Ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 października 2020 r.
NIEDZIELA  MISYJNA i  TYDZIEŃ MISYJNY

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiejsza niedziela obchodzona jest na całym świecie jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny – pod hasłem „Oto Ja Poślij Mnie”. Jest to czas szczególnej naszej troski o misje i okazja do modlitwy za misje i za misjonarzy.
2.       Jako, że znajdujemy się w strefie czerwonej to dotknęły nas mocniejsze obostrzenia: Rozporządzenie ks. Prymasa i Dyspensa są dostępne na tablicy w kościele, w gablocie i na stronie internetowej Parafii.
3.       Z uwagi na zaistniałą sytuację pandemiczną zapowiadany na dzisiaj (w niedzielę) koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, oraz wręczenie stypendiów Fundacji nie odbędą się. Za co przepraszamy i za zrozumienie dziękujemy.
4.       Przeżywamy Październik – Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w różańcu codziennie o godz.18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św.

5.       W czwartek (22.10.) – wspomnienie św. Jana Pawła II, módlmy się za JEGO przyczyną za nasze rodziny i za całą naszą Ojczyznę.
6.       Spotkanie Wspólnoty TILMA w najbliższy czwartek (22.10.) Msza św. wotywna o Duchu św., po niej różaniec, a następnie Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy oddawać siebie, nasze rodziny i wszystkie sprawy Bogu i prosić, żeby w tym trudnym czasie napełniał nas pokojem i radością. Wszystkich Zapraszamy.
7.      Przy wyjściu z kościoła, na bocznym ołtarzu M. Bożej i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy zakrystii lub w biurze parafialnym.
8.      Kochani! Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Apelujemy – prosząc wszystkich: śmieci na cmentarzu prosimy wynosić w miejsca do tego wyznaczone – do kontenerów. Takie rzucanie, składanie – wciskanie pod drzewami lub inne kąty jest przejawem braku zwyczajnej kultury.

Jednocześnie informujemy, że plan naszego cmentarza wraz z dokładną lokalizacją grobów wszystkich zmarłych jest dostępny w Internecie pod adresem: www.murowanagoslina.grobonet.com . Zachęcamy do odwiedzenia tej strony i gdyby się okazało, że jakieś dane są nieaktualne: nazwisko, zdjęcie lub jego brak, to prosimy o maila z taką informacją na adresy: krzysiek@kamerzysci.eu lub slawal1960@gmail.com

9.      Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych i kościelnych w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie ani procesji i Mszy św. na cmentarzu. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego w kościele. Ksiądz Prymas i My zachęcamy, aby nawiedzenie grobów naszych bliskich rozłożyć na czas pierwszych ośmiu dni listopada, w których możliwe jest także zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych.
10.         W Dzień Zaduszny (w poniedziałek – 02.11.) zapraszamy na godz. 19.30 do wspólnej wieczornej procesji na cmentarzu – modlitwy różańcowej za zmarłych.
11.         Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (z soboty na niedzielę z 24/25 października) zmiana czasu – przejście na czas zimowy (z godz. 03 na 02), czyli śpimy dłużej.
12.         Za składane dzisiaj ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii, a nadmieniamy, że parafialne POTRZEBY są duże – składamy wdzięczne Bóg zapłać !
13.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …
15.   Suplikacje – śpiew po zakończeniu Mszy św. w intencji o ustanie epidemii.

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020 r.
XX NIEDZIELA  PAPIESKA

 Komunikaty duszpasterskie

1.     Dzisiaj w niedzielę (11.10.) przeżywamy XX Niedzielę Papieską – Totus Tuus. Tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele i na ulicach miasta do puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co już teraz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
2.     Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

3.     W środę (14.10.) Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy i módlmy się za całe środowisko RODZICÓW, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców i Pedagogów.
4.     Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (14.10.) [zawsze II środa m-ca] po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
5.     W czwartek (15.10.) we wspomnienie św. Teresy od Jezusa – wielkiej świętej zakonu Karmelitańskiego przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich którzy przeżyli ten dramat zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00 za przyczyną św. Teresy od Jezusa w intencji dzieci Utraconych i ich bliskich. Tego dnia różaniec w tej właśnie intencji.
6.     W piątek (16.10.) we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej minie 42 lat od wyboru na Stolicę Apostolską papieża św. Jana Pawła II. Za JEGO przyczyną módlmy się w intencji naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny.
7.     W sobotę (17.10.) nasza Parafia będzie przeżywać Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 7.30 (po mszy św. rannej) do 17.30, a następnie Różaniec i Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten swój czas dla Jezusa.
8.     Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i nasza Parafia św. Jakuba Ap. zapraszamy na koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II – Niedziela 18.10.2020 o godz. 19.00 we Farze w wykonaniu chórów Canzona. Po Mszy Św. o godz. 18.00, a przed koncertem chóru Canzona zostaną wręczone tegoroczne stypendia Fundacji Edukacyjnej im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie. Stypendia, przyznawane przez Fundację już od 20 lat, wspierają młodych i zdolnych studentów z gminy Murowana Goślina. Stosowny plakat w gablotach.
9.     W niedzielę (18.10.) przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny „Oto Ja Poślij Mnie”. Dlatego bardzo prosimy wszystkie dzieci, aby na tę niedzielę na Mszę św. o 11.00 przebrały się w stroje misyjnie, czyli za murzynka, indianina, japończyka, eskimosa czy innych.
10.   W niedzielę (18.10.) w Święto św. Łukasza na Mszach św. o godz. pragniemy modlić się w intencji całej Służby Zdrowia, pamiętając również o ks. Łukaszu – byłym naszym wikariuszu – jako solenizancie.
11.   P Z Caritas:

– rusza program FEAD (Żywnościowy), osoby zainteresowane tego typu pomocą są proszone     o dostarczenie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej do 31.10.br.

– że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. znicze, różańce, książeczki i inne dewocjonalia.

12.   Broszura p.t. „Weź je za rękę”jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii – wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Rodzice, Dorośli weźmy tę broszurę, poznajmy problem i działajmy. Polecamy i zachęcamy.
13.   Na bocznych ołtarzach i w zakrystii są wyłożone karteczki – druki do jednorazowych i rocznych wymienianek za naszych bliskich i drogich zmarłych (prosimy wyraźnie zaznaczyć jakie to są jednorazowe, czy roczne). Wymienianki prosimy składać w kopertach do dużej drewnianej skarbony przy zakrystii lub w biurze parafialnym.
14.   Za tydzień w niedzielę (18.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii.  Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
15.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
04 października 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach już dzisiaj w sobotę (03.10.) od 19.00 do 24.00. ZAPRASZAMY !
2.      Dzisiaj w niedzielę (04.10.) przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (w tym dzieci) ze zwierzętami i ptakami, których patronem jest św. Franciszek na spotkanie i błogosławieństwo tych zwierząt – w niedziela 04.10. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.
3.      Zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych na spotkanie. Odbędzie się (dzisiaj) w niedzielę (04.10.) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
4.      W poniedziałek (05.10.) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej orędowniczki Miłosierdzia Bożego (której relikwie posiadamy), zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w intencji Polski i Polaków, o powołania i za powołanych oraz o ustanie pandemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy we Farze.
5.      Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej.

Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

6.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
7.      Spotkanie Wspólnoty Tilma dawniej Klub Mam w najbliższy czwartek (08.10.) po Mszy św. i Różańcu w Domu Katolickim. Na spotkaniu uwielbienie, a po nim czas na dzielenie się i rozmowę. Zapraszamy.
8.      Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (10.10.) od godz. 8.30.
9.      P Z Caritas:

– rusza program FEAD (Żywnościowy), osoby zainteresowane tego typu pomocą są proszone     o dostarczenie skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej do 31.10.br.

– że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. różańce, książeczki dla dzieci I komunijnych i inne dewocjonalia. Nadmieniamy, że istnieje możliwość płacenia kartą tak w biurze jak i w sklepiku – mamy terminale.

10.         Za tydzień (11.10.) XX Niedziela Papieska – „Totus Tuus”, tradycyjnie odbywa się kwesta przy kościele do puszek „Dzielmy się miłością” na rzecz Funduszu Stypendialnego dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Za co składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
11.         W niedzielę (18.10.) przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Grzecznie prosimy o ofiarność, abyśmy sprostali wszystkim realizowanym wezwaniom. Z góry składamy wdzięczne „Bóg Zapłać”.
12.         Już dzisiaj Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i nasza Parafia św. Jakuba Ap. zapraszają na koncert z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II – 18.10.2020 o godz. 19.00 we Farze w wykonaniu chórów Canzona.  Stosowny plakat w gablotach.
13.         Broszura p.t. „Weź je za rękę”jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii – wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Rodzice, Dorośli weźmy tę broszurę, poznajmy problem i działajmy. Polecamy i zachęcamy.
14.         Od ponad 2 lat staramy się na bieżąco uzupełniać stronę internetową naszego cmentarza, która jest pod adresem: (murowanagoslina.grobonet.com). Pomimo wielkich starań może okazać się, że są jakieś błędy związane z datami, nazwiskami, itp. Dlatego bardzo prosimy o odwiedzenie tej strony, znalezienie zmarłych ze swoich rodzin i sprawdzenie czy wszystkie dane są prawidłowe. W przypadku jakiś błędów, proszę wcisnąć przycisk “zgłoś błąd”, który znajduje się na stronie przy każdym zmarłym.
15.         Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

16.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
17.         Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek …

  ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 września 2020 r

Komunikaty duszpasterskie

1.      W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.      W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. NOWENNOWE – intencje, dziękczynienia, prośby i błagania na karteczkach można składać w do skarbonki w murze przy zakrystii.
3.      Od czwartku – październik – rozpoczyna się Miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej. Przypominamy, że różaniec, który opiera się na Ewangelii i odnosi się do tajemnicy Wcielenia i Odkupienia człowieka, trzeba uważać za modlitwę, która prowadzi nas do Chrystusa. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, czyli po Mszy św. wieczornej. Różaniec dla WSZYSTKICH dzieci we wtorki i w piątki o godz. 17.00 ! ! !

W kaplicy w Rakowni różaniec – w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a w soboty o 16.30, czyli przed Mszą św. ZAPRASZAMY do wspólnej modlitwy.

4.      W czwartek (01.10.) podczas Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom I Komunijnym. Przypominamy, że w tym dniu należy oddać deklarację zgłaszającą dziecko do przyjęcia I Komunii św.
5.      W tym tygodniu:

– I czwartek m-ca pamiętajmy w modlitwie o powołaniach   i powołanych.

– I piątek m-ca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.

– I sobota m-ca

Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (10.10.) od godz. 8.30.

6.      Spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się za w sobotę (03.10.) o godz. 9.45 w Domu Katolickim. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu i prowadzone będą przez pełnoletnie animatorki. Zapraszamy dzieci od klasy 3 do 6. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka.
7.      Nocne czuwanie – Adoracja i Różaniec w intencji: „Skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach” już w sobotę (03.10.) od 19.00 do 24.00. Stosowny plakat w gablocie. ZAPRASZAMY !
8.      Młodzi z klas 8 SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, a nie byli obecni na pierwszym spotkaniu, proszeni są o kontakt z Ks. Waldkiem w celu pobrania formularza zgłoszeniowego.
9.      Zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych na spotkanie. Odbędzie się ono w niedzielę (04.10.) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
10.         Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Jakże piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących.
11.         Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II zaprasza po raz kolejny zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2020/2021. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można przesyłać na adres mailowy Fundacji do 1 października. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie internetowej Fundacji.
12.         W niedzielę (04.10.) przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych (w tym dzieci) ze zwierzętami i ptakami, których patronem jest św. Franciszek na spotkanie i błogosławieństwo tych zwierząt – w niedzielę 04.10. godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej. Jednocześnie informujemy, że to błogosławieństwo zwierząt odbywa się z inicjatywy naszego parafialnego REFA (Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu).
13.         P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. różańce, książeczki dla dzieci I komunijnych i inne dewocjonalia. Nadmieniamy, że istnieje możliwość płacenia kartą tak w biurze jak i w sklepiku – mamy terminale.

