KOLĘDA  2018 / 2019

 

Odwiedziny duszpasterskie dobiegają końca – kolęda jeszcze w poniedziałek (od godz. 15.00) i wtorek (od godz. 16.00) – są to odcinki, które wypadły przez chorobę Proboszcza.

W środę (od godz. 15.00) udamy się do TYCH, którzy  nam zgłosili swoją nieobecność w terminie i prosili o później.

28.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Huciska, Huta Pusta, Czernice, Okoniec

2. Raduszyn – Blok nr 1/C–D

29.01.2019r. Wtorek 16.00 !!! 1. Starczanowo – Leśniczówka, Mściszewo – ulice: Mieczykowa i Radzimska

2. Złotoryjsko

30.01.2019r. Środa 15.00

 

Plan Odwiedzin Duszpasterskich

KOLĘDA  2018 / 2019

 

DATA

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINA

ULICA

02.01.2019r. Środa 15.00 1. Przebędowo – w podwórzu

2. Przebędowo – w podwórzu

03.01.2019r. Czwartek 15.00 1. Przebędowo – naprzeciw podwórza

2. Przebędowo – naprzeciw podwórza

04.01.2019r. Piątek 15.00 1. Przebędowo – Blok 20A i 20 B

2. Przebędowo – Dom Nauczyciela, Szkoła i Blok 23 i 24

05.01.2019r. Sobota 13.00 1. Przebędowo – Młyn, nr 18, 19, 20, 21, 22A, 28

2. Przebędowo: ul. Kuźnicza, Kupiecka, Cechowa

06.01.2019r. Niedziela –

-Trzech Króli

Uroczystość Objawienia Pańskiego Uroczystość Objawienia Pańskiego

Msze św.:

w tym dniu: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

07.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Przebędowo: ul. Szklarska, Rzemieślnicza

2. Przebędowo: ul. Szewska, Stolarska i Sadowa (nowa ulica)

08.01.2019r. Wtorek 15.00 1. i 2. Przebędowo od Agronomówki i ul. Przewozowa
09.01.2019r. Środa 15.00 1. Trojanowo – domy nad szosą i od numeru 1

2. Trojanowo od końca czyli od Sołtysa

10.01.2019r. Czwartek 15.00 1. Pławno od sklepu

2. Pławno od nr 22

11.01.2019r. Piątek 15.00 1. Kamińsko od nr 1

2. Kamińsko-Floryda od ul. Rekreacyjnej

12.01.2019r. Sobota 13.00 1. Rakownia – ulice po lewej od Gnieźnieńskiej i Goślińskiej począwszy od ul. Zielonczanej (Gila, Klinowa, Żurawia, Sowia, Zięby i Wiklinowa od końca)

2. Rakownia – ulice po lewej od Gnieźnieńskiej i Goślińskiej począwszy od ul. Gołębiej (Szczygła, Sójki, Puszczyka i Wiklinowa od początku)

13.01.2019r. Niedziela ——- Święto Chrztu Pańskiego – nie ma kolędy
14.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Rakownia – ulice po prawej od Gnieźnieńskiej i Goślińskiej począwszy od Kruczej (Jaskółki, Wróbla, Perkoza, Czyżyka, Orla, Jarząbka, Kukułki)

2. Rakownia – ulice po prawej od Gnieźnieńskiej i Goślińskiej począwszy od pp. Kłos i ulicy Gawrona (Sokoła, Słowika, Pawia, Jastrzębia, Szpaka)

15.01.2019r. Wtorek 15.00 1. Rakownia – Leśniczówka Bolechowo, Czechański Fr., i Kamińscy, pod Lasem i ul. Dolna od Goślińskiej
16.01.2019r. Środa 15.00 1. Rakownia – ul. Dolna od Murowanej Gośliny
17.01.2019r. Czwartek 15.00 1. Rakownia – ul. Goślińska od Gnieźnieńskiej i ul. Przepiórki i ul. Skowronka

2. Rakownia – ul. Pliszki i Goślińska od końca

18.01.2019r. Piątek 15.00 1. od ul. Nadwarciańskiej do Stadniny i Raduszyn – blok nr 1/A-B

2. Raduszyn – blok nr 1/C-D

19.01.2019r. Sobota 13.00 1. Starczanowo – Leśniczówka, Mściszewo – ulice: Mieczykowa i Radzimska

2. Mściszewo – Cegielnia i od nr 22 do 55 bez nr 29 a – i

20.01.2019r. Niedziela ——- w tym dniu Msze św.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
21.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Mściszewo – górka 2 stara szkoła

2. Złotoryjsko

22.01.2019r. Wtorek 15.00 1. Mściszewo – górka 1 przy figurze

2. Mściszewo – górka 1 przy figurze

23.01.2019r. Środa 15.00 1. Boduszewo – od nr 1 w kierunku Wsi

2. Boduszewo – Droga przy Pałacu w kierunku do M. Gośliny

24.01.2019r. Czwartek 15.00 1. Boduszewo od nr 8 – w kierunku do pani Sołtys

2. Boduszewo od nr 30F – do Sklepu

25.01.2019r. Piątek 15.00 1. Boduszewo od pp. Czarnota – w stronę Sasanki

2. Boduszewo od Leśniczówki – w stronę Sasanki

26.01.2019r. Sobota 13.00 1. Głębocko – od początku

2. Głębocko – od końca

27.01.2019r. Niedziela ——- w tym dniu Msze św.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00
28.01.2019r. Poniedziałek 15.00 1. Huciska, Huta Pusta, Okoniec

2. Huciska, Huta Pusta, Okoniec

 

Rozpoczęcie kolędy:

od poniedziałku do piątku – godz.15.00

w soboty – godz. 13.00

Ks. Sławomir Jessa
Proboszcz Parafii

Pasterka

Zapraszamy na Pasterki:

godz. 22:00 Fara

godz. 22:00 kaplica w Rakowni

godz. 24:00 Fara

List z USA

W związku z pobytem naszego Chóru Canzona – Absolwenci w Ameryce, otrzymaliśmy list od Duszpasterzy Parafii p. w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Linden, USA. Tekst listu znajduje się tutaj. Zapraszamy do lektury

RORATY

Serdecznie zapraszamy.

Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 i 18.00, w soboty o godz. 7.00.

Dzieci i Młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ NA GÓRZE GARGANO

Parafia FARNA św. Jakuba Ap.
Murowana Goślina
Plac Powstańców Wlkp. 21

14 – 16.11.2018r.

ŚRODA 14 listopada 2018

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania i powitanie Figury św. Michała Archanioła.

18.00 – Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

18.45 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

 

CZWARTEK 15 listopada 2018

7.00 – Msza św. z homilią o aniołach.

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

10.00 Msza św. dla chorych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwem indywidualnym z racji nawiedzenia.

18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem – dla wszystkich w tym dla kandydatów do bierzmowania (kl. VII, VIII i III Gim.) wraz z rodzicami.   

19.30 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

 

PIĄTEK 16 listopada 2018

7.00 – Msza św. z homilią o aniołach.

11.00 – 15.30 – Czas osobistej modlitwy.

15.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

16.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury i zakończenie nawiedzenia – dla wszystkich w tym dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza
św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek

Ofiary składane na tacę w czwartek i piątek są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, ośrodki dla młodzieży, praca misyjna, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła na Białorusi w Mińsku).

Plakat uroczystości znajduje się tutaj.