraczamy w Okres Zwykły – X Tydzień.
3.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
4.       Jutro w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (12.06.) o godz. 18.45. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.       Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (13.06.) w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
8.       Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek (14.06.) o godz. 8.45.
9.       Trwa XII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Kan. Edmunda Szymańskiego. Najbliższe koncerty: w sobotę (15.06.) we Farze o godz. 19.00 Koncert Muzyki Cerkiewnej oraz we wtorek (18.06.) w Auli  o 19.00 na zakończenie Festiwalu Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej w Pradze. ZAPRASZAMY ! Szczegóły na plakatach. Kochani korzystajmy z tych pięknych kulturalnych spotkań. Jest to uczta dla ucha i ducha. Pamiętajmy: Muzyka i śpiew łagodzi obyczaje. Z A P R A S Z A M Y !
10.   W czwartek (13.06.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia Odpust u naszych sąsiadów na Zielonych Wzgórzach.
11.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
12.   Już dzisiaj informujemy i przypominamy, że w najbliższym czasie, bo 20 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00 z Procesją na Rynku. Serdecznie zapraszamy.
13.   Próba dla dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek (17.06.) i we wtorek (18.06.) o godz. 17.00 przy kościele !!!
14.   Lednica Dzieci 2019 „Wiesz, że Cię kocham” – Sobota 15 czerwca. Zapisy na wyjazd i udział do wtorku włącznie (11.06.) u ks. Waldka. Koszt 15 zł. Wyjazd o godz. 10.45. Zapraszamy.
15.   P.Z.Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym są do nabycia emblematy eucharystyczne i flagi. Odzież używana jest wydawana w środy i piątki tak jak jest czynne biuro parafialne.
16.   Już wkrótce największe widowisko plenerowe w Polsce „Orzeł i Krzyż – Zwycięskie Powstanie”. Spektakle w piątki i soboty o godz. 21.30 w czerwcu i lipcu 2018r. Pierwszy spektakl w piątek 21.06.Więcej informacji na stronie internetowej: www.ParkDzieje.pl
17.   Z inicjatywy młodzieży naszej parafii od 11 – 19.06.2019r. w naszym kościele przeżywać będziemy „Nowennę 9 dni Miłości”. Modlitwa za ofiary księży pedofilii i za kapłanów i o świętych duchownych. Plakat w gablocie.
18.   Dwudniowa Pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie modlitewne wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa: 29 – 30.06.2019r. Więcej na plakacie w gablocie.
19.   W sobotę 27 lipca odbędzie się II Piknik u Jakuba w podwórzu plebanii połączony z loterią na rzecz S. Marty John w Etiopii i ich misyjnego dzieła – posługi. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazywanie (przynoszenie) różnych przedmiotów, rzeczy czy też talonów, bonów na usługi, czy zakupy w sklepie z przeznaczeniem na fanty. Można przynosić książki. Każda inicjatywa, którą się podzielicie mile widziana. Zapraszamy do współpracy i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie we wtorek (11.06.) o godz. 19.00 na plebanię.
20.   W Przychodni lekarza rodzinnego odbędą się odpłatne różne badania USG – poniedziałek (17.06.) od godz. 14.00. Więcej Informacji na plakacie w gablocie i w przychodni.
21.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o uzupełnienie wpłat za pielgrzymkę u Proboszcza.

Ponadto spotkanie przed wyjazdem odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca br. o godz. 19.00 w Domu Katolickim. Zapraszamy.

22.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są jeszcze do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
23.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i panelami grzewczymi, a obecnie trwa rewitalizacja Kaplicy cmentarnej. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
24.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
25.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie Bożym przy ołtarzu.
26.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

www.tnws.pl/9dnimiłości 

W ramach idei – akcji młodzieży katolickiej w obronie księży „To nasza wspólna sprawa”

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02 czerwca 2019 r.

XII Święto Dziękczynienia i świątynia Opatrzności Bożej

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej (Mszy św.) zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
2.       Dzisiaj (w niedzielę 02.06.2019r.) obchodzimy Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar do specjalnych puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za co już teraz Bóg zapłać!
3.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
4.       Od piątku (31.05.) do soboty (08.06.) włącznie trwa Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocy.
5.       W tym tygodniu:

– w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.

– w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

I piątek miesiąca (07.06.) – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Msza św. z Komunią św. wynagradzającą i nabożeństwem do NSPJ o godz. 18.00.

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – która kończy okres spowiedzi wielkanocnej

6.       Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek (14.06.) o godz. 8.45.
7.       Wspólnota młodych, modlitwa, formacja, wypoczynek. To rekolekcje Oazowe, które w dwóch turnusach odbędą się w Białej Niżnej niedaleko Nowego Sącza. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u Ks. Waldka. Zapraszamy młodzież po 6 klasie Szkoły Podstawowej.
8.       Lednica Dziecka – 15.06.2019r. (sobota) od 12.00 do 15.30 – organizujemy. Wyjazd o godz. 10.45. Chętne dzieci wraz z rodzicami zapraszamy. Koszt 15 zł. Wspólnie będziemy wsłuchiwać się i odkrywać piękno świata, przez który Bóg mówi do każdego z nas: „Wiesz, że Cię kocham”.
9.       Lektorów i ministrantów z rodzinami zapraszamy na zakończenie roku formacyjnego . Spotkanie przy ognisku odbędzie się we wtorek (18.06.) po Mszy Św. wieczornej (ok. godz. 19.00) przy boisku w Rakowni.
10.   Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej parafii. Do spłacenia ciągle mamy nowe ławki i panele grzewcze. Za hojność serca i dłoni składamy staropolskie „Bóg zapłać”!
11.   Daninę diecezjalną prosimy składać do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
12.   P.Z.Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym są do nabycia emblematy eucharystyczne i flagi i inne.
13.   Zdjęcia z tegorocznego Bierzmowania są już do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
14.   Słowo ks. Prymasa – tekst oddzielny.
15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
16.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie Bożym przy ołtarzu.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stanisławę-Marię Burchacką, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Bogdana Piechowiaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę w Białężynie oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 maja 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki (26.05.). Z tej okazji wszystkie nam drogie Mamuśki polecamy opiece naszej wspólnej Matki – Maryi. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo majowe w intencji naszych KOCHANYCH  MAM tak żyjących jak i zmarłych.
2.       Nabożeństwa majowe (do piątku włącznie) odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy. W czwartek (30.05.) o godz. 19.30 wyjazdowa rowerowa Majówka we wsi Mściszewo. Wyjazd rowerami o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy !
3.       W miesiącu czerwcu (który od soboty) serdecznie zapraszamy do przeżywania nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.
4.       W tym tygodniu:

–  w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za zmarłych z różańcem.

– od poniedziałku do środy (17–29.05.) przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.

–  w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

–  Od piątku (31.05.) do soboty (08.06.) włącznie trwać będzie Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

–  w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5.       Wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 1 czerwca o godz. 7.45 sprzed naszej Fary. Najpierw udajemy się do Gniezna na Jutrznię Lednicką. Powrót w niedzielę ok. godz. 2.00. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy młodych .
6.       Wspólnota młodych, modlitwa, formacja, wypoczynek. To rekolekcje Oazowe, które w dwóch turnusach odbędą się w Białej Niżnej niedaleko Nowego Sącza. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u Ks. Waldka. Zapraszamy młodzież po 6 klasie Szkoły Podstawowej.
7.       W sobotę (25.05.) w katedrze odbyły się święcenia kapłańskie trzech diakonów. Maj jest miesiącem naszych kolejnych rocznic święceń i tak: w środę 22 maja ks. Radkowi minęła – 9 rocznica święceń, ks. Waldkowi – 10 r. święceń i ks. Proboszczowi – 32 r. święceń minie 30 maja, a ks. profesorowi Andrzejowi – 33r. święceń minie 07 czerwca.

W najbliższy wtorek (28.05.) ks. Proboszcz będzie gościł kolegów z rocznika święceń z okazji 32 rocznicy święceń. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 koncelebrowaną przez wszystkich kolegów proboszcza.