Spotkanie członków PZC odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo mile widziani są chętni włączyć się w działalność naszego Caritas. Kochani poszukujemy ofert na samochód dostawczy, którym raz po raz będzie przywiezienie towaru z Gniezna do naszego Caritas. Dotąd czynił to z pasją śp. Leszek Łuczak – świeć Panie nad jego szlachetną duszą.

14.         Broszura p.t. „Weź je za rękę” – jak chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii – wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Rodzice, Dorośli weźmy tę broszurę, poznajmy problem i działajmy. Polecamy i zachęcamy.
15.         Od ponad 2 lat staramy się na bieżąco uzupełniać stronę internetową naszego cmentarza, która jest pod adresem: (murowanagoslina.grobonet.com). Pomimo wielkich starań może okazać się, że są jakieś błędy związane z datami, nazwiskami, itp. Dlatego bardzo prosimy o odwiedzenie tej strony, znalezienie zmarłych ze swoich rodzin i sprawdzenie czy wszystkie dane są prawidłowe. W przypadku jakiś błędów, proszę wcisnąć przycisk “zgłoś błąd”, który znajduje się na stronie przy każdym zmarłym. (Konewki i grabki – komentarz)
16.         Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

17.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
18.         Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
20 września 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa na różańcu za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.       W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.       W najbliższy czwartek (24.09.) w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie wspólnoty Tilma. Na spotkaniu uwielbienie, a po nim będzie czas na rozmowę. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty Serdecznie zapraszamy.
4.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 18.00 w salce Domu Katolickiego.
5.       P Z Caritas informuje, że w sklepiku parafialnym, można nabyć m.in. różańce, książeczki dla dzieci I komunijnych i inne dewocjonalia. Nadmieniamy, że istnieje możliwość płacenia kartą tak w biurze jak i w sklepiku – mamy terminale.
6.       Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA. Jak piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących.
7.       Zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych na spotkanie. Odbędzie się ono w niedzielę (03.10.) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
8.       Młodzi z klas 8 SP, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, a nie byli obecni na pierwszym spotkaniu, proszeni są o kontakt z Ks. Waldkiem w celu pobrania formularza zgłoszeniowego.
9.       Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II zaprasza na koncert plenerowy Siewców Lednicy, który odbędzie się w niedzielę (20.09.) o godz. 16.00 na placu przy kościele na Zielonych Wzgórzach. Koncert jest formą upamiętnienia 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, patrona Fundacji. Jednocześnie Fundacja po raz kolejny zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2020/2021. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można przesyłać na adres mailowy Fundacji do 1 października. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie internetowej Fundacji.
10.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.   W niedziele realizujemy program dla dzieci „OWIECZKA”. Zawsze po Mszy św. dziecięcej będą rozdawane karteczki z zadaniem.
12.   Prasa Katolicka: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
13.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Wiesława Rogowskiego, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Andrzeja Ragana, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
  proboszcz parafii

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13 września 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Od dzisiaj (13–19.09.) trwają Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
2.        W poniedziałek (14.09). Święto Podwyższenia Krzyża św.
3.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
4.        We wtorek (15.09.) wspomnienie NMP Bolesnej.
5.        W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.        Pierwsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę 16 września br. o godz. 18.00. (Msza św. i katecheza dla Rodziców).
7.        W czwartek (17.09.) 81 rocznica napadu Związku Radzickiego na Polskę (1939r.) – Dzień Golgoty Wschodu.
8.        Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 18.00 w salce Domu Katolickiego.
9.        Święto patrona młodych Św. Stanisława Kostki odbędzie się w wymiarze parafialnym. Już dziś zapraszamy całą młodzież naszej Parafii na wieczorną Mszę Św. w piątek (18.09.) i spotkanie. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 8 SP którzy chcą rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu.
10.   Pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się za w sobotę (19.09.) o godz. 9.45 w Domu Katolickim. Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu i prowadzone będą przez pełnoletnie animatorki. Zapraszamy dzieci od klasy 3 do 6. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka.
11.   Dzieci i młodzież a także dorosłych zapraszamy do włączenia się w LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA – ministranci i lektorzy. Jak piękna jest liturgia w której jest wielu posługujących. Prosimy by ministranci i lektorzy na nowo ustalili swoje dyżury w tygodniu.
12.   Za składane dzisiaj dobrowolne ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii wyrażamy nasze wdzięczne „Bóg zapłać”. Grzecznie prosimy o wsparcie tych tak wielu ostatnio realizowanych inicjatyw (prac) dobrowolną ofiarą. Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
13.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

14.   Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II zaprasza na koncert plenerowy Siewców Lednicy, który odbędzie się w niedzielę (20.09.) o godz. 16.00 na placu przy kościele na Zielonych Wzgórzach. Koncert jest formą upamiętnienia 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, patrona Fundacji. Jednocześnie Fundacja po raz kolejny zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2020/2021. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można przesyłać na adres mailowy Fundacji do 1 października. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie internetowej Fundacji.
15.   W niedziele realizujemy program dla dzieci „OWIECZKA”. Zawsze po Mszy św. dziecięcej będą rozdawane karteczki z zadaniem.
16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.   Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Bronisławę Piotrzkowską, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Zenona Nowickiego, Którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Zdzisława Żurowskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Wiesława Rogowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
06 września 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.       We wtorek (08.09.) Święto Narodzenia NMP.
3.       We wtorek (08.09.) przypada Dzień Patronalny ks. Radka, dlatego spieszymy ku NIEMU z najlepszymi życzeniami imieninowymi życząc: zdrowia, pokoju, radości oraz wszelkiej obfitości łask i błogosławieństw Bożych w codziennej posłudze w naszej Świętojakubowej – Goślińskiej Parafii Farnej. Szczęść Boże ! W niedzielę (13.09.) na Mszy św. o 11.00 Solenizanta otulimy modlitwą.
4.       W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
5.       Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (09.09.) o godz. 18.45. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.       Zbiórka dla ministrantów oraz kandydatów, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu odbędzie się w sobotę (12.09.) o godz. 10.00 w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.       Chcemy utworzyć wspólnotę Oazy Dzieci Bożych w naszej Parafii. Z tej racji zapraszamy po dzisiejszych Mszach Św. do zakrystii rodziców chętnych dzieci, aby zapisali swoje pociechy oraz podali dni i godziny w których najlepiej przeprowadzić takie spotkanie. Na spotkania zapraszamy dzieci z klas od 4 do 6. Za tydzień podamy termin pierwszego spotkania.
8.       W tym roku obchody święta patrona młodych Św. Stanisława Kostki odbędą się w wymiarze parafialnym. Już dziś zapraszamy młodzież naszej Parafii na wieczorną Mszę Św. i spotkanie, które odbędą się w Piątek (18.09.). W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 8 SP którzy chcą rozpocząć przygotowanie.
9.       Odpust w Dąbrówce Kościelnej już za tygodzień. Piesza Pielgrzymka wyrusza w niedzielę (13.09.) o godz. 6.30 spod naszej Fary. W związku z pielgrzymką pragniemy kroczyć do Sanktuarium polecając intencje wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii). Zachęcamy do polecenia intencji, które na karteczkach wrzucać można do dużej skarbony (skrzynki). Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w intencje. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału.
10.         Dzielimy radość z zakończenia generalnego remontu kaplicy cmentarnej i jej otoczenia. Ostatnim akcentem było ułożenie pozbruku, co zostało wykonane. Bóg zapłać!
11.         W niedzielę (13.09.) przed kościołem zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii, a parafialne POTRZEBY są duże – za co z serca wdzięczne Bóg zapłać !
12.         Pierwsze spotkanie wszystkich Rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę 16 września br. o godz. 18.00. (Msza św. i katecheza dla Rodziców).
13.         Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II zaprasza na koncert plenerowy Siewców Lednicy, który odbędzie się w niedzielę (20.09.) o godz. 16.00 na placu przy kościele na Zielonych Wzgórzach. Koncert jest formą upamiętnienia 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, patrona Fundacji. Jednocześnie Fundacja po raz kolejny zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2020/2021. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można przesyłać na adres mailowy Fundacji do 1 października. Więcej informacji na ulotkach oraz na stronie internetowej Fundacji.
14.         Od dzisiejszej niedzieli ruszamy z akcją dla dzieci „OWIECZKA”. Po Mszy dziecięcej będą rozdawane karteczki z zadaniem.
15.         Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
16.         Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Stefana Wysockiego, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Leszka Łuczaka którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Bronisławę Piotrzkowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
30 sierpnia2020 r.
81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej – 01.09.2020r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1.      W poniedziałek (31.08.) podczas Mszy św. o godz. 18.00 Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz Ich samych. Również na tę wieczorną Mszę św. zapraszamy WSZYSTKICH uczniów którzy uczą się w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
2.      W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.
3.      We wtorek (01 września) zapraszamy do udziału w obchodach 81. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. W naszej FARZE Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00, a po Mszy św. uroczystość pod pomnikiem na Rynku. Zapraszamy.
4.      Inauguracja Nowego roku szkolnego (2020/2021) odbędzie się dla klas II – VIII w środę (02.09.) na Mszy św. o godz. 18.00.
5.      Rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Rodziców, Wychowawców, Nauczycieli i Katechetów o dołożenie wszelkich starań, aby udział i uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej, w liturgii i w życiu Kościoła – wszelkie ruchy i organizacje – od samego początku było pełne świadomego i odpowiedzialnego zaangażowania.

W sposób szczególny zadbajmy o spowiedź św. w pierwsze piątki miesiąca.

6.      W tym tygodniu:

–         I czwartek miesiąca – tego dnia szczególnie modlimy się o nowe powołania do służby Bożej i życia zakonnego.

–         I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00

–         Z posługą sakramentalną do chorych udamy się 5 września (sobota) o godz. 8.30.

–         I sobota miesiąca (05.09.) – po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

7.      Odpust w Dąbrówce Kościelnej już za dwa tygodnie. Piesza Pielgrzymka wyrusza w niedzielę (13.09.) o godz. 6.30 spod naszej Fary. W związku z pielgrzymką pragniemy kroczyć do Sanktuarium polecając intencje wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących oraz o utanie pandemii). Zachęcamy do polecenia intencji, które na karteczkach wrzucać można do dużej skarbony (skrzynki). Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w intencje. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału.
8.      To kolejny rok działania młodzieżowej wspólnoty „Ruchu Światło – Życie” w naszej parafii. Jednocześnie zapraszamy młodych z klas 7 SP i starszych do uczestnictwa w spotkaniach. Na pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy w piątek (04.09.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, później spotkanie w Domu Katolickim.

Od połowy września pragniemy zaprosić także dzieci na spotkania wspólnoty Oazy Dzieci Bożej. Szczegóły wkrótce.

