Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 02.08.2020r. oraz wcześniejsze

Zapraszamy na nasze profile na portalach społecznościowych:
Facebook / YouTube

Uwaga: Od 30.05.2020r. został zniesiony limit osób uczestniczących w liturgiach.

Dyżur spowiedniczy w salce katechetycznej (Dom Katolicki):
Od poniedziałku do soboty:
godz.: od 17.30 – 17.55

Od 1.06.2020 – zniesienie dyspensy,
dekret Prymasa, Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka

Uwaga, nowości:
– możliwość złożenia ofiary online,
– możliwość płatności kartą zarówno w biurze jak i w sklepiku parafialnym

Apel Biskupów

Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski z okazji tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski

Rozporządzenie Prymasa Polski 17.04.2020r.

Informujemy, że w związku z przeżywaną epidemią, pandemią:

Msze św. w naszej parafii FARNEJ p.w. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie w niedzielę, będą odbywały się o stałych godzinach (8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00), jednak w ograniczonej formie, tzn. bez organisty, recytowane (“nieco krócej”).

Msze św. w dni powszednie: o godz. 7.00 i 18.00

W kaplicy w Rakowni: w sobotę o godz. 17.00 – nie będą

Kościół w ciągu dnia jak zawsze jest otwarty od 6.45 do godz. 21.00.

My Wasi kapłani – duszpasterze podjęliśmy od (soboty 14.03.) o godz. 20.30 codzienną praktykę odmawiania w kościele Różańca św. w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych, sanitarnych i wolontariuszy, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Prosimy WAS nasi Parafianie i Goście, aby w swoich rodzinach odmawiać Różaniec w duchowej łączności z nami.

Z wyrazami czci, szacunku i jedności
Sławomir Jessa – Wasz proboszcz

Drodzy i Kochani Parafianie,

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym Kraju, kierując się troską o nasze zdrowie i przeciwdziałając możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Postanowiliśmy !

 

Ponieważ spowiedź w konfesjonale stwarza niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem, głównie dla penitentów z uwagi na realną  możliwość infekcji wirusem znajdującym się na folii kratek  konfesjonału,  dlatego proponujemy, dla tych Parafian, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu pojednania i pokuty, spowiedź św. w odpowiednim pomieszczeniu znajdującym się w Domu Parafialnym, gwarantującym dyskrecję oraz bezpieczeństwo zdrowotne. Spowiedzi św. nie będziemy słuchali w kościele tylko w tej właśnie przygotowanej do tego celu sali.

Osoby ewentualnie oczekujące na spowiedź, prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości.

Dyżur spowiedniczy

Od poniedziałku do soboty:

 od 17.30 – 17.55

Niech zaistniała,  nadzwyczajna sytuacja, będzie dla nas wszystkich okazją do ożywienia i pogłębienia naszej wiary oraz okazywania sobie wzajemnej solidarności i chrześcijańskiej miłości. Zachęcamy także, do codziennego odmawiania różańca w domu o godz. 20.30, w łączności z księżmi modlącymi się w tym czasie w kościele. Szczęść Boże !

Z wyrazami czci, szacunku i jedności
Ks. Sławomir Jessa
Proboszcz parafii

Prośba Ojca św. i Prymasa 25 marca 2020r. + dodatek

Film z życzeniami Wielkanocnymi od ks. Proboszcza Sławomira Jessa.

Koronawirus-akcje-patronat ogólny

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, Drodzy i Kochani Parafianie,

W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, musimy m. in. odwołać  uroczystość I Komunii Św., zaplanowaną  na Niedzielę 3 maja br. Odpowiadając na liczne zapytania odnośnie do nowego terminu I Komunii św., chciałbym poinformować, że na obecną chwilę nie mogę w sposób odpowiedzialny i pewny wskazać konkretnej daty. Aktualnie nawet najlepsi specjaliści z dziedziny wirusologii,  nie są w stanie przewidzieć, w jakim kierunku pandemia będzie się rozwijać, i kiedy ostatecznie się skończy. Codziennie modlimy się o zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa i powrót do zdrowia wszystkich chorych.

Ta nadzwyczajna trudna sytuacja stwarza okazję do pewnych głębszych refleksji dotyczących obchodzenia uroczystości I Komunii św. Może warto przemyśleć zorganizowanie po I Komunii św. wspólnego, rodzinnego obiadu w domu, a świętowanie w szerszym gronie, łącznie z prezentami, przenieść za rok na uroczystość rocznicy I Komunii św. Byłaby to okazja do ożywienia duchowego przeżycia momentu I Komunii św., nie tylko dla dzieci, ale także dla Rodziców i całej najbliższej Rodziny. Zachęcam Rodziców do wspólnej rodzinnej modlitwy z dziećmi, rozmowy o duchowym przeżyciu pierwszego spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii.

Takie spojrzenie na świętowanie I Komunii św. spowoduje, iż oczekiwanie na nową datę I Komunii św. nie będzie rodziło tylu niepotrzebnych  emocji. Dodatkowo, musimy się liczyć z nadchodzącym kryzysem ekonomicznym, także w naszych domowych budżetach, a co za tym idzie, także z koniecznością skromniejszych wydatków. Serdecznie zachęcam Drogich Rodziców do spokojnego, mądrego przemyślenia tej nowej dla nas wszystkich sytuacji. Przejdźmy razem przez ten trudny czas.

Z wyrazami czci, szacunku i jedności
ks.
Sławomir Jessa – Wasz Proboszcz

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego, Msze św. w naszej parafii FARNEJ p.w. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie w niedzielę, będą odbywały się o stałych godzinach (8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00), jednak w ograniczonej formie, tzn. bez organisty, recytowane (“nieco krócej”).

Msze św. w dni powszednie: o godz. 7.00 i 18.00.

W liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób – wiernych !!!

Kościół w ciągu dnia jak zawsze jest otwarty jednak teraz do godz. 21.00.

My Wasi kapłani – duszpasterze podjęliśmy od (soboty 14.03.) o godz. 20.30 codzienną praktykę odmawiania w kościele Różańca św. w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Prosimy WAS nasi Parafianie i Goście, aby w swoich rodzinach odmawiać Różaniec w duchowej łączności z nami.

Nabożeństwa: DROGA KRZYŻOWA  i  GORZKIE ŻALE – zostają odwołane.

Rozporządzenie szczegółowe abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski, dotyczące wykonywania posługi duszpasterskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej w czasie stanu epidemii.

DEKRET PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE PRZYZNANIA SPECJALNYCH ODPUSTÓW DLA WIERNYCH W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII

PENITENCJARIA APOSTOLSKA UDZIELA SPECJALNYCH ODPUSTÓW DLA WIERNYCH W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII

Z wyrazami czci, szacunku i jedności
Sławomir Jessa – Wasz Proboszcz

Drodzy Parafianie,

w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym Kraju, kierując się troską o nasze zdrowie i przeciwdziałając możliwości rozprzestrzeniania się wirusa, jesteśmy zmuszeni zrezygnować z zapowiedzianych na sobotę 4 kwietnia br. nabożeństw pokutnych i spowiedzi.

Ponieważ spowiedź w konfesjonale stwarza niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem, głownie dla penitentów z uwagi na realną  możliwość infekcji wirusem znajdującym się na folii kratek  konfesjonału,  dlatego proponujemy, dla tych Parafian, którzy chcieliby skorzystać z Sakramentu pojednania i pokuty, spowiedź św. w odpowiednim pomieszczeniu znajdującym się w domu parafialnym, gwarantującym dyskrecję oraz bezpieczeństwo zdrowotne. Od dnia dzisiejszego spowiedzi św. nie będziemy słuchali w kościele tylko w tej właśnie przygotowanej do tego celu sali.

Poniżej podajemy terminy dyżurów spowiedniczych, prosząc jednocześnie o nieodkładanie spowiedzi św. na ostatnią  chwilę, tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Osoby ewentualnie oczekujące na spowiedź,  prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości.

Terminy dyżurów spowiedniczych w tym tygodniu, codziennie od poniedziałku do soboty: 23 – 28 marca 2020r.

Dom Katolicki – salka na parterze

Codziennie w godz.:
od 9.00 – 10.00
od 17.00 – 18.00

Niech zaistniała,  nadzwyczajna sytuacja, będzie dla nas wszystkich okazją do ożywienia i pogłębienia naszej wiary oraz okazywania sobie wzajemnej solidarności i  chrześcijańskiej miłości. Zachęcamy także,  do codziennego odmawiania różańca w domu o godz. 20.30,  w łączności z księżmi modlącymi się w tym czasie w kościele. Szczęść Boże.

Ks. Sławomir Jessa
Proboszcz Parafii

Dekret od Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski – dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus – Podziękowania dla służb medycznych od Duszpasterzy Służby Zdrowia

Podziękowania – list od Arcybiskupa Wojciecha Polaka – Prymasa Polski

8 lutego w Domu Katolickim odbył się Balik Karnawałowy dla dzieci. Dziękujemy za liczne przybycie oraz piękne przebrania.


Pielgrzymka do Ziemii Świętej: 14-22.09.2020r., szczegóły

Informujemy, że plan naszego cmentarza wraz z dokładną lokalizacją grobów wszystkich zmarłych jest dostępny w Internecie pod adresem: www.murowanagoslina.grobonet.com . Zachęcamy do odwiedzenia tej strony i gdyby się okazało, że jakieś dane są nieaktualne: nazwisko, zdjęcie lub jego brak, to prosimy o maila z taką informacją na adresy: krzysiek@kamerzysci.eu lub slawal1960@gmail.com

20 października – 41. rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II

Jan Paweł II

20. października, to Niedziela Misyjna, jak co roku dzieci z naszej parafii przebrały się za mieszkańców różnych krajów i kontynentów:

Uwaga – konkurs CIF WITAJ PIĘKNA POLSKO zakończony.

Serdecznie dziękujemy za oddane głosy, dzięki którym wygraliśmy remont Domu Katolickiego.

  1. List od Siostry Marty 28.02.2019