8.       Dzisiaj w niedzielę (26.05.) jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie Marcina ucznia klasy ósmej naszej Szkoły Podstawowej nr 1. Choruje na ziarnicę złośliwą. Zbiórkę przeprowadzają koledzy jego rówieśnicy. Z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać!
9.       Zdjęcia z Bierzmowania są już do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie Bożym przy ołtarzu.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Barbarę Kaźmierczak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Stanisławę Burchacką, której pogrzeb odbędzie się w środę oraz  wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

19 maja 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Nabożeństwa majowe  we Farze codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek (23.05.) o godz. 19.30 wyjazdowa rowerowa Majówka we wsi Trojanowo. Wyjazd rowerami o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy !
2.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
4.       Spotkanie Młodych na Polach Lednickich – Lednica Młodych 2019r. odbędzie się 01 czerwca. Zapisy na wyjazd i udział odbędą się w piątek 24 maja w naszej Parafii Farnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły u ks. Waldka. Zapraszamy wszystkich młodych.
5.       Wspólnota młodych, modlitwa, formacja, wypoczynek. To rekolekcje Oazowe, które w dwóch turnusach odbędą się w Białej Niżnej niedaleko Nowego Sącza. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u Ks. Waldka. Zapraszamy młodzież po 6 klasie Szkoły Podstawowej.
6.       Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędą się w czwartek 23 maja. Grupa III godz. 16.00; grupa IV godz. 17.00. Zachęcamy również starszych, którzy się nie zgłosili wcześniej lub przerwali przygotowanie do zgłoszenia. Informujemy, że w przyszłym roku szkolnym nie rozpocznie się przygotowanie kandydatów ponieważ przyjęcie sakramentu bierzmowania zostało przesunięte na 1 klasę szkoły ponadpodstawowej.
7.       Odpowiadając na liczne pytania czy i do kiedy zbieramy na wysyłkę do S. Marty John w Etiopii, to odpowiadamy, że do końca maja. W jej imieniu prosimy o: bandaże, plastry, wodę utlenioną, jodynę, ortezy i inne medykamenty, budziki, dobry kalkulator, proste kolorowanki, piłki, rakietki-paletki do babinktona, herbaty ziołowe i inne. Lista w gablocie. Z góry Bóg zapłać!
8.       W przyszłą niedzielę (26.05.) będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie Marcina ucznia klasy ósmej naszej Szkoły Podstawowej nr 1. Choruje na ziarnicę złośliwą. Zbiórkę przeprowadzą koledzy jego rówieśnicy. Z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać!
9.       Daninę diecezjalną prosimy składać do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
10.   Zdjęcia z Bierzmowania są już do nabycia w zakrystii. Zapraszamy.
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie Bożym przy ołtarzu.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Martę Botor, śp. Genowefę Konieczną, których pogrzeby odbyły się w poniedziałek, dzieciątko Oliwier, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza

56 tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego

12 maja 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie:

 

1.       Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 56 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego W mocy Bożego Ducha”. Pamiętajmy w tym tygodniu w naszej modlitwie o tych, których Pan powołuje do szczególnej służby w Kościele.
2.       Nabożeństwa majowe  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W czwartek (16.05.) o godz. 19.30 ks. Waldek poprowadzi wyjazdową Majówkę we wsi Głębocko. Wyjazd rowerami o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy !
3.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.       We wtorek 07.05. o godz. 19.00 nastąpiła Inauguracja XII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego (07.05. – 18.06.2019r.), pod dyrekcją pani prof. Elżbiety Wtorkowskiej. ZAPRASZAMY i pozostajemy w oczekiwaniu na te wspólne miłe chwile dla ucha i duszy.
6.       Za tydzień w niedzielę (19.05.) pragniemy modlić się w intencji i intencjach ks. prof. Andrzeja i ks. Proboszcza, którzy kolejno 16 i 17 maja będą obchodzili dzień swego Patrona.
7.       W przyszłą niedzielę (19 maja) na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź św. dla tych dzieci w piątek (17.05.) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
8.       Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbędzie się 1 czerwca. Zapisy na wyjazd i udział odbędą się tylko w dwa piątki tj. 17 maja w Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Arcykapłana na Zielonych Wzgórzach oraz 24 maja w naszej Parafii Farnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Szczegóły u ks. Waldka. Zapraszamy wszystkich młodych.
9.       Wspólnota młodych, modlitwa, formacja, wypoczynek. To rekolekcje Oazowe, które w dwóch turnusach odbędą się w Białej Niżnej niedaleko Nowego Sącza. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy i informacje u Ks. Waldka. Zapraszamy młodzież po 6 klasie Szkoły Podstawowej.
10.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędą się w czwartek 16 maja. Grupa I godz. 17.00; grupa II godz. 18.00. Zachęcamy również starszych, którzy się nie zgłosili wcześniej lub przerwali przygotowanie do zgłoszenia. Informujemy, że w przyszłym roku szkolnym nie rozpocznie się przygotowanie kandydatów ponieważ przyjęcie sakramentu bierzmowania zostało przesunięte na 1 klasę szkoły ponadpodstawowej.
11.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i panelami grzewczymi, a obecnie trwa rewitalizacja Kaplicy cmentarnej. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
12.   Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje wyjazd na Jasną Górę w niedzielę 26 maja. Zainteresowanych prosi się o kontakt z ks. Proboszczem.
13.   Daninę diecezjalną składamy do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii staropolskim. Bóg zapłać !
14.   Przyjmujemy zamówienia na grupowe zdjęcia z Bierzmowania i są już do nabycia w zakrystii.
15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
16.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie Bożym przy ołtarzu.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Martę Botor, śp. Genowefę Konieczną, których pogrzeby odbędą się w poniedziałek i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III Niedziela Wielkanocna – 05 maja 2019 r.

Niedziela i  XI Tydzień Biblijny

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem XI Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Mamy zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.
2.        Dzisiaj dzieci klas III-ich naszej Parafii – o godz. 11.00 w łącznej liczbie 25 przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Chrystusa do swego serca (I Komunia św.). W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach, wypraszając im wierność Jezusowi Chrystusowi do końca życia.
3.        Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Biały Tydzień do piątku włącznie, podczas którego gromadzić się będziemy codziennie na Mszy św. z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. W poniedziałek wręczenie pamiątek I-Komunijnych.
4.        Nabożeństwa majowe  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W czwartek (09.05.) o godz. 19.30 ks. Waldek poprowadzi wyjazdową Majówkę we wsi Kamińsko przy krzyżu. Wyjazd rowerami o godz. 18.45. Serdecznie zapraszamy !
5.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
6.        We wtorek 07.05. o godz. 19.00 w auli przy ul. Mściszewskiej Inauguracja XII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego (07.05. – 18.06.2019r.), pod dyrekcją pani prof. Elżbiety Wtorkowskiej. ZAPRASZAMY i pozostajemy w oczekiwaniu na te wspólne miłe chwile dla ucha i duszy. Plakat w gablocie.
7.        W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
8.        Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (08.05.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
9.        Spotkanie Klubu Mam w najbliższy czwartek (09.05.) w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Stosowne ulotki Klubu Mam na stojaku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
10.    Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek (10.05.) o godz. 8.45.
11.    Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Światowy Dzień Chorego (11.02.) będziemy przeżyć w sobotę (11.05.) przed IV Niedzielą Wielkanocną  na Mszy św. o godz. 10.00 w int. Chorych i z Chorymi. Rezerwujmy sobie czas na udział i pomoc w dotarciu chorym i starszym na tę wspólną modlitwę z chorymi i za nich. ZAPRASZAMY !
12.    Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (12 – 18 maja).
13.    Daninę diecezjalną składamy do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii staropolskim Bóg zapłać !
14.    Przyjmujemy zamówienia na grupowe zdjęcia z Bierzmowania.
15.    Za tydzień w niedzielę przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej parafii. Do spłacenia ciągle mamy nowe ławki i panele grzewcze. Za hojność serca i dłoni składamy staropolskie „Bóg zapłać”!
16.    Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje wyjazd na Jasną Górę w niedzielę 26 maja. Zainteresowanych prosi się o kontakt z ks. Proboszczem.
17.    Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.    Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
19.    Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Józefa Cygana, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, w oktawie Wielkanocy

28 kwietnia 2019 r.

 Komunikaty duszpasterskie

1.       Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa Święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2.       Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Etiopii, w której posługuje nasza S. Marta John – Misjonarka Miłości.
3.       Kończąc dzisiaj (w niedzielę) nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy Parafian i Gości na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00.
4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę (01.05.) we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy modlili się za wszystkich ludzi pracy, za rzemiosło i wszystkich którym patronuje św. Józef.
6.       W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
7.       Od środy rozpoczynamy miesiąc MAJ, który w sposób szczególny poświęcony jest ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Serdecznie zapraszamy ! Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W czwartek (02.05.) o godz. 19.30 ks. Waldek poprowadzi Majówkę we wsi Złotoryjsko. Wyjazd rowerami o godz. 18.45.
8.       W piątek 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica (228) uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. U nas Msze św. tego dnia wg. porządku niedzielnego.

Zapraszamy na Mszę św. Patriotyczną w intencji Ojczyzny 3 maja o godz. 9.30 do naszej czcigodnej Fary, a potem uroczystość przy pomniku na naszym rynku.

9.       W sobotę (4 maja) wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków zapraszamy wszystkich druhów i druhny naszego miasta i gminy wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 18.00 do naszej goślińskiej Fary, aby się modlić za żywych i zmarłych.
10.   Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 05 maja uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. swoje spotkania – próby będą miały w poniedziałek i czwartek o godz. 12.00. Dzieci I Komunijne spowiedź św. będą miały w sobotę (04.05.) o godz. 10.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Tych, którzy nie są związani z I Komunią św. prosimy, aby wybrali za tydzień inną godzinę Mszy św. Za zrozumienie dziękujemy.

11.   Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XI Niedziela Biblijna – „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce (05 maja – 11 maja 2019r.).
12.   W przyszłą niedzielę, Niedzielę Biblijną – Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Tym razem Ewangelia według św. Jana.
13.   Wkrótce, bo we wtorek 07.05. o godz. 19.00 nastąpi Inauguracja XII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego (07.05. – 18.06.2019r.), pod dyrekcją pani prof. Elżbiety Wtorkowskiej. ZAPRASZAMY i pozostajemy w oczekiwaniu na te wspólne miłe chwile dla ucha i duszy. Plakat w gablocie.
14.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o kolejną wpłatę w kwocie 1000zł u Proboszcza. Są jeszcze wolne miejsca.
15.   Parafia w Długiej Goślinie zaprasza na maraton charytatywny – plakat w gablocie.
16.   Daninę diecezjalną prosimy o składanie do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii staropolskim Bóg zapłać !
17.   Informujemy, że realizujemy rewitalizację kaplicy cmentarnej, czyli jej poddasze, wymiana 4 okien, osuszanie i zewnętrzna elewacja, a z terenu cmentarza – usuwanie 17 drzew.
18.   Przyjmujemy zamówienia na grupowe zdjęcia z Bierzmowania.
19.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
20.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
21.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Teresę Gaweł, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Wandę Świderską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Bogusława Wieczorka i śp. Annę Warzecha, których pogrzeby odbyły się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

i Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

21 i 22 kwietnia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   Drodzy i Kochani Parafianie, Sympatycy oraz Goście naszej Parafii: W blasku Wielkanocnego Poranka obejmujemy modlitwą każdego z WAS i życzymy by wiara, nadzieja i miłość w Zmartwychwstałego Chrystusa była źródłem niezachwianej pewności, że potęga Boga i siła Jego miłości – zwycięży świat. Radujmy się. On zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja. Niech te święta będą czasem dla umocnienia więzi życia rodzinnego oraz pokrzepienia dla wszystkich chorych i cierpiących.
2.   Msze św. dzisiaj i jutro w drugie święto – Poniedziałek Wielkanocny wg. porządku niedzielnego. W I święto o godz. 7.00 ! ! ! (zmiana bo było o 8.00)

W kaplicy w Rakowni Msze św. w I i II Święto o 9.30.

3.   Drugi dzień świąt poświęcony jest Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. W związku z tym ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na potrzeby KUL-u.
4.   Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy.
5.   Nowenna do Bożego Miłosierdzia z modlitwą Koronki – codziennie w naszym kościele o godz. 15.00. Nowenna trwać będzie do 28 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
6.   Staropolskim Bóg zapłać dziękujemy za liczny i nabożny udział w nabożeństwach wielkopostnych i w Triduum Paschalnym, za wszelką życzliwość, pomoc i ofiarność na rzecz naszej Parafii i naszej czcigodnej FARY oraz plebanijnej kuchni. Bardzo serdecznie dziękujemy ! ! !
7.   Ostatnia trzecia próba liturgiczna przed Sakramentem Bierzmowaniem odbędzie się we wtorek (23.04.) o godzinie 12.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.
8.   Dzieci I Komunijne – spotkanie z dziećmi i ich rodzicami w czwartek (25.04.) o godz. 18.30. Obecność wszystkich obowiązkowa.
9.   Pierwsza Piesza Pielgrzymka Młodych Dekanatu Goślińskiego do Grobu Św. Wojciecha związanej z odpustem ku czci Patrona naszej Archidiecezji i Ojczyzny. Od czwartku 25.04. do soboty 27.04. Trasa pielgrzymki obejmie 2 etapy: Murowana Goślina – Kiszkowo – Gniezno. Ostatnia szansa, okazja zapisów. Szczegóły u Ks. Waldka i na FB pod hasłem: Dekanat gośliński pieszo do św. Wojciecha.
10.   Za tydzień 28 kwietnia Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – jest to 75 Święto CARITAS, tę niedzielę przeżyjmy pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”.
11.   Drodzy Parafianie, w dniu 28.04. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na cały świecie.
12.   Park Dzieje – Widowiska – „SZUKAMY AKTORÓW” – szczegóły na plakacie w gablocie.
13.   Daninę diecezjalną możemy składać do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii staropolskim Bóg zapłać !
14.   W najbliższy czwartek (25.04.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
15.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o kolejną wpłatę w kwocie 1000zł.                   u Proboszcza. Są jeszcze wolne miejsca.
16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii, na stojaku reklamowy numer „Miłujcie się” można zabrać. Życzymy dobrej lektury życzymy.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zdzisława Rumińskiego, którego pogrzeb odbył się w Wielką Środę, śp. Teresę Gaweł, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek
18.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwietnia 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00, procesja wokół kościoła. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień, dlatego przeżyjmy ten Święty Czas godnie i owocnie jako ludzie wiary, po chrześcijańsku.
2.   Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żalów o godz. 17.15. Zapraszamy.
3.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Bóg zapłać !
4.   P Z Caritas informuje, że:

– dzisiaj przy kościele przed każdą Mszą św. są rozprowadzane palmy.

– w poniedziałek (15.04.) będzie wydawana żywność od 16.00 do 18.00.

5.   Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w Wielki Poniedziałek (15.04.) ks. Proboszcz o godz. 8.45, a ks. Waldek o godz. 13.00 z uwagi na konieczność bycia w szkole w komisji egzaminacyjnej.
6.   W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
7.   Zbiórka dla ministrantów i lektorów przede Triduum Paschalnym odbędzie się w Wielką Środę o godz. 15.30.
8.   Wielki Tydzień:

Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jest to streszczenie przeżyć całej historii naszego Zbawienia. Program tych dni:

WIELKI CZWARTEK (25.04.) – o godz. 10.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej Msza św. z poświęcenia Krzyżma wraz z odnowieniem przyrzeczeń Kapłańskich. U nas w kościele o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, adoracja do godz. 22.00. Bądźmy w tym dniu w kościele, bo to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. (Pamiętajmy w tym dniu o Kapłanach, o modlitwę za nas też prosimy). Jeśli to dobrze rozumiemy, to na pewno w tym dniu przystąpimy do Komunii św., której udzielimy pod dwiema postaciami. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.

WIELKI PIĄTEK (26.04.) – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 9.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00 i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia z modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. Nowenna trwać będzie codziennie do 08 kwietnia o godz. 15.00, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Droga Krzyżowa w Rakowni o godz. 16.30. A o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej na którą składa się: Liturgia Słowa Bożego, adoracja Krzyża, wspólna Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu oraz adoracja do godz. 22.00. Bądźmy w Wielki Piątek, aby zasłuchać się w opis Męki Pana Jezusa wg św. Jana. Podejdźmy wtedy do Krzyża, aby z szacunkiem i czcią ucałować rany umęczonego Chrystusa. Po Liturgii Męki Pańskiej i krótkiej przerwie zapraszamy do wspólnego czuwania przy Grobie Pańskim. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Palestynie. OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY. Można także uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu Krzyża.

WIELKA SOBOTA (27.04.) – adoracja Grobu Pańskiego od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 (zmiana !!!) na którą składa się poświęcenie ognia, Liturgia Słowa i Eucharystia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Tego wieczoru (nocy) po Mszy św. procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nade wszystko bądźmy w Wielką Sobotę – zasłuchajmy się w historię stworzenia świata, grzechu człowieka, odkupienia nas przez mękę Pana Jezusa i przywrócenia nam łaski – życia Bożego przez chrzest. W tę świętą noc usłyszymy radosne orędzie o zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób Jezusa Zmartwychwstałego, który do nas przyjdzie.

Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów do procesji.

Serdecznie zapraszamy na całodzienne adoracje, tak w Wielki Piątek jak i Wielką Sobotę. JEZUS  CZEKA na każdego z nas!

9.   W Wielką Sobotę udamy się na poświęcenie potraw od godz. 9.45 do naszych wiosek wg. harmonogramu, który jest na tablicy. Święcenie potraw w kościele będzie od godz. 13.00 do godz. 15.00 co pół godziny.
10.   Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt wg porządku niedzielnego. W I święto będzie procesja i Msza św. o godz. 7.00 ! ! !(uwaga zmiana!!!) W kaplicy w Rakowni Msze św. w I i II Święto o 9.30.
11.   Przypominamy o daninie Diecezjalno – Parafialnej, którą to składamy w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Bóg zapłać !
12.   W tym roku pragniemy przeżyć Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Młodych Dekanatu Goślińskiego do Grobu Św. Wojciecha związanej z odpustem ku czci Patrona naszej Archidiecezji i Ojczyzny. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i trwać będzie do soboty 27 kwietnia. Trasa pielgrzymki obejmie 2 etapy: Murowana Goślina – Kiszkowo – Gniezno. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka i na FB pod hasłem: Dekanat gośliński pieszo do św. Wojciecha. Zapisy tylko przez formularz internetowy.
13.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o kolejną wpłatę w kwocie 1000zł.                   u Proboszcza.
14.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i inne, a obecnie trwa rewitalizacja Kaplicy cmentarnej. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
15.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy: martwo urodzone dziecko – Antoni, którego pochówek odbył we wtorek, śp. Jerzego Nowaka, którego pogrzeb odbył się w czwartek oraz  wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
17.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    

07 kwietnia 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.   Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną nawiązująca do zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
2.   Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
3.   Zapraszamy: dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną,

a w piątek zaś na drogi krzyżowe:

·        dzieci i młodzież o godz. 17.30

·         dorosłych o godz. 18.30.

4.   W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.   W poniedziałek (08.04) podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o łaskę Darów Ducha św. przed zbliżającymi się egzaminami kończącymi 8 klasę SP i 3 klasę Gimnazjum. Po Eucharystii odbędzie się druga próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
6.   Zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Zespołu Chorałowego Akademii Muzycznej pod dyrekcją ks. Mariusz Białkowskiego i Chóru z parafii pw. św. Mateusza w Poznaniu pod dyrekcją p. Macieja Grosz, Koncert odbędzie się we wtorek (09.04.) po Mszy św. wieczornej w naszej czcigodnej Farze. Plakat w gablocie.
7.   W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
8.   Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (10.04.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
9.   W najbliższy czwartek (11.04.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
10.   Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy do środy (10.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne ze względów organizacyjnych i z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
11.   Cieszymy się, że 10 ministrantów i nie tylko zakończyło podstawowy kurs lektorski. Był on przygotowaniem do promocji lektorskiej, która odbędzie się w połowie maja w Katedrze Gnieźnieńskiej. Życzymy im wytrwałości w posłudze Słowu Bożemu.
12.   Spotkanie dla wszystkich lektorów oraz tych którzy pragną zaangażować się w czytanie Słowa Bożego podczas Wielkiego Tygodnia odbędzie się w sobotę (13.04.) o godz. 10:30 w Domu Katolickim.
13.   Informujemy i zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. Wielkopostnej z udziałem zaproszonych kapłanów, która odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. Nabożeństwa pokutne, czyli przygotowanie do spowiedzi indywidualnej. Program na drzwiach kościoła i w gablocie. SKORZYSTAJMY ! U sąsiadów na Zielonych Wzgórzach w czwartek (11.04.).
14.   P Z Caritas zaprasza:

–  Dzisiaj w  niedzielę (07.04.) w godz. od 9.00 do 19.00 zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny do Domu Parafialnego. Do nabycia m.in. stroiki, kartki, ozdoby świąteczne, świece wielkanocne Caritas.

w Niedzielę Palmową będą rozprowadzane palmy przy kościele przed każdą Mszą św.

15.   Za tydzień Niedziela Palmowa, która wprowadzi nas w czas i klimat Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas wszystkich Mszy św. dokonamy poświęcenia palm, a na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 po poświęceniu palm odbędzie się procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie palm.
16.   Dzieci i Młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną – finał na Mszy św. o godz. 11.00.
17.   Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w Wielki Poniedziałek (15.04.) o godz. 8.45.
18.   W tym roku pragniemy przeżyć Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Młodych Dekanatu Goślińskiego do Grobu Św. Wojciecha związanej z odpustem ku czci Patrona naszej Archidiecezji i Ojczyzny. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i trwać będzie do soboty 27 kwietnia. Trasa pielgrzymki obejmie 2 etapy: Murowana Goślina – Kiszkowo – Gniezno. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka i na FB pod hasłem: Dekanat gośliński pieszo do św. Wojciecha. Zapisy tylko przez formularz internetowy.
19.   Za tydzień w niedzielę (14.04.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Prosimy o hojność serca i dłoni na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać
20.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Bóg zapłać !
21.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Bóg zapłać !
22.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o kolejną wpłatę w kwocie 1000zł.                   u Proboszcza.
23.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
24.   Słowo Proboszcza ….
25.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Mikołajczaka – byłego Marszałka naszego województwa, którego pogrzeb odbył się w sobotę w Skokach, martwo urodzone dziecko Antoni, którego pochówek odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek
26.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE     

31 marca 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2.        P Z Caritas zaprasza:

–  Dzisiaj przy kościele rozprowadzane są świece: Jajko w cenie 10zł. świeca biała w cenie 6zł.

–  W przyszłą niedzielę 07.04.2018r. w godz. od 9.00 do 19.00 na Kiermasz Wielkanocny również w Domu Parafialnym. Do nabycia m.in. stroiki, kartki, ozdoby świąteczne, świece wielkanocne Caritas.

3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.

5.        Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w Wielki Poniedziałek (15.04.) o godz. 8.45.
6.        Trwając w Wielkim Poście i serdecznie z a p r a s z a m y do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

Droga Krzyżowa – piątek – dla dzieci o godz. 17.30

– dla dorosłych o godz. 18.30

Gorzkie Żale – niedziela – godz. 17.15

7.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
8.        Już dzisiaj informujemy, że spowiedź św. Wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. Rezerwujmy sobie i dla siebie ten czas !!! Program w gablocie i na drzwiach kościoła.
9.        Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy do środy (10.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne ze względów organizacyjnych i z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
10.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Specjalnie przygotowane koperty są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
11.   W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas i własnym – Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w piątkowo – sobotnią zbiórkę żywności dla osób w potrzebie. Szczególnie młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum. Bóg zapłać !
12.   W imieniu dyrekcji Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego – Szkoła w M. Goślinie przy ul. Szkolnej 1 – zaprasza na Drzwi Otwarte – Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych Sz. Podstawowych oraz trzecich Gimnazjalnych wraz z rodzicami na zwiedzenie naszej Szkoły oraz zapoznanie się z ofertą Zespołu Szkół w dniu 05.04. (piątek) w godz. 13.00 – 17.00.
13.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
14.   W poniedziałek 8 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o łaskę Darów Ducha św. przed zbliżającymi się egzaminami kończącymi 8 klasę SP i 3 klasę Gimnazjum. Po Eucharystii odbędzie się druga próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
15.   Zapraszamy na Koncert Pasyjny w wykonaniu Zespołu chorałowego Akademii Muzycznej, który odbędzie się we wtorek 9 kwietnia 2019r. po Mszy św. o godz. 18.00 w naszej czcigodnej Farze. Plakat w gablocie.
16.   W tym roku pragniemy przeżyć Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Młodych Dekanatu Goślińskiego do Grobu Św. Wojciecha związanej z odpustem ku czci Patrona naszej Archidiecezji i Ojczyzny. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i trwać będzie do soboty 27 kwietnia. Trasa pielgrzymki obejmie 2 etapy: Murowana Goślina – Kiszkowo – Gniezno. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Waldka.
17.   Uczestników pielgrzymki do Chorwacji prosi się o kolejną wpłatę w kwocie 1000zł.                   u Proboszcza.
18.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
19.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
20.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jadwigę Andrzejewską, której pogrzeb odbył się w środę, dzieciątko Kingę Grześkowiak i śp. Helenę Stefańską, których pogrzeby odbył się w piątek, śp. Jana Radzińskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę w Gnieźnie i  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    

24 marca 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach pasyjnych tego okresu, które pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci i młodzieży na godz. 17.30

·        dorosłych na godz. 18.30

2.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W poniedziałek (25.03.) przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Tego dnia Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki wyrażona jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Adopcja trwa przez 9 miesięcy, (kończy się w okresie Bożego Narodzenia), tj. przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Polega na odmówieniu codziennie krótkiej modlitwy i dziesiątki różańca w tej intencji. Dodatkowo można jeszcze podjąć dobrowolne postanowienie. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza, a które chcemy uroczyście złożyć podczas Mszy św. w poniedziałek 25 marca br. o godz. 18.00, a od godz. 17.30, przy wejściu do kościoła będzie można wypełnić stosowną deklarację.
5.        Pierwsza próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godz. 19.00 w kościele. Na spotkanie zapraszamy również rodziców kandydatów.
6.        Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
7.        W najbliższy czwartek (28.03.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
8.        Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej – odbędzie się w piątek (29.03.) po Drodze Krzyżowej ok. 19.00 w Domu Katolickim. Obecność obowiązkowa.
9.        Dzieci I Komunijne: Pierwsza ICH spowiedź św. w sobotę (30.03.) o godz. 10.00. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
10.   Nasz Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę żywności dla osób w potrzebie. Zbiórka odbędzie się 29 i 30 marca w sklepach „Biedronka” przy ul. Poznańskiej oraz w sklepie „Mila” na Osiedlu Zielone Wzgórza. Za co składamy „Bóg zapłać”.
11.   W przyszłą niedzielę (31.03.) po każdej Mszy św. będzie można nabyć świece wielkanocne w naszym sklepiku parafialnym.
12.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
13.   Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy do środy (08.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne ze względów organizacyjnych i z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
14.   Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Codziennie służymy posługą w konfesjonale. Nadmieniamy, że nabożeństwa pokutne i spowiedź św. przedświąteczna z udziałem kapłanów z Dekanatu będzie w  sobotę (13.04.). Plakat na drzwiach kościoła i w gablocie.
15.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
16.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy !
17.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
19. Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Rafała Persa, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Jana Radzińskiego (bliski znajomy ks. Proboszcza) oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek

 

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    

17  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
2.     Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
3.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
4.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.     We wtorek (19.03.) Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła św., patrona Mężczyzn, patrona Rzemieślników, Stolarzy, Cieśli – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa podczas Mszy św. o godz. 18.00.
6.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
7.     Od środy rozpoczynają się Wielkopostne Rekolekcje w SP1. Odbywać się będą one w łączności z lekcjami. Zachęćmy dzieci i młodzież do czynnego udziału, tak by dobrze przeżyły czas Wielkiego Postu do Świąt Zmartwychwstania.
8.     Serdecznie z a p r a s z a m y do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

             – Droga Krzyżowapiątek – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

– dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żaleniedziela – godz. 17.15

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, aby dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. Serdecznie  z a p r a s z a m y.

Apel o dzieci i młodzież ! ! !

9.     W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
10.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
11.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
12.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 Gim i 8 SP odbędą się: gr. IV poniedziałek 18 marca o godz. 18.30; gr. V poniedziałek 18 marca o godz. 19.15; gr. VI wtorek 19 marca o godz. 17.00; grupa VII czwartek 21 marca godz. 17.00. To ostatnie spotkania w małych grupach. Prosimy o oddanie zaległych podań do Ks. Biskupa. Pierwsza próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów odbędzie się w poniedziałek 25
marca o godz. 19.00 w kościele.
13.   Przypominamy, że w celu wyraźnego zaznaczenia jedności sakramentów chrztu i bierzmowania świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni, o ile w dalszym ciągu są wierzącymi i praktykującymi katolikami mogącymi otrzymać sakramentalne rozgrzeszenie. Tam gdzie nie jest to możliwe świadkiem może być osoba, która już przyjęła wszystkie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, ukończyła 16 rok życia oraz jest
wierzącym i praktykującym katolikiem. Zadbajmy by wybór świadka był świadomy, by były to osoby, które będą przykładem wiary dla młodych.
14.   Droga Krzyżowa z Murowanej Gośliny do Dąbrówki Kościelnej w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 18.00 przy Farze, u celu ok. 20.30. Zapisy jeszcze do środy (08.04.) w zakrystii i w biurze. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne z uwagi na transport powrotny. Zapraszamy !
15.   Parafia sąsiednia organizuje wspólny wyjazd do Poznania na film „Największy Dar”- Fabularyzowany dokument klasycznej historii o walce dobra ze złem. Plakat w gablocie. Nastąpi to w środę (20.03.). Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 18.40. Koszt z dojazdem 25zł. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii do wtorku włącznie..
16.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że w poniedziałek i wtorek były montowane pozostałe panele grzewcze pod ławkowe. Są już wszystkie. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
17.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
19.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

10  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Wielki Post przypomina nam każdego roku tajemnicę Chrystusa, który „przebywał w Duchu Świętym na pustyni” (Łk 4,1). Przez to szczególne doświadczenie Jezus dał świadectwo swego całkowitego zawierzenia woli Ojca. Kościół proponuje wiernym przeżycie tego okresu liturgicznego, abyśmy odnowili się wewnętrznie przez obcowanie ze Słowem Bożym i mogli wyrazić w swoim życiu miłość, którą Chrystus rozlewa w sercach wierzących w Niego.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.     Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (13.03.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.     W najbliższy czwartek (14.03.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa I – poniedziałek 11 marca godz. 17.00; grupa II – poniedziałek 11 marca godz. 18.00; grupa III – czwartek 14 marca godz. 17.00. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
7.     Spotkanie przed bierzmowaniem dla kandydatów starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej – odbędzie się w piątek (15.03.) po Drodze Krzyżowej ok. 19.00 w Domu Katolickim. Obecność obowiązkowa.
8.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
9.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka do wtorku. Wyjazd z rynku o godz. 8.30 powrót ok. godz. 13.30.
10.           Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

             – Droga Krzyżowa – piątekdla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y i zachęcamy !

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

W tym roku naszymi Rekolekcjami Parafialnymi jest udział w Gorzkich Żalach z kazaniem i pochylanie się nad treścią męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

11.           ZDRAPKA 2019r.Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha – Odkryj nowe wyzwanie – to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu – jest jeszcze do nabycia w zakrystii.
12.           Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie wspieramy pracę Kościoła Diecezjalnego przez tzw. Daninę diecezjalną. Jest ona przeznaczona na cele Diecezjalne: Caritas, Seminarium, Katedra, Kuria, Muzeum, Archiwum i inwestycje parafii. Daninę składamy w specjalnie wydrukowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania w przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Koperty składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Nieśmiało nadmieniamy, że nasza Parafia ma jeszcze zadłużenia w świadczeniach wobec Archidiecezji. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii wdzięcznym Bóg zapłać !
13.           Za tydzień w niedzielę (17.03.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Prosimy o hojność serca i dłoni na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że w tym tygodniu nastąpi montaż dalszej części-pozostałych paneli grzewczych. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
14.           Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.  Zapraszamy !
15.           Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
16.           PZCaritas prowadzi zbiórkę książek, możemy je przynosić w godzinach otwarcia biura.
17.           Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
18.           Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Władysławę Zawadzką (naszą prawie 106 letnią seniorkę [105lat, 8 m-cy i 7 dni]), której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
19.           Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

03  marca  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.
3.     W tym tygodniu: I czwartek miesiąca – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
4.     Od dzisiaj (od 3–9 marca)  rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Młodzi Trzeźwi i Wolni . Zachęcamy wszystkich do modlitwy i aktów pokuty w tej jakże ważnej intencji.
5.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca (a nie jak wcześniej było podane 09 marca) o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
6.     W tym tygodniu Środa Popielcowa, która wprowadza nas w czas Wielkiego Postu. Jest to czas Święty, czas rozważania Męki i Śmierci naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Jest to czas naszego nawrócenia – przemiany, czas który po raz kolejny w naszym życiu daje nam dobry Bóg, abyśmy na nowo odnaleźli drogę, która prowadzi nas do Niego. Tego dnia rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. w Środę Popielcową: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły !!! (od którego nie ma dyspensy).
7.     Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

              * w piątki – Droga Krzyżowa – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30

– dla dorosłych – o godz. 18.30

* w niedziele – Gorzkie Żale – o godz. 17.15, a po nich Msza św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy WAS WSZYSTKICH  KOCHANI  PARAFIANIE do udziału w nabożeństwach, aby jak najlepiej i najowocniej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

8.     ZDRAPKA 2019r.Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha – Odkryj nowe wyzwanie – to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują. Bóg zapłać !
9.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca. Ponad 90 młodych modlić się będzie nami w przyszłym tygodniu na Mszy Św o godz. 11:00. Zapraszamy.
10.   Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka. Za tydzień szczegóły wyjazdu.
11.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
12.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 5 – 7 kwietnia w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
13.   Zapraszamy na koncert, gdzie usłyszmy unikatowe wykonanie „Reqiem” Gabriela Fauré. Odbędzie się on w Środę Popielcową 6 marca o godz. 20:00 w Bazylice Św. Józefa u Karmelitów Bosych w Poznaniu. Szczegóły na plakacie.
14.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.)
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Franciszka Kaczmarka, śp. Michała Polcyna, śp. Irenę Baszczyńską, których pogrzeby odbyły się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
16.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.
17.   Wprowadziliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiamy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii.

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA    

24  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Dzisiaj w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej będzie możliwość osobistej adoracji, czyli od 13.30 do 17.45, a następnie Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten SWÓJ – MÓJ czas dla Jezusa i z Jezusem.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
4.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa IV – poniedziałek 25 lutego godz. 17.00.; grupa V – poniedziałek 25 lutego godz. 18.00; grupa VI – czwartek 28 lutego godz. 17.00, grupa VII – czwartek 28 lutego godz. 18.00. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
5.     W najbliższy czwartek (28.02.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.     Sakrament Bierzmowania zostanie w tym roku udzielony młodym naszej Parafii w środę Oktawy Wielkanocnej tj. 24 kwietnia o godz. 17:00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Krzysztof Zadarko – Biskup Pomocniczy Diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Prosimy też o zgłaszanie się tych starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej.
7.     – I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

I sobota miesiąca – z posługą sakramentalną do chorych udamy się: ks. Waldek w sobotę (02.03.) o godz. 8.45, a ks. Proboszcz w sobotę (09.03.) też o godz. 8.45.

8.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
9.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Zapisy z wpłatą 15 zł u księdza Waldka.
10.   PZCaritas zaprasza wszystkie chętne dzieci na kolejne wesołe gotowanie w krainie małego Kucharza, które odbędzie się w sobotę 02 marca od 16.00 – 18.00. w Domu Katolickim.
11.   PZCaritas prowadzi zbiórkę książek, możemy je przynosić w godzinach otwarcia biura.
12.   Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 16 marca (a nie jak wcześniej było podane 09 marca) o godz. 11.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
13.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
14.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krzysztofa Czempińskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Franciszka Kaczmarka, którego pogrzeb odbędzie się w środę, śp. Michała Polcyna, którego pogrzeb odbędzie się ???….,oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
16.   Od tygodnia wprowadziliśmy modlitwę do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiać będziemy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii. Karteczki zostały rozłożone w ławkach, aż nauczymy się na pamięć. (Wyjaśnić).
17.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

17  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
3.     W wtorek (19.02.) Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność w godz. od 16.00 do 18.00 w podwórzu plebani.
4.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 Gim. i 8 SP.  Grupa I – środę 20 lutego godz. 18.30.; grupa II – czwartek 21 lutego godz. 17:00; grupa III – czwartek 21 lutego godz. 18:00 . Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
5.     W nadchodzący weekend w naszej Parafii odbędzie się kolejna w tym roku Oazowa Szkoła Animatora (OSA). To czas gdy młodzi oazowicze z diecezji przygotowują się do posługi animatora w swoich parafiach i na rekolekcjach. Zapraszamy wszystkich a w szczególności młodzież do wspólnej modlitwy  w naszym kościele w sobotę 23 lutego na godzinę 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim a później czas na adorację Najświętszego Sakramentu.
6.     W naszej Parafii odbędzie się Wielkopostna Oaza Modlitwy. Przybędzie do nas młodzież z całej Archidiecezji zaangażowana w Ruch Światło – Życie oraz ci, którzy chcą poznać ten Ruch. Odbędzie się ona w dniach od 8 do 10 marca br. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
7.     Ministrantów, parafialną scholę oraz pozostałe dzieci i młodzież zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Poznańskiej Piątki. Odbędzie się ona w sobotę 16 marca. Już dziś prosimy rezerwować czas. Szczegóły pielgrzymowania i zapisy w przyszłym tygodniu.
8.     W najbliższą niedzielę (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 13.20 (po ostatniej Mszy św. przedpołudniowej) do 17.45, a następnie Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten SWÓJ – MÓJ czas dla Jezusa i z Jezusem.
9.     Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 20 lutego br. (środa) w przychodni przy ul. Dworcowej. Więcej na plakacie w gablocie.
10.           Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugoriewraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do końca lutego.  Zapraszamy !
11.           Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem. Od dzisiaj też przy wejściu do kościoła pojawił się statyw (regał) na prasę katolicką, którą można zabrać i polecamy oddać się lekturze.
12.           Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Eugeniusza Pilarczyka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.           Od dzisiaj pragniemy wprowadzić stały zwyczaj modlitwy do św. Michała Archanioła, którą to wspólnie odmawiać będziemy zaraz po błogosławieństwie na zakończenie każdej Eucharystii. Karteczki zostały rozłożone w ławkach, aż nauczymy się na pamięć. (Wyjaśnić).
14.        Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa

 Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA

10  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.    Jutro 11 lutego 2019r. Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
2.    poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.    W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
4.    Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (13.02.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.    W najbliższy czwartek (14.02.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
6.    Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 20 lutego br. (środa) w przychodni przy ul. Dworcowej. Więcej na plakacie w gablocie.
7.    Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
8.    Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Nadmieniamy, że od poniedziałku nastąpi montaż dalszej części paneli grzewczych, po czym nastąpi ich uruchomienie. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
9.    Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
10.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Czesława Chudzickiego, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
11.                       Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

03  lutego  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Kolęda – odwiedziny duszpasterskie dobiegły końca. Za życzliwe przyjęcie i gościnę wyrażamy nasze wdzięczne staropolskie „Bóg zapłać!”.
2.     Informujemy, że naszą Parafię dotknęła zmiana personalna. Z dniem 01 lutego br. dekretem ks. Prymasa został mianowany rezydentem w naszej Parafii ks. Radosław Tuszyński, który dotychczas posługiwał w parafii św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu. Witamy Go bardzo serdecznie, życząc obfitości łask Bożych, a przede wszystkim powrotu do zdrowia, czego zewnętrznym objawem jest utracony głos. Ks. Radku Szczęść Boże !
3.     W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
4.     W tym tygodniu – I czwartek miesiąca (07.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
5.     Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (09.02.) o godz. 8.45.
6.     W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania.  Grupa V w poniedziałek 4 lutego godz. 18.30.; grupa VI czwartek 7 lutego godz. 17.00 i grupa VII również czwartek godzina 18.00. Kandydatów prosimy o uzupełnienie dokumentacji, tzn. aktów chrztu św. w przypadku gdy byli ochrzczeni poza naszą parafią. Wszystkie spotkania w Domu Katolickim.
7.     11 lutego 2019r. (w przyszły poniedziałek) Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
8.     Za tydzień w niedzielę (10.02.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – nowe ławki i panele grzewcze i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
9.     Bardzo dziękujemy wszystkim panom i paniom, którzy w czwartek pomogli przy demontażu dekoracji świątecznej. Bóg zapłać !
10.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Szczepana Nowaka, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.   Karteczki Ziarna dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

27  stycznia  2019r.

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

27  stycznia  2019r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W sobotę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiegopowszechnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przychodząc na Eucharystię prosimy o przyniesienie ze sobą świec – gromnic, które zostaną poświęcone. Dzieci Pierwszokomunijne – poświęcenie świec chrzcielnych odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 18.00, a po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii św. dzieci odbędzie się w niedzielę 5 maja 2019r. (3 N. Wielkanocna).
2.       Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – to Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególny dzień wdzięczności za obecność, posługę, codzienne modlitwy, ofiarę i służbę Bogu, Kościołowi, a w tym i naszej Wspólnocie Parafialnej Kochanych Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Utrzymanie i funkcjonowanie klasztoru Sióstr klauzurowych to sprawa ofiar składanych przez wiernych, dlatego ofiary zbierane 02 lutego są przeznaczone na potrzeby klasztoru Sióstr Karmelitanek. Za co Bóg zapłać !
3.       P Z Caritas zaprasza wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy „Jak zostać małym Kucharzem”, która odbędzie się dnia 02 lutego 2019r. (Sobota) w godzinach 16.00 do 18.00 w Domu Katolickim. ZAPRASZAMY.
4.       Odwiedziny duszpasterskie dobiegają końca – kolęda jeszcze w poniedziałek (od godz. 15.00) i wtorek (od godz. 16.00) – są to odcinki, które wypadły przez chorobę Proboszcza.

A w środę (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później.

28.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Huciska, Huta Pusta, Czernice, Okoniec

2. Raduszyn – Blok nr 1/C–D

29.01.2019r. Wtorek 16.00 !!! 1. Starczanowo – Leśniczówka, Mściszewo – ulice: Mieczykowa i Radzimska

2. Złotoryjsko

30.01.2019r. Środa 15.00
5.        Bardzo serdecznie  prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – w czwartek 31 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
6.        Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
7.        Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
8.       Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krystynę Karwacką, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
9.       Dzieci po błogosławieństwie zapraszamy do ołtarza po karteczki „ZIARNA”.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

20 stycznia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
2.        Od piątku trwa (18 – 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
3.        Dzisiaj (w niedzielę – 20.01.) o godz. 19.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Parafialnego Zespołu CARITASMile widziani nowi kandydaci i kandydatki. Serdecznie zapraszamy.
4.        W poniedziałek (21.01.) Dzień Babci, we wtorek (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, i dlatego dzisiaj (w niedzielę – 20.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulamy ICH naszą serdeczną modlitwą.
5.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej (www.jakub-murowanagoslina.pl). W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny. Te odcinki, które przez chorobę Proboszcza wypadły z planu odwiedzimy we wtorek 29 stycznia. (w Raduszynie i w Mściszewie).
6.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod figurą M. B. Fatimskiej i można z niej korzystać.
7.        W najbliższy czwartek (24.01.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Podczas spotkania m.in. modlitwa Uwielbienia. Zapraszamy.
8.        Za tydzień przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
9.        W najbliższą sobotę (26.01.) Bieg po nowy wózek dla Rafała – naszego parafianina z Trojanowa. Więcej na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
10.   Trwają zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji wraz z przedpłatą w kwocie 500zł. Czas zapisów do 17 lutego.  Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zofię Kluczyńską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Błażeja Woźniaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek…
13.   „Ziarno” dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiaj Kościół Święty wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to wydarzenie w sposób szczególny będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu św., zwłaszcza do uświadomienia, że my zostaliśmy przez chrzest włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły, który potrwa do 05 marca, a 06 marca Środa Popielcowa.

2.        We czwartek (17.01.) Kościół Katolicki obchodzi Dzień Judaizmu.
3.        Od piątku (18 – 25 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
4.        Dzisiaj (w niedzielę – 13.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla wspólnoty Żywego Różańca. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki. Serdecznie zapraszamy.
5.        Za tydzień (w niedzielę – 20.01.) o godz. 19.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Parafialnego Zespołu CARITASSerdecznie zapraszamy. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki.
6.        W przyszły poniedziałek (21.01.) Dzień Babci, a w przyszły wtorek (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, a w najbliższą niedzielę (20.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulimy ICH naszą serdeczną modlitwą.
7.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z nowymi ławkami i wszelkie inne. Z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
8.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest na tablicy w wejściu kościoła i na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
9.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
10.   Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w terminie od 01 do 12 lipca 2019r. Szczegółowy program, zapisy z przedpłatą w zakrystii i biurze. Zapraszamy !
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (5zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Kalendarz Parafialny – można go otrzymać w zakrystii lub na bocznym ołtarzu – M. Bożej.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Andrzejewskiego, Stanisława Polaka, Edwarda Malec, Krzysztofa Kaźmierowskiego, Janinę Lewandowską, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu, śp. Zofię Kluczyńską, której pogrzeb odbędzie się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…
14.   „Ziarno” dla dzieci po błogosławieństwie przy ołtarzu.

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

NIEDZIELA – Uroczystość Objawienia Pańskiego

06 stycznia 2019r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiaj 06 stycznia Kościół przeżywa Uroczystość Objawienia Pańskiego, powszechnie określaną jako Święto Trzech Króli.Msze św. według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań inicjałami: C + M + B + 2018 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy za co wyrażamy wdzięczne Bóg zapłać !
2.        Dzisiaj w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia zapraszamy o godzinie 15.00 na wspólny rodzinny śpiew kolęd przy żłóbku. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego.
3.        Całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Katolickim dzisiaj 06.01. w Uroczystość Trzech Króli po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00.
4.        Również dzisiaj (06.01.) we Farze o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. dr Mateusza Sibilskiego.
5.        Spotkanie koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (09.01.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.        W najbliższy czwartek (10.01.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
7.        Za tydzień (w niedzielę – 13.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Grup Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki.
8.        W imieniu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Własnym zapraszamy na Koncert kolęd” w wykonaniu żeńskich chórów „CANZONA” pod dyrekcją p. prof. Elżbiety Wtorkowskiej i Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej: w sobotę (12.01.) o godz. 17.00 w naszej Farze u św. Jakuba. ZAPRASZAMY. Plakat w gablocie.
9.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
10.   Młodzież z klas VII SP i starszą zapraszamy do udziału w Oazie Ewangelizacyjnej, które odbędą się w terminie 20-24 stycznia 2019r. w Gębicach koło Czarnkowa. Będzie to okazja do umocnienia się w wierze i poznania czym jest Ruch Światło-Życie. Szczegóły na profilu fecebookowym Oazy Młodzieżowej: WWW.facebook.com/oazamlodzigniezno. Więcej u ks. Waldka.
11.   Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
12.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
13.   Za tydzień w niedzielę (13.01.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – nowe ławki i panele grzewcze i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
14.   Przewodnik Katolicki (od dzisiaj 6 zł.) i Gość Niedzielny (5zł.)do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
15.   Kalendarz Parafialny – można go otrzymać w zakrystii lub na bocznym ołtarzu – M. Bożej.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Stefana Andrzejewskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Przemysława Jarmarka, śp. Edwarda Malec – teść naszego p. Kościelnego Józefa, których pogrzeby odbędą się we wtorek i śp. Stanisława Polaka – ojca naszego ks. Arcybiskupa, Metropolity Wojciecha – Prymasa Polski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Gniewkowie, śp. Krzysztofa Kaźmierowskiego, l.42 – kuzyna naszego proboszcza, którego pogrzeb w piątek w Luboniu oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa

    30 grudnia 2018 r. – Niedziela

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ  RODZICIELKI

   01 stycznia 2019 r. – Wtorek

Komunikaty duszpasterskie

1.    Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2.    Jutro (w poniedziałek) ostatni dzień roku ,,św. Sylwestra – (31.12.) po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku 2018r. Do udziału w tej wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy.
3.    W Nowy Rok (01.01.2019r.) Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
4.    01 Stycznia 2019r. (Wtorek) – NOWY ROK – Całej Rodzinie Parafialnej, Szanownym Gościom i Miłośnikom naszej Świętojakubowej Parafii Farnej u progu nowego roku, który przeżywamy pod tytułem: „W mocy Bożego Ducha” życzymy: wielu łask i odwagi otwarcia się na Dary Ducha Świętego i przyjęcia Ich z wdzięcznym sercem. Niech zrodzona w ten sposób miłość, najpierw do samego siebie, rodzi miłość do innych oraz uświadomienie sobie, że w sakramencie chrztu i bierzmowania Duch Święty wprowadza nas w głębię życia wiary, w relację z każdą Osobą Trójcy Świętej. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2019 roku ! DOSIEGO  ROKU !
5.    01 stycznia Nowego Roku 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach i nade wszystko w naszych sercach.
6.    Dzisiaj (01.01.) serdecznie zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY „Przeboje światowe” – o godz. 17.00 w Auli przy ul. Mściszewskiej.
7.    W przyszłą niedzielę (06.01.) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań.
8.    Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku w Uroczystość Trzech Króli 6 stycznia na godzinę 15.00. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
9.    Całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Katolickim 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00.
10.   Już dzisiaj zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. Mateusza Sibilskiego – 6 stycznia 2019r. o godz. 19.00 w naszej Farze (plakat w gablocie).
11.   Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. W tym roku tylko część wiejska parafii. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
12.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
13.   Kalendarz Parafialny – jest jeszcze na ołtarzu i w zakrystii – prosimy o przyjęcie go.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Irenę Zmarzłą, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

Święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika – Poniedziałek

25 grudnia 2018 r.          26 grudnia 2018 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     Z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego wszystkim WAM Drodzy i Kochani Parafianie, Goście przeżywający te święta w naszej wspólnocie parafialnej, a także sympatykom Świętojakubowej Fary Goślińskiej składamy my Wasi Duszpasterze najserdeczniejsze życzenia:

                    „Podnieś rękę, Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą.”

                    Radosnego przeżycia Chrystusowej Miłości

                    w tajemnicy Bożego Narodzenia.

                    WIARY co oczy serca otwiera a w codziennych wydarzeniach obecność      Boga dostrzec   pomaga.

                    NADZIEI rozjaśniającej mroki.

                    POKOJU Betlejemskiej nocy i błogosławieństwa Bożej Dzieciny, które ma moc ożywić nasze życie.

                   Kochani !

                   Dziękując za wszelkie dobro, życzymy prawdziwych, pełnych pokoju       Świąt Narodzenia Pańskiego. Szczęść Boże !

2.     Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterce i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
3.     Wszystkim, którym winniśmy wdzięczność: za wszelką życzliwość, dobroć, ofiarność, przekazane konkretne towary, za serce czy to na rzecz wsparcia tych, którzy naszej pomocy potrzebują, za paczki – z serduszek dla dzieci, za pomoc w pracach przy kościele (sprzątanie, dekoracje – Żłóbek, cały wystrój), za ciasta do kawiarenki Jakubowej jako działania naszego parafialnego Caritas – Wszystkim za wszystkowyrażamy nasze wdzięczne i staropolskie „Bóg zapłać”.
4.     W I , II  Święto Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! !  W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00a w kaplicy w Rakowni  Msza św. w drugi dzień Świąt o godz. 9.30.
5.     W czwartek (27.12.) przypada 100 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości RP i 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Murowanej Goślinie oraz własnym zapraszamy do udziału w obchodach w tym na Widowisko o Powstaniu na naszym rynku. Stosowne plakaty w gablocie.
6.     W najbliższy czwartek (27.12.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
7.     Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY – „Przeboje światowe” – 01 stycznia 2019r. o godz. 17.00 w Auli Gimnazjum.
8.     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom które uczestniczyły w tegorocznych roratach. Na rozwiązanie konkursu roratniego wraz ze śpiewem kolęd przy żłobku zapraszamy 6 stycznia na godz. 15.00. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
9.     Kochani! Odwiedziny duszpasterskie – kolędę (utrzymujemy w formie podzielonej, czyli co drugi rok) w tym roku odwiedzimy parafian w części wiejskiej (10 Wiosek i 4 Osady). Odwiedziny rozpoczniemy 2 stycznia, program podamy wkrótce. Za zrozumienie dziękujemy.
10.   Parafia nasza w 2019r. organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
11.   Kalendarz parafialny na 2019r. – pod choinkę od św. Mikołaja, „Gwiazdora”, w którym podajemy m.in. internetowy adres do nas,  naszej Parafii i Cmentarza – można zabrać z ołtarza M. Bożej przy zakrystii.
12.   Przewodnik Katolicki (10zł.) i Gość Niedzielny (8zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.   najbliższy piątek nie ma postu z uwagi na Oktawę Narodzenia Pańskiego.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

IV NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2018 r.

Poniedziałek – 24 grudnia 2018r. – Wigilia Narodzenia Pańskiego

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       To już IV ostatnia niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
2.       Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tegorocznych roratach. Na rozwiązanie konkursu roratniego wraz ze śpiewem kolęd przy żłobku zapraszamy 6 stycznia na godz. 15.00. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.
3.       P Z Caritas: w sklepiku parafialnym można jeszcze nabywać: świece wigilijne i opłatki oraz różne ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzisiaj po każdej Mszy św.
4.       Jutro (poniedziałek) WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO.Rano Msza św. o godz. 7.00.

A po pierwszej gwiazdce zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej.Zadbajmy o to, aby miała ona charakter chrześcijański, a składa się na to: odczytanie fragmentu Pisma św. o Bożym Narodzeniu (Łk 2,1-11), wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiew kolęd, wolne miejsce przy stole no i naturalnie przyjęcie darów od św. Mikołaja.

5.       Po wieczerzy wigilijnej serdecznie zapraszamy na Pasterkę.Będziemy je sprawować kaplicy w Rakowni o godz. 22.00, we Farze u św. Jakuba o godz. 22.00 i o Północy (24.00).

W I i II  Święto Msze św. wg. porządku niedzielnego. UWAGA ! ! ! W pierwsze święto w kościele nie ma Mszy św. o godz. 8.00.W kaplicy w Rakowni w drugie Święto Msza św. o godz. 9.30.

6.       Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, od kilku już lat ofiary zbierane w całej Polsce w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Stąd i my jako wspólnota naszej Parafii pragniemy dać konkretny wyraz naszej troski o życie ludzkie. Ofiary będą zbierane do puszek przed kościołem po pasterkach w Noc Bożego Narodzenia i zostaną przekazane na ten cel, za co wyrażamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
7.       W najbliższy czwartek (27.12.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
8.       Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program, szczegóły podamy wkrótce. Zapraszamy !
9.       Kalendarz parafialny na 2019r. – pod choinkę od św. Mikołaja, „Gwiazdora”, w którym podajemy m.in. internetowy adres do nas,  naszej Parafii i Cmentarza – można zabrać z ołtarza M. Bożej przy zakrystii.
10.    Świąteczna prasa: Przewodnik Katolicki – 10zł. i Gość Niedzielny – 8zł. do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.   Dzieci po błogosławieństwie zapraszamy do ołtarza po karteczki „ZIARNA”.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

One Reply to “Ogłoszenia”

Możliwość komentowania jest wyłączona.