9.      Wyjazd młodych z oazy na Powakacyjny Dzień Wspólnoty do Gniezna odbędzie się 6 września o godz. 13:30.
10.
Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.         Bożemu miłosierdziu polecajmy oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 sierpnia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.        W poniedziałek o godz. 17.30. – Wymienianki za zmarłych z różańcem.
2.        W środę 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
3.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
4.        We wtorek (01 września) zapraszamy do udziału w obchodach 81. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. W naszej FARZE Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00, a po Mszy św. uroczystość pod pomnikiem na Rynku. Zapraszamy.
5.        Inauguracja Nowego roku szkolnego (2020/2021) odbędzie się dla klas II – VIII w środę (02.09.) na Mszy św. o godz. 18.00. Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne oraz Ich samych w poniedziałek (31.08.) na Mszy o godz. 18.00.
6.        Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej – ks. Andrzej zaprasza do udziału w uroczystościach Odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Dąbrowieckiej – M.B. Pocieszenia. Uroczystości te odbędą się w dniach 12 i 13 września. Program szczegółowy w gablocie.
7.        Kochani! Organizujemy pieszą pielgrzymkę z Murowanej Gośliny od św. Jakuba do Matki Bożej Dąbrowieckiej na Odpust – 13.09.br. (niedziela). Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w biurze parafialnym. W związku z pielgrzymką pragniemy kroczyć do Sanktuarium polecając intencje wszystkich Parafian (zwłaszcza chorych i cierpiących, o oddalenie pandemii i osobiste). Zachęcamy do składania intencji, które na karteczkach można wrzucać do dużej skarbony przy zakrystii. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w intencje i do udziału w pielgrzymce. Zapraszamy.
8.        Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
9.        Prasa Katolicka: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Romualda Wawrzyniaka, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. Józefa Lewandowskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych. Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
16 sierpnia 2020 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia 2020r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.        Dzisiaj (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli powszechnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. wg porządku niedzielnego, czyli: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W kaplicy w Rakowni Msza św. o godz. 9.30. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół.
2.        Dzisiaj (15.08.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy prosić Najświętszą Maryję Pannę, aby uczyła nas uwielbienia, oddawania swojego życia Bogu i otwierała nas na Ducha Świętego i Bożą Miłość.
3.        P.Z.Caritas dzisiaj przed każdą Mszą św. rozprowadza bukiety zielne przed kościołem.
4.        W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
5.        W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
6.        Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.
7.        W niedzielę (16.08.) przeżywać będziemy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Zgodnie z zapowiedzią we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce będziemy modlić się za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Również przeprowadzać będziemy zbiórkę dobrowolnych ofiar na ten cel, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Bóg zapłać!
8.        Kochani! Informujemy, że uroczystości Odpustowe w Dąbrówce Kościelnej odbędą się 12/13.09.br. (niedziela).
9.        Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
10.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.   Prasa katolicka tygodnik: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Zygfryda Owczarzaka, którego pogrzeb odbył się środę, śp. Piotra Modzelewskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

Módlmy się o oddalenie pandemii, o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za urlopowiczów, o trzeźwość naszego Narodu, za ofiary wybuchu w Bejrucie oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę..

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
09 sierpnia 2020 r.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15 sierpnia 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
2.       W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.
3.       W piątek (14.08.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
4.       W sobotę (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli powszechnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia wspomnienie cudu nad Wisłą, czyli kolejna 100 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego. Msze św. wg. porządku niedzielnego, czyli: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W kaplicy w Rakowni Msza św. o godz. 9.30. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół.
5.       P.Z.Caritas informuje, że w Uroczystość 15.08.br. przed każdą Mszą św. będą rozprowadzane bukiety zielne przed kościołem.
6.       W sobotę (15.08.) po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy prosić Najświętszą Maryję Pannę, aby uczyła nas uwielbienia, oddawania swojego życia Bogu i otwierała nas na Ducha Świętego i Bożą Miłość.
7.       Pamiętajmy, że przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny.
8.       Za składane dzisiaj dobrowolne ofiary do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii wyrażamy nasze wdzięczne „Bóg zapłać”. Grzecznie prosimy o wsparcie tych tak wielu ostatnio realizowanych inicjatyw (prac) dobrowolną ofiarą. Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
9.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
10.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.   Prasa katolicka – tygodniki: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny – do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Gabrielę Czempińską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Lesława Lewandowskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek … .
13.   Módlmy się o oddalenie pandemii, o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, o trzeźwość naszego Narodu oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
02 sierpnia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj w niedzielę (02.08) w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI – NMP Anielskiej. Należy spełnić warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź św. (stan łaski uświęcającej) i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa wg intencji Ojca św., wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
2.       W poniedziałek o godz. 17.30 – Wymienianki w intencji zmarłych.
3.       W środę Msza św. wieczorna i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
4.       W czwartek (06.08.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
5.       W tym tygodniu: I czwartek m-ca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych do Służby Bożej, I piątek m-ca – dzień zawierzenia wszystkich naszych spraw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
6.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
7.       Od soboty (01.08.) rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do modlitwy w int. o trzeźwość naszych Rodzin i całej naszej Ojczyzny jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa. Pamiętajmy o tym, że: Przez abstynencję wielu do trzeźwości całego Narodu.
8.       Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca (09.08.) zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Grzecznie prosimy o wsparcie tych wszystkich ostatnio realizowanych inicjatyw (prac) dobrowolną ofiarą (remont kaplicy cmentarnej, ale i zaległości). Pamiętajmy wszystko to na większą chwałę Bożą. Za przychylność i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
9.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
10.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

11.   Informujemy, że prace przy Kaplicy na cmentarzu dobiegają końca. Przy ujęciach wody (kranach) na specjalnych uchwytach zostały zainstalowane konewki (5 i 10 litrowe), grabie i zmiotki. Tym samym prosimy o zlikwidowanie tych tak wielu butelek i innych naczyń chowanych za grobami, w i na drzewach. Za zrozumienie wyrażamy wielkie Bóg zapłać !
12.   Prasa Katolicka (Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek … .
14.   Módlmy się o pokój na świecie, za rolników i ich trud, za pątników Jasnogórskich, za wypoczywających oraz w naszych osobistych intencjach i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę …

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2020 r.
„631 urodziny Murowanej Gośliny”

Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj nasza Parafia i Miasto, Gmina przeżywa święto swego Patrona św. Jakuba Ap. na Mszy św. Odpustowej o godz. 12.30. Tej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. Hubert Wiśniewski – Referent Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w naszej Kurii Gnieźnieńskiej, diecezjalny moderator ruchu Światło-Życie (Oaza), bliski kolega ks. Waldka. Do udziału we wspólnym świętowaniu serdecznie wszystkich zapraszamy.
2.       W niedzielę (26.07) przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za naszych dziadków, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski, a dla zmarłych szczęśliwość wieczną.
3.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.
4.       W środę Msza św. wieczorna i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
5.       W najbliższą środę (29.07.) z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Obecna sytuacja pandemii wymusiła konieczność wielu zmian organizacyjnych i dostosowania się do wytycznych reżimu sanitarnego. Na szlak pątniczy wyruszy tylko jedna grupa składająca się z delegatów poszczególnych grup zmieniających się każdego dnia. W związku z panującymi ograniczeniami zachęcamy gorąco wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej (www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje z trasy. Za pomocą strony internetowej można również wysłać osobiste intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Wizerunek Czarnej Madonny. Wszystkich pragnących pomodlić się z pielgrzymami zapraszamy na wspólną Eucharystię na rozpoczęcie pielgrzymki 29 lipca o godz. 8.00 w katedrze oraz na jej zakończenie 6 sierpnia o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.
6.       W tym tygodniu – I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu NMP.
7.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
8.       W niedzielę 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny PORCJUNKULI – NMP Anielskiej. Należy spełnić warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, sakramentalna spowiedź św. (stan łaski uświęcającej) i przystąpienie do Komunii św. oraz modlitwa wg. intencji Ojca św., wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
9.       W sobotę (25.07.) przeżywaliśmy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców dlatego tradycyjnie dzisiaj (26.07.) po każdej Mszy św. święcimy wszelkie pojazdy mechaniczne – kapłan będzie stał przy Domu Katolickim i święcił, a kierowców prosimy o przejeżdżanie z rynku w ul. J. Kochanowskiego. Towarzyszy temu Akcja św. Krzysztof 2020 1gr. za 1 km – pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu. Do koszyka przy poświęcaniu i otrzymujemy okolicznościowy obrazek.
10.   Dzielimy radość, że prace przy kaplicy na cmentarzu trwają oraz z nowej inicjatywy tj. przy ujęciach wody zostały zainstalowane konewki (5 i 10 litrowe) ufundowane przez pp. Zygmunta i Mirosławę Hencel, a haczyki do ich zawieszania wykonał p. Jerzy Rumiński. Wielkie Bóg zapłać !
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jerzego Soporowskiego, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
13.   Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
14.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

15.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i wspólnie wołajmy: Pod Twoją obronę…

 ks.  Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
19 lipca 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
3.       W sobotę 25 lipca przypada obok Święta św. Jakuba Apostoła – wspomnienie św. Krzysztofa – patrona automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Zmotoryzowanych serdecznie zapraszamy ze swymi pojazdami, aby po wieczornej sobotniej (25.07.) i każdej Mszy św. przyszłej niedzieli (26.07.) poświęcić wszelkie pojazdy mechaniczne. W Rakowni poświęcenie w sobotę (25.07.) po Mszy św. o godz. 17.00. ZAPRASZAMY !!!
4.       W niedzielę (26.07) przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za naszych dziadków, wypraszając dla żyjących potrzebne łaski, a dla zmarłych szczęśliwość wieczną.
5.       Za tydzień w niedzielę (26.07.) Uroczystość Odpustową ku czci ŚW. JAKUBA APOSTOŁA – Patrona Naszej Parafii i Naszego Miasta świętować będziemy na Mszy św. o godz. 12.30. Naszej Uroczystości przewodniczyć będzie ks. dr Hubert Wiśniewski – Referent Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w naszej Kurii Gnieźnieńskiej, bliski kolega ks. Waldka. Już dzisiaj na to święto Parafii wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
6.       W parafii naszych sąsiadów na Zielonych Wzgórzach Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie – szczegóły na plakacie w gablocie i tablicy.
7.       Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
8.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
9.       Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

10.   Organizowana na wrzesień pielgrzymka do Ziemi Świętej ze względu na Koronawirusa i wewnętrzną sytuację w tym roku nie odbędzie się, ale zostaje przełożona na przyszły rok. Szczegóły podamy w swoim czasie.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy: dzieciątko Antoś martwo urodzony, którego pochówek odbył się w czwartek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
12.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas urlopów i wspólnie w tych intencjach wołajmy: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
12 lipca 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       W poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.

2.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
3.        Uroczystość ku czci św. Jakuba Apostoła naszego Patrona. Odpust w niedzielę 26 lipca na Mszy św. o godz. 12.30. Już dzisiaj na to święto Parafii i naszego Miasta wszystkich serdecznie zapraszamy.
4.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na spłatę naszych zaległości, aktualnie zaś kontynuujemy remont kaplicy cmentarnej. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
5.       Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
6.       Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
7.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
8.       Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

9.       Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Kazimierę Małecką, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Annę Antkowiak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Edwarda Ratajczaka, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Jerzego Przewoźnika, którego pogrzeb odbył się w sobotę i dziecko Antoś, którego pochówek odbędzie się w tym tygodniu w  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
10.   Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników na czas zbiorów, żniw i dla wypoczywających, przeżywających czas wakacji, urlopów i w sprawach naszych polskich wspólnie wołając: Pod Twoją obronę…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
28 czerwca 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj dzieci klas III-ich naszej Parafii w łącznej liczbie 76 – o godz. 11.00 (I grupa) i o godz. 12.30 (II grupa) przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Chrystusa do swego serca (I Komunia św.). W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach, wypraszając im wierność Jezusowi Chrystusowi do końca życia.
2.       Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Białe Dni: poniedziałek, wtorek, środa i najbliższą niedzielę o godz. 11.00, podczas tych dni gromadzić się będziemy codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek wręczenie pamiątek I-Komunijnych.
3.       W tym tygodniu:

–  w poniedziałek – Wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych o godz. 17.30.

–  w środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

–  I czwartek miesiąca – modlitwa za powołanych i o powołania do Służby Bożej.

–  I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00 w Domu Katolickim.

– I sobota miesiąca (04.07.) – po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. „Maraton Różańcowy”  w intencji i intencjach całej naszej Parafii, który będzie trwał do Północy.

4.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
5.       Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
6.       Pomimo trudności związanych z epidemią udało się w tym roku zorganizować
Rrekolekcje oazowe w Rościnnie. I turnus dla młodych po 1 klasie szkoły
ponadpodstawowej odbędzie się w dniach od 13 do 28 lipca
natomiast II
turnus dla młodych po 6 klasie
SP i starszych od 10 do 15 sierpnia.
Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.

Niestety tegoroczne rekolekcje są znacznie droższe od wcześniejszych. Dlatego w najbliższą niedzielę 4 lipca młodzi z naszej parafialnej wspólnoty oazowej będą stali z puszką do której będzie można złożyć ofiarę tak by jak najwięcej młodych mogło wyjechać na rekolekcje. Za co z góry Bóg zapłać !

7.       Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem i Gość Niedzielny (po 6zł.) oraz wakacyjny Mały Gość dla dzieci z książką (8,90zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
8.       Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Istnieje również możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

9.       Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Barbarę Gronowicz, której pogrzeb odbył się w czwartek w Rejowcu Poznańskim oraz wszystkich naszych drogich zmarłych.  Wieczny odpoczynek
11.   Na ten czas: wakacji, urlopów życzymy słońca, dobrego wypoczynku i obyśmy nie zapomnieli żyć godnie i po bożemu, a ku pokrzepieniu serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
21 czerwca 2020 r.
23 czerwca – DZIEŃ  OJCA

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj w niedzielę (21.06.) o godz. 19.30 odbędzie się dodatkowa Msza św. Podczas tej Eucharystii młodzi z Ruchu Światło – Życie naszej Parafii będą dziękować za  kolejny zakończony rok formacyjny. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, a w szczególności młodzież.
2.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
3.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.       We wtorek (23.06.) Dzień Ojca zatem pamiętajmy o Naszych Tatuśkach i dla Nich dzisiaj gromkie „Plurimos Annos”, czyli „Sto lat” i pamięć w modlitwie.
5.       W środę (24.06.) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       W czwartek (25.06.) zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. wotywną o Duchu św., a po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym na uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Będziemy oddawać Bogu wszystkie nasze sprawy, dziękować za wszystko co robi w naszym życiu i wołać o Ducha św. Będą też obecne relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), która jest orędowniczką we wszelkich trudnych a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych.
7.       Przypominamy, że w najbliższą niedzielę 28 czerwca Uroczystość I Komunii św. dzieci klas 3-cich na Mszach św. o godz. 11.00 (grupa I) i 12.30 (grupa II). Dzieci I Komunijne spowiedź św. będą miały w sobotę (27.06.) o godz. 10.00 grupa I, a o godz. 11.00 grupa II. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Tych, którzy nie są związani z I Komunią św. prosimy, aby wybrali za tydzień inne godziny Mszy św. Za zrozumienie dziękujemy.

8.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
9.       Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczął się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów               i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Dorotę Kaczkowską, której pogrzeb odbył się w środę i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks.  Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
14 czerwca 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesje eucharystyczne wokół kościoła wraz z litanią do Najświętszego Serca P.J. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Dokonamy także poświęcenia wianków z ziół i kwiatów. Z a p r a s z a m y.

Prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w liturgii podczas Oktawy Bożego Ciała. Dziewczynki sypiące kwiaty serdecznie zapraszamy.

2.       W najbliższy piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną i procesję wokół kościoła poświęconą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia oprócz Litanii odmówimy Akt wynagrodzenia. Za publiczne jego odmówienie można dostąpić odpustu zupełnego. W tę Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3.       Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. spotkanie dla Grupy II – w poniedziałek (15.06.) o godz. 17.00, a dla Grupy I – we wtorek (16.06.) o godz. 17.00 w kościele.
4.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
5.       Msze św. w naszym Kościele codziennie o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy w Rakowni w soboty o godz. 17.00.
6.       W najbliższą niedzielę (21.06.) o godz. 19:30 odbędzie się dodatkowa Msza św. Podczas tej Eucharystii młodzi z Ruchu Światło – Życie naszej Parafii będą dziękować za  kolejny zakończony rok formacyjny. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a w szczególności młodzież.
7.       Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczął się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów               i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
8.       Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny i Miłujcie do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
9.       Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Henryka Baszczyńskiego, śp. Violettę Marszał, których pogrzeby odbyły się w poniedziałek, śp. Bronisławę Sawicką, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Karolinę Grabianowską, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Dorotę Kaczkowską, której pogrzeb odbędzie się w środę i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA
Uroczystość Najświętszej Trójcy
07 czerwca 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu. (będzie ostatnia transmisja On Line o godz. 9.30).
2.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
3.       We wtorek w domu Katolickim po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym ok. 18.45 odbędzie się spotkanie wspólnoty Tilma. Na spotkaniu modlitwa uwielbienia. Wszystkich chętnych zapraszamy.
4.       W środę (10.06.) Msza św. wieczorna z następującej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
5.       Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (10.06.) ok. godz. 18.45. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
7.       W najbliższy czwartek (11.06.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. tego dnia o godz. 8.00  i o 10.00 – Msza św. koncelebrowana, a następnie procesja do czterech ołtarzy na terenie naszego Rynku (Plac Powstańców Wlkp.). W tym dniu nie ma innych Mszy św. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkie, ale w tym również dzieci przygotowujące się do I Komunii św., (I Komunia odbędzie się 28 czerwca na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30). Prosimy dziewczynki pragnące sypać kwiaty. Zapraszamy również chłopców, czyli zapraszamy wszystkie nasze parafialne Aniołki, w tym MŁODZIEŻ. Kwiaty do sypania prosimy Parafian, aby przynosili do kościoła. Serdecznie prosimy o udekorowanie domów i mieszkań na terenie całej Parafii. Zapraszamy sztandary, feretrony, służbę liturgiczną ołtarza, czyli ministrantów i lektorów.

Wszystkich zaś Parafian serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w Uroczystości Bożego Ciała, niech to będzie nasze wspólne Święto, czyli publiczne wyznanie wiary w żywego i obecnego pośród nas Jezusa Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi. Nadmieniamy, że służba dzieci sypiących kwiaty, czy nasz udział, to służba Jezusowi. ZAPRASZAMY.  Kochani na procesję będą do dyspozycji śpiewniki, które otrzymamy, a na koniec je złożymy, czyli oddamy, by nam służyły w następnych latach.

8.       Próba dla dzieci sypiących kwiaty w poniedziałek (08.06.) o godz. 17.00 przy kościele !!!
9.       OKTAWA BOŻEGO CIAŁA – prosimy WAS wszystkich, a w tym dzieci i młodzież o liczny udział w codziennej liturgii podczas Oktawy z procesją teoforyczną wokół kościoła po Mszach św. wieczornych. W najbliższą niedzielę (14.06.) procesja po Mszy św. o godz. 11.00.
10.   Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (13.06.) o godz. 8.45.
11.   Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
12.   P.Z.Caritas informuje, że są do nabycia emblematy eucharystyczne, flagi, proporczyki na uroczystość Bożego Ciała i inne dewocjonalia – w środę w godzinach biura.
13.   P.Z.Caritas informuje, że w poniedziałek (08.06.) będzie wydawana żywność w godz. 16.00 do 17.00.
14.   Dekret ks. Prymasa – Dyspensa na piątek (12.06.) – tekst.
15.   Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
16.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
17.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Leszka Orłowskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Henryka Baszczyńskiego, śp. Violettę Marszał, których pogrzeby odbędą się w poniedziałek, śp. Bronisławę Sawicką, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31 maja 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Ta dzisiejsza Uroczystość kończy okres Wielkanocny i okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
2.       Dyspensa zniesiona – Dekret ks. Prymasa – tekst.
3.       Ostatnie nabożeństwo majowe z różańcem w niedzielę (31.05.) o 20.00. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej wspólnej, wytrwałej modlitwie. Tym samym kończymy transmisje nabożeństw On Line.
4.       Jutro w poniedziałek 01.06. drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św.: 7.00 i 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Od jutra w liturgii wkraczamy w Okres IX Tygodnia Zwykłego.
5.       Od przyszłej soboty (06.06.) przywracamy Mszę św. w kaplicy w Rakowni o godz. 17.00.
6.       Nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy w kościele codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
7.       W tym tygodniu:

– w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.

– w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

– I czwartek m-ca, dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych.

8.       Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (13.06.) o godz. 8.45.
9.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
10.   W związku z poprawą sytuacji epidemicznej, zapraszam wszystkich rodziców dzieci I Komunijnych na spotkanie w środę (03.06.) na godz. 18.00.
11.   Kościół Farny jest otwarty od 06.45 do 19.00. Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
12.   W czwartek (04.06.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia Odpust u naszych sąsiadów na Zielonych Wzgórzach.
13.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. (i będzie to ostatnia transmisja On Line o godz. 9.30).
14.   Już dzisiaj informujemy i przypominamy, że w najbliższym czasie, bo 11 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00. Szczegóły za tydzień.
15.   Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 8 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów               i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.
16.   W gablocie znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
17.   Przypominamy, że przy naszej Parafii pojawiła się inicjatywa polegająca na nieodpłatnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Panie są gotowe do prowadzenia rozmów telefonicznych z każdym, kto będzie chętny z tego skorzystać.

Zapraszamy do umawiania się: bezpośrednio we wtorki i środy w godz. 16.00-17.00 pod numerem telefonu komórkowego 517 18 45 45 lub kontaktując się z księdzem Proboszczem.

18.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

19.   Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do nowej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !
20.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
21.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Tadeusza Krüger, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. Jerzego Dewickiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek, śp. Ewę Malinowską pochodzącą z Murowanej Gośliny, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Pile, śp. Edmunda Chojnackiego, śp. Leszka Szafrańskiego, śp. Piotra Górczyńskiego – bliscy proboszcza, których pogrzeby odbyły się w tym tygodniu oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: krewnych, przyjaciół, sąsiadów, znajomych i dobrodziejów Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 maja 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej (Mszy św.) zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie. Dziś Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
2.        W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób – od 17.05.). (w niedziele transmisje On Line tylko o godz. 9.30). Mszy św. sobotniej w kaplicy w Rakowni nie ma do odwołania.
3.        Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.00, w łączności z różańcem w int. ustania – oddalenia epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólną modlitwę słowami Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy ! (we wtorki i piątki nabożeństwa transmitujemy On Line).
4.        Kościół Farny jest otwarty od 06.45 do godz. 21.00. Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
5.        Od piątku (22.05.) do soboty (30.05.) włącznie trwa Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocy i spowiedzi św. wielkanocnej.
6.        Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
7.        W tym tygodniu:

– w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.

– w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

8.        We wtorek (26.05.) przeżywać będziemy Dzień Matki. Z tej okazji wszystkie nam drogie Mamuśki polecamy opiece naszej wspólnej Matki – Maryi. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo majowe w intencji naszych KOCHANYCH  MAM tak żyjących jak i zmarłych.
9.        W sobotę (30.05.) w Wigilię Zesłania Ducha św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na Uwielbienie przed Najśw. Sakramentem. Będziemy oddawać Bogu wszystkie nasze sprawy, dziękować za wszystko co robi w naszym życiu i wołać o Ducha św. W tym czasie w naszym kościele będą też relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), która jest orędowniczką we wszelkich trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych. Osoby, które w tym dniu skończą rekolekcje prowadzące do zawierzenia swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi i Bożemu Miłosierdziu mogą w czasie uwielbienia dokonać zawierzenia. Po uwielbieniu o godz. 20.00 nabożeństwo majowe i różaniec.
10.   W gablocie znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od 19.00 do 22.00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
11.   Przypominamy, że przy naszej Parafii pojawiła się inicjatywa polegająca na nieodpłatnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Panie są gotowe do prowadzenia rozmów telefonicznych z każdym, kto będzie chętny z tego skorzystać.

Zapraszamy do umawiania się: bezpośrednio we wtorki i środy w godz. 16.00-17.00 pod numerem telefonu komórkowego 517 18 45 45 lub kontaktując się z księdzem Proboszczem.

12.   Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

13.   Dobrowolne ofiary i daninę diecezjalną można składać do nowej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii dziękujemy staropolskim Bóg zapłać !

Przy tej okazji bardzo dziękujemy za wykonanie tej nowej skarbony, która w nawiązaniu do ławek ma muszlę jakubową, została też naprawiona rama obrazu M. Bożej w jej ołtarzu i kolumna w głównym ołtarzu oraz zamontowano drzwiczki w zakrystii prowadzące za ołtarz M. Bożej. Za to wszystko dziękujemy firmie p. Pędzińskiego staropolskim Bóg zapłać!   

14.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.00, w łączności z różańcem w int. ustania – oddalenia epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólną modlitwę słowami Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy ! (we wtorek i piątek nabożeństwa transmitujemy On Line).
2.       Kościół Farny jest otwarty od 06.45 do godz. 21.00. Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
3.       W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób – od 17.05.). (w niedziele transmisje On Line o godz. 9.30 i 12.30, a od przyszłej niedzieli tylko o godz. 9.30). Mszy św. w kaplicy w Rakowni nie ma do odwołania.
4.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
5.       W tym tygodniu:

–  w poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za zmarłych z różańcem.

–  w poniedziałek (18.05.) o godz. 18.00 na antenie TVP1 i radiowej Jedynki zachęcamy do obejrzenia – wysłuchania wyjątkowego koncertu „Santo Subito – Prorok Naszych Czasów” z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Plakat w gablocie.

– od poniedziałku do środy (18–20.05.) przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.

–  w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

–  Od piątku (22.05.) do soboty (30.05.) włącznie trwać będzie Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

–  w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6.       Informujemy, że przy naszej Parafii pojawiła się inicjatywa polegająca na nieodpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Panie są gotowe do prowadzenia rozmów telefonicznych z każdym, kto będzie chętny z tego skorzystać.

Zapraszamy do umawiania się: bezpośrednio we wtorki i środy w godz. 16.00-17.00 pod numerem telefonu komórkowego 517 18 45 45 lub kontaktując się z księdzem Proboszczem.

7.       W niedzielę (10.05.) z uwagi na pandemię kaplicy seminaryjnej odbyły się święcenia Diakonatu. Przyjęło je siedmiu alumnów. Święcenia kapłańskie w Gnieźnie odbędą się 30 maja.  Maj i czerwiec jest miesiącem naszych kolejnych rocznic święceń i tak: ks. Radek 22.05. – 10 rocznica święceń, ks. Waldek 30.05. – 11 r. święceń i ks. Proboszcz 30.05. – 33r. święceń, a ks. Profesor Andrzej 07.06. – 34r. święceń. O modlitwę prosimy.
8.       Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbony w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
9.       Uwaga Nowość! Idąc z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można przekazać – złożyć ofiarę przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

10.   WIELKIE DZIĘKI za serce i wszystkie dary i ofiary na rzecz Etiopii dla S. Marty John. Pakowanie w poniedziałek wysyłka kurierska w środę. Bóg Zapłać !
11.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Jolantę Chudzicką, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Genowefę Kałasz, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
2.       W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 35 osób – od 20.04.). (w niedziele transmisje On Line o godz. 9.30 i 12.30). Mszy św. w kaplicy w Rakowni nie ma do odwołania.

Kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. (we wtorek i piątek transmisja On Line). Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.

3.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       Odpowiadając na liczne pytania czy i do kiedy zbieramy na wysyłkę do S. Marty John w Etiopii, to odpowiadamy, że zbiórka do środy 13 maja. W jej imieniu prosimy o wszystko pod kątem epidemii: maski, środki do dezynfekcji, rękawice, latarki i inne medykamenty, również ofiary. Chętni dobrodzieje w tym dziele miłosierdzia mile widziani. Za co już teraz składamy wdzięczne „Bóg zapłać”.
7.       Informujemy, że przy naszej Parafii pojawiła się inicjatywa polegająca na nieodpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Panie są gotowe do prowadzenia rozmów telefonicznych z każdym, kto będzie chętny z tego skorzystać.

Zapraszamy do umawiania się: bezpośrednio we wtorki i środy w godz. 16.00-17.00 pod numerem telefonu komórkowego 517 18 45 45 lub kontaktując się z księdzem Proboszczem.

8.       Za tydzień w niedzielę (17.05.) pragniemy modlić się w intencji i intencjach ks. prof. Andrzeja i ks. Proboszcza, którzy kolejno 16 i 17 maja będą obchodzili dzień swego Patrona.
9.       Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości i duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbony w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać ! Uwaga Nowość! Często parafianie chcący złożyć ofiarę bezpośrednio na konto parafii zastanawiali się gdzie znajdą numer konta, sprawiało to nieco trudności, dlatego i w tej materii poszliśmy z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób taką ofiarę można przekazać przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl 

10.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Joannę Winkel, której pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych również wszystkich, którzy zmarli z powodu epidemii koronawirusa: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz  parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza
57 tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego
03 maja 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie:

1.       Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 57 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego Wielka Tajemnica Wiary”. Pamiętajmy w tym tygodniu w naszej modlitwie o tych, których Pan powołuje do szczególnej służby w Kościele.
2.       Nabożeństwa majowe we Farze codziennie o godz. 20.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
3.       W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 35 osób – od 20.04.). (w niedziele transmisje On Line o godz. 9.30 i 12.30). Mszy św. w kaplicy w Rakowni nie ma do odwołania.

Kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. (we wtorek i piątek transmisja On Line). Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.

4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W poniedziałek(04.05.) wspomnienie św. Floriana, Patrona Strażaków – na Mszy św. wieczornej (18.00) pragniemy się modlić za zmarłych i żywych druhów i druhny w ich często całodobowej służbie.
6.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
7.       Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
8.       Kochani ! Zarówno I Komunia św. jak i Bierzmowanie z uwagi na zaistniałą sytuację (Pandemii) nie odbędą się w terminach wcześniej wyznaczonych. Czekamy jak i kiedy będzie można do tych sakramentów przystąpić. (list do rodziców dzieci I Komunijnych na stronie internetowej i tablicach).
9.       Dzielimy się smutkiem, że w czwartek (30.04.) w godzinie południowej zła ręka uszkodziła tę dużą drewnianą skarbonę. Boli, że zadziało się to w świątyni – kościele, okazuje się że dla złych nie ma zmiłuj się, nie ma świętości.
10.   Daninę diecezjalną składamy dzisiaj jeszcze do tej uszkodzonej drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. W najbliższych dniach będzie wykonana nowa skarbona. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii staropolskim. Bóg zapłać !
11.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać ! Uwaga Nowość! Często parafianie chcący złożyć ofiarę bezpośrednio na konto parafii zastanawiali się gdzie znajdą numer konta, sprawiało to nieco trudności, dlatego i w tej materii poszliśmy z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób taką ofiarę można przekazać przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (światowej organizacji zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

12.   Kochani pragniemy przygotować ok. pięciu paczek dla S. Marty John do Etiopii. Wszystko jakby pod kątem epidemii: maski, przyłbice, środki do dezynfekcji, rękawice i inne. Chętni dobrodzieje w tym dziele miłosierdzia mile widziani. Za co już teraz „Bóg zapłać”.
13.   Przewodnik Katolicki z książeczką „5 minut z Bogiem”  i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Leszka Nowaka, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Joanna Winkel, której pogrzeb odbędzie się w środę i wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek… .

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

 

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.
Niedziela i  XII Tydzień Biblijny

Komunikaty duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy to zarazem XII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Ogólnopolski Tydzień Biblijny (26.04. – 02.05.2020r.), który przeżywać będziemy pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Mamy zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.
2.       W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 35 osób – od 20.04.).

Kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. (we wtorek i piątek transmisja On Line)

Na zakończenie każdej Mszy św. prosimy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.

3.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.       Nabożeństwa majowe  codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnej modlitwie słowami Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy !
6.       W piątek (01.05.) we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, abyśmy modlili się za wszystkich ludzi pracy, za rzemiosło i wszystkich którym patronuje św. Józef.
7.       W sobotę (02.05.) Dzień Święto Flagi RP to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce – zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
8.       W najbliższą niedzielę 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica (229) uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. U nas Msze św. tego dnia wg. porządku niedzielnego. (w niedziele transmisje On Line o godz. 9.30 i 12.30).

Msza św. Patriotyczna w intencji Ojczyzny 3 maja o godz. 12.30 w naszej czcigodnej Farze, bez uroczystości zewnętrznej.

9.       Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (03 – 09 maja) pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”.
10.   Kochani ! Zarówno I Komunia św. jak i Bierzmowanie z uwagi na zaistniałą sytuację (Pandemii) nie odbędą się w terminach wcześniej wyznaczonych. Czekamy jak i kiedy będzie można do tych sakramentów przystąpić. (list do rodziców dzieci I Komunijnych na stronie internetowej).
11.   Dzielimy się informacją, że wspólnota Klubu Mam już jako wspólnota o nazwie „TILMA” zaprasza wszystkich do uwielbienia Pana Boga ! Zapraszamy na stronie Tilmy na Facebooku i na kanał YouTube, gdzie znajdują się świadectwa członków Tilmy oraz informacje o możliwości podjęcia indywidualnych rekolekcji, prowadzących do zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryją oraz do zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu. Wierzymy, że uwielbianie Boga, szczególnie w tym trudnym czasie oraz oddanie się Jemu samemu jest najlepszą receptą na wszelki lęk, jest źródłem pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy.
12.   Okazja do Spowiedzi św. od poniedziałku do soboty w godz. 17.30 do 17.55 w salce Domu Katolickiego.
13.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać ! Uwaga Nowość! Często parafianie chcący złożyć ofiarę bezpośrednio na konto parafii zastanawiali się gdzie znajdą numer konta, sprawiało to nieco trudności, dlatego i w tej materii poszliśmy z duchem czasu. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób taką ofiarę można przekazać przez tzw. płatności online, wystarczy kilka kliknięć. Ofiara online

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie parafian, stosując się też do zaleceń WHO (światowej organizacji zdrowia), postanowiliśmy wprowadzić możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym. Terminale działają, więc można już teraz korzystać z takiej, bezgotówkowej formy płatności.

Nasza strona: www.jakub-murowanagoslina.pl

14.   Odpust ku czci św. Wojciecha – tekst oddzielny.
15.   Prasa: „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. Za tydzień „Przewodnik Katolicki z książeczką na Maj”.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Gabrielę Słomka, Martę Pilarczyk, których pogrzeby odbyły się w środę, śp. Władysławę Piotrowską, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Leszka Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, w oktawie Wielkanocy
19 kwietnia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.       Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa Święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2.       Kończąc dzisiaj (w niedzielę) nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy Parafian i Gości (On Line) na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00.
3.       W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
4.       Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XII Niedziela Biblijna – rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce (26.04. – 02.05.2020r.).
5.       Aktualne rozporządzenie ks. Prymasa z uwzględnieniem nowych decyzji Rządu RP z 15.04. – na tablicach ogłoszeń oraz tutaj.
6.       W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach w naszym kościele może uczestniczyć 35 osób – od 20.04.).

Kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują.

Na zakończenie każdej Mszy św. prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.

7.       Dyżur spowiedniczy pełnimy w piątki od 17.00 do 18.00 w salce Domu Katolickiego.
8.       Dzielimy się informacją, że wspólnota Klubu Mam już jako wspólnota o nazwie „TILMA” zaprasza wszystkich do uwielbienia Pana Boga! Zapraszamy na stronę Tilmy na Facebooku i na kanał YouTube, gdzie znajdują się świadectwa członków Tilmy oraz informacje o możliwości podjęcia indywidualnych rekolekcji, prowadzących do zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję oraz do zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu. Wierzymy, że uwielbianie Boga, szczególnie w tym trudnym czasie oraz oddanie się Jemu samemu jest najlepszą receptą na wszelki lęk, jest źródłem pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy.
9.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Rozalię Wolniewicz, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Mariana Czempińskiego, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i ofiary koronawirusa: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
i Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
12 i 13 kwietnia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   Drodzy i Kochani Parafianie, Sympatycy oraz Goście naszej Parafii: W radosnym zadziwieniu Tajemnicą Nocy Paschalnej i Wielkanocnego Poranka wejdźmy razem do tego pustego grobu, by świat i od nas mógł się dowiedzieć, że śmierć jest już pokonana. Niech wszelka choroba, epidemia, pandemia w Polsce i na świecie cofnie się i jedynie pozostawi w sercach jeszcze większe umiłowanie Boga, ale i każdego człowieka. Na czas Świąt Wielkanocnych prosimy o przyjęcie z serca płynących życzeń: niech Zmartwychwstały Chrystus wypełni Nasze życie pokojem…
2.   Msze św.: I Święto: o godz. 7.00 !, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

                                (transmisje On Line o godz. 7.00 i 12.30);

               II Święto: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

                                (transmisje On Line o godz. 9.30 i 12.30).

W kaplicy w Rakowni Mszy świętych w I i II Święto o godz. 9.30 – nie będzie.

Intencje z Rakowni przeniesione na godz. 9.30 do Fary.

3.   Drugi dzień świąt poświęcony jest Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu.
4.   Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy.
5.   Nowenna do Bożego Miłosierdzia z modlitwą Koronki – codziennie w naszym kościele o godz. 15.00. Nowenna trwać będzie do 19 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. (codzienna transmisja On Line).
6.   Za tydzień 19 kwietnia Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – będzie to 76 Święto CARITAS.
7.   Nadmieniamy, że w poniedziałek Wielkanocny (13.04.) nasz Proboszcz ma 60 urodziny, czyli nasz Diamentowy Jubilat. Pamiętajmy o Jubilacie w serdecznej modlitwie.
8.   W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. we Farze w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób). Nasz kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. Prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
9.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
10.   Gość Niedzielny i Miłujcie się do nabycia w zakrystii. Życzymy dobrej lektury.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Rozalię Wolniewicz l.97, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek

 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
5 kwietnia 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   Kochani ! Tęsknimy za WAMI ! Nie chcemy opisywać czasu, w którym jesteśmy, bo przecież wszyscy go przeżywamy. Z uwagą i niepokojem śledzimy nowe doniesienia i staramy się w tej rzeczywistości jak najlepiej odnaleźć. Choć te ograniczenia (5 osób na liturgii) są tak trudne i bolesne, to jednak ich przestrzeganie w duchu posłuszeństwa ma służyć życiu i zdrowiu nas wszystkich. Pewną pomocą w naszej duchowej łączności z Wami Kochani są: informacje w gablocie, kościele, strona internetowa Parafii, bądź wybrane transmisje On Line.

Na stronie Parafii są: aktualne Rozporządzenie szczegółowe ks. Prymasa dot. Wielkiego Tygodnia, błogosławieństwo stołu wielkanocnego, i bardzo ciekawa propozycja „Jak przeżyć Triduum Paschalne w izolacji…” i informacja o spowiedzi w tym tygodniu.

2.   Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Msze św. wg. porządku niedzielnego, a Msze św. o godz. 9.30 i 18.00 będą transmitowane (On Line). Link do odtwarzania jest na stronie Parafii, gdzie wystarczy kliknąć i już…. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień, dlatego przeżyjmy ten Święty Czas godnie i owocnie jako ludzie wiary, po chrześcijańsku.
3.   W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg. stałego porządku (w liturgiach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób). Nasz kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. Prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
4.   Spowiedź św. – tekst oddzielny oraz w gablotce i na stronie internetowej.
5.   Wielki Tydzień:

Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jest to streszczenie przeżyć całej historii naszego Zbawienia. (będą transmisje On Line). Program tych dni:

WIELKI CZWARTEK (09.04.) – U nas w kościele o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. To dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. (Pamiętajmy w tym dniu o Kapłanach, o modlitwę za nas też prosimy). Jeśli to dobrze rozumiemy, to na pewno w tym dniu przystąpimy do Komunii św., (tym razem duchowej). W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.

WIELKI PIĄTEK (10.04.) godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia z modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. Nowenna trwać będzie codziennie do 19 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. A o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej na którą składa się: Liturgia Słowa Bożego, adoracja Krzyża, Komunia św. (duchowa), Zasłuchajmy się w opis Męki Pana Jezusa wg św. Jana. a wtedy weźmy do ręki Krzyż, aby z szacunkiem i czcią ucałować rany umęczonego Chrystusa. OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY.

WIELKA SOBOTA (11.04.) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 na którą składa się poświęcenie ognia–(nie będzie), Liturgia Słowa i Eucharystia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Nade wszystko bądźmy (duchowo) w Wielką Sobotę – zasłuchajmy się w historię stworzenia świata, grzechu człowieka, odkupienia nas przez mękę Pana Jezusa i przywrócenia nam łaski – życia Bożego przez chrzest. W tę świętą noc usłyszymy radosne orędzie o zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób Jezusa Zmartwychwstałego, który do nas przyjdzie.

6.   W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia potraw. Jednak na stronie parafii zamieściliśmy „Błogosławieństwo stołu przed posiłkiem”, zachęcamy do skorzystania.
7.   Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt wg porządku niedzielnego. W I święto będą Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. (będą transmisje On Line o godz. 7.00 i 12.30).

W kaplicy w Rakowni nie będzie Mszy świętych. Intencje przeniesione do Fary na 9.30.

8.   Nadmieniamy, że w poniedziałek Wielkanocny (13.04.) nasz Proboszcz ma urodziny – 60 lat, czyli Diamentowy Jubilat. Pamiętajmy o Jubilacie w serdecznej modlitwie.
9.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii. Wdzięczne Bóg zapłać !
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
29 marca 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.   Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną nawiązująca do zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
2.   W obecnej sytuacji stosując się do wszystkich wskazań władz państwowych i kościelnych, przy wszystkich ograniczeniach informujemy, że Msze św. w niedziele i dni powszednie odprawiamy wg stałego porządku (w liturgiach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób). Nasz kościół Farny jest otwarty od rana do godz. 21.00, o godz. 20.30 my kapłani modlimy się w kościele na różańcu w int. ustania – oddalenia całej tej epidemii koronawirusa, za chorych i tych wszystkich którzy służą pomocą, czyli wszelkie służby medyczne, sanitarne, wolontariat oraz tych którzy tego duchowego wsparcia potrzebują. Prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
3.   W tej trudnej i nadzwyczajnej sytuacji dzielimy się radością, że za pośrednictwem Internetu możemy uczestniczyć w liturgiach niedzielnych sprawowanych w naszym kościele począwszy od tej niedzieli (29.03.) aż do odwołania. Zapraszamy na transmisje Mszy Św. na godz. 9.30. Adres do przekazu internetowego znajdziemy na naszej stronie parafialnej oraz na nowo utworzonym Fanpage’u naszej Parafii na Facebooku: „Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie”. Porosimy również młodych o pomoc w uczestnictwie w transmisji osobom starszym, które nie zawsze potrafią posługiwać się nowoczesnymi mediami.
4.   Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
5.   Gorzkie Żale i drogi krzyżowe zostały odwołane.
6.   W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
7.   W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
8.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej – nie odbędzie się.
9.   Spowiedź św. – tekst oddzielny oraz w gablotce i na stronie internetowej.
10.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
11.   Za tydzień Niedziela Palmowa, która wprowadzi nas w czas i klimat Wielkiego Tygodnia. Niestety przeżywać będziemy to w tych ograniczeniach które nas obowiązują.
12.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Daninę składamy w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Bóg zapłać !
13.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Bóg zapłać !
14.   Prasy katolickiej nie ma do odwołania.
15.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marię Mager, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
  Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE     
22 marca 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2.        Dekret ks. Prymasa – tekst oddzielny.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.

5.        P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
6.        Stosując się do wszelkich zarządzeń Władz RP i ks. Prymasa z posługą sakramentalną do chorych nie udamy się jak to było zapowiadane. Jednak gdy będzie taka wola to jesteśmy zawsze gotowi z taką posługą się udać.
7.        Trwając w Wielkim Poście Nabożeństwa Pasyjne:

Gorzkie Żale – niedziela – godz. 17.15.

Droga Krzyżowa – piątek tylko jedna o godz. 18.30.

8.        Spowiedź św. – tekst oddzielny oraz w gablotce i na stronie internetowej.
9.        Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej – nie odbędzie się.
10.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Specjalnie przygotowane koperty są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
11.   Prasy katolickiej nie ma.
12.   W związku z sytuacją obecnej pandemii koronawirusa módlmy się zarówno za osoby chore, dotknięte przez wirus jak i za wszystkich, którzy im pomagają: lekarzy, pielęgniarki, całe służby medyczne i sanitarne, a także za pracujących nad wynalezieniem szczepionki jak również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”. My kapłani codziennie o godz. 20.30 modlimy się w kościele na różańcu w tychże intencjach. Zachęcamy także do codziennego odmawiania różańca w domu o godz. 20.30.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Elżbietę Siwak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych Wieczny odpoczynek

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    
15 marca 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach pasyjnych tego okresu, które pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową o godz. 18:30.
2.        W związku z sytuacją obecnej pandemii koronawirusa módlmy się zarówno za osoby chore, dotknięte przez wirus jak i za wszystkich, którzy im pomagają: lekarzy, pielęgniarki, a także za pracujących nad wynalezieniem szczepionki jak również o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Prośmy PANA BOGA „śpiewając Suplikacje, czy modląc się w inny sposób, by epidemia ta ustała i żebyśmy nie cierpieli z tego powodu”.
3.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
4.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.        Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.
6.        We czwartek (19.03.) Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła św., patrona Mężczyzn, patrona Rzemieślników, Stolarzy, Cieśli – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
7.        W naszym sklepiku można nabywać świece wielkanocne.
8.        Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej (tzw. Ekstremalna) odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (03.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” no i transport powrotny. Zapraszamy !
9.        Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Codziennie służymy posługą w konfesjonale. Nadmieniamy, że nabożeństwa pokutne i spowiedź św. przedświąteczna z udziałem kapłanów z Dekanatu będzie w sobotę (04.04.). Plakat na drzwiach kościoła i w gablocie.
10.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
11.   Młodzież oazowa prosi o składanie intencji modlitewnych do skrzyneczki, która jest ustawiona na bocznym ołtarzu M. Bożej i będą te wszystkie sprawy łatwe i trudne omadlać.
12.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
13.
Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów oraz zmarłych z powodu obecnej epidemii: Wieczny odpoczynek

 

ks. Sławomir Jessa
P
roboszcz parafii

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    
08  marca  2020r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.     Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
2.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
3.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
5.     Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (11.03.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.     W najbliższy czwartek (12.03.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim z modlitwą Uwielbienia.
7.     Serdecznie z a p r a s z a m y do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych:

             – Droga Krzyżowapiątek – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.15

– dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żaleniedziela – godz. 17.15

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, aby dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas. Serdecznie  z a p r a s z a m y.

Apel o dzieci i młodzież ! ! !

8.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 14 marca o godz. 10.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
9.     W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
10.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Składamy ją w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
11.   Zapraszamy Rodziców z dziećmi oraz młodych do udziału w Dniu Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, który odbędzie się niedzielę (15.03) w naszej Parafii. Przybędą rodziny oraz młodzież, członkowie wspólnot oazowych z naszego regionu. Najważniejszym punktem będzie Msza św. o godz. 15.15. Wcześniej o godz. 15:00 zawiązanie wspólnoty. Po Eucharystii spotkanie w sali naszej Remizy Strażackiej.
12.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej (tzw. Ekstremalna) odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (03.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Powrót ma być autokarem. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” no i transport powrotny. Zapraszamy !
13.   Wyjazd do Multikina w Poznaniu na film „Najświętsze Serce” w środę (11.03.) o godz. 17.50 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.
14.   Kandydatów do bierzmowania zapraszamy po Mszy św. na krótkie spotkanie do zakrystii.
15.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
16.   We wtorek (10.03.) w Domu Katolickim odbiór alb Dzieci I Komunijnych: dziwczynki o 17.30, a chłopcy 18.15.
17.   Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 27 – 29 marca w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
18.   Młodzież oazowa prosi o składanie intencji modlitewnych do skrzyneczki, która jest ustawiona na bocznym ołtarzu M. Bożej i będą te wszystkie sprawy łatwe i trudne omadlać.
19.   Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
20.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Hieronima Roguszkę, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
01  marca  2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     Wielki Post przypomina nam każdego roku tajemnicę Chrystusa, który „przebywał w Duchu Świętym na pustyni” (Łk 4,1). Przez to szczególne doświadczenie Jezus dał świadectwo swego całkowitego zawierzenia woli Ojca. Kościół proponuje wiernym przeżycie tego okresu liturgicznego, abyśmy odnowili się wewnętrznie przez obcowanie ze Słowem Bożym i mogli wyrazić w swoim życiu miłość, którą Chrystus rozlewa w sercach wierzących w Niego.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.     I czwartek m-ca (05.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego

– I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

I sobota miesiąca – z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (28.03.) o godz. 8.45.

– I sobota m-ca: w trosce o kościół zapraszamy na nocne czuwanie: „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku”,  gdzie będziemy na głos odmawiać różaniec w intencji naszych dzieci i naszej młodzieży – sobota (07.03.) po Mszy św. o godz. 18.00 do 24.00. Zapraszamy.

5.     W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania z animatorami. Grupa III i IV spotka się w środę 4 marca, grupa I i II w czwartek 5 marca. Młodych zapraszamy na godz. 18.40 do kościoła. Obecność obowiązkowa.
6.     Sakrament Bierzmowania zostanie w tym roku udzielony młodym naszej Parafii w piątek 15 maja o godz. 17.00. Prosimy o zgłaszanie się tych starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej.
7.     Wyjazd na Oazę Modlitwy dla dzieci będzie miał miejsce w najbliższą sobotę 7 marca o godz. 9.10. Powrót planowany jest na godz. 19:00. Prosimy o zabranie zgody rodziców na uczestnictwo w wydarzeniu. Szczegółowe informacje u Ks. Waldka.
8.     Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 07 marca o godz. 10.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły książeczki i karteczki z formułką spowiedzi św.
9.     Już dziś zapraszamy na Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, który odbędzie się niedzielę 15 marca w naszej Parafii. Przybędą rodziny oraz młodzież, członkowie wspólnot oazowych z naszego regionu. Najważniejszym punktem będzie Msza św. o godz. 15.15. Więcej informacji za tydzień.
10.           Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

             – Droga Krzyżowa – piątekdla dzieci i młodzieży o godz. 17.15

dla dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y. ZACHĘCIĆ !

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

11.           Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej (tzw. Ekstremalna) odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (03.04.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej.
12.           Zielona ZDRAPKA Wielkopostna 2020r.Pokolenie Laudato Si. Odkryj ekologiczne nawrócenie… i nie tylko! – to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu – jest jeszcze do nabycia na bocznym ołtarzu. Datek przeznaczony jest na chore dzieci.
13.           Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie wspieramy pracę Kościoła Diecezjalnego przez tzw. Daninę diecezjalną. Jest ona przeznaczona na cele Diecezjalne: Caritas, Seminarium, Katedra, Kuria, Muzeum, Archiwum i inwestycje parafii. Daninę składamy w specjalnie wydrukowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania w przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Koperty składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Nieśmiało nadmieniamy, że nasza Parafia ma jeszcze zadłużenia w świadczeniach wobec Archidiecezji jak i w różnych inwestycyjnych tematach. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii wdzięcznym Bóg zapłać !
14.           Za tydzień w niedzielę (08.03.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
15.           Organizujemy wspólny wyjazd do Multikina w Poznaniu na film „Najświętsze Serce” w środę 11 marca o godz. 19.00, którego premiera odbyła się 28 lutego. Przyjmujemy zapisy dla chętnych. Jest jeszcze kilka miejsc. Koszt biletu i przejazdu 25zł. Zapraszamy.
16.           Jałmużna Wielkopostna 2020 – Skarbonki Caritas – Dar Juniora dla Seniora. Skarbonkę można otrzymać w zakrystii.
17.           Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia od 27 – 29 marca w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie. Więcej informacji u ks. Proboszcza lub na plakacie w gablotce.
18.           Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
19.           Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

 ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA    
23  lutego  2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.     Jutro w poniedziałek (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 07.30 (po Mszy św. rannej) do 17.30 z modlitwą wymieniankową za zmarłych i Msza św. wieczorna. Zapraszamy ! Nasi Kochani – znajdźmy ten MÓJ – SWÓJ czas dla Jezusa i z Jezusem. Zapraszamy !
2.     Od dzisiaj (od 23–29 marca)  rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i aktów pokuty w tej jakże ważnej intencji.
3.     W tym tygodniu Środa Popielcowa, która wprowadza nas w czas Wielkiego Postu. Jest to czas Święty, czas rozważania Męki i Śmierci naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Jest to czas naszego nawrócenia – przemiany, czas który po raz kolejny w naszym życiu daje nam dobry Bóg, abyśmy na nowo odnaleźli drogę, która prowadzi nas do Niego. Tego dnia rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. w Środę Popielcową: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły !!! (od którego nie ma dyspensy).
4.     Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

             * w piątki – Droga Krzyżowa – dla dzieci i młodzieży o godz. 17.15

– dla dorosłych – o godz. 18.30

* w niedziele – Gorzkie Żale – o godz. 17.15, a po nich Msza św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy WAS WSZYSTKICH  KOCHANI  PARAFIANIE do udziału w nabożeństwach, aby jak najlepiej i najowocniej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

5.     W czwartek (27.02.) Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność w godz. od 15.30 do 17.00 w podwórzu plebanii.
6.     W najbliższy czwartek (27.02.) spotkanie Klubu Mam. Dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wotywną o Duchu św., a po Mszy św. na uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie w naszym kościele będą też relikwie św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Mała Arabka), która jest orędowniczką we wszelkich trudnych a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych oraz patronką pokoju. Zapraszamy.
7.     Sakrament Bierzmowania zostanie w tym roku udzielony młodym naszej Parafii w piątek 15 maja o godz. 17.00. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Antoni DŁUGOSZ – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej. Prosimy też o zgłaszanie się tych starszych, którzy tego sakramentu nie mają, nie przyjęli bądź zaniedbali jego przyjęcie wcześniej.
8.     Zielona Zdrapka Wielkopostna – 2020to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują. Bóg zapłać !
9.     Jałmużna Wielkopostna 2020 – Skarbonki Caritas – Dar Juniora dla Seniora. Skarbonkę można otrzymać w zakrystii.
10.   Wspólnota Ruchu Światło – Życie to nie tylko propozycja dla młodzieży. Dlatego pragniemy zaprosić dzieci z klas 4-6 na Oazę Modlitwy dla Dzieci (OM Kids). Odbędzie się ona w dniu 7 marca br. w Gnieźnie w godzinach od 10.00 do 17.00. Będzie to czas wspólnoty, modlitwy zabawy. To ostatni tydzień zapisów. Szczegółowe informacje u ks. Waldka.
11.   Dzieci pierwszokomunijne spotkanie będą miały w sobotę 29 lutego o godz. 10.00 w kościele. Bardzo prosimy, aby dzieci przyniosły karteczki z formułką spowiedzi św.
12.   Organizujemy wspólny wyjazd do Multikina w Poznaniu na film „Najświętsze Serce” w środę 11 marca o godz. 19.00, którego premiera odbędzie się 28 lutego. Przyjmujemy zapisy dla chętnych. Koszt biletu i przejazdu 25zł. Zapraszamy.
13.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks, Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA
16  lutego  2020r.
Komunikaty duszpasterskie

 

1.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy o 18.30.
3.     W wtorek (19.02.) Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność w godz. od 16.00 do 18.00 w podwórzu plebani.
4.     W najbliższy piątek młodzi z naszej parafialnej oazy przeżywać będą swoje spotkanie razem ze wspólnotą oazową z Długiej Gośliny. Wspólna Msza Św. i Adoracja NS odbędzie się w kaplicy w Łopuchowie. Natomiast zabawa ostatkowa w gościnnej Szkole Podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa. Wyjazd pociągiem z dworca kolejowego o godz. 17.00.  Szczegółowe informacje u ks. Waldka.
5.     W nadchodzący weekend w naszej Parafii odbędzie się kolejna w tym roku Oazowa Szkoła Animatora (OSA). To czas gdy młodzi oazowicze z diecezji przygotowują się do posługi animatora w swoich parafiach i na rekolekcjach. Zapraszamy wszystkich a w szczególności młodzież do wspólnej modlitwy w naszym kościele w sobotę 22 lutego na godzinę 21.00. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, a później czas na adorację Najświętszego Sakramentu.
6.     Wspólnota Ruchu Światło – Życie to nie tylko propozycja dla młodzieży. Dlatego pragniemy zaprosić dzieci z klas 4-6 na Oazę Modlitwy dla Dzieci (OM Kids). Odbędzie się ona w dniu 7 marca br. w Gnieźnie w godzinach od 10.00 do 17.00. Będzie to czas wspólnoty, modlitwy zabawy. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
7.     Z racji pogrzebu w swojej bliskiej rodzinie ks. Waldek uda się do chorych za tydzień tj. w sobotę (22.02.) od godz. 8.30.
8.     Dzieci I komunijne zapraszamy na spotkanie w sobotę (22.02.) o godz. 10.00 do kościoła.
9.     Już dzisiaj zapowiadamy, że w poniedziałek (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji, tym razem u NAS. Szczegóły za tydzień.
10.           Kochani ! Dzielimy radość, że w odnowionej zakrystii na ścianach zawisły: krzyż po renowacji, nowy zegar oraz oprawione w ramy starodruki ukazujące historię kościoła i parafii. Również na balustradzie chóru św. Cecylia, a na ścianie chóru stara pamiątka z 50-lecia Chóru. Bóg zapłać !
11.           Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.           Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Bernarda Małeckiego, którego pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Zofię Żmudzińską, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

 

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA

09  lutego  2020r.
Komunikaty duszpasterskie

1.    Kolęda – odwiedziny duszpasterskie dobiegły. Za życzliwe przyjęcie i gościnę wyrażamy nasze wdzięczne staropolskie „Bóg zapłać!”.

Dzisiaj w niedzielę – 09 lutego (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później, w tym przy ul. Przemysłowej – numery parzyste do torów.

2.    We wtorek 11 lutego 2020r. Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 09 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
3.    W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
4.    W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.    Spotkanie KOŁA Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (12.02.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
6.    Spotkanie Klubu Mam odbędzie się w najbliższy czwartek (13.02.) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.    Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (15.02.) o godz. 8.45.
8.    Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca. Mamy do uregulowania panele grzewcze popławkowe, remont kaplicy cmentarnej, zakrystii i meble w zakrystii i wszelkie inne. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
9.    Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny (po 6zł.), a w nim m.in. o Mszach św. Gregoriańskich – „Wejściówka do Nieba” do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
10.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Andrzeja Bobrowskiego, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

02  lutego  2019r.
Święto Ofiarowania Pańskiego – M. B. Gromnicznej

Komunikaty duszpasterskie:

1.     Wraz z nowym rokiem rozpoczęliśmy w naszych parafiach Nowennę przygotowującą do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. (u nas Matka Boża w kopii Cudownego Obrazu będzie gościć 13/14 marca 2021r.). W czasie tych dziewięciu miesięcy (do rozpoczęcia peregrynacji w A.G. – 03 października 2020r. ) w sposób szczególny celebrowane będą nabożeństwa pierwszych sobót i niedziel przed Eucharystią czytane będą specjalne katechezy z rozważaniami opartymi na tekście „Bogarodzicy”. Towarzyszy nam też specjalna świeca z logo Nawiedzenia – na ołtarzu M. Bożej. Do tego duchowego przygotowania serdecznie zapraszamy.
2.     Kolęda – odwiedziny duszpasterskie dobiegają końca – jeszcze cały ten tydzień. Za życzliwe przyjęcie i gościnę wyrażamy nasze wdzięczne staropolskie „Bóg zapłać!”.

A w niedzielę – 09 lutego (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później, w tym przy ul. Przemysłowej – numery parzyste do torów.

3.     W tym tygodniu – I czwartek m-ca (06.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby   Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa – okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. rano i wieczorem.
4.     Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę (15.02.) o godz. 8.45.
5.     Od najbliższego poniedziałku do czwartku 18 młodych z naszej Parafii przeżywać będzie krótkie rekolekcje oazowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Wyjazd autobus sprzed kościoła o godz. 7.15, powrót 6 lutego w godzinach popołudniowych. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży naszej parafialnej oazy.
6.     P Z Caritas zaprasza wszystkie dzieci na Balik Karnawałowy, który odbędzie się dnia 08 lutego 2020r. (sobota) w godzinach 16.00 do 18.00 w Domu Katolickim. Przebranie obowiązkowe. Serdecznie ZAPRASZAMY.
7.     11 lutego 2020r. (w przyszły wtorek) Światowy Dzień Chorego. Jest to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych przenosimy na sobotę 09 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
8.     Za tydzień w niedzielę (09.02.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – panele grzewcze w ławkach, kaplica cmentarna, remont i nowe meble w zakrystii i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
9.     Bardzo dziękujemy wszystkim panom i paniom, którzy w czwartek pomogli przy demontażu dekoracji świątecznej. Bóg zapłać !
10.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Wandę Rychlewską, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Reginę Jeżewską, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA
26  stycznia  2020r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.   Dzisiaj w niedzielę (26.01.) jest obchodzony 67 Światowy Dzień Trędowatych.

Również dzisiaj Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

2.   Dzisiaj (w niedzielę – 26.01.) o godz. 19.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla Parafialnego Zespołu CARITAS. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki – chętni zaangażowania się w działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Serdecznie zapraszamy.
3.   W sobotę 01 lutego Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.
4.   W najbliższą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego powszechnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Przychodząc na Eucharystię prosimy o przyniesienie ze sobą świec – gromnic, które zostaną poświęcone. Dzieci Pierwszokomunijne – poświęcenie świec chrzcielnych odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00. Jednocześnie informujemy, że Uroczystość I Komunii św. dzieci odbędzie się w niedzielę 3 maja 2020r. (4 N. Wielkanocna).
5.   Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – to Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególny dzień wdzięczności za obecność, posługę, codzienne modlitwy, ofiarę i służbę Bogu, Kościołowi, a w tym i naszej Wspólnocie Parafialnej Kochanych Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Utrzymanie i funkcjonowanie klasztoru Sióstr klauzurowych to sprawa ofiar składanych przez wiernych, dlatego ofiary zbierane 02 lutego są przeznaczone na potrzeby klasztoru Sióstr Karmelitanek. Za co Bóg zapłać !
6.   Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.

A w niedzielę – 09 lutego (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później, w tym przy ul. Przemysłowej – numery parzyste do torów.

7.   Bardzo serdecznie  prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – w czwartek 30 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
8.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
9.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Karolinę Gołembowską, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Teresę Brzoska, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Ryszarda Frąckowiaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek
 

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA
19 stycznia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

 

1.        Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.
2.        Od soboty trwa (18 – 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
3.        Dzisiaj (w niedzielę – 19.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla wspólnoty grup Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki.
4.        We wtorek (21.01.) Dzień Babci, w środę (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, i dlatego dzisiaj (w niedzielę – 19.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulamy ICH naszą serdeczną modlitwą.
5.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
6.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod figurą M. B. Fatimskiej i można z niej korzystać.
7.        Klub Mam zaprasza w najbliższy czwartek (23.01.) po wieczornej Mszy św. na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem: zmęczonych, smutnych, zmagających się z różnymi chorobami, trudnościami. Zapraszamy też tych, którzy czują się szczęśliwi i chcieliby z wdzięcznością stanąć przed naszym Panem, bo wierzymy, że Bóg przygotował jeszcze więcej. Po uwielbieniu możliwość skorzystania modlitwy wstawienniczej.
8.        Młodzież z klas VII SP i starszą zapraszamy do udziału w Oazie Ewangelizacyjnej, która odbędzie się w terminie 3 – 6  lutego 2020r. w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatusz k. Piły. Będzie to okazja do umocnienia się w wierze i poznania czym jest Ruch Światło – Życie. Z naszego dekanatu organizowany będzie transport autobusowy. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
9.        W najbliższą sobotę (25.01.) II bieg przez 23 sołectwa, zbiórka na rehabilitację Stawiamy na nogi Rafała naszego parafianina z Trojanowa. Początek o godz. 7.00 – Plac Powstańców Wlkp. Więcej na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
10.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Irenę Sonnenberg, śp. Mariana Kara, których pogrzeby odbyły się w sobotę, śp. Karolinę Gołembowską, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów: Wieczny odpoczynek…
 

  ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
2 stycznia 2020 r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Dzisiaj Kościół Święty wspomina Chrzest Pana Jezusa. Niech to wydarzenie w sposób szczególny będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem sakramentu Chrztu św., zwłaszcza do uświadomienia, że my zostaliśmy przez chrzest włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory za tworzenie tej wspólnoty jesteśmy współodpowiedzialni.

Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły, który potrwa do 25 lutego, a 26 lutego Środa Popielcowa.

2.        W piątek (17.01.) Kościół Katolicki obchodzi Dzień Judaizmu.
3.        Od soboty (18 – 25.01) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
4.        Za tydzień (w niedzielę – 19.01.) o godz. 15.00 w Domu Katolickim spotkanie świąteczno – noworoczne dla wspólnoty grup Żywego Różańca. Mile widziani nowi kandydaci i kandydatki. Serdecznie zapraszamy.
5.        W przyszły wtorek (21.01.) Dzień Babci, a w przyszłą środę (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych…, a w najbliższą niedzielę (19.01.) podczas wszystkich Mszy św. otulimy ICH naszą serdeczną modlitwą.
6.        Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w najbliższą środę 15 stycznia. Grupy II i III godz. 17.00, grupy I i IV godz. 19.00. Miejsce spotkań to Dom Katolicki. Przypominamy o zabraniu wypełnionych katechez.
7.        Młodzież z klas VII SP i starszą zapraszamy do udziału w Oazie Ewangelizacyjnej, która odbędzie się w terminie 3 – 6  lutego 2020r. w Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatusz k. Piły. Będzie to okazja do umocnienia się w wierze i poznania czym jest Ruch Światło – Życie. Z naszego dekanatu organizowany będzie transport autobusowy. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Waldka.
8.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest na tablicy w wejściu kościoła i na stronie internetowej. Otóż jest dodana ul. C.K. Norwida i jeden dzień dłużej, czyli nowa ul. Poranek – Bloki – 08.02. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny. Szczegółowy plan kolędy dostępny tutaj.
9.        Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca na podjęte prace związane z panelami grzewczymi, remontem zakrystii i kaplicy cmentarnej i wszelkie inne. Za co składamy wdzięczne Bóg zapłać !
10.   Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
11.   Przewodnik Katolicki (6zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Dzieciątko (7 miesięczne) Liliannę i śp. Józefa Kowalczyka, których pogrzeby odbyły się w czwartek, śp. Anielę Kluczyńską, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

2. NIEDZIELA po Narodzeniu Pańskim
Uroczystość Objawienia Pańskiego
05 i 06 stycznia 2020r.

Komunikaty duszpasterskie

1.        Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy w naszych parafiach Nowennę przygotowującą do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W czasie tych dziewięciu miesięcy w sposób szczególny celebrowane będą nabożeństwa pierwszych niedziel przed Eucharystią czytane będą specjalne katechezy z rozważaniami opartymi na tekście „Bogarodzicy”. Towarzyszy nam też specjalna świeca z logo Nawiedzenia – na ołtarzu M. Bożej.
2.        Dzisiaj w niedzielę (05.01.) zapraszamy o godzinie 15.00 na wspólny rodzinny śpiew kolęd przy żłóbku. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego.
3.        Całą wspólnotę Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Katolickim dzisiaj 05.01. po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00.
4.        Jutro w poniedziałek (06.01.) Kościół będzie przeżywał Uroczystość Objawienia Pańskiego, powszechnie określaną jako Święto Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego tzn. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań inicjałami: C + M + B + 2020 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Taca z tego dnia przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy za co wyrażamy wdzięczne Bóg zapłać !
5.        Również jutro (06.01.) we Farze o godz. 19.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. dr Mateusza Sibilskiego.
6.        Spotkanie koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” odbędzie się w środę (08.01.) o godz. 18.30. w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.        W najbliższy czwartek (09.01.) spotkanie Klubu Mam w Domu Katolickim po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30). Zapraszamy.
8.        Odwiedziny duszpasterskie – kolęda przez cały tydzień, według planu, który wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej. W czasie kolędowym biuro parafialne czynne w środy i piątki tylko przedpołudniem od 9.00 do 10.30. W pilnych i bardzo ważnych sprawach jesteśmy do dyspozycji zawsze poprzez kontakt telefoniczny.
9.        Woda święcona – dostępna jest w naczyniu z kranikiem pod M. B. Fatimską i można z niej korzystać.
10.   Za tydzień w niedzielę (12.01.) zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na cele inwestycyjno – gospodarcze parafii – panele grzewcze, ostatnie remonty zakrystii i kaplicy cmentarnej i inne. Za zrozumienie podejmowanych prac i za ofiarność składamy „Bóg zapłać”.
11.   Przewodnik Katolicki (od dzisiaj 6 zł.) i Gość Niedzielny (6zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Kalendarz Parafialny – można go otrzymać w zakrystii lub na bocznym ołtarzu – M. Bożej.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Władysława Parjaszewskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa
29 grudnia 2019 r. – Niedziela

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ  RODZICIELKI
01 stycznia 2020 r. – Środa

Komunikaty duszpasterskie

1.    Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
2.    We wtorek ostatni dzień roku ,,św. Sylwestra – (31.12.) po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku 2019r. Do udziału w tej wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy.
3.    W Nowy Rok (01.01.2020r.) Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
4.    01 Stycznia 2020r. (Wtorek) – NOWY ROK – Całej Rodzinie Parafialnej, Szanownym Gościom i Miłośnikom naszej Świętojakubowej Parafii Farnej u progu nowego roku, który przeżywamy pod tytułem: „Wielka Tajemnica Wiary” życzymy: wielu łask i odwagi otwarcia się na Dary Ducha Świętego i przyjęcia Ich z wdzięcznym sercem. Niech zrodzona w ten sposób miłość, najpierw do samego siebie, rodzi miłość do innych oraz uświadomienie sobie, że w sakramencie chrztu, bierzmowania i Eucharystii Duch Święty wprowadza nas w głębię życia wiary, w relację z każdą Osobą Trójcy Świętej. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności w 2020 roku ! DOSIEGO  ROKU !
5.    01 stycznia Nowego Roku 2020 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Pokoju. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach i nade wszystko w naszych sercach.
6.    01.01.2020r. zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY – o godz. 17.00 w Auli Szkoły przy ul. Mściszewskiej 10.
7.    Cieszymy się, że w niedzielę 05 stycznia na Mszy Św. o godz. 11.00 grupa kandydatów zostanie uroczyście włączona do grona ministrantów.
8.    Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd przy żłóbku w niedzielę (05.01.) na godzinę 15.00. Podczas spotkania nastąpi również rozwiązanie konkursu roratniego. Plansze wraz z odpowiedziami na pytania prosimy składać w zakrystii do 31 grudnia.

W tym dniu zapraszamy także całą Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po wspólnym kolędowaniu ok. godz. 16.00 w Domu Katolickim. Rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu spotkania.

9.    W przyszły poniedziałek (06.01.) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła oraz możliwość ich nabycia w celu okadzenia i oznaczenia naszych mieszkań.
10.   Już dzisiaj zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd „Kolędujmy Małemu” z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. Mateusza Sibilskiego 6 stycznia 2019r. o godz. 19.00 w naszej Farze (plakat w gablocie).
11.   Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. W tym roku tylko część miejska parafii. Plan kolędy jest dostępny w gablocie oraz tutaj.
12.   Kalendarz Parafialny – jest jeszcze na ołtarzu i w zakrystii – prosimy o przyjęcie go.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Aleksandra Petrych, którego pogrzeb odbył się w piątek, śp. Dariusza Kabacińskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Jarzego Kałasz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek…

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii