I Piknik u św. Jakuba

28 lipca 2018 odbył się pierwszy Piknik u św. Jakuba. Na wydarzenie przybyło wielu mieszkańców Murowanej Gośliny, którzy m. in. chętnie brali udział w loterii fantowej, gdzie każdy los wygrywał i brał udział w losowaniu nagród głównych, takich jak np. telewizor 50″ czy bon na paliwo Zebrane pieniądze trafią do siostry Marty John, która pochodzi z naszego miasta, a obecnie pomaga ciężko chorym dzieciom w Afryce.

Na pikniku można było skosztować świeżutki i pachnący chleb ze smalcem, kiełbaski z grilla i wiele innych pyszności przygotowanych w Kawiarence Jakubowej.

Święty Jakub Starszy apostoł to patron naszego kościoła, naszej parafii i naszego miasta – Murowana Goślina. Jesteśmy częścią szlaku pielgrzymiego do Santiago de Compostela w Hiszpanii, określanego jako szlak pielgrzymi wielkopolski lub nadwarciański. 25 lipca przypada dzień patronalny św. Jakuba, który jest przyczynkiem do rozpoczęcia nowej tradycji – Pikniku u św. Jakuba. Dziękujemy za udział, dobrą zabawę i wsparcie naszej siostry, Marty John mc.
Ks. Sławomir Jessa
Proboszcz Parafii

ELŻBIETA NOWAK – s. Marta John mc
Siostra Marta pochodzi z Murowanej Gośliny. Urodziła się 19 maja 1971 r., uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie działała w samorządzie uczniowskim. Była zuchem, harcerką, w końcu drużyną ZHP, wyjeżdżała na obozy i zimowiska. Śpiewała w szkolnym zespole muzycznym, a także chórze Canzona. W latach 1986-1990 uczęszczała do IV LO w Poznaniu, w 1992 roku skończyła dwuletnie studium pielęgniarskie w Poznaniu. Uczestniczyła wolontariacie prowadzony przez siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Elżbieta jest żywiołowa i zawsze uśmiechnięta – uwielbia tańczyć i śpiewać.

W studium pielęgniarskim po raz pierwszy zetknęła się z Misjonarkami Miłości – koleżanka z grupy podjęła naukę w studium, by zdobyć wiedzę i umiejętności pielęgniarskie przed wstąpieniem do Zgromadzenia. Wraz z nią Elżbieta pojechała do domów sióstr działających w Polsce i przyglądała się ich pracy. To wtedy w jej sercu pojawiło się pragnienie życia w tym Zgromadzeniu. Wkrótce, w październiku 1990 roku, zmarł tata Elżbiety. co bardzo mocno przeżyła. Był to czas ogromnej przemiany duchowej, która w czerwcu 1993 roku zaowocowała ostateczną decyzją o wstąpieniu do Misjonarek Miłości w Szczecinie. Dalszy rozwój duchowy odbywał się Warszawie i w nowicjacie w Zaborowie k. Warszawy. W maju 1997 roku w obecności św. Matki Teresy z Kalkuty Elżbieta składa pierwsze śluby w Rzymie. Przyjmuje imię siostry Marty John mc. Kilka miesięcy później św. Matka Teresa odchodzi do Domu Ojca, a siostra Marta w roku 1998 rozpoczyna swoja pracę misyjna w Etiopi w Addis Ababa, Asosa, Dire Dawa.