Ogłoszenia

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej (Mszy św.) zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.
2.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki za naszych zmarłych, zaś w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.        Już dzisiaj informujemy i zapraszamy na XVI Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 12.05 – 21.06. Program niezwykle bogaty i obfity. Rezerwujmy sobie czas na te piękne i kulturalne wydarzenia – spotkania. Stosowne plakaty są wywieszone. DO  UDZIAŁU w NICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
4.        Nabożeństwa majowe we Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. We wtorek (14.05.) o godz. 19.00 ks. Waldek poprowadzi Majówkę w Trojanowie. Wyjazd rowerami o godz. 18.30. W kolejny wtorek (21.05.) razem modlić się będziemy w Głębocku. Serdecznie zapraszamy !
5.        Od piątku (10.05.) do soboty (18.05.) włącznie trwa Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres Wielkanocy i spowiedzi św. wielkanocnej.
6.        Zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. Odbędzie się ono w Wigilię Zielonych Świąt tj. w sobotę 18 maja bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Stosowne plakaty wywieszone.
7.        Pierwsza próba liturgiczna przed uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę (15.05.) o godz.18.45. Na spotkanie zapraszamy także rodziców i opiekunów kandydatów do bierzmowania. Kolejne próby odbędą się w niedzielę (19.05.) i czwartek (23.05.). Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodzin przeżyjemy w środę (22.05.)
8.        Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w dziękczynnej pielgrzymce dzieci komunijnych do Grobu Św. Wojciecha w Gnieźnie. Dziękujemy także naszemu parafialnemu zespołowi za oprawę muzyczną podczas białego tygodnia.
9.        Fundacja Edukacyjna im. Św. Jana Pawła II, zespół TeDeUM Źródło oraz nasza Parafia zapraszają na wokalno-instrumentalny Koncert Papieski w duchu muzyki z Taize, który odbędzie się w Goślińskiej Farze w niedzielę (19.05.) po Mszy Św. o godz. 12.30. Tematyka koncertu nawiązuje do kolejnej rocznicy urodzin Jana Pawła II (która przypada 18.05.) oraz rocznicy urodzin jego przyjaciela oraz założyciela wspólnoty z Taize – Brata Rogera (12.05.). Podczas koncertu będzie można wesprzeć dzieło stypendialne Fundacji.
10.   Informujemy i zaprszamy, że w naszej archidiecezji jest podjęta modlitewna sztafeta w intencji powołań w archikatedrze gnieźnieńskiej podczas czwartkowej Mszy świętej „CIBAVIT”. Według planu nasz dekanat udaje się na tę modlitwę w czwartek 27.06.2024r. Zapisy na wyjazd już są przyjmowane. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Wyjazd jest sponsorowany.
11.   Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w domu parafialnym, w sobotę (25.05.) o godz. 19.00. W gablocie cały harmonogram spotkań na maj i czerwiec. Serdecznie zapraszamy.
12.   Pielgrzymka do Meksyku – wpłata kolejna rata (raty pomagają mniej odczuć całą kwotę, według uznania (kwotowo) bądź u proboszcza albo na konto Parafii.
13.   W czwartek (16.05.) imieniny ks. prof. Andrzeja, a w piątek (17.05.) ks. Proboszcza – z najlepszymi życzeniami spieszy cała Parafia. Sto lat ! Solenizantów otulamy i otulimy modlitwą w niedzielę (19.05.).
14.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem są przeznaczone na cele inwestycyjno – gospodarcze Parafii. Za co wyrażamy wdzięczne Bóg zapłać !
15.   Przewodnik Katolicki do nabycia przed kościołem i w zakrystii (10 zł.)
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marię Wojtkowiak, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Jolantę Andrzejewską, której pogrzeb odbędzie się środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

    ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
05 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiaj dzieci klas III-ich naszej Parafii w łącznej liczbie 93 – o godz. 11.00 grupa I i 12.30 grupa II przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Chrystusa do swego serca (I Komunia św.). W naszych modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach i ich rodzinach, wypraszając im wierność Jezusowi Chrystusowi do końca życia.
2.        Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą Białe Dni: poniedziałek, wtorek, środa i czwartek podczas tych dni gromadzić się będziemy codziennie na Mszy św. o godz. 18.00. a w najbliższą niedzielę (12.05.) o godz. 11.00.
3.        Nabożeństwa majowe we Farze od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. We wtorek (07.05.) o godz. 19.00 ks. Waldek poprowadzi Majówkę w Pławnie i Kamińsku. Wyjazd rowerami o godz. 18.30. W kolejny wtorek (14.05.) razem modlić się będziemy wspólnie z mieszkańcami Trojanowa. Serdecznie zapraszamy !
4.        W tym tygodniu:

– od poniedziałku do środy (06–08.05.) przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Urodzaje i za Kraje Głodujące.

w środę (08.05.) spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE. Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.

–  w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

–  Od piątku (10.05.) do soboty (18.05.) włącznie trwać będzie Nowenna do Ducha św. przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

–  w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5.        Już dzisiaj informujemy i zapraszamy na XVI Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 12.05 – 21.06. Program niezwykle bogaty i obfity. Rezerwujmy sobie czas na te piękne i kulturalne wydarzenia – spotkania. Stosowne plakaty są wywieszone. DO  UDZIAŁU w NICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
6.        Owocem Tygodnia Biblijnego jest inicjatywa, która wyszła od niektórych Parafian, i którą chcemy realizować. Mianowicie, począwszy od miesiąca maja br., pragniemy zainicjować systematyczne spotkania biblijne. Zapraszamy osoby dorosłe, kobiety i mężczyzn, lektorów, którzy już czytają słowo Boże w czasie liturgii oraz te osoby, które chciałyby do nich dołączyć oraz  wszystkich zainteresowanych Parafian – do udziału w tych spotkaniach. W ich trakcie będziemy czytać i rozważać słowo Boże, które przypada na najbliższą niedzielę. Spotkania biblijne mają pomóc nam w przygotowaniu się do niedzielnej liturgii Eucharystycznej, ożywić naszą modlitwę i wzmocnić wiarę. Odbywać się one będą w domu parafialnym, w każdą sobotę maja i czerwca o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dzisiaj 4 maja br. W gablocie cały harmonogram. Serdecznie zapraszamy.
7.        Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Światowy Dzień Chorego (11.02.) będziemy przeżyć w sobotę (11.05) na Mszy św. o godz. 10.00 w int. Chorych i z Chorymi. Rezerwujmy sobie czas na udział i pomoc w dotarciu chorym i starszym na tę wspólną modlitwę z chorymi i za nich.
8.        W sobotę (11.05.) po Mszy św. wieczornej do północy ADORACJA z modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny i naszej Parafii. ZAPRASZAMY !!!
9.        Pielgrzymka do Meksyku – wpłata kolejna rata (raty pomagają mniej odczuć całą kwotę, według uznania (kwotowo) bądź u proboszcza albo na konto Parafii.
10.   Za tydzień (12.05.) ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
11.   Już dzisiaj informujemy, że w naszej archidiecezji jest podjęta modlitewna sztafeta w intencji powołań w archikatedrze gnieźnieńskiej podczas czwartkowej Mszy świętej „CIBAVIT”. Według planu nasz dekanat udaje się na tę modlitwę w czwartek 27.06.2024r. Zapisy na wyjazd już są przyjmowane. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniej. Wyjazd jest sponsorowany.
12.   Przewodnik Katolicki numer podwójny z modlitewnikiem na maj do nabycia przed kościołem i w zakrystii 2 szt. (15 zł.). Zachęcamy do lektury.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Henryka Sawickiego, którego pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Zygmunta Wardzyńskiego, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Mirosławę Przybysz, śp. Grzegorza Gustaba, których pogrzeby odbyły się w czwartek, śp. Marię Wojtkowiak, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek  oraz wszystkich naszych drogich zmarłych, również ofiary trwających wojen: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz parafii

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Za tydzień (05.05.) uroczystość I Komunii św. dzieci klas III grupa I o godz. 11.00, a grupa II o godz. 12.30.

Zaś spowiedź św. w sobotę (04.05.) o godz. 10.00 Dzieci – grupa I, o 11.00 Dzieci – grupa II. Dla Rodziców i Rodzin z nabożeństwem pokutnym – 03.05. o godz. 19.00.

2.        Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w poniedziałek (29.04.) o godz. 16.30 grupa I, o godz. 18.45 grupa II w kościele.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki za naszych zmarłych, zaś w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
4.        Nabożeństwa majowe we Farze codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30, a soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej. Kochani niech nikogo z nas nie zabraknie na tych polskich, pięknych majowych nabożeństwach. Zachęcamy mieszkańców naszych wiosek do gromadzenia się przy kapliczkach, krzyżach i figurach na wspólnym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kaplicy w Rakowni w poniedziałki, środy i piątki. Serdecznie zapraszamy !

We wtorek (07.05.) o godz. 19.00 ks. Waldek wraz z mieszkańcami wsi Pławno i Kamińsko poprowadzi Majówkę zaś 14.05. (wtorek) we wsi Trojanowo. Wyjazd rowerami o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy !

5.        Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Światowy Dzień Chorego (11.02.) będziemy przeżyć w sobotę (11.05) na Mszy św. o godz. 10.00 w int. Chorych i z Chorymi. Rezerwujmy sobie czas na udział i pomoc w dotarciu chorym i starszym na tę wspólną modlitwę z chorymi i za nich.
6.        Już dzisiaj informujemy i zapraszamy na XVI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego 12.05 – 21.06. Program niezwykle bogaty i obfity. Rezerwujmy sobie czas na te piękne i kulturalne wydarzenia – spotkania. Stosowne plakaty są wywieszone. DO  UDZIAŁU w NICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
7.        W piątek (03.05) – Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica (233) uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. Msze św. tego dnia wg. porządku niedzielnego.

Msza św. Patriotyczna w intencji Ojczyzny 3 maja o godz. 9.30 w naszej czcigodnej Farze, a po Mszy św. uroczystość na placu przed pomnikiem. Stosowne plakaty są wywieszone.

8.        W sobotę(04.05.) wspomnienie św. Floriana. Podczas wieczornej Mszy św. pragniemy modlić się w intencji i intencjach naszych Druhów i Druhen OSP. ZAPRASZAMY.
9.        Owocem Tygodnia Biblijnego jest inicjatywa, która wyszła od niektórych Parafian, i którą chcemy realizować. Mianowicie, począwszy od miesiąca maja br., pragniemy zainicjować systematyczne spotkania biblijne. Zapraszamy osoby dorosłe, kobiety i mężczyzn, lektorów, którzy już czytają słowo Boże w czasie liturgii oraz te osoby, które chciałyby do nich dołączyć oraz  wszystkich zainteresowanych Parafian – do udziału w tych spotkaniach. W ich trakcie będziemy czytać i rozważać słowo Boże, które przypada na najbliższą niedzielę. Spotkania biblijne mają pomóc nam w przygotowaniu się do niedzielnej liturgii Eucharystycznej, ożywić naszą modlitwę i wzmocnić wiarę. Odbywać się one będą w domu parafialnym, w każdą sobotę maja i czerwca o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dnia 4 maja br. W gablocie cały harmonogram. Serdecznie zapraszamy.
10.   Już dzisiaj informujemy, że w naszej archidiecezji jest podjęta modlitewna sztafeta w intencji powołań w archikatedrze gnieźnieńskiej podczas czwartkowej Mszy świętej „CIBAVIT”. Według planu nasz dekanat udaje się na tę modlitwę w czwartek 27.06.2024r. Zapisy na wyjazd już są przyjmowane. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniej. Wyjazd jest sponsorowany.
11.   Pielgrzymka do Meksyku – wpłata kolejna rata (raty pomagają mniej odczuć całą kwotę, według uznania (kwotowo) bądź u proboszcza albo na konto Parafii.
12.   Przewodnik Katolicki numer podwójny z modlitewnikiem na maj do nabycia przed kościołem i w zakrystii. (15 zł.). Zachęcamy do lektury.
13.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Henryka Sawickiego, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych, również ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
 Proboszcz  parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza
61 tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego
21 kwietnia 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 61 Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (21.04. – 27.04), którego motywem przewodnim są słowa: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”. Pamiętajmy w tym tygodniu w naszej modlitwie o tych, których Pan powołał i powołuje do szczególnej służby w Kościele.
2.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki za naszych zmarłych, zaś w środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
3.       Za dwa tygodnie (05.05.) uroczystość I Komunii św. dzieci klas III grupa I o godz. 11.00, a grupa II o godz. 12.30.

Zaś spowiedź św. w sobotę (04.05.) o godz. 10.00 Dzieci – grupa I, o 11.00 Dzieci – grupa II. Dla Rodziców i Rodzin – 03.05. o godz. 19.00.

4.       Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w poniedziałek (29.04.) o godz. 16.30 grupa I, o godz. 18.45 grupa II w kościele.
5.       To już w tym tygodniu po raz kolejny chcemy wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Gniezna z racji Odpustu ku czci Św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i potrwa do soboty 27 kwietnia.  Prowadzić będzie przez Kiszkowo i Kłecko. Szczegóły u ks. Waldka i młodych z parafialnej oazy. Zapisy przez formularz internetowy do wtorku 23 kwietnia.
6.       Owocem Tygodnia Biblijnego jest inicjatywa, która wyszła od niektórych Parafian, i którą chcemy realizować. Mianowicie, począwszy od miesiąca maja br., pragniemy zainicjować systematyczne spotkania biblijne. Zapraszamy osoby dorosłe, kobiety i mężczyzn, lektorów, którzy już czytają słowo Boże w czasie liturgii oraz te osoby, które chciałyby do nich dołączyć oraz  wszystkich zainteresowanych Parafian – do udziału w tych spotkaniach. W ich trakcie będziemy czytać i rozważać słowo Boże, które przypada na najbliższą niedzielę. Spotkania biblijne mają pomóc nam w przygotowaniu się do niedzielnej liturgii Eucharystycznej, ożywić naszą modlitwę i wzmocnić wiarę. Odbywać się one będą w domu parafialnym, w każdą sobotę maja i czerwca o godz. 19.00. Pierwsze spotkanie dnia 4 maja br. W gablocie cały harmonogram. Serdecznie zapraszamy.
7.       Już dzisiaj informujemy, że w naszej archidiecezji jest podjęta modlitewna sztafeta w intencji powołań w archikatedrze gnieźnieńskiej podczas czwartkowej Mszy świętej „CIBAVIT”. Według planu nasz dekanat udaje się na tę modlitwę w czwartek 27.06.2024r. Zapisy na wyjazd już są przyjmowane. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniej. Wyjazd jest sponsorowany.
8.       Wolontariusze mile widziani dla wsparcia Pacjentów ZOL-u w Poznaniu przy ul. Mogileńskiej. Stosowne plakaty wywieszone w gablotach i na tablicy. Więcej informacji u Proboszcza.
9.       Prasa Katolicka do nabycia w zakrystii i przed kościołem. Zachęcamy do lektury.
10.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024r.
Niedziela i  XVI Tydzień Biblijny

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela Biblijna „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie (Dz 2,42) – rozpoczynająca obchody XVI Tygodnia Biblijnego w Polsce (14.04. – 20.04.2023r.) – „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem  bliźnimi w Kościele”.
2.       Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędzie się dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
3.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.       W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5.       Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego (21.04 – 27.04.), którego motywem przewodnim są słowa: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”.
6.       Spotkanie dla dzieci I Komunijnych w sobotę (20.04.) o godz. 10.00 grupa I, o godz. 11.00 grupa II w kościele.
7.       Tradycyjnie po raz kolejny chcemy wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Gniezna z racji Odpustu ku czci Św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i potrwa do soboty 27 kwietnia.  Prowadzić będzie przez Kiszkowo i Kłecko. Szczegóły u ks. Waldka i młodych z parafialnej oazy. Zapisy przez formularz internetowy do wtorku 23 kwietnia.
8.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
9.       Wolontariusze mile widziani dla wsparcia Pacjentów ZOL-u w Poznaniu przy ul. Mogileńskiej. Stosowne plakaty wywieszone w gablotach i na tablicy. Więcej informacji u Proboszcza.
10.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !

 

11.   Prasa: Przewodnik Katolicki do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
12.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i ofiary ludobójczych wojen na Ukrainie i w Ziemi Świętej i innych miejscach świata: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, w oktawie Wielkanocy
07 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa Święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1). Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2.       PZCaritas zaprasza dzisiaj na „Kremówki Papieskie”, które będzie można nabyć po każdej Mszy św. Dochód będzie przeznaczony na paczki dla S. Marty John w Etiopii.
3.       Kończąc dzisiaj (w niedzielę) nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy Parafian i Gości na wspólną modlitwę Koronki w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 we FARZE.
4.       W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.       W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.       Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (10.04.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim. Zapraszamy.
7.       Za tydzień (14.04.) – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela BiblijnaTrwali w nauce Apostołów i we wspólnocie (Dz 2,42) – rozpoczynająca obchody XVI Tygodnia Biblijnego w Polsce (14.04. – 20.04.2023r.) – „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem  bliźnimi w Kościele”.
8.       Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
9.       Tradycyjnie po raz kolejny chcemy wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Gniezna z racji Odpustu ku czci Św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji. Rozpocznie się ona w czwartek 25 i potrwa do soboty 27 kwietnia.  Prowadzić będzie przez Kiszkowo i Kłecko. Szczegóły u ks. Waldka i młodych z parafialnej oazy. Zapisy przez formularz internetowy do wtorku 23 kwietnia.
10.   Odbiór alb komunijnych we wtorek (09.04.) dla dziewczynek o godz. 18.45, a dla chłopców o godz. 19.15.
11.   Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za ofiary, daninę do skarbon w kościele, czy na konto parafii i systemie Dotpay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
12.   Chętnych do udziału w Narodowym Marszu Życia w Warszawie w niedzielę (14.04.) pod hasłem „ Niech żyje Polska”. Osoby gotowe pojechać prosimy o zapisywanie się w zakrystii do czwartku włącznie. Zapraszamy.
13.   Prasa Katolicka do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Życzymy dobrej lektury.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłe dzieciątko Faustynę, której pochówek odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów i ofiary ludobójczej wojny na Ukrainie i w Ziemi Świętej: Wieczny odpoczynek

Uwaga:

Jutro w poniedziałek (08.04.) będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,  która powinna być (25.03.), ale to był Wielki Tydzień. Zapraszamy do modlitwy i do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Okazja ta będzie po Mszach św. 

 ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafi

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
i Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
30  i  31 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Drodzy i Kochani Parafianie, Sympatycy oraz Goście naszej Parafii:

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem (J11.25)

Światu targanemu wciąż przez konflikty i wojny

Chrystus Zmartwychwstały przynosi dar życia i  pokoju.

Wlewa w serca tak bardzo potrzebną nam wszystkim

nadzieję na zwycięstwo dobra nad złem,

miłości nad nienawiścią. Jezus żyje !!!

Nie lękajmy się więc, bo „w miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk”

(1 J 4,18)

Błogosławionych, pełnych wiary, nadziei i miłości świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Życzą WASI  Duszpasterze.

2.       Msze św.: I Święto: o godz. 7.00 !, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

                II Święto: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

W kaplicy w Rakowni Msze święte w I i II Święto będą o godz. 9.30

3.       Drugi dzień świąt poświęcony jest Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu.
4.       Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy.
5.       Nowenna do Bożego Miłosierdzia z modlitwą Koronki – codziennie w naszym kościele o godz. 15.00. Nowenna trwać będzie do 07 kwietnia, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
6.       Za tydzień 07 kwietnia Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego – będzie to 80 Święto CARITAS „SPOTKANIE – z Chrystusem, drugim człowiekiem, samym sobą”.

PZCaritas za tydzień zaprasza na „Kremówki Papieskie”, które będzie można nabyć po każdej Mszy św. Dochód będzie przeznaczony na paczki dla S. Marty John w Etiopii.

7.       Dziękujemy za wszelkie przejawy duchowej więzi również za składane dobrowolne ofiary, daninę do skarbony w kościele, czy na konto parafii i przez system Dot-Pay. Wyrażamy nasze wdzięczne Bóg zapłać !
8.       Grób Pański we Farze u św. Jakuba Ap. wykonała jak każdego roku p. Beata Springer z mężem i bratem – za co wdzięczne Bóg Zapłać !
9.       Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w sobotę 6 kwietnia w kościele. Grupa I z godz. 11.00 spotka się o godz. 10.00, grupa II z godz. 12.30 spotka się o godz. 11.00.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj 7 kwietnia zapraszamy dzieci z grupy I na Mszę św. o godz. 11.00, natomiast z grupy II na godz. 12.30. Prosimy o zajęcie wyznaczonych wcześniej miejsc.

10.                         Odbiór alb komunijnych we wtorek (09.04.) dla dziewczynek o godz. 18.45, a dla chłopców o godz. 19.15.
11.                         Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Wszelkie informacje u Proboszcza. Na obecną chwilę są trzy wolne miejsca. Zapraszamy.
12.                         Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (10zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Życzymy dobrej lektury.
13.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i dobrodziejów i ofiary tej ludobójczej wojny na Ukrainie, w Ziemi Świętej i ofiary trzęsień ziemi w Turcji i Syrii: Wieczny odpoczynek

 ks. Sławomir Jessa
proboszcz parafii

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
24 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Dzisiaj Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej. Msze św. wg. porządku niedzielnego. W liturgii rozpoczyna się Wielki Tydzień, dlatego przeżyjmy ten Święty Czas godnie i owocnie jako ludzie wiary, po chrześcijańsku.
2.   Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.15 po nich Msza św. wieczorna.
3.   Dzisiaj (24.03.) kończymy NOWENNĘ  w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego. Modlitwa za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Codziennie przypisana jest inna intencja. Stosowne plakaty są wywieszone. Do modlitwy zachęcamy.
4.   Centrum Kultury i Sportu i Parafia Farna św. Jakuba zapraszają w Niedzielę Palmową (24.03.) o godz. 18.30 na KONCERT  PIEŚNI  PASYJNEJ  w wykonaniu Chóru Żeńskiego „Canzona” pod Dyrekcją Pani Prof. i Rektor Elżbiety Wtorkowskiej, Słowo p. Maria Woźniak. Stosowny plakat w gablocie. Na tę modlitewną refleksję serdecznie Zapraszamy.
5.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura. Dzisiaj przy kościele rozprowadzane są palmy.
6.   Zbiórki dla lektorów i ministrantów w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny spotkań zostaną przesłane. Serdecznie zapraszamy.
7.   Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w sobotę 6 kwietnia w kościele. Grupa I z godz. 11.00 spotka się o godz. 10.00, grupa II z godz. 12.30 spotka się o godz. 11.00.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia tj 7 kwietnia zapraszamy dzieci z grupy I na Mszę św. o godz. 11.00, natomiast z grupy II na godz. 12.30. Prosimy o zajęcie wyznaczonych wcześniej miejsc.

8.   Wielki Tydzień:

Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Jest to streszczenie przeżyć całej historii naszego Zbawienia. Program tych dni:

WIELKI CZWARTEK (28.03.) – o godz. 10.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej Msza św. z poświęcenia Krzyżma – Olejów wraz z odnowieniem przyrzeczeń Kapłańskich. U nas w kościele o godz. 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy, adoracja do godz. 22.00. Bądźmy w tym dniu w kościele, bo to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. (Pamiętajmy w tym dniu o Kapłanach, o modlitwę za nas też prosimy). Jeśli to dobrze rozumiemy, to na pewno w tym dniu przystąpimy do Komunii św., której udzielimy pod dwiema postaciami. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.

WIELKI PIĄTEK (29.03.) – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 9.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00 i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia z modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia. Nowenna trwać będzie codziennie do 16 kwietnia o godz. 15.00, czyli do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. A o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej na którą składa się: Liturgia Słowa Bożego, adoracja Krzyża, wspólna Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do Grobu oraz adoracja do godz. 22.00. Bądźmy w Wielki Piątek, aby zasłuchać się w opis Męki Pana Jezusa wg św. Jana. Podejdźmy wtedy do Krzyża, aby z szacunkiem i czcią ucałować rany umęczonego Chrystusa. Po Liturgii Męki Pańskiej i krótkiej przerwie zapraszamy do wspólnego czuwania przy Grobie Pańskim. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Palestynie. OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY. Można także uzyskać odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowaniu Krzyża.

WIELKA SOBOTA (30.03.) – adoracja Grobu Pańskiego od godz. 9.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 na którą składa się poświęcenie ognia, Liturgia Słowa i Eucharystia Wigilii Paschalnej, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Bardzo prosimy o przyniesienie świec. Tego wieczoru (nocy) po Mszy św. procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nade wszystko bądźmy w Wielką Sobotę – zasłuchajmy się w historię stworzenia świata, grzechu człowieka, odkupienia nas przez mękę Pana Jezusa i przywrócenia nam łaski – życia Bożego przez chrzest. W tę świętą noc usłyszymy radosne orędzie o zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób Jezusa Zmartwychwstałego, który do nas przyjdzie.

Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów do procesji.

Serdecznie zapraszamy na całodzienne adoracje, tak w Wielki Piątek jak i Wielką Sobotę. JEZUS  CZEKA na każdego z nas!

Program Triduum Paschalnego – tekst oddzielny – gablota, tablica i strona internetowa.

9.   W Wielką Sobotę odbędzie się tradycyjne poświęcenie potraw wg. planu zamieszczonego w gablotach, tablicy i stronie internetowej.
10.   Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w drugi dzień świąt wg porządku niedzielnego. W I święto będą Msze św. o godz. 7.00, a nie o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.

W kaplicy w Rakowni będą Msze św. w I i II Święto o godz. 9.30.

11.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Bóg zapłać !
12.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać !
13.   Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału. W tym tygodniu zwolniły się trzy miejsca. Zapraszamy.
14.   Pamiętajmy, że za tydzień z soboty na niedzielę (30/31 marca) przechodzimy na czas letni, czyli śpimy krócej. (przesuwamy zegarki z godz. 2.00 na 3.00).
15.   Przewodnik Katolicki (10zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Teresę Rudną, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Edmunda Maciejewskiego, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
17 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną nawiązująca do zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.
2.        Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.
3.        W sobotę (16.03.) rozpoczęliśmy NOWENNĘ  w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego. Modlitwa za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Codziennie przypisana jest inna intencja. Stosowne plakaty są wywieszone. Do modlitwy zachęcamy.
4.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.        W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
6.        Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 17.15

·        młodzież i dorosłych na godz. 18.30

7.        W dniach 18 i 19 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów SP nr 1. Szczegółowy plan został przesłany przez dziennik elektroniczny. Zadbajmy o czynny udział dzieci i młodzieży w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych, a w szczególności o ich spowiedź św.
8.        Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się w nadchodzące niedziele przed Świętami Wielkanocnymi tj. 17 i 24 marca. Szczegóły zostaną przesłane drogą elektroniczną. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 i klas ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę 23 marca. Zapraszamy do kościoła na godzinę 14:45.
9.        Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej Parafii odbędzie się w sobotę (23.03.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy. ZAPRASZAMY !!!
10. z Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (22.03.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Droga tęsknotą pisana – Musicie od siebie wymagać” – św. Jan Paweł II. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
11.   Droga Krzyżowa w plenerze przy kaplicy w Rakowni odbędzie się w Wielki Piątek 29.03.2023r. o godz. 16.30.
12.   Za tydzień Niedziela Palmowa, która wprowadzi nas w czas i klimat Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej podczas wszystkich Mszy św. dokonamy poświęcenia palm, a na Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 po poświęceniu palm odbędzie się procesja wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie palm.
13.   Dzieci i Młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną – finał na Mszy św. o godz. 11.00.
14.   Centrum Kultury i Sportu i Parafia Farna św. Jakuba zapraszają w Niedzielę Palmową (24.03.) o godz. 18.30 na KONCERT  PIEŚNI  PASYJNEJ  w wykonaniu Chóru Żeńskiego „Canzona” pod Dyrekcją Pani Prof. i Rektor Elżbiety Wtorkowskiej, Słowo p. Maria Woźniak. Stosowny plakat w gablocie. Na tę modlitewną refleksję serdecznie Zapraszamy.
15.   Przypominamy o daninie Diecezjalno – Parafialnej, którą to składamy w naszych kopertach do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Za co składamy wdzięczne Bóg zapłać !
16.   Dobrowolne ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Bóg zapłać !
17.   Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
18.   Przewodnik Katolicki (10zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
19.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Marię Baszczyńską, śp. Teresę Lurka, których pogrzeby odbyły się w piątek, śp. Jan Markiewicz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Poznaniu na Nowinie oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i ofiary toczących się wojen. Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU – LAETARE
10 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.        Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
2.        PZCaritas – Kiermasz Świąteczny – dzisiaj 10.03.2024r. od 9.00 do 14.00 w Domu Katolickim. Zapraszamy.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby.
5.        Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        Rodziców z dziećmi na godz. 17.15

·        młodzież i dorosłych na godz. 18.30

6.        W dniach 18 i 19 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów SP nr 1. Szczegółowy plan zostanie przesłany przez dziennik elektroniczny. Zadbajmy o czynny udział dzieci i młodzieży w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych, a w szczególności o ich spowiedź św.
7.        Spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się w nadchodzące niedziele przed Świętami Wielkanocnymi tj. 17 i 24 marca. Szczegóły zostaną przesłane drogą elektroniczną. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00.
8.        Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (22.03.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Droga tęsknotą pisana – Musicie od siebie wymagać” – św. Jan Paweł II. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
9.        Droga Krzyżowa w plenerze przy kaplicy w Rakowni odbędzie się w Wielki Piątek 29.03.2023r. o godz. 16.30.
10.   W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
11.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (23.03.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
12.   Do Chorych z posługą sakramentalną udamy w sobotę (16.03,) o godz. 8.45. Zachęcamy do zgłaszania starszych i chorych.
13.   Kochani ! Zapraszamy do wspólnego przeżycia i odprawienia Nowenny w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego. Trwać ona będzie od 16 – 24 marca. W Nowenie po każdej Mszy św. będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli  i bł. Jerzego Popiełuszki. Stosowne plakaty w gablocie i tablicy.
14.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Specjalnie przygotowane koperty są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
15.   Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
16.   Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Informujemy, że w minionym tygodniu został postawiony nagrobek ks. Radka Tuszyńskiego. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !

 

17.   Przewodnik Katolicki (10zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
18.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Halinę Kotecką, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Kazimierza Nowaka, którego pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Ewę Kowal, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Danutę Zmyśloną, której pogrzeb odbył się w piątek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych i ofiary toczących się wojen Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
03 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.        Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w nabożeństwach pasyjnych tego okresu, które pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na drogę krzyżową:

·        dzieci na godz. 17.15

·        młodzieży i dorosłych na godz. 18.30

2.        Gościmy dzisiaj zespół „TaRuta” z Ukrainy z Tarnopola. Pomagają oni sierocińcowi w Tarnopolu. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat. Liczba ich to 150 osób. Nasi goście mają płyty i pamiątki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę, z przeznaczeniem na potrzeby domu dziecka.
3.        W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
4.        W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
5.        Dekanalny Dzień Skupienia dla Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w naszej Parafii w najbliższą sobotę tj. 9 marca i potrwa od godz. 10.00 do godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów. Tego dnia podsumujemy również kolędowanie i omówimy wyjazd ministrancki, który chcemy przeżyć razem z Parafią na Zielonych Wzgórzach.
6.        Spotkania dla kandydatów bierzmowania z klas ponadpodstawowych odbędą się w niedzielę 10 marca. Szczegóły przekażemy drogą elektroniczną.
7.        Do Chorych z posługą sakramentalną udamy w sobotę (16.03,) o godz. 8.45.
8.        W soboty Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
9.        PZCaritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura. Zaś KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 10.03.2024r. od 9.00 do 14.00.
10.   Wielkopostny Dzień Pojednania w naszej parafii odbędzie się w sobotę (22.03.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
11.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (22.03.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
12.   Droga Krzyżowa w plenerze przy kaplicy w Rakowni odbędzie się w Wielki Piątek 29.03.2023r. o godz. 16.30.
13.   Daninę Diecezjalną składamy przez cały Wielki Post do skarbony przy ołtarzu M. Bożej w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do zabrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
14.   Zachęcamy by Wielkim Poście znaleźć czas na większy kontakt ze Słowem Bożym. Pomocą w tym mogą być przeczytane i rozważone fragmenty Pisma Świętego.
15.   Przewodnik Katolicki (10 zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
16.   Na naszej stronie internetowej umieszczamy ogłoszenia, intencje i inne jest też gotowy link, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można złożyć ofiarę przez tzw. płatności On-line, wystarczy kilka kliknięć.W biurze parafialnym istnieje możliwość płatności kartą.
17.   Za tydzień (10.03.) ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. W miarę możliwości prosimy o hojność serca. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
18.   Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
19.
Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Krystynę Kulupa, której pogrzeb odbył się w poniedziałek, śp. Janinę Skrzypczak, której pogrzeb odbył się w czwartek, śp. Halinę Kotecką, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, śp. Kazimierza Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz wszystkich naszych drogich zmarłych krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, dobrodziejów oraz zmarłych w wojnie w Ukrainie i w Ziemi Świętej: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU    
25 lutego  2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
2.     Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Misyjną  Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.
3.     Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

             – Droga Krzyżowa – piątekdla dzieci o godz. 17.15

dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y. ZACHĘCIĆ !

4.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych z różańcem.
5.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
6.     W tym tygodniu I piątek m-ca (01.03.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa okazja do spowiedzi o godz. 17.00. I sobota m-ca (02.03.) dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
7.     Podejmujemy inicjatywę adoracji i modlitwy w I soboty m-ca od po Mszy św. wieczornej do północy w intencji Ojczyzny i naszego Narodu, czyli NAS wszystkich i naszych spraw. Pierwsze czuwanie w sobotę 02.03. na to czuwanie zapraszamy osoby zainteresowane i pragnące brać udział w czuwaniach i rozpoczniemy je od wyjaśnienia nocnych czuwań, ich historii, gdzie dotychczas się odbyły i szczególnych wydarzeniach z nimi związanych. Chodzi o zapoznanie się i zjednoczenie w tej modlitwie. ZAPRASZAMY !!!
8.     Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i Drogę Krzyżową, które odbędą się w piątek 1 marca. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Po wspólnej modlitwie krótkie spotkanie w kościele.
9.     Zbiórka dla ministrantów podsumowująca odwiedziny duszpasterskie odbędzie się 9 marca. Tego dnia przeżywać będziemy także dekanalny dzień skupienia dla LSO. Szczegóły spotkania podamy za tydzień.
10.   Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędą się w sobotę 2 marca w kościele. Grupa I z godz. 11.00 spotka się o godz. 10.00, grupa II z godz. 12.30 spotka się o godz. 11.00.
11.   W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.
12.   Wielkopostny Dzień Pokuty i Pojednania (Spowiedź św.) w naszej parafii odbędzie się w sobotę (23.03.) Plan wywieszony jest w gablocie i na tablicy.
13.   P Z Caritas informuje, że w sklepiku w Domu Parafialnym są do nabycia m.in. świece wielkanocne Caritas, stroiki, kartki i ozdoby świąteczne. Wszystko to w godzinach urzędowania biura.
14.   P Z Caritas  informuje i prosi o dostarczenie skierowań na żywność do końca lutego 2024r.
15.   Przypominamy o daninie Diecezjalnej, którą to składamy w kopertach przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Składamy ją w specjalnie przygotowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze.
16.   Droga Krzyżowa lasem do Dąbrówki Kościelnej odbędzie się w piątek przed niedzielą Palmową (22.03.) o godz. 18.00 sprzed kościoła. Przyjmujemy zapisy do udziału w niej. Zapisy są ważne z uwagi na tzw. „imprezę masową” i na transport powrotny. Zapraszamy !
17.   Nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Jest program z wyceną. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
18.   List od S. Marty John jest w gablocie i na stronie internetowej. Można się zapoznać o co prosi by IM przysłać (zaznaczone jest na zielono).
19.   Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem na marzec (10 zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
20.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Reginę Krüger, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Czesława Kasprzaka (l.99), którego pogrzeb odbył się w piątek w Dąbrówce Kościelnej, śp. Barbarę Woźniak, której pogrzeb odbył się w sobotę, śp. Krystynę Kulupa, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i zamordowanych „Żołnierzy Wyklętych” (01.03. – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych), ofiary wojny, trzęsień ziemi oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

 ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU
18  lutego  2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Wielki Post przypomina nam każdego roku tajemnicę Chrystusa, który „przebywał w Duchu Świętym na pustyni” (Łk 4,1). Przez to szczególne doświadczenie Jezus dał świadectwo swego całkowitego zawierzenia woli Ojca. Kościół proponuje wiernym przeżycie tego okresu liturgicznego, abyśmy odnowili się wewnętrznie przez obcowanie ze Słowem Bożym i mogli wyrazić w swoim życiu miłość, którą Chrystus rozlewa w sercach wierzących w Niego.
2.     W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
3.     W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że można składać dziękczynienia, błagania i prośby do skarbonki w murze przy zakrystii.
4.     P Z Caritas zaprasza chętne dzieci na zajęcia kulinarne – 20.02.br. od godz. 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym.
5.     P Z Caritas  informuje i prosi o dostarczenie skierowań na żywność do końca lutego 2024r.
6.     Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą ku temu są nabożeństwa wielkopostne:

             – Droga Krzyżowa – piątekdla dzieci o godz. 17.15

dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30

             – Gorzkie Żale ze Słowem Bożym – niedzielagodz. 17.15

Do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych serdecznie z a p r a s z a m y. ZACHĘCIĆ !

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

7.     Sakrament Pokuty (spowiedź św.) tylko w dni powszednie na 15 minut przed Mszami św. poranną i wieczorną. Bardzo prosimy o korzystanie z tej okazji. ZAPRASZAMY ! ! !
8.     W sobotę (24.02.), nasza Parafia przeżywać będzie Całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach Wieczystej (ciągłej, nieustannej) Adoracji trwającej codziennie w innej parafii naszej Archidiecezji. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich i każdego z osobna do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od 07.30 (po Mszy św. rannej) aż do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy ! Kochani – znajdźmy ten MÓJ – SWÓJ  czas dla Jezusa i z Jezusem. A po wieczornej Mszy Świętej, godzinny ciąg dalszy wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia prowadzona przez nasz parafialny zespół muzyczny. Serdecznie zapraszamy.
9.     Wielki Post to czas, kiedy tradycyjnie wspieramy pracę Kościoła Diecezjalnego przez tzw. Daninę diecezjalną. Jest ona przeznaczona na cele Diecezjalne: Caritas, Seminarium, Katedra, Kuria, Muzeum, Archiwum i Parafia. Daninę składamy w specjalnie wydrukowanych parafialnych kopertach, które są do pobrania w przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i w biurze. Koperty składamy przez cały Wielki Post do drewnianej skarbony przy ołtarzu M. Bożej. Dziękujemy za zrozumienie potrzeb diecezji i parafii wdzięcznym Bóg zapłać !
10.           Zdrapka Wielkopostna – 2024 – p.t. „Nadzieja”  to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w Wielkim Poście. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabycia zdrapki, a dobrowolny datek jest przeznaczony na misje – Etiopia – S. Marta John. Za co Bóg Zapłać !
11.           Nasza parafia organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Jest już program z wyceną. Nadmieniamy, że mamy listę zamkniętą. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
12.           Przewodnik Katolicki (10 zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
13.           Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Czesława (On) Pruss, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz  wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA
11  lutego  2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    W poniedziałek o 17.30 wymienianki – modlitwa za naszych drogich zmarłych.
2.    W tym tygodniu Środa Popielcowa, która wprowadza nas w czas Wielkiego Postu. Jest to czas Święty, czas rozważania Męki i Śmierci naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Jest to czas naszego nawrócenia – przemiany, czas który po raz kolejny w naszym życiu daje nam dobry Bóg, abyśmy na nowo odnaleźli drogę, która prowadzi nas do Niego. Tego dnia rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

Msze św. w Środę Popielcową: 7.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu wszystkich obowiązuje post ścisły !!! (od którego nie ma dyspensy).

3.    Przez cały okres Wielkiego Postu odprawiać będziemy tradycyjne nabożeństwa wielkopostne:

             * w piątki – Droga Krzyżowa – dla dzieci o godz. 17.15

– dla młodzieży i dorosłych – o godz. 18.30

* w niedziele – Gorzkie Żale – o godz. 17.15, a po nich Msza św. o 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy WAS WSZYSTKICH  KOCHANI  PARAFIANIE do udziału w nabożeństwach, aby jak najlepiej i najowocniej przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W soboty okresu Wielkiego Postu od godz. 17.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w tym czasie kapłan posługuje w konfesjonale.

4.    Od dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11 – 17 lutego) – „Trzeźwość Polską Racją Stanu”.
5.    Zdrapka Wielkopostna – 2024 – tematem zdrapki jest nadzieja ! To indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w Wielkim Poście. Ćwiczmy więc swojego ducha. Zachęcamy do nabywania zdrapki i książeczki na Wielki Post i Triduum, a dobrowolny datek jest przeznaczony na misje – Etiopia – S. Marta John. Za co Bóg Zapłać !
6.    Spotkanie Koła Ruchu Kultury Chrześcijańskiej ODRODZENIE – w środę (14.02.). Zawsze II środa m-ca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.30) w Domu Katolickim do którego wejście od podwórza. Zapraszamy.
7.    Z posługą sakramentalną do chorych udamy się sobotę 17.02.2024r. od godz. 8.45.
8.    Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. Prosimy o hojność serca, pragniemy zrealizować nagrobek dla ks. Radka Tuszyńskiego. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !

 

9.    P Z Caritas zaprasza chętne dzieci na zajęcia kulinarne – 20.02.br. od godz. 16.00 do 18.00 w Domu Parafialnym.
10.                         P Z Caritas  informuje i prosi o dostarczenie skierowań na żywność do końca lutego 2024r.
11.                         Nasza parafia organizuje 12 dniową pielgrzymkę do Meksyku – termin 20.11.– 01.12.2024r. Od piątku jest już program z wyceną. Nadmieniamy, że mamy listę zamkniętą. Wszelkie informacje u Proboszcza, a wpłata 1500 zł. do końca marca, jednocześnie będzie to potwierdzenie udziału.
12.                         Przewodnik Katolicki (10 zł.) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury.
13.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Eugenię Dunajską, której pogrzeb odbył się we wtorek, śp. Teresę Walkowiak, której pogrzeb odbył się w środę, śp. Danutę Lemańską, której pogrzeb odbył się w piątek, śp. Reginę Bartoszewicz, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

V  NIEDZIELA  ZWYKŁA
04  lutego  2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.    W niedzielę 11 lutego 2024r. w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Z uwagi na zimową porę roku spotkanie dla naszych chorych (jeśli warunki na to pozwolą) przenosimy na sobotę 11 maja br. o godz. 10.00 Msza św. z Sakramentem Chorych. Szczegóły podamy bliżej tej daty.
2.    X Tydzień Małżeństwa „Małżeństwo Bliskości” odbędzie się od 7 – 14 lutego 2024r. Szczegóły na plakatach na tablicy i w gablocie. Zapraszamy.
3.    Młodych z klas 6 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 19 do 22 lutego w Gnieźnie. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka.
4.    Kochani z posługą sakramentalną wobec chorych w naszych domach udamy się sobotę 17.02.2024r. od godz. 8.45.
5.    Informujemy, że  Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się 5 maja w dwóch grupach. Na Mszy św. o godz. 11.00 do I Komunii św. przystąpią uczniowie klasy 3C z SP nr 1 oraz pozostałych szkół, natomiast o godz. 12.30 uczniowie z klasy 3A i 3B z SP nr 1.
6.    Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii zostanie udzielony kandydatom z klas 1 szkół ponadpodstawowych 24 maja br. o godz. 18.00. Szafarzem Sakramentu będzie biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Radosław Orchowicz. Otoczmy kandydatów i ich rodziny naszą modlitwą.
7.    Kochani ! Kolęda – odwiedziny duszpasterskie trwają jeszcze do soboty (10.02.). Zatem do miłego spotkania.
8.    PZCaritas informuje, że do końca lutego można przynosić z Opieki Społecznej skierowania na żywność.
9.    Za tydzień (11.02.) ofiary zbierane do puszek przed kościołem z przeznaczeniem na cele inwestycyjno – gospodarcze naszej Parafii. W miarę możliwości prosimy o hojność serca. Za ofiarność z góry składamy wdzięczne Bóg zapłać !
10.                         Przewodnik Katolicki (10 zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
11.                         Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Wacława Waszaka, którego pogrzeb odbył się w środę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych.

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
28 stycznia 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.     Dzisiaj w niedzielę (29.01.) obchodzimy 71 Światowy Dzień Trędowatych – „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” Łk 6,36.
2.     W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego powszechnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Przychodząc na Eucharystię prosimy wszystkich o przyniesienie ze sobą świec – gromnic, które zostaną poświęcone.
3.     Dzieci I Komunijne zapraszamy z własną świecą chrzcielną na Mszę św. w najbliższą niedzielę (04.02) na godz. 11.00. W tym dniu poświęcimy świece. To kolejny etap naszego przygotowania.
4.     Uroczystość Ofiarowania Pańskiego – to Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególny dzień wdzięczności za obecność, posługę, codzienne modlitwy, ofiarę i służbę Bogu, Kościołowi, a w tym i naszej Wspólnocie Parafialnej Kochanych Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Utrzymanie i funkcjonowanie klasztoru Sióstr klauzurowych to sprawa ofiar składanych przez wiernych, dlatego ofiary zbierane 02 lutego są przeznaczone na potrzeby klasztoru Sióstr Karmelitanek. Za co Bóg zapłać !
5.     W tym tygodniu – I czwartek m-ca (01.02.) – dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego i I piątek m-ca (02.02.) – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu P. Jezusa. I sobota m-ca (03.02.) dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.
6.     Kochani z posługą sakramentalną wobec chorych w naszych domach udamy się sobotę 17.02.2023r. od godz. 8.45.
7.     Młodych z klas 6 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 19 do 22 lutego w Gnieźnie. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka.
8.     Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w niedzielę (28.01.) w Domu Katolickim. Grupy św. Jana Pawła II i św. Faustyny godz. 17.15, grupa św. Józefa oraz wcześniej nieobecni po Mszy św. o godz. 18.00.
9.     Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii zostanie udzielony kandydatom z klas 1 szkół ponadpodstawowych 24 maja br. o godz. 18.00. Szafarzem Sakramentu będzie biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Radosław Orchowicz. Otoczmy kandydatów i ich rodziny naszą modlitwą.
10.   Informujemy, że  Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się 5 maja w dwóch grupach. Na Mszy św. o godz. 11.00 do I Komunii św. przystąpią uczniowie klasy 3C z SP nr 1 oraz pozostałych szkół, natomiast o godz. 12.30 uczniowie z klasy 3A i 3B z SP nr 1.
11.   X Tydzień Małżeństwa „Małżeństwo Bliskości” odbędzie się od 7 – 14 lutego 2024r. Szczegóły na plakatach na tablicy i w gablocie. Zapraszamy.
12.   Kochani ! Odwiedziny duszpasterskie odbywają się w formie tradycyjnej według planu, który wywieszony jest na tablicy w kościele, w gablocie i na stronie internetowej. Do miłego spotkania.
13.   Bardzo serdecznie prosimy chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznej – we wtorek 30 stycznia na godz. 10.00. Z góry dziękujemy.
14.   PZCaritas informuje, że do końca lutego można przynosić z Opieki Społecznej skierowania na żywność.
15.   Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem (10 zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
16.   Bożemu miłosierdziu polecajmy wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA
21 stycznia 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

1.   Dzisiaj (21.01.) Dzień Babci, a w poniedziałek (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Kochanych, i dlatego dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. otulamy ICH naszą serdeczną modlitwą.
2.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się dzisiaj w niedzielę (21.01.) w Domu Katolickim. Grupy św. Jakuba i św. Wawrzyńca godz. 17.15, grupy św. Nepomucena i św. M.M. Kolbego po Mszy św. o godz. 18.00.
3.   W czwartek rozpoczął się (18 – 25 stycznia) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie.
4.   Młodych z klas 6 i starszych zapraszamy na oazowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych od 19 do 22 lutego w Gnieźnie. Szczegóły oraz zapisy u młodzieży z naszej parafialnej oazy i u ks. Waldka.
5.   W środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z Nowenną do M. B. Nieustającej Pomocy.
6.   W piątek (26.01.) przeżywać będziemy Dzień Islamu w Kościele Katolickim.
7.   W sobotę (27.01.) po wieczornej Mszy Świętej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia prowadzona przez nasz parafialny zespół muzyczny. Serdecznie zapraszamy.
8.   Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się 5 maja w dwóch grupach. Na Mszy św. o godz. 11.00 do I Komunii św. przystąpią uczniowie klasy 3C z SP nr 1 oraz pozostałych szkół, natomiast o godzinie 12.30 uczniowie z klasy 3A i 3B z SP nr 1.
9.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się w niedzielę (28.01.) w Domu Katolickim. Grupy św. Jana Pawła II i św. Faustyny godz. 17.15, grupa św. Józefa oraz wcześniej nieobecni po Mszy św. o godz. 18.00.
10.   Kochani ! Odwiedziny duszpasterskie odbywają się w formie tradycyjnej według planu, który wywieszony jest na tablicy w kościele, w gablocie i na stronie internetowej. W tym roku idziemy w mieście. Do miłego spotkania.
11.   PZCaritas informuje, że do końca lutego można przynosić z Opieki Społecznej skierowania na żywność.
12.   W dzisiejszą Niedzielę Słowa Bożego zapraszamy do zabrania przy wychodzeniu z kościoła fragmentu Słowa Bożego które przygotowali młodzi z naszej Parafialnej Oazy. Odnajdźmy ten fragment w Piśmie Świętym, pomódlmy się Nim. Niech Słowo Boga nas poprowadzi.
13.   Przewodnik Katolicki (10 zł.) do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
14.   Bożemu miłosierdziu polecajmy śp. Tadeusza Dziedzica, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz wszystkich naszych drogich zmarłych: Wieczny odpoczynek

ